ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2019 |22:00| 3-0 FT

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00|

Мнениеот realist » 03 май 2019 16:15

Real написа:
realist написа: ...
На въпроса ти отговарям директно: Толкова силни сме били може би единствено сезон 2008/2009 г. Факт! Евала за това, сега да вземем и да осребрим този прогрес, какво ще кажеш? Някога? Или да си се радваме как си цъкат, пък резултатите - майната им.

А, съвсем не съм против да осребрим прогреса. :)
Обаче... каквото зависи от Пуул - направено е. Точков актив имаме. Рекорден. К'во да направим, че сезонът съвпадна с пика на Пеповото Сити? Случва се, there can be only one в тая игра. И това не бива да ни пречи да се радваме на това, което отборът прави цяла година. За мен, също както за колегата, титлите не са най-важното. Но и те ще дойдат. И Клоп, въпреки грешките, които несъмнено е допускал, е Нашия човек. В този момент, сред днешните треньори, аз не виждам един, половин даже, който е по-подходящ, по-безгрешен, по-... Ако ти имаш някой предвид - давай го, да го обсъдим. ;)


Каквото зависи от нас е направено? Хм, дали? Когато имаш изграден толкова силен тим и си конкурентен на своя съперник, идва ред на детайлите. И те решават съперничеството. В случая нашият крив детайл, който ни изскубна титлата от ръцете, е един срив от 3-4 мача за кратко време, който можеше да не се допуска. 3-4 мача с много по-слаби противници реши титлата. Ясно е, че не можеш само да биеш, и Сити допуснаха издънки, но епизодични. Те не допуснаха нито веднъж траен срив в играта и резултатите. И тук парите нямат нищо общо. Не ти трябват Агуеро,Стърлинг, Де Бройне и Бернардо Силва, за да биеш УХ, Евертън и Лестър. Нито сме имали наказани, нито контузени, нито изморени. Просто срив, ей така от нищото. Лоша тактика в някои от мачовете, лошо водене на други, страхливост, неоправдана предпазливост.
За ШЛ - продължавам да твърдя, след като снощи изгледах мача спокойно още веднъж, че загубата ни е чисто треньорска. И ето че един мач срива всичко постигнато дотук в турнира.
Клоп е треньор, който умее да изгради много силен състав с футболисти за прилични пари. Умее да изгради стил на игра, който е крайно неудобен за противниците, има настроение, изважда максимума от всеки един футболист, отбора играе агресивен, красив, нападателен футбол, почти тотален. Дотук перфектно, нали? Само че нека обърнем монетата от другата страна. Клоп не умее да води мачовете, не умее да променя в ход тактика, ритъм, да нагажда темпото и стратегията според конкретен съперник. Получава видения, които в 90% са грешни и закопават отбора. Инат е и не се учи от грешките си. Понякога е страхлив, понякога неоправдано смел, няма хладен ум, не преценява ситуацията и съперника. И ето че всичко хубаво, казано като плюсове, не води до никакви резултати (разбирай трофеи), защото минусите изяждат плюсовете. Идеалният вариант би бил Клоп да изгражда и тренира отбора, друг да води мачовете и да изготвя тактиката за тях. Ясно е, че няма как да стане, затова предпочитам треньорът ни да няма недостатъците на Клоп, па макар отбора ни да играе по-малко красиво и нападателно.
В обобщение : вие искате отбора да играе красиво, без значение резултатите. Аз искам отбора да печели, независимо от играта. Отново, въпрос на гледна точка.

john barnes
Мнения: 6407
Регистриран на: 17 мар 2011 17:16
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00| 3-0 FT

Мнениеот john barnes » 03 май 2019 18:34

Ти говориш за издънки със лестър и чуковете,ами сити не се ли издъниха със две поредни загуби от палас и лестър? Или това удобно го забравяш?
Имало едно време един Манчестър Юнайтед, който играел с малък успех в Англия и абсолютно никакъв в Европа. Далеч от надмощието си днес в Премиър Лийг и отсъстващ от големите международни сцени, той се люшкал между анонимността и посредствеността.

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6125
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00| 3-0 FT

Мнениеот KOPScousers » 03 май 2019 19:41

Сити също не изигра особено сполучлив период по Коледа. Загуби 3 от мачовете си само през декември, което е по-лошо от равенството, но точно липсата на равенства при тях ще им донесат титлата. Същото нещо, което ни я отне през 2009-та, ще ни я отнеме и сега.
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:
[center][wrapimg=]https://64.media.tumblr.com/a41d2b9b2ef5da9269e970939b73eb12/fba1847d5f32aa89-b3/s400x600/b801d85a34567902da1b9c5a80dc6f6c37c40ad8.gif[/wrapimg][/center]

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00| 3-0 FT

Мнениеот realist » 03 май 2019 20:11

KOPScousers написа:Сити също не изигра особено сполучлив период по Коледа. Загуби 3 от мачовете си само през декември, което е по-лошо от равенството, но точно липсата на равенства при тях ще им донесат титлата. Същото нещо, което ни я отне през 2009-та, ще ни я отнеме и сега.


Коп, "кризата" в Сити продължи точно...5 дни. Двете загуби от Палас и Лестър. Загубата от Челси няма как да я броим за издънка, както аз не съм посочил загубите от Сити и равенството с Юнайтед сред издънките ни. Да приемем, че те са в графа "допустими". След тази 5 дневна "криза" до момента Сити са изгубили 3 точки. В периода от 3 януари до 3 март ние изгубихме 11 точки :!: :idea: :shock: Ето го периода, в който изгубихме и титлата. Този двумесечен спад. В този период имаме 4 победи (2 от тях супер измъчени със слаба игра), 4 равенства и 1 загуба. И ако в два от тези мачове както казах можем да приемем, че загуба на точки е допустима, в другите три не е. След това си върнахме победната форма, но вече беше твърде късно.
Тук за пореден път ще ви обърна внимание, че трети пореден сезон след НГ се сриваме. Няма как това да е случайно. Има нещо сбъркано, не знам какво. Лошото е, че очевидно и Клоп не знае.

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00|

Мнениеот Real » 03 май 2019 20:39

realist написа:
Real написа:
realist написа: ...
...В случая нашият крив детайл, който ни изскубна титлата от ръцете, е един срив от 3-4 мача за кратко време, който можеше да не се допуска. 3-4 мача с много по-слаби противници реши титлата. Ясно е, че не можеш само да биеш, и Сити допуснаха издънки, но епизодични. Те не допуснаха нито веднъж траен срив в играта и резултатите. И тук парите нямат нищо общо. Не ти трябват Агуеро,Стърлинг, Де Бройне и Бернардо Силва, за да биеш УХ, Евертън и Лестър. Нито сме имали наказани, нито контузени, нито изморени. Просто срив, ей така от нищото. Лоша тактика в някои от мачовете, лошо водене на други, страхливост, неоправдана предпазливост.

Сити за 4 кръга навървиха 3 загуби, ако не греша. Загуби, не равни. От Палас, Лестър, Челси. И това - с безупречния, всепризнат тактик Пепи, с всичките му варианти, тактики, нагаждане към противника. В ШЛ, където Меси ни омля - тия паднаха от очукания Тотнъм, от Йоренте! Полуфинала го гледат по ТВ-то и Пепо дава оценки на Клоп, добър мач сме били изиграли. :lol:
Сериозно, съгласен съм, че Клоп допусна някои грешки, но... отиваме към сезон с една загуба, какво повече можеш да искаш от немеца? И кой реален треньор мислиш, че би могъл да ти го даде? Кой???
А за парите - разбира се, че имат значение. Оня ден оревахме света, че бил пуснал Гомес за десен бек. Ми ако си беше купил 4-5 бека по 50 милиона парчето - нямаше да пусне Джо. Кои са ни резервите на Трент и Анди? Дадохме 75 за Върджил, ама до него имаме Матип и Ловрен. Оня ползва Отаменди-50, Лапорт-50, Уокър-50, Стоунс-50... и Венци Компаньона, за цвят. Инвестирахме в Салах и Мане общо - почти колкото Пепо дава за резервата Марез. На нас кои са ни резервите на триото?
И ми говориш колко сме инвестирали и как с тия пари титлата е задължителна. Ми тя и за Юнайтед тогава е задължителна, с Погба, Марсиал, Лукаку (каква класа и само за едни 250 милиона, а?) - и къде са те сега? Топ 4 реална цел ли е или изтървана през януари?
Ама хубаво, имаш претенции, амбиции... Пак не ми каза кой е треньора, който би могъл да ги удовлетвори? Да финишира сезона с едни 105 точки и титла в ШЛ? Ако кажеш кой е тоя - аз ще ти дам телефона му, обещавам!

П.П. 11 точки за два месеца е срив, а девет за 20 дни - не??? Ти сериозно ли го написа това?

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00| 3-0 FT

Мнениеот realist » 03 май 2019 21:34

Реал, като ви чета с ЕС, излиза, че всичко е цветя и рози и няма как да е по-добре. Всичко е прекрасно, птичката си е на клона, бръмбара си е в тревата...както е казал поета. Обаче поглеждам срещу спечелените купи и о, чудо, виждам една голяма нула. Три пълни сезона и един полусезон Клоп твори своите чудеса, без пукнат грош създава отбор за чудо и приказ, даже вади от джоба си вероятно, миличкия, денонощно работи, не спи заради нас, клетниците, бие рекорди след рекорди, обаче...нула :!: :idea: Една голяма нула се блещи насреща и отразява като в криво огледало всичко написано от вас. А зад тази нула издайнически се подават три изгубени финала.
Сега Сити са виновни, че са ни много силни, преди това бяха Челси, Севиля с многомилиардната си селекция ни обрулиха яката. Миналата година се канихме на Реал, сега на Барса, после ядохме здравия пердах, малко тихо и отново ихо. Не знам за вас, но аз съм свикнал да оценявам работата на един човек по резултатите му. А резултатите на Юрген Клоп са една голяма кръгла нула. Гордееш се, че сме отпаднали на полуфинал, а Сити на четвъртфинал. Това ли е великсото постижение на Клоп? Че е додрапал един кръг повече от Сити?! Хах! :lol:

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3765
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00| 3-0 FT

Мнениеот Liverpool_EC » 03 май 2019 21:35

Real написа:
realist написа: ...
На въпроса ти отговарям директно: Толкова силни сме били може би единствено сезон 2008/2009 г. Факт! Евала за това, сега да вземем и да осребрим този прогрес, какво ще кажеш? Някога? Или да си се радваме как си цъкат, пък резултатите - майната им.

А, съвсем не съм против да осребрим прогреса. :)
Обаче... каквото зависи от Пуул - направено е. Точков актив имаме. Рекорден. К'во да направим, че сезонът съвпадна с пика на Пеповото Сити? Случва се, there can be only one в тая игра. И това не бива да ни пречи да се радваме на това, което отборът прави цяла година. За мен, също както за колегата, титлите не са най-важното. Но и те ще дойдат. И Клоп, въпреки грешките, които несъмнено е допускал, е Нашия човек. В този момент, сред днешните треньори, аз не виждам един, половин даже, който е по-подходящ, по-безгрешен, по-... Ако ти имаш някой предвид - давай го, да го обсъдим. ;)

Абсолютно никой не може да се справи в условията на янките по-добре от Клоп. Тоя реалиста горкия е мазохист да се излага, като почне да търси кусури на Клоп, вместо да приеме, че се обърка преди години, като го псуваше като хамалин. Сега малко пооправи тона, но то и затова заслугата е изцяло на Клоп. Безрезервната фенска подкрепа Клоп си я заслужи и заработи самичък. Като дойде хората си тръгваха от стадиона в 80мин, че не им се гледаха излагациите при Роджърс(според оня Илиев щото гонели метрото :lol: ) Дори и в първите мачове при Клоп се изнасяха, спомням си една издънка с/у Палас в първите му мачове. Интересно сега след 39 мача без загуба на Анфийлд, защо не си тръгват с метрото? Парите Клоп си ги заслужи и заработи самичък-продаде Коутиньо и докара рекордни приходи в ШЛ. Еми ей ти ги 250те милиона, той реалиста си мисли, че Хенри му ги е дал ей тъй- да си поиграе на сокър :lol: Даже Евертън за последните 2 лета похарчиха 250 мил. Челси купиха няколко играча по 70 мил, а ПСЖ 2ма за общо 400 мил. Не съм ги видял тия на полуфинали в ШЛ. При това, че отпреди си имаха играчи бол...ама на Клоп му се губели някои детайли :mrgreen: Цял февруари писа фермани как Клоп се контузвали заради подготовката на Клоп, а днес БУМ - ново 20, не сме имали контузени и изморени при равните с Лестър и Уест Хям :lol: Абе поне да помнеше какви каши е збъркал. И забележи, че като почне да сменя Клоп никой не му се връзва на акъла. При отделните равни/загуби намира съмешленици, на някой не му харесъл състава, на друг тактиката, ама реалиста като почне с ферманите, закво Клоп не ставал НИКОЙ не иска да се изложи толкова, като него :!: Съвсем друга тема е как вече 3 години не може и да измисли кой да дойде - да го върне в реалноста :lol: Борусия смениха 3ма след него, докато нацелят този сега да ги върне в борбата за титлата. Той много иска титлата, ама му е по-удобно да я гледа от 6то място и в ШЛ през Лига Европа може да се класираме, нали ще сме с тактически гений с поглед над детайлите :oops:
Реалисте, да не си посмял да кликнеш на тоя линк
https://talksport.com/football/377716/j ... egend-ray/

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00| 3-0 FT

Мнениеот realist » 03 май 2019 22:10

Само завършен идиот може да сравнява Клоп с легендата Бил Шенкли. Горкият Клемънс, явно старческа деменция.
Бил Шенкли : 3 пъти шампион, около 10 спечелени купи, променя Ливърпул изобщо като клуб, променя философията на футбола, създава началото на много от днешните символи на клуба, всяко негово изказване е култово и се цитира и до днес по целия свят;
Юрген Клоп : 0 пъти шампион, около 0 спечелени купи, три изгубени финала, два пъти се класира по-напред от Сити в ШЛ :!: :!: :!:, често негови изказвания будят смях, особено когато се развихри на тема вятър, суха трева, контузени футболисти на противника :!: :shock: като фактори, спрели устрема на отбора му и попречили му да победи.

Открийте разликите! :mrgreen:

Потребителски аватар
cskarcheto92
Мнения: 1137
Регистриран на: 22 дек 2009 22:52
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00| 3-0 FT

Мнениеот cskarcheto92 » 03 май 2019 22:57

Аз откривам разликите между Ливърпул с Клоп и времето преди неговото идване в клуба. Към този момент, Клоп е този човек, който може да докара титлата на Анфийлд. Не виждам негова алтернатива, но всеки има право на мнение. Германеца успя да събуди Ливърпул и сега всеки отбор се съобразява с нас. За разлика от предните години, когато не бяхме сигурни за мястото си в топ 4, а дори и имахме само надежди за европейски мачове. А стигнехме ли там, ставахме за смях още в групите. Да не говорим с какви играчи разполагахме, когато пристигна. Дърво до дърво и храст до храст. Абе с него си имаме емоции и обстоятелствата щяха да са напълно различни с друг мениджър. Не мисля, че щяхме да имаме повече поводи за радост.
[wrapimg=]https://media.giphy.com/media/TgL7lPFfyAFITuszOA/giphy.gif[/wrapimg]

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00| 3-0 FT

Мнениеот Real » 04 май 2019 01:07

realist написа:Реал, като ви чета с ЕС, излиза, че всичко е цветя и рози и няма как да е по-добре. Всичко е прекрасно, птичката си е на клона, бръмбара си е в тревата...както е казал поета. Обаче поглеждам срещу спечелените купи и о, чудо, виждам една голяма нула. Три пълни сезона и един полусезон Клоп твори своите чудеса, без пукнат грош създава отбор за чудо и приказ, даже вади от джоба си вероятно, миличкия, денонощно работи, не спи заради нас, клетниците, бие рекорди след рекорди, обаче...нула :!: :idea: Една голяма нула се блещи насреща и отразява като в криво огледало всичко написано от вас. А зад тази нула издайнически се подават три изгубени финала.
Сега Сити са виновни, че са ни много силни, преди това бяха Челси, Севиля с многомилиардната си селекция ни обрулиха яката. Миналата година се канихме на Реал, сега на Барса, после ядохме здравия пердах, малко тихо и отново ихо. Не знам за вас, но аз съм свикнал да оценявам работата на един човек по резултатите му. А резултатите на Юрген Клоп са една голяма кръгла нула. Гордееш се, че сме отпаднали на полуфинал, а Сити на четвъртфинал. Това ли е великсото постижение на Клоп? Че е додрапал един кръг повече от Сити?! Хах! :lol:

Поезия, живопис в слово, хайку футболно и емоционална симфония! Бръмбари, птички, купи, нули... Ама не ми отговори, кратко, прозаично: КОЙ Е ТРЕНЕРА, който би дошъл и би удовлетворил високите ти изисквания, амбициите (на чужд гръб) и надеждите на многострадалната ти фенска душа? КОЙ???


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта