ВЛ: Ливърпул - Стоук Сити 28.04.2018 |14:30| 0-0 FT

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

john barnes
Мнения: 6389
Регистриран на: 17 мар 2011 17:16
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Стоук Сити 28.04.2018 |14:30| 0-0 FT

Мнениеот john barnes » 28 апр 2018 22:02

blue avalanche написа:
john barnes написа:ШЛ сякаш ми се струва по-престижен турнир,във който вие май отпаднахте безславно.

В ШЛ се помни "престижно" само победителят. Всички останали(вкл финалиста) не са "престижни". ;) И получават тиквен медал.

Ами да,ние сме 5(пет) пъти престижни,а вие колко сте? Да не лапнете тиквения медал за ФА и вие,че тогава не знам сезона за кой ще е провал...
Имало едно време един Манчестър Юнайтед, който играел с малък успех в Англия и абсолютно никакъв в Европа. Далеч от надмощието си днес в Премиър Лийг и отсъстващ от големите международни сцени, той се люшкал между анонимността и посредствеността.

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Стоук Сити 28.04.2018 |14:30| 0-0 FT

Мнениеот realist » 28 апр 2018 22:37

Така, Челси си взеха и този мач. От моя лична гледна точка това е добре, защото се задава от тея мачове, които най-много обичам. Мач, в който нямам какво да загубя :) При победа на Челси ще спечеля едни чисти 1000 лева поне (надявам се коефициента за победа на Челси да е поне 2). При всякакъв друг резултат Ливърпул и теоретично е в топ 4. Такива мачове, носещи директна печалба, са рядкост. Да не говорим, че при загуба от Челси хем ще гушна хилядарка, хем оставаме фаворити за 4 място :) Помислете за тази стратегия, доста добре работи ;)

Относно "успехите" на Клоп, няма как да ги обезценявам, защото такива няма. Класирането в топ 4 за мен не е успех, а задължение. Т.е. оставането извън топ 4 всъщност би било провал и причина спешно да се търси друг треньор. Да, представянето ни в ШЛ е изумително, но трябва да отчетем и огромния късмет, който ни съпровожда във всяка фаза на турнира. Първо се паднахме в най-леката група, след това се очертава да стигнем до финал след мачове с Порто, Сити и Рома. На практика до финала не срещаме нито един европейски гранд (Сити са силен отбор, но далеч от тази категория). В същото време, само като пример, Реал минаха група с Дортмунд и Тотнъм, а по пътят до финала (ако се класират) ще са отстранили ПСЖ, Юве и Байерн. Има разлика, а? :roll: Виж, ако спечели ШЛ, това ще е наистина голям успех и няма как да не го отчета. Ако обаче изгуби финала, ще задълбочи визитката си на един неудачник, неспособен да печели финали.

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17306
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Стоук Сити 28.04.2018 |14:30| 0-0 FT

Мнениеот slash1912 » 28 апр 2018 22:58

Чак да е неспособен - трудна работа.
Image

Потребителски аватар
dNelbandian
Мнения: 809
Регистриран на: 15 юни 2014 21:37
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Стоук Сити 28.04.2018 |14:30| 0-0 FT

Мнениеот dNelbandian » 28 апр 2018 23:03

Хахаха, ако спечели финала щял да е голям успех, ама ако не успее ще е неудачник, хахаха може ли да си толкова зле кажи ми?

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Стоук Сити 28.04.2018 |14:30| 0-0 FT

Мнениеот realist » 28 апр 2018 23:12

slash1912 написа:Чак да е неспособен - трудна работа.


Да, една картонена купа (ФА е несравнимо по-престижен трофей) от колко финала? От 5? В това число 2 европейски финала. Ако загуби и трети...доста става :roll:

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17306
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Стоук Сити 28.04.2018 |14:30| 0-0 FT

Мнениеот slash1912 » 28 апр 2018 23:17

realist написа:
slash1912 написа:Чак да е неспособен - трудна работа.


Да, една картонена купа (ФА е несравнимо по-престижен трофей) от колко финала? От 5? В това число 2 европейски финала. Ако загуби и трети...доста става :roll:

Картонена е толкова,колкото и ФА,МИ или ЛА Къп.Да унижиш на финала Байерн с отбор,който е бил пред фалит и изпадане е сериозно постижение и заслужава уважение.
Image

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Стоук Сити 28.04.2018 |14:30| 0-0 FT

Мнениеот realist » 28 апр 2018 23:17

dNelbandian написа:Хахаха, ако спечели финала щял да е голям успех, ама ако не успее ще е неудачник, хахаха може ли да си толкова зле кажи ми?


Точно така е. Във футбола, както и в живота, границата между успеха и провала е много тънка. Историята помни победителите. В тълковния речник срещу думата неудачник ще видиш "човек, който губи, не сполучва, проваля се". Ти как би нарекъл треньор изгубил и трите европейски финала, до които е достигнал :?: :idea:

Plovdiv_1926
Мнения: 1213
Регистриран на: 05 май 2013 12:05
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Стоук Сити 28.04.2018 |14:30| 0-0 FT

Мнениеот Plovdiv_1926 » 28 апр 2018 23:36

realist написа:
dNelbandian написа:Хахаха, ако спечели финала щял да е голям успех, ама ако не успее ще е неудачник, хахаха може ли да си толкова зле кажи ми?


Точно така е. Във футбола, както и в живота, границата между успеха и провала е много тънка. Историята помни победителите. В тълковния речник срещу думата неудачник ще видиш "човек, който губи, не сполучва, проваля се". Ти как би нарекъл треньор изгубил и трите европейски финала, до които е достигнал :?: :idea:

Koй е този трети загубен европейски финал, че не се сещам? Или ти предварително подготвяш нещата, за да си доволен после?
Един света, един света и черно-бяла е любовта...

Потребителски аватар
dNelbandian
Мнения: 809
Регистриран на: 15 юни 2014 21:37
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Стоук Сити 28.04.2018 |14:30| 0-0 FT

Мнениеот dNelbandian » 28 апр 2018 23:37

realist написа:
dNelbandian написа:Хахаха, ако спечели финала щял да е голям успех, ама ако не успее ще е неудачник, хахаха може ли да си толкова зле кажи ми?


Точно така е. Във футбола, както и в живота, границата между успеха и провала е много тънка. Историята помни победителите. В тълковния речник срещу думата неудачник ще видиш "човек, който губи, не сполучва, проваля се". Ти как би нарекъл треньор изгубил и трите европейски финала, до които е достигнал :?: :idea:

Предвид финансите, с които разполага ще ти кажа, че е успех. Хахаха. Ако харчеше колкото така наречени от теб успели клубове по 300 милиона нето, щях да съм съгласен.
Целта и средствата са една величина, няма как да даваш малко и да искаш да получаваш много. Бюджетът на Ливърпул в момента не може да се сравнява и дори не е близко до клубовете като Сити, Юнайтед, Реал Мадрид, ПСЖ и Барселона.
Кажи ми треньор, който ръководи клуб с бюджетът горе-долу на Ливърпул и играе финали в ШЛ? И печели титла след титла?
Ами няма такъв.
Радвай, се че имаме такъв треньор.

Потребителски аватар
wu_dnica
Мнения: 1053
Регистриран на: 30 май 2013 21:30
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Стоук Сити 28.04.2018 |14:30| 0-0 FT

Мнениеот wu_dnica » 28 апр 2018 23:39

realist написа:
dNelbandian написа:Хахаха, ако спечели финала щял да е голям успех, ама ако не успее ще е неудачник, хахаха може ли да си толкова зле кажи ми?


Точно така е. Във футбола, както и в живота, границата между успеха и провала е много тънка. Историята помни победителите. В тълковния речник срещу думата неудачник ще видиш "човек, който губи, не сполучва, проваля се". Ти как би нарекъл треньор изгубил и трите европейски финала, до които е достигнал :?: :idea:

Човек мноооооооого над твоя таван
Офтопик:
СД:Напълно унищожихме този топ-отбор от началото до края!


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта