ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3715
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот Liverpool_EC » 13 мар 2018 01:56

Мисля да приключваме темата с два цитата от миналогодишното ни гостуване на Трафорда :lol: :lol: :lol:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул 15.01.2017
Мнениеот james » 15 яну 2017 22:17

Чичо Моу показа , че е за пенсия, без да подценявам Клоп (който много добре познава възможностите на отбора си), но да те надхитрят по толкова елементарен начин е недопустимо

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул 15.01.2017
Мнениеот realist » 16 яну 2017 01:17

Аз вярвам в Клоп безрезервно и харесвам нещата, които постигаме. Ако прочетеш коментара ми след мача едва ли ще видиш нещо негативно. Нека не си слагаме етикети и да се уважаваме като фенове.

Потребителски аватар
venomcho
Мнения: 1814
Регистриран на: 21 яну 2011 16:36
Местоположение: Марково Тепе
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот venomcho » 13 мар 2018 12:20

Tart написа:За мен..realist,venomcho и др. подобни са просто изтрещяли форумни сенки :lol: :lol:


... :? ... :mrgreen: ... :roll: ... :mrgreen:...

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот realist » 13 мар 2018 16:23

Liverpool_EC написа:Реалисте основния критерий не са само купите :idea: Клоп ще остане в историята на играта (колкото и не ти се иска) защото е треньор-революционер и налага стил който ще остане за поколенията. След години ще го има във футболните енциклопедии, дори и да си остане само с 2те титли на Германия. Неговия гегенпресинг променя динамиката на играта и от там самата игра.
Айде да те попитам културно да видим дали ще ми отговориш: Колко пъти Мауриньо е завършил пред Клоп когато са участвали в едно първенство?
П.П. А факта, че помисли Дъ Смит за фен на Юнайтед не показва ли колко си объркан. Всъщност ако някой друг ви чете мненията, ти изглеждаш в пъти повече фен на тях, а той на нас, дори и да не е :lol:


Изключвам плявата, която при теб винаги преобладава, и отговарям конкретно по тези въпроси:
1.Клоп е революционер само в твоята глава и тези на останалите му поклонници. Нищо революционно не е направил. Неговият "гегенпресинг", без да бъде наричан така, разбира се, беше основното оръжие на Барса на Гуардиола. Не е зле отвреме-навреме да поглеждаш и другите отбори, за да не мислиш, че ако видиш нещо ново в Ливърпул, е революционно за футбола. Това беше играта на Барса - дълго владеене на топката, разиграване, плавни атаки с резки избухвания, а когато загубят топката - мощна преса да си я върнат. Същото правеше и Байерн на Юп Хайнкенс, когато спечели требъла, само без разиграването. Те атакуваха много по-директно. Или ще кажеш, че старият Юп е гледал и се е учел от Клоп?! :roll: В днешно време е практически невъзможно да се измисли нещо революционно във футбола.
2.Колко пъти Моуриньо е завършил преди Клоп? Човек ще каже, че цял живот в едно първенство играят. Те имат само един пълен сезон в едно първенство и Клоп завърши преди него. Сега е вторият и ще е обратното. Айде да видим занапред как ще е .
Ето, отговорих ти. Сега ти ми отговори на онези два палави въпроса. Да ти ги повторя ли или ще си ги прочетеш? Кога да очакваме с Клоп титла или някакви други трофеи? И да очакваме ли изобщо? Хората зад него не искали :o ти да видиш :? Значи ако вземе, че спечели някоя купичка някой ден, ще е заради неговите качества. Ако не печели обаче, е заради хората зад него :mrgreen: Е не, няма такъв лизач, честно! Такова сляпо поклонничество не бях виждал. Като сектант си.
3.Относно това, че съм помислил, че човекът е фен на Юнайтед. Само ти можеш да свържеш този незначителен факт с темата на разговора. Няма такава безпомощност, бате, чак жал ми става :(

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот realist » 13 мар 2018 17:16

Liverpool_EC написа:Мисля да приключваме темата с два цитата от миналогодишното ни гостуване на Трафорда :lol: :lol: :lol:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул 15.01.2017
Мнениеот james » 15 яну 2017 22:17

Чичо Моу показа , че е за пенсия, без да подценявам Клоп (който много добре познава възможностите на отбора си), но да те надхитрят по толкова елементарен начин е недопустимо

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул 15.01.2017
Мнениеот realist » 16 яну 2017 01:17

Аз вярвам в Клоп безрезервно и харесвам нещата, които постигаме. Ако прочетеш коментара ми след мача едва ли ще видиш нещо негативно. Нека не си слагаме етикети и да се уважаваме като фенове.


И какво точно искаш да покажеш с тези два коментара? Кой е този Джеймс и защо мнението му е толкова значимо? Що се отнася до мен, никога не съм отричал, че се радвах много на идването на Клоп и до средата на януари 2017 г. вярвах в него наистина безрезервно. След това обаче видях как тотално изпусна контрола върху отбора и допусна падение без аналог. От борещи се за титла станахме треперещи за топ 4.

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот Real » 13 мар 2018 18:49

realist написа:Хубаво е, когато цитираш коментар на някого, да си го прочел целия, а не да взимаш произволни пасажи. Защото така олекваш и мнението ти губи всякаква стойност. Правилният цитат е този: "А ти познаваш ли друг треньор в историята на футбола, повтарям в историята на футбола, при който преднина от 3 гола не гарантира победа? Говоря за тенденция, не за единичен случай.". Това последното прочете ли го или не ти е угодно. Изрично съм отбелязал, че не говоря за единичен случай. Айде сега, като си умник, посочи други такива случаи на Анчелоти, при които преднина от 3 гола не гарантира победата, а преднина от 2 гола си е направо нищо. Колко пъти са обръщали Анчелоти от 2 или 3 гола преднина? Айде рови.

И стига с това "кой да дойде". Айде Клоп да не е единствения треньор за Ливърпул, може ли? Дотам ли го докарахме, Клоп или никой. Няма да ме вкарате в абсурдната ситуация да споменавам имена, а вие да ми обяснявате колко са неподходящи. А и не е моя работа да избирам треньор на Ливърпул.

Аз обаче все не намирам отговор на два ключови въпроса:
1.Кога според вас трябва да очакваме от Клоп да започне да печели трофеи и трябва ли да очакваме изобщо?
2.Смятате ли, че с Клоп можем да станем шампиони и след колко време можем да очакваме това?
Единствено Гого отговори ясно и заяви, че ако другата година не сме в борбата за титлата, трябва да се търси промяна. Доблестно мнение, конкретно, не да ми се лигавите тука с някакви абстрактни понятия. Нека всеки от вас честно си отговори на тези два въпроса и да видим колко ще сте доволни в следващите години.

Четох ти коментара, просто не смятам, че и при Клоп е тенденция. Отборите му често повеждат с три гола, затова и има повече случаи на обрати. Аз не страдам от това, предпочитам подобни инфарктни мачове, отколкото 1:0 и автобуси, въргаляния и селски боцове към талпата в предни позиции. Обичам да гледам футбол, повече отколкото да гледам награждавания, извини ме.
Ако не е твоя работа да избираш треньор на Пуул, защо да е твоя да го уволняваш? Никой не твърди, че Клоп е единствен, много от нас обаче смятат, че в моментната ситуация е най-добрия вариант. Тъй като явно не си от тези, пак ще те питам: Кой е твоят фаворит за наследник на некадърния германец? И, въпреки демокрацията, не смятам, че имаш право да плюеш, докато не посочиш по-добър (според теб) вариант. Щото иначе не е изразяване на мнение, а просто хейт, който не си струва вниманието...
На твоите въпроси:
1. Не. Не трябва да очакваме. Спрях да очаквам още при Улие. Не сме клуб, насочен към трофеи от много време насам. И Клоп не е назначен за да печели трофеи. Свиквай. Това не значи, че няма да печелим, просто трофеите не са основна цел на ръководството ни. С това трябва да си свикнал. Отдавна. И не ми говори за примиренчество. Ако има непримирими фенове - това са тези, които могат при 0:3, не просто да продължат да вярват, но и да вдигнат отбора. Не онези, които мрънчат след всяка загуба колко безобразно е, че тия нещастници не са им донесли трофей... Мога само да ти пожелая да преживееш онова, което се случи на почивката в Истанбул. И на Моуриньо мога да му го пожелая. Щото съм убеден, че не му се е случвало.
2. Да, смятам, че можем. След колко време - може догодина, може никога... Не правя сметки, не ми и пука. Пуул има много трофеи. Но е много повече от трофеите. И предпочитам да се съсредоточа върху това "много повече", отколкото да броя точки и да чакам титли. Ще дойдат, все някога...

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот realist » 13 мар 2018 22:42

Real написа: На твоите въпроси:
1. Не. Не трябва да очакваме. Спрях да очаквам още при Улие. Не сме клуб, насочен към трофеи от много време насам. И Клоп не е назначен за да печели трофеи. Свиквай. Това не значи, че няма да печелим, просто трофеите не са основна цел на ръководството ни. С това трябва да си свикнал. Отдавна. И не ми говори за примиренчество. Ако има непримирими фенове - това са тези, които могат при 0:3, не просто да продължат да вярват, но и да вдигнат отбора. Не онези, които мрънчат след всяка загуба колко безобразно е, че тия нещастници не са им донесли трофей... Мога само да ти пожелая да преживееш онова, което се случи на почивката в Истанбул. И на Моуриньо мога да му го пожелая. Щото съм убеден, че не му се е случвало.
2. Да, смятам, че можем. След колко време - може догодина, може никога... Не правя сметки, не ми и пука. Пуул има много трофеи. Но е много повече от трофеите. И предпочитам да се съсредоточа върху това "много повече", отколкото да броя точки и да чакам титли. Ще дойдат, все някога...


Ето затова ги задавам тези въпроси. Отговорите ти обясняват всичко. Няма начин ние да сме на едно мнение, да гледаме от еднаква гледна точка. Ние сме различни вселени, нямаме нищо общо. Вероятно доста от пишещите тук мислят като теб и това се отнася и за тях. Нека припомня, че аз съм фен на този отбор от началото на 80-те, когато Ливърпул беше хегемон в Англия и Европа. Точно в годините, когато футболът навлизаше все по-мощно в живота ми, аз свикнах да виждам Ливърпул все на върха. Може би затова никога няма да приема, че сме отбор, който не се бори за трофеи, а сме просто някакъв пътуващ цирк, чиято единствена цел е да забавлява хората. Аз не съм фен на Нюкясъл или Сотон (с цялото ми уважение към тези отбори), та да ми е все едно дали печелим и да изпадам в екстаз, когато бием някой гранд. Пожелавам си никога да не мисля като теб. Ако това се случи, значи всичко вече е свършило и нищо вече няма значение. Ако те чуят Пейсли и Шенкли, ще се обърнат в гроба. Може да не сме били шампиони 28 години вече, но аз не губя вяра и надежда, че отново ще сме на върха. Може би затова изстрадвам всеки един нулев сезон. Дори без титла, през тези 28 години ние спечелихме доста трофеи. Имаме 4 европейски купи, няколко ФА. Фен на Ливърпул да каже, че трофеите не го интересуват е най-тъжното нещо на света.

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17306
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот slash1912 » 13 мар 2018 23:22

Полуфиналния вече започна да отпада на осминафинали :lol:
Image

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот realist » 13 мар 2018 23:28

slash1912 написа:Полуфиналния вече започна да отпада на осминафинали :lol:


Тихо, че тия и на Клоп са му много трудни :) Не ги искам, със сигурност. По-добре Реал.

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17306
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот slash1912 » 13 мар 2018 23:37

realist написа:
slash1912 написа:Полуфиналния вече започна да отпада на осминафинали :lol:


Тихо, че тия и на Клоп са му много трудни :) Не ги искам, със сигурност. По-добре Реал.

Рома? Вечния град ни носи късмет.
Image

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот Real » 14 мар 2018 00:11

realist написа:...Нека припомня, че аз съм фен на този отбор от началото на 80-те, когато Ливърпул беше хегемон в Англия и Европа. Точно в годините, когато футболът навлизаше все по-мощно в живота ми, аз свикнах да виждам Ливърпул все на върха.

Какво съвпадение, аз също съм фен от 80-те... Явно сме виждали различен Ливърпул, обаче. Аз помня едни играчи, които излизаха без страх и бяха готови да си оставят костите на терена. Биеха, защото бяха по-добри, не щото паркираха автобуси. Шенкли и Пейсли не ги помня, но Фейгън и Кени - да. Видял съм доста победи. И титли. И нито една - постигната по Сетубалския начин. Затова ти казвам, че ако ще избирам между Духа и Титлите - предпочитам Духа. Клоп пред Моуриньо. Лудостта пред Тактиката. Емоцията пред Статистиката. Да, може да сме от различни вселени. Мен това изобщо не ме прави тъжен...
Зачитам мнението ти. И все пак ще продължа да питам: Кого предпочиташ за заместник на некадърния Клоп? (...Жозе почва да изглежда все по-свободен, между другото ;) )


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта