Селекцията в Ливърпул

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
wolf
Мнения: 12386
Регистриран на: 25 апр 2010 11:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот wolf » 07 сеп 2021 09:50

john barnes написа:Тя звездата е ясна-египетското чудо. Човека си поискал голяма заплата и янките ще му намажат ските другото лято. Със парите ще купим някое евтино крило и някой фрий халф и сме готови,за да има пари в джоба на плащачите!

Ако продадат Салах директно да си ходят, аман от продажби на най-важните ни играчи. Много им здраве да намерят който ще вкара 127 в 206 мача.
[offtopic][wrapimg=]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/84/bd/cb/84bdcb8b509ca90f1c3acf0481d00702.jpg[/wrapimg][/offtopic]

kadett1
Мнения: 1660
Регистриран на: 25 авг 2010 11:22
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот kadett1 » 07 сеп 2021 10:05

wolf написа:
john barnes написа:Тя звездата е ясна-египетското чудо. Човека си поискал голяма заплата и янките ще му намажат ските другото лято. Със парите ще купим някое евтино крило и някой фрий халф и сме готови,за да има пари в джоба на плащачите!

Ако продадат Салах директно да си ходят, аман от продажби на най-важните ни играчи. Много им здраве да намерят който ще вкара 127 в 206 мача.

E, да му клекнат ли за половин милион. Тоя за какъв се мисли. Да върви в Реал докато още може да тича, че след това и 50 милиона не можем да му вземем.

Потребителски аватар
wolf
Мнения: 12386
Регистриран на: 25 апр 2010 11:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот wolf » 07 сеп 2021 10:24

kadett1 написа:
wolf написа:
john barnes написа:Тя звездата е ясна-египетското чудо. Човека си поискал голяма заплата и янките ще му намажат ските другото лято. Със парите ще купим някое евтино крило и някой фрий халф и сме готови,за да има пари в джоба на плащачите!

Ако продадат Салах директно да си ходят, аман от продажби на най-важните ни играчи. Много им здраве да намерят който ще вкара 127 в 206 мача.

E, да му клекнат ли за половин милион. Тоя за какъв се мисли. Да върви в Реал докато още може да тича, че след това и 50 милиона не можем да му вземем.


Ти къде видя реална информация че е искал половин милион или си решил да лапаш въдицата?
[offtopic][wrapimg=]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/84/bd/cb/84bdcb8b509ca90f1c3acf0481d00702.jpg[/wrapimg][/offtopic]

kadett1
Мнения: 1660
Регистриран на: 25 авг 2010 11:22
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот kadett1 » 07 сеп 2021 13:01

wolf написа:
kadett1 написа:
wolf написа:
john barnes написа:Тя звездата е ясна-египетското чудо. Човека си поискал голяма заплата и янките ще му намажат ските другото лято. Със парите ще купим някое евтино крило и някой фрий халф и сме готови,за да има пари в джоба на плащачите!

Ако продадат Салах директно да си ходят, аман от продажби на най-важните ни играчи. Много им здраве да намерят който ще вкара 127 в 206 мача.

E, да му клекнат ли за половин милион. Тоя за какъв се мисли. Да върви в Реал докато още може да тича, че след това и 50 милиона не можем да му вземем.


Ти къде видя реална информация че е искал половин милион или си решил да лапаш въдицата?

Така пишат в някой сайтове, трябва ли да излезе Салах и да каже дословно , че иска 500 000.

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13760
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Red_Neck » 07 сеп 2021 14:38

KOPScousers написа:Тая статистика меко казано е пълен смях. Още, още и още доказателства, че ФСГ са пълни мишоци, но колегата Ред Нек е влюбен в тях и ме пита излишни и глупави въпроси. И нека все пак да му отговоря - карикатури като Иън Айре и Дамиен Комоли изпълняваха абсолютно същите функции в клуба като Майкъл Едуардс, без значение кой, какво и в кой сайт чете :!:

Ако толкова държим все пак на детайлите и дали единият се е водил технически директор, а другият - спортен и т.н. - нека сравним работата, свършена от двамата, които споменах и това, което Едуардс свърши през последните години. Взе над 40 млн. паунда от отбори като Борнемут и Шефийлд Юнайтед за играчи като Доминик Соланке и Райън Брюстър. Само от това можем да си направим извод за какво става на въпрос и да не се опитваме да пренебрегваме работата на МЕ в отбора. Както казах - има сериозни слухове, че Реал Мадрид има интерес към него и е възможно да го назначи след края на настоящия сезон. :oops:

Въпросите ми нито са излишни, нито са глупави ;)
Глупави са елементарните, първосигнални (да не кажа "детски" / "кръчмарски") крайни оценки, плод най-вече на манталитета на стадото и придружени с лека липса на познания ;)
Има съществена разлика между длъжностите (а оттам и във функциите) на МЕ, Комоли и Айре и тя идва най-вече от това, къде в управленската йерархия се намира всеки спрямо мениджъра (Кинг Кени, Брендо, Клоп) и какви правомощия са му делигирани от собствениците, но за това се изисква най-елементарно разбиране как функционира подобна организация.
Може да следя клуба отскоро, но имам бегъл спомен, че "карикатурата" Иън си дойде в клуба по времето на Жилет със сериозно CV и започна директно като търговски директор. Мисля, че той беше отговорен за огромната (тогава) сделка за генерално спонсорство със Standard Chartered. След придобиването, ФСГ го направиха изпълнителен директор, а по-късно и CEO.
Пак по мой спомен, през 2017 Иън беше обявен за CEO на годината във Висшата лига! Предполагам, че всяка средностатистическа "карикатура" би могла да постигне същото.
Другата "карикатура" Комоли бе назначен след придобиването и също си дойде с впечатляващо CV. Мисля, че започна като director of football strategy и практически беше подчинен на Иън Айре. Половин година по-късно стана director of football. Имаше "късмета" да работи с Кинг Кени и както се казва, "опра пешкира". След като дойде Брендо, ФСГ логично създадоха т.нар. transfer committee .
Следва логичния въпрос - кое точно те кара да наричаш двамата "карикатури"?

Стигаме и до новата ни суперзвезда - Майкъл Едуардс, която започнахме да оплакваме само защото му изтича договора в края на сезона ;) МЕ беше нает през 2011 от "карикатурата" Комоли като анализатор с идеята да създаде и впоследствие (евентуално) ръководи цял отдел, на който да стъпи трансферната политика на клуба. Започна от ниско ниво, но безусловно се доказа в клуба.
10 години по-късно, издигайки се в клубната йерархия, Майкъл и Юрген реално са двучленен transfer committee.
С 2 думи, МЕ реално е продукт на управлението на "мишоците" ФСГ (дет' се вика, краднахме го от U17 на Тотнъм, развихме го и сега вече е втори капитан на първия отбор, макар и с изтичащ договор ;) )
Интересно как, плюсове и минуси в управлението на клуба продължават да се разпределят според посоката на движение на стадото и едни получават само дивиденти, а други негативи.
Според теб, кой в клуба имаше правомощия да води финансови преговори по време на продажбата на Соланке например? Питър Мур или Майкъл Едуърдс? ;)
Защо, когато се говори за трансферни гафове, винаги се споменава името на Анди Керъл за 40, а никой не обелва дума за Лазар Маркович за 25 или на Кейта за 60?
Имаме си и пресен казус: Бая народ сериозно се е притеснил, че отборът застарява, а доволно се дадоха сравнително дълги договори на играчи около и над 30-те. Кой/кои реши/ха на кого и за колко дълго да се даде договор? Моите предположения са, че успешните удължения ще отидат на сметката на Клопо и МЕ, а неуспешните на оня на яхтата, който сигурно даже не знае имената на половината резерви :)

И понеже всичко тръгна от МЕ, много ми интересно, как потребители на форума, които открито ненавиждат Moneyball политиката във футбола, изведнъж надигнаха адски рев за МЕ, който всъщност олицетворява Moneyball в Ливърпул ;)
Катарзис след катарзис ..... ;)
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

kircho_baretata
Мнения: 637
Регистриран на: 10 окт 2018 09:37
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот kircho_baretata » 07 сеп 2021 14:55

Еба го у кризата в тоя английски футбол. Аз не вярвам Салах да иска точно 500 000 седмично, но естествено иска сериозен % върху сегашното възнаграждение. Това е съвсем нормална практика. Обкръжението му, агенти и други подлоги сигурно пускат такова инфо за да вдигнат максимално бъдещата заплата, защото е ясно, че 500 000 Салах ще може да вземе само в космоса, или евентуално в ОАЕ, Саудитска арабия, Катар, щото са си рода в района.
Салах е класа и би паснал в 90% от грандовете, но кой отбор би му плащал такава заплата. Отговора е - никой.
ПСЖ няма място за него, Байерн последно време и те не клякат при преподписване на договори с искане на грандомански заплати, пример Коман. В Англия не вярвам да го продадем на който и да било, иначе 1-2 отбора може и да могат да му плащат горе долу 300-350 седмично. В Испания вече се чудят коя звезда с по-голяма заплата да я натирят на някъде.
Най-вероятно Ливърпул му предлага известно увеличение на заплатата (ако е взимал по 200 му предлагат 270 да речем - това е пример въобще не знам колко взима в момента и какво му предлагат), проблема е там, че на Салах може и да не му се седи вече при нас и затова да прави такива неизпълними искания. Агента му от време на време пуска разни шантави мнения, леко заядливи на моменти, отделно с федерацията на Египет се дърлят нашите, за олимпиадата за други неща и така.

Потребителски аватар
wolf
Мнения: 12386
Регистриран на: 25 апр 2010 11:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот wolf » 07 сеп 2021 17:19

Единствената причина на Салах да не му се седи е да търси макс пари преди да се пенсионира. Спечели всичко възможно с Ливърпул, обожаван е от феновете, начупи бая рекорди а реално когато го взехме баш никой
[offtopic][wrapimg=]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/84/bd/cb/84bdcb8b509ca90f1c3acf0481d00702.jpg[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3780
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Liverpool_EC » 07 сеп 2021 21:53

Red_Neck написа:
KOPScousers написа:Тая статистика меко казано е пълен смях. Още, още и още доказателства, че ФСГ са пълни мишоци, но колегата Ред Нек е влюбен в тях и ме пита излишни и глупави въпроси. И нека все пак да му отговоря - карикатури като Иън Айре и Дамиен Комоли изпълняваха абсолютно същите функции в клуба като Майкъл Едуардс, без значение кой, какво и в кой сайт чете

Ако толкова държим все пак на детайлите и дали единият се е водил технически директор, а другият - спортен и т.н. - нека сравним работата, свършена от двамата, които споменах и това, което Едуардс свърши през последните години. Взе над 40 млн. паунда от отбори като Борнемут и Шефийлд Юнайтед за играчи като Доминик Соланке и Райън Брюстър. Само от това можем да си направим извод за какво става на въпрос и да не се опитваме да пренебрегваме работата на МЕ в отбора. Както казах - има сериозни слухове, че Реал Мадрид има интерес към него и е възможно да го назначи след края на настоящия сезон.

Въпросите ми нито са излишни, нито са глупави
Глупави са елементарните, първосигнални (да не кажа "детски" / "кръчмарски") крайни оценки, плод най-вече на манталитета на стадото и придружени с лека липса на познания
Има съществена разлика между длъжностите (а оттам и във функциите) на МЕ, Комоли и Айре и тя идва най-вече от това, къде в управленската йерархия се намира всеки спрямо мениджъра (Кинг Кени, Брендо, Клоп) и какви правомощия са му делигирани от собствениците, но за това се изисква най-елементарно разбиране как функционира подобна организация.
Може да следя клуба отскоро, но имам бегъл спомен, че "карикатурата" Иън си дойде в клуба по времето на Жилет със сериозно CV и започна директно като търговски директор. Мисля, че той беше отговорен за огромната (тогава) сделка за генерално спонсорство със Standard Chartered. След придобиването, ФСГ го направиха изпълнителен директор, а по-късно и CEO.
Пак по мой спомен, през 2017 Иън беше обявен за CEO на годината във Висшата лига! Предполагам, че всяка средностатистическа "карикатура" би могла да постигне същото.
Другата "карикатура" Комоли бе назначен след придобиването и също си дойде с впечатляващо CV. Мисля, че започна като director of football strategy и практически беше подчинен на Иън Айре. Половин година по-късно стана director of football. Имаше "късмета" да работи с Кинг Кени и както се казва, "опра пешкира". След като дойде Брендо, ФСГ логично създадоха т.нар. transfer committee .
Следва логичния въпрос - кое точно те кара да наричаш двамата "карикатури"?

Стигаме и до новата ни суперзвезда - Майкъл Едуардс, която започнахме да оплакваме само защото му изтича договора в края на сезона МЕ беше нает през 2011 от "карикатурата" Комоли като анализатор с идеята да създаде и впоследствие (евентуално) ръководи цял отдел, на който да стъпи трансферната политика на клуба. Започна от ниско ниво, но безусловно се доказа в клуба.
10 години по-късно, издигайки се в клубната йерархия, Майкъл и Юрген реално са двучленен transfer committee.
С 2 думи, МЕ реално е продукт на управлението на "мишоците" ФСГ (дет' се вика, краднахме го от U17 на Тотнъм, развихме го и сега вече е втори капитан на първия отбор, макар и с изтичащ договор )
Интересно как, плюсове и минуси в управлението на клуба продължават да се разпределят според посоката на движение на стадото и едни получават само дивиденти, а други негативи.
Според теб, кой в клуба имаше правомощия да води финансови преговори по време на продажбата на Соланке например? Питър Мур или Майкъл Едуърдс? ;)
Защо, когато се говори за трансферни гафове, винаги се споменава името на Анди Керъл за 40, а никой не обелва дума за Лазар Маркович за 25 или на Кейта за 60?
Имаме си и пресен казус: Бая народ сериозно се е притеснил, че отборът застарява, а доволно се дадоха сравнително дълги договори на играчи около и над 30-те. Кой/кои реши/ха на кого и за колко дълго да се даде договор? Моите предположения са, че успешните удължения ще отидат на сметката на Клопо и МЕ, а неуспешните на оня на яхтата, който сигурно даже не знае имената на половината резерви

И понеже всичко тръгна от МЕ, много ми интересно, как потребители на форума, които открито ненавиждат Moneyball политиката във футбола, изведнъж надигнаха адски рев за МЕ, който всъщност олицетворява Moneyball в Ливърпул
Катарзис след катарзис ..... ;)

Значи Комоли имал "късмета" да работи с Далглиш И опрал пешкира :shock: . Ами защо тогава твойте проницателните не му доведоха друг треньор на великия Комоли, а го уволниха преди Далглиш? Като е бил проблема в Далглиш, защо следващия треньор не се възползва от талантите Керъл, Адамс, Даунинг и Хендерсън ами ги натири всичките по УестХям и подобни дъскорезници (и Хендерсън го беше опекъл за Фулъм). Кажи къде работи некарикатурата Комоли след Ливърпул или в момента, че да се посмеем? Нали е директор-мечта, на който треньора му пречел? Аз вадя цитат на самия Комоли за неговите функции в отбора, ама сега трябва да слушаме какво мислел Реднека по въпроса :lol: Значи не е каквото казва Комоли, а каквото казваш ти :mrgreen : Далглиш му преебал селекцията :lol:
Кажи къде отиде да работи Йън Айре след като е станал СЕО на годината? защо следващата му работа беше в чудовището Мюнхен 1860? Как пък тъй Барса, Реал и Милан не се избиха за лауреата от ВЛ? Той може и да е много добър търговски директор, ама защо охлювите го натовариха с работи, които не са от неговата компетенция, като селекцията и трансферния комитет и от там настана цялата каша, която завари Клоп?
Лазар Маркович кой го доведе в Ливърпул? Пак ли беше 1ви избор на Клоп :mrgreen:
Айде сега ти вечно ревящия от вдигането на заплатите ела обясни как така през сезон 15/16 когато идва Клоп заплатите са 69% от оборота и отбора не може да излезе от ЛЕ, а 3г по-късно Клоп спечели ШЛ с отбор със заплати на 58% от оборота.Нали си виден финансист би трябвало да правиш разликата,не само да пускаш тенденциозни коментарчета за вдигането на заплатите. Та кой всъщност е Мънибола, заблуден? Клоп ли е или великата структура на ФСГ?
М.Едуардс направи няколко изключителни изходящи трансфера, но входящите не са нищо невероятно. Всички си бяха на реалните цени за играчите които се купуваха към онзи момент, а ВВД, Алисон и Жота бяха на завишени по различни причини. Недей да ги бъркаш с играчите , които станаха после при Клоп. Защо Салах не вкарваше по 20-30-40 гола при треньорите в Рома? Мане както имаше 3 гола за 4 мин, така и имаше 16 мача подред без гол в Саутхямптън. НЕПОСТОЯНЕН! 1 гол с глава в цялата си кариера преди Клоп и след 3 години при него вкара 8 гола с глава за един сезон. Та я ми обясни как така работата на треньора с играчите, мотивацията им и развиването им се приписва на някаква сделка сключена в някакви офиси. Къде им е приноса на ФСГ за титлата, като останахме на 1т от Сити и мишоците лятото привлякоха Адриан, Лонерган, Ван Дер Берг и Елиът?!?!?!?!? Всеки друг собственик би направил невъзможното да е сигурен, че ще се стопи тази малка разлика, само нашите охлюви стояха и чакаха на Клоп и играчите да направят още по-добър сезон със същия състав...да се подсилиш с безплатния Адриан-гениално. И то пак на пожар последната седмица от джама, както с Бен Дейвис :lol:
Лапай Мънибол хапчето и си лягай, че си толкова смешен с любовта към американските инвеститори, чак ме побиват тръпки, как може да съществуват такива ибрикчии, като теб.
Единственият Мънибол във футбола е Юрген Клоп, чакам с нетърпение новото работно място на Едуардс, да видим как ще е там положението...да не стане като с Комоли или Айре...за мен би било перфектно да остане в Ливърпул, да видим истинските резултати от ФСГ без Клоп. Ще бъде забавно...за съжаление единствено за противниковите фенове.

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3780
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Liverpool_EC » 07 сеп 2021 22:11

kircho_baretata написа:Еба го у кризата в тоя английски футбол. Аз не вярвам Салах да иска точно 500 000 седмично, но естествено иска сериозен % върху сегашното възнаграждение. Това е съвсем нормална практика. Обкръжението му, агенти и други подлоги сигурно пускат такова инфо за да вдигнат максимално бъдещата заплата, защото е ясно, че 500 000 Салах ще може да вземе само в космоса, или евентуално в ОАЕ, Саудитска арабия, Катар, щото са си рода в района.
Салах е класа и би паснал в 90% от грандовете, но кой отбор би му плащал такава заплата. Отговора е - никой.
ПСЖ няма място за него, Байерн последно време и те не клякат при преподписване на договори с искане на грандомански заплати, пример Коман. В Англия не вярвам да го продадем на който и да било, иначе 1-2 отбора може и да могат да му плащат горе долу 300-350 седмично. В Испания вече се чудят коя звезда с по-голяма заплата да я натирят на някъде.
Най-вероятно Ливърпул му предлага известно увеличение на заплатата (ако е взимал по 200 му предлагат 270 да речем - това е пример въобще не знам колко взима в момента и какво му предлагат), проблема е там, че на Салах може и да не му се седи вече при нас и затова да прави такива неизпълними искания. Агента му от време на време пуска разни шантави мнения, леко заядливи на моменти, отделно с федерацията на Египет се дърлят нашите, за олимпиадата за други неща и така.

Тази цифра е ясно, че е измислица, НО няма ли право Мохамед Салах да поиска да е в топ 5 на най-високо платените играчи в Англия? Защо да не може? Кое ще се взриви този път :roll: В момента не е в топ10 дори, но е номер 1 по голове и номер 2 по асистенции общо за последните 4 години. Колко години трябва да се доказва? Няма ли да остарее, като Вайналдум в един момент? Все пак феновете на Ливърпул трябва да се усетим, че ставаме малко нагли в един момент- да искаме даден играч да е най-добрия и най-простия едновременно. Не може да е 1ви по голове и 12ти по заплата, става за няколко години ама винаги идва онзи момент с лафа "за пари и еб@не никой не е прост" ;) Никой не ги пропуска тези моменти. Та идва ред, в който на Мо Салах трябва да му се плати. Има един тука във форума дето им изчисляваше кой сезон са надплатени и кой подплатени, сигурно и за Салах ще има някоя формула, пратена по факса от Бостън :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

an4o_321
Мнения: 1411
Регистриран на: 19 ное 2010 11:40
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот an4o_321 » 08 сеп 2021 00:37

kircho_baretata написа:Най-вероятно Ливърпул му предлага известно увеличение на заплатата (ако е взимал по 200 му предлагат 270 да речем - това е пример въобще не знам колко взима в момента и какво му предлагат), проблема е там, че на Салах може и да не му се седи вече при нас и затова да прави такива неизпълними искания. Агента му от време на време пуска разни шантави мнения, леко заядливи на моменти, отделно с федерацията на Египет се дърлят нашите, за олимпиадата за други неща и така.

Съвсем точно! И съвсем скоро на никой от останалите няма да му се седи тук... Собственици без амбиции... по точно с единствената амбиция да го доят тоя клуб, като кравичка. Салах е победител, най-добрия нападател, в най-силното първенство! Защо да си губи времето в клуб в който се вижда, че няма пейка и въпреки това не се привлече никой??? С такава ли политика ще се печелят отличия? А и както каза колегата, не може да си първи по голове и извън топ 10 по заплата. Не знам дали наистина е поискал толкова, но според мен няма нищо чудно и да го е направил. Знае, че няма да му ги дадат.


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта