ВЛ: Арсенал - Ливърпул 03.11.2018 |19:30| 1-1 FT

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: ВЛ: Арсенал - Ливърпул 03.11.2018 |19:30| 1-1 FT

Мнениеот Real » 04 ное 2018 09:10

Абе резултатът не е лош, но играта е леко притеснителна - много лесно губим топката, трудно си я взимаме. Айде, техниката и креативността не са силните страни на халфовете ни, но снощи в доста голяма част от мача Арсенал дори пресираше по-добре от нашите. Като прибавим и това, че на Мо и Боби отиграванията рядко им се получават - трябва да сме доволни от точката, въпреки чистия гол, който ни окрадоха

Потребителски аватар
wu_dnica
Мнения: 1056
Регистриран на: 30 май 2013 21:30
Контакти:

Re: ВЛ: Арсенал - Ливърпул 03.11.2018 |19:30| 1-1 FT

Мнениеот wu_dnica » 04 ное 2018 09:41

Аз съм недоволен от вайналдум...игра ли с топката изобщо...никъв го нямаше...и милнър и той ...и двамата чакаха на фабиньо...само и единствено заради халфовете не ни се получаваше :evil:
[offtopic]СД:Напълно унищожихме този топ-отбор от началото до края![/offtopic]

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: ВЛ: Арсенал - Ливърпул 03.11.2018 |19:30| 1-1 FT

Мнениеот Sisi 1914 » 04 ное 2018 10:19

plmar написа:
Sisi 1914 написа:Заслужено равенство и бях убедена, че Арсенал няма да загуби. 8-)


То за убеденоста ти добре, но влизаше ли в нея отменен чист гол ?

Иначе неам думи. Пишете първи 2 отнети точки, има време до 12тата. Отново, както и с Азар, гола стана през малкия, не е трудно да прогнозираш 2/3 кръга отдих.


Аз не съм виновна, че съдията отмени гол.
Левски завинаги в моето сърце![

JorkoByrborko69
Мнения: 387
Регистриран на: 07 яну 2018 18:30
Контакти:

Re: ВЛ: Арсенал - Ливърпул 03.11.2018 |19:30| 1-1 FT

Мнениеот JorkoByrborko69 » 04 ное 2018 21:58

Честно казано и аз не останах във възторг от "халфовата линия" в този мач. В центъра имаме крещяща нужда от креативни играчи !!! Креативността на Вайналдум и Милнър се свежда почти до тази на "великия ни капитан Хендо"(който за отбелязване в последния мач в който го гледах бе все пак на някакво ниво...)- механични пасове вляво вдяно или назад... опит за "дръбъл" но само докато им се изпречи противников играч - и следва или паническо безадресно подаване или кръгом - и пак напред... към вратаря! Фабиньо се опитваше на моменти да играе конструктивно,но... неговата сила е от дефанзивен план - играе твърдо но не грубо и умее прекрасно да спира атаки и да отнема топката, както и да я подава точно и с идеи... Идваме и до другия момент който куца в полузащитата ни: тя е "играта без топка" - такава нямаше... Халфовете изобщо не тръгваха напред и не се "откриваха" за пасове в дълбочина. По-скоро Ван Дайк нахлуваше от втора позиция,или само и единствено се търсеха двата крайни бека да ни правят атаки, отколкото тези несменяеми халфове да създаваха нещо идейно ... Не знам какво толкова му харесва Клоп на Вайналдум - но той не е от толкова висока класа , че с игра като неговата и на Милнър - да сме конкурентни на Ман. Сити , та дори и на Челси ! Трябва ни креативен играч като каквото бе например ревливото бразилче дето избяга в БарЦа ! Може всичко да е, но той внасяше креативност внасяше живеци изненада в играта... правеше играта приятна за окото... Не отричам нуждата от добри опорни халфове, но само с дефанзивна тактика не се става шампиони. И пак бих казал - ако до зимния трансф. прозорец Клоп продължава да се "лигави" с това "атомно нападение" - и не купи поне още един истински класен нападател който да ги държи "под пара"- то вярвайте ми, за голяма жалост и тази година до края ще треперим дали ще успеем да хванем място в заветната "4-ка " !!!

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3763
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: ВЛ: Арсенал - Ливърпул 03.11.2018 |19:30| 1-1 FT

Мнениеот Liverpool_EC » 05 ное 2018 07:17

Real написа:Абе резултатът не е лош, но играта е леко притеснителна - много лесно губим топката, трудно си я взимаме. Айде, техниката и креативността не са силните страни на халфовете ни, но снощи в доста голяма част от мача Арсенал дори пресираше по-добре от нашите. Като

Аз мисля, че това е нов подход от Клоп към мачовете, особено със силните отбори. Според мен той самия свали тази интензивна преса от миналата година. Сега има стабилна защита, която показа, че може да издържа под напрежение и не трябва да хвърля халфовете да държът напрежението по-напред, за да не е в/у защитата, която в предните години е доказвала 100 пъти, че не може да се справя с натиск. Аз съм ок, да им взимаме точка като гости на всички, стига някой да ни гарантира 3 в домакинствата ;)
wu_dnica написа:Аз съм недоволен от вайналдум...игра ли с топката изобщо...никъв го нямаше...и милнър и той ...и двамата чакаха на фабиньо...само и единствено заради халфовете не ни се получаваше :evil:

Вайналдум блестеше в началото на сезона но на 6тицата, откакто се върна Хендерсен, а сега и с пускането на Фабиньо той играе по-напред, а там винаги му е било по-спъната играта. На 6тицата е страхотен, спокоен, освобождава се много яко с финтове с тялото, литва пресиращите и не могат да му хванат спатиите. Откакто заигра по-напред му падна формата
Иначе аз съм съгласен с Понко за Фабиньо, не знам на вас какво ви хареса, ама първото полувреме особено беше, като на забавен каданс. Очевадно му е трудно да свикне с темпото и повечето физически сблъсъци във ВЛ. Чакаше да му дават фалове, ама такива ги дават във Франция, не и в Англия. Второто се пооправи, ама за мен си много слаб мач. Но няма начин, само с игра ще влезе в час, но се вижда, защо Клоп го държа пейка до сега, абсурд да бяхме с толкова точки ако беше играл в началот. Клоп си знае работата, мин година няколко разбирача обявиха Чембърлейн за трансферната издънка на века, след първите му 2,3 мача. А сега точно той липсва супер много, не че е някакъв луд техничар или подавач, ама е от тези играчи, които дават искра в атакуваш план, напорист и може да изостри атаката.
Като цяло за мен големия "проблем" е небрежното отиграване на паса преди гола при контри. Почти всеки мач имаме 3,4 такива момента, когато и Салах и Фирмино и Мане бъркат пас, който извежда другия в така нареченото 100 процентово положение. От там и по-малкото положения. Но за мен това е временен момент и в момента в който мине този период всичко ще си дойде на мястото.
Но огромно израстване в защита, от 15 мача от началото на сезона само Челси ни вкара 2 гола и то на резервните защитници...Клоп похарчи 140 мил за Ван Дайк и Алисон и всичко се промени. В темата за мача със звезда ще кача един състав, в който може да се види как Престъпника Роджърс изхарчи 140 мил за 7-8 футболиста. Както се казваше в една реклама: Качеството не струва-то се отплаща :!: ;)

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13743
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: ВЛ: Арсенал - Ливърпул 03.11.2018 |19:30| 1-1 FT

Мнениеот Red_Neck » 05 ное 2018 10:45

Нелепо загубени 2 точки, но пък и Х-а си беше по-справедлив резултат.
Стана много добър мач. Ако Арсенал запазят формата си, спокойно могат да се намесят в борбата за първите 3 места.
Имам забележки към халфовата ни линия, която хем бе дефанзивно подредена, хем позволи много слизания на играчите на Арсенал.
Лека забележка и към Алисон за гола.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

JorkoByrborko69
Мнения: 387
Регистриран на: 07 яну 2018 18:30
Контакти:

Re: ВЛ: Арсенал - Ливърпул 03.11.2018 |19:30| 1-1 FT

Мнениеот JorkoByrborko69 » 05 ное 2018 12:47

Red_Neck написа:Нелепо загубени 2 точки, но пък и Х-а си беше по-справедлив резултат.
Стана много добър мач. Ако Арсенал запазят формата си, спокойно могат да се намесят в борбата за първите 3 места.
Имам забележки към халфовата ни линия, която хем бе дефанзивно подредена, хем позволи много слизания на играчите на Арсенал.
Лека забележка и към Алисон за гола.


Не съм напълно съгласен , че за гола имаше някаква вина и то голяма вратаря. На пръв поглед се създаде усещане , че Алисон можеше да направи нещо, но това е измамно! По-голяма вина носеще малкия,май изобщо не бе в час още от първата минутаи самите футболисти на Арсенал го усетихаи повечето опасни атаки бяха оттам !!!
За формата на Арсенал - мисля, че леко са подобрили играта си , но според мен лично, възхода им се дължи и на променените стратегия в самата игра: Не знам , дали забеляза някой - как например се бранеха и как организираха атака,ако топката е в тях:
Когато трябваше да се защитават, играеха хитро наредени само в две много близко разположени линии от по 5 човека(дефанзивно и офанзивно играеши петици бразно да ги наречем) - а при атака -предната петица(офанзивно играещата) просто се отдалечаваше и забиваше напред с около 10-15 метра в повече от задната, и леко (с 2-3 м) по-напред минаваха 3 от тях по-напред - чистите нападатели... Така просто към тях се прехвърляше моментално топката след като се позиционират - и се оказва , че играят 5-кеативни и нападателни играча или само срещу 4-ма наши защитника, или срещу 4 плюс колкото халфа успеят да се върнат... Задната им петица изобщо не минаваше центъра - и седеше разгъната в широк фронт... затова нямаше поле за изява на крайните ни защитници... А халфовете ни се лутаха напред назад.... Просто Клопо достакъсно усети стратегията и към края поуспокои играта но бе доста късно !!!


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта