ВЛ: Ливърпул - Брайтън 25.08.2018 |19:30| 1-0 FT

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Ponko
Мнения: 4039
Регистриран на: 22 окт 2008 18:30
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Брайтън 25.08.2018 |19:30|

Мнениеот Ponko » 26 авг 2018 00:07

А аз нали не трябва да ти напомням, че едва ли ще направи втори такъв сезон. Направи рекорд, а Ливърпул завърши... 4-ти. ГолЕм праз, че е вкарал 32 гола след като Сити стана безапелационен шампион! След няколко десетилетия ще се намери друг да направи сезона на живота си и ще го изравни или подобри. Това е негово постижение, което нямаше да постигне без сърцатата игра на отбора.
Този сезон започнахме прекрасно с три сухи мрежи и 9 точки, това е чудесно, но нека не се лъжем, имахме и късмет, и не всичко е наред. В момента защитата е стабилна с ВВД и Алисон направи важни спасявания в мачовете с КП и Брайтън, но днес можеше да опрете конците на три пъти срещу играчи на противника. Отделно, че не си решихме мача с втори гол, а треперихме до края... и следващия път може и да не ни върже.

plmar
Мнения: 3990
Регистриран на: 05 дек 2016 15:13
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Брайтън 25.08.2018 |19:30|

Мнениеот plmar » 26 авг 2018 00:16

Ponko написа:А аз нали не трябва да ти напомням, че едва ли ще направи втори такъв сезон. Направи рекорд, а Ливърпул завърши... 4-ти. ГолЕм праз, че е вкарал 32 гола след като Сити стана безапелационен шампион! След няколко десетилетия ще се намери друг да направи сезона на живота си и ще го изравни или подобри. Това е негово постижение, което нямаше да постигне без сърцатата игра на отбора.
Този сезон започнахме прекрасно с три сухи мрежи и 9 точки, това е чудесно, но нека не се лъжем, имахме и късмет, и не всичко е наред. В момента защитата е стабилна с ВВД и Алисон направи важни спасявания в мачовете с КП и Брайтън, но днес можеше да опрете конците на три пъти срещу играчи на противника. Отделно, че не си решихме мача с втори гол, а треперихме до края... и следващия път може и да не ни върже.


Ponko, не се заяждам, ама знаеш ли кога е май19та ? Кому са нужни август топ играчи във върхова форма? А къде видя късмет? Сигурно в не дадената ни чиста дузпа?
Изображение

Ponko
Мнения: 4039
Регистриран на: 22 окт 2008 18:30
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Брайтън 25.08.2018 |19:30|

Мнениеот Ponko » 26 авг 2018 00:25

Играчите които не бяха на световното през лятото са си във форма - холандците, Милнър и в известна степен Кейта... който внася разнообразие, но и бърка не малко топки. Всички останали които бяха на световното (без Алисън) в момента са гола вода... Късмета се крие в това, че Алисън успя някак на магия да не загуби на три пъти топката едно на една с играчи на Брайтън. А също така да бъде на място и да парира удара с глава на техен играч. В началото на второто полувреме гостите направиха атака в която защитата увисна и не успя да ги спре в следствие на което те се задържаха в полето върнаха топката назад, но при нанесения изстрел не уцелиха вратата... атаката ни трябва да не подценява някои ситуации и втория гол беше просто задължителен, но той така и не дойде същото беше и с Палас, само че там нещата се получиха при една контра... Нападението куца и проблема е не в това, че не се създават положения, а това, че повечето от тях се изтърват прекалено лесно, а накрая това може да се окаже фатално, ако преднината е крехка и някои от защитата или вратаря се пропука в края. Относно дузпите... имаше няколко положения в които защитници на Брайтън играха с ръка.. къде неволно, къде не... а по едно време събуха бутонката и скъсаха чорапа на Фирмино, но и тогава нямаше дузпа, а това си беше зверско настъпване.. както да е в предния кръг получихме дузпа.. ясно е че няма да ни ги свирят всичките.

john barnes
Мнения: 6417
Регистриран на: 17 мар 2011 17:16
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Брайтън 25.08.2018 |19:30|

Мнениеот john barnes » 26 авг 2018 00:54

plmar написа:Джони ма ти сериозно ли? По леко дишане? За десет минути. Ми като излезе титуляр к'во праим?

Напълно сериозен съм,ако не си запознат с материята,по-добре не се обаждай,че ставаш за смях. Ми като излезе титуляр,пак ше се маже бе,кво не разбра за тоя гел? Вземи и чети малко,стига празнословия!
Имало едно време един Манчестър Юнайтед, който играел с малък успех в Англия и абсолютно никакъв в Европа. Далеч от надмощието си днес в Премиър Лийг и отсъстващ от големите международни сцени, той се люшкал между анонимността и посредствеността.

john barnes
Мнения: 6417
Регистриран на: 17 мар 2011 17:16
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Брайтън 25.08.2018 |19:30|

Мнениеот john barnes » 26 авг 2018 00:57

Onq написа:Тва смазането е супер стара схема. Пръв Виера го въведе и като цяло в Арсенал. Фаулър по тва време ходеше с
щипки на носа по същата причина. Някакви забележки да имате към играта на двамата :) ?
A, ето и едно линкче https://listen.talksport.com/magazine/features/2011-05-24/sandros-gum-shield-fowlers-nasal-strip-bales-leg-tape-and-10-odd-footballer-accessories

Абсолютно,пръв точно Виера се мажеше по тениската,даже още в тунела вече беше намазан. Но Фаулър носеше специални лепенки на носа за по-леко дишане,а не щипки. Даже на европейското през 1996г.си беше мода с тия лепенки на носа,ако помниш.
Имало едно време един Манчестър Юнайтед, който играел с малък успех в Англия и абсолютно никакъв в Европа. Далеч от надмощието си днес в Премиър Лийг и отсъстващ от големите международни сцени, той се люшкал между анонимността и посредствеността.

Gil-galad
Мнения: 13141
Регистриран на: 08 юли 2008 20:42
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Брайтън 25.08.2018 |19:30|

Мнениеот Gil-galad » 26 авг 2018 01:24

john barnes написа:
Onq написа:Тва смазането е супер стара схема. Пръв Виера го въведе и като цяло в Арсенал. Фаулър по тва време ходеше с
щипки на носа по същата причина. Някакви забележки да имате към играта на двамата :) ?
A, ето и едно линкче https://listen.talksport.com/magazine/features/2011-05-24/sandros-gum-shield-fowlers-nasal-strip-bales-leg-tape-and-10-odd-footballer-accessories

Абсолютно,пръв точно Виера се мажеше по тениската,даже още в тунела вече беше намазан. Но Фаулър носеше специални лепенки на носа за по-леко дишане,а не щипки. Даже на европейското през 1996г.си беше мода с тия лепенки на носа,ако помниш.


Е то това не е мода от сега....то си е от няколко години масово....аз в нчалото като почнах да го забелязвам си мислех какви са аджеба тея тениски и тея хора че точно там се потят толкова много :lol:

Иначе за мача какво да кажа (предвид многото глупости които се изписаха вече до тук) - с такива мачове се става шампион. Сега, да сме наясно - не казвам, че ще станем шампиони но точно с този тип мачове се става такъв - мъчно, грозно с треперене 1-0 срещу отбор, които според специалистите трябва да се бори за оцеляване този сезон...това е отбор който вкара 3 гола на "майстора" на защитната игра Моуриньо и отбора му преди 1 седмица, а на нас не успя въпреки 3 опита за подарък от вратаря ни (страхотно спасяване накрая)...другите глупости като нападателите не били вър форма и трябвало да седят на пейката и че ТАА не може да центрира и т.н. не мисля да ги коментирам...
Once in a generation a player comes along to whom nothing seems impossible! Luckily that player wears the number eight shirt at Anfield.

an4o_321
Мнения: 1411
Регистриран на: 19 ное 2010 11:40
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Брайтън 25.08.2018 |19:30|

Мнениеот an4o_321 » 26 авг 2018 01:52

john barnes написа:
plmar написа:Джони ма ти сериозно ли? По леко дишане? За десет минути. Ми като излезе титуляр к'во праим?

Напълно сериозен съм,ако не си запознат с материята,по-добре не се обаждай,че ставаш за смях. Ми като излезе титуляр,пак ше се маже бе,кво не разбра за тоя гел? Вземи и чети малко,стига празнословия!

Аз например не разбрах, защо не е под екипа, ама карай... Това вече, едва ли ще може да ми го обясни някой :) :)

Потребителски аватар
Alonso_Massa
Мнения: 9519
Регистриран на: 02 авг 2011 20:51
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Брайтън 25.08.2018 |19:30| 1-0 FT

Мнениеот Alonso_Massa » 26 авг 2018 09:11

Момчета чак толкова не ги мислете предните 3-ма. На няколко пъти разиграха по брутален начин и съвсем леки неточности в пасовете не позволиха да се стигне до голово положение само че колкото повече напред отиваме във времето толкова повече ще се изчистват тези леки неточности. Ето къде идва разликата. В минали години ако нападението ни имаше лош ден както вчера защитата ни допускаше редовните 2 гола и падахме. Сега обаче когато нападението ни има слаб ден защитата ни печели мач. Ако пък защитата има лош ден тогава нападението ни ще ни изкара мача. Има ги естествено и дните когато на никой не му е ден, но пък няма как да имаме 38 от 38. Нито онова постижение на Арсенал от сезон 2003/2004 е вероятно да се повтори, нито пък миналогодишния сезон на Сити. Както се видя вчера даже и Сити губят точки и вероятността да повторят миналогодишния сезон граничи с нулата. Вчера нито сме спечелили със съдийска помощ, нито сме имали някакъв луд късмет, пък и контролирахме мача. Пак казвам по времето на Роджърс тези щяха да ни изравнят и даже щяха да натискат за победа накрая. Не е ли хубаво да имаш стабилна защита и да знаеш, че може да ти спечели мач? Нали за това мрънкахте всички, е нямаме защита, която да ни изкара мач, а сега като имаме, ама защо нападението не ни реши мача, че да не чакаме на защитата. Не се безпокойте няма да вземем всички 38 мача така че се подгответе предварително, че като ви знам някои какви се госпожици при първия хикс или загуба от "шампиони сме" ще минете на "не знам даже дали и в топ4 ще влезем".
[wrapimg=]http://1.bp.blogspot.com/-32O3MZ4OU1Q/TrdGFtNTuXI/AAAAAAAAB2w/5WmX_zMJ1t8/s400/Steven++Gerrard+-+Top+Football+Player+soccer.jpg[/wrapimg]

[offtopic][wrapimg=]http://nesncom.files.wordpress.com/2014/01/daniel-sturridge-chip-vs-everton-in-merseyside-derby.gif?w=500&h=280[/wrapimg][/offtopic]
[offtopic][wrapimg=]http://www.finishersforum.com/wp-content/uploads/2013/02/gerrardgoal.gif[/wrapimg][/offtopic]

Onq
Мнения: 1410
Регистриран на: 22 авг 2011 11:43

Re: ВЛ: Ливърпул - Брайтън 25.08.2018 |19:30| 1-0 FT

Мнениеот Onq » 26 авг 2018 09:26

Alonso_Massa написа:Момчета чак толкова не ги мислете предните 3-ма. На няколко пъти разиграха по брутален начин и съвсем леки неточности в пасовете не позволиха да се стигне до голово положение само че колкото повече напред отиваме във времето толкова повече ще се изчистват тези леки неточности. Ето къде идва разликата. В минали години ако нападението ни имаше лош ден както вчера защитата ни допускаше редовните 2 гола и падахме. Сега обаче когато нападението ни има слаб ден защитата ни печели мач. Ако пък защитата има лош ден тогава нападението ни ще ни изкара мача. Има ги естествено и дните когато на никой не му е ден, но пък няма как да имаме 38 от 38. Нито онова постижение на Арсенал от сезон 2003/2004 е вероятно да се повтори, нито пък миналогодишния сезон на Сити. Както се видя вчера даже и Сити губят точки и вероятността да повторят миналогодишния сезон граничи с нулата. Вчера нито сме спечелили със съдийска помощ, нито сме имали някакъв луд късмет, пък и контролирахме мача. Пак казвам по времето на Роджърс тези щяха да ни изравнят и даже щяха да натискат за победа накрая. Не е ли хубаво да имаш стабилна защита и да знаеш, че може да ти спечели мач? Нали за това мрънкахте всички, е нямаме защита, която да ни изкара мач, а сега като имаме, ама защо нападението не ни реши мача, че да не чакаме на защитата. Не се безпокойте няма да вземем всички 38 мача така че се подгответе предварително, че като ви знам някои какви се госпожици при първия хикс или загуба от "шампиони сме" ще минете на "не знам даже дали и в топ4 ще влезем".


Зашитата е ясна. Разликата с други години е халфовата линия. Вайналдум и Минлър са навсякъде. Борба до последна капка кръв, смесена с техника и хладнокръвие. Пред тях Кейта дирижира в пъти по-добре от Коу и също се бори за всяка топка. Заедно със стабилна защитата , с два високи центъра и остри бекове като нашите се образува едно ядро, което е непреодолимо, а в атакуващ план мачка. Тримата отпред по един гол да правят е достатъчно.

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3777
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Брайтън 25.08.2018 |19:30| 1-0 FT

Мнениеот Liverpool_EC » 26 авг 2018 16:13

Понко ти хубаво си запомнил, че Сити са най-убедителния шампион, ама си пропуснал, че имаха 6-7 мача спечелени с 1 гол разлика.
Със сигурност си спомням един период в който взеха 3 мача подред с 1:0 и даже два от тях бяха с голове в 90мин. Точно такива мачове ще ни направят разликата с предните сезони. Значи на Сити им помниш само победите с 5:0, ама за нашите се появяваш и натъртваш на мачовете с 1:0, колко сме били зле. Чета ти писанията и на всеки ред има "ако...ако...ако...можеше...ама щеше". И Алонсо е прав, защо броите техните 2 пропуска и после "можеше да свърши равен". Ами бройте и нашите и със сигурност нямаше да свърши равен ;) Имам чувството, че за някои хора трябва да се изписва на края на мача: голове 1:0, пропуски 4:2, че да можете да заспите спокойни. Ще има много такива мачове и занапред. Техния треньор, преди където го хванехме му вкарвахме по 4,5 гола, еми човека си е взел поука и сега дойде супер затворен, след нашия гол следващите 20 мин Алисон не влезе в кадър, всичките им играчи се наредиха в тяхната половина, защото той знаеше колко е важно да не пуснат втори гол до края на 1вото полувреме, за да останат в мача. Вече към 75 си пусна нападатели, пробва се да вземе нещо от мача човека и нормално да има повече положения пред вратата ни. Аз знам, че няма угодия, ама усещайте се малко бе хора...Салах бил слаб, Голям праз, че вкарал 32 гола :?: :?:
Чакай и аз да си напиша мнението във форума: Голям праз, че си треперил вчера :mrgreen: Клоп записа още 3т, пък нека критиците му, да си почват мачовете със Стъридж и Шакири и да водят с 4:0 в 8мата мин. Голям праз, пак са само 3 точки :lol: :lol: :lol:


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта