ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот realist » 14 мар 2018 00:33

Real написа:
realist написа:...Нека припомня, че аз съм фен на този отбор от началото на 80-те, когато Ливърпул беше хегемон в Англия и Европа. Точно в годините, когато футболът навлизаше все по-мощно в живота ми, аз свикнах да виждам Ливърпул все на върха.

Какво съвпадение, аз също съм фен от 80-те... Явно сме виждали различен Ливърпул, обаче. Аз помня едни играчи, които излизаха без страх и бяха готови да си оставят костите на терена. Биеха, защото бяха по-добри, не щото паркираха автобуси. Шенкли и Пейсли не ги помня, но Фейгън и Кени - да. Видял съм доста победи. И титли. И нито една - постигната по Сетубалския начин. Затова ти казвам, че ако ще избирам между Духа и Титлите - предпочитам Духа. Клоп пред Моуриньо. Лудостта пред Тактиката. Емоцията пред Статистиката. Да, може да сме от различни вселени. Мен това изобщо не ме прави тъжен...
Зачитам мнението ти. И все пак ще продължа да питам: Кого предпочиташ за заместник на некадърния Клоп? (...Жозе почва да изглежда все по-свободен, между другото ;) )


Това беше добро, признавам. Аз също зачитам мнението ти, разбирам за какво говориш и уважавам позицията ти. Имаме различни възгледи, няма лошо. Аз не те обвинявам за твоите, не ме обвинявате за моите. Клоп или Моуриньо? Защо не нещо средно между двамата? Нека има страст, лудост, емоция, но нека има и малко прагматизъм, малко хитрост, малко тактика. Клоп не е некадърник, знаеш, че от яд го казвам. Това, което ме вбесява в него е, че не желае да се развива, не желае да се учи, не желае да променя нищо. Той си мисли, че е Господ и знае и може всичко във футбола, а не е така. Клоп може да е правилният човек, но само ако реши да се развива и променя. Да започне да мисли малко по-прагматично, да вкара и малко академичен подход в работата си. Не го ли направи, ще си остане симпатичния луд, който е записал името си в историята на клуба с невидимо мастило.

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6089
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот KOPScousers » 14 мар 2018 00:59

Гледах мача на Юнайтед тази вечер от 60-тата минута нататък (може би донесох и малка доза късмет на кривия ни отбор), но така или иначе доколкото чух, а и след като изгледах репортажите, явно не съм изпуснал много преди това. Навреме пуснах телевизора за екшъна и какво да видя? Един отбор на Юнайтед, който би следвало да победим сравнително лесно. Дори при 0-0 и за момент не личеше да играят играта от събота. А този мач тази вечер си беше на живот и смърт. Много слаб Юнайтед, много пространства в защита, много грешки в подаванията. Не знам, не мисля, че Севиля са по-добри от нас, но тази вечер определено разбиха Юнайтед по всички критерии. Като сравня двата мача само се затвърждава факта, че мач с мач не си прилича.
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3715
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот Liverpool_EC » 14 мар 2018 03:53

realist написа:Изключвам плявата, която при теб винаги преобладава, и отговарям конкретно по тези въпроси:
1.Клоп е революционер само в твоята глава и тези на останалите му поклонници. Нищо революционно не е направил. Неговият "гегенпресинг", без да бъде наричан така, разбира се, беше основното оръжие на Барса на Гуардиола. Не е зле отвреме-навреме да поглеждаш и другите отбори, за да не мислиш, че ако видиш нещо ново в Ливърпул, е революционно за футбола. Това беше играта на Барса - дълго владеене на топката, разиграване, плавни атаки с резки избухвания, а когато загубят топката - мощна преса да си я върнат. Същото правеше и Байерн на Юп Хайнкенс, когато спечели требъла, само без разиграването. Те атакуваха много по-директно. Или ще кажеш, че старият Юп е гледал и се е учел от Клоп?! :roll: В днешно време е практически невъзможно да се измисли нещо революционно във футбола.
2.Колко пъти Моуриньо е завършил преди Клоп? Човек ще каже, че цял живот в едно първенство играят. Те имат само един пълен сезон в едно първенство и Клоп завърши преди него. Сега е вторият и ще е обратното. Айде да видим занапред как ще е .
Ето, отговорих ти. Сега ти ми отговори на онези два палави въпроса. Да ти ги повторя ли или ще си ги прочетеш? Кога да очакваме с Клоп титла или някакви други трофеи? И да очакваме ли изобщо? Хората зад него не искали :o ти да видиш :? Значи ако вземе, че спечели някоя купичка някой ден, ще е заради неговите качества. Ако не печели обаче, е заради хората зад него :mrgreen: Е не, няма такъв лизач, честно! Такова сляпо поклонничество не бях виждал. Като сектант си.
3.Относно това, че съм помислил, че човекът е фен на Юнайтед. Само ти можеш да свържеш този незначителен факт с темата на разговора. Няма такава безпомощност, бате, чак жал ми става :(

Ти вече се качи на следващото ниво - целия свят е крив, само ти си прав. Всичко се отрича, само и само ти да разбираш от футбол... Само онова хахо суаресшампион е бил на това ниво досега, можеш да се гордееш с постигнатото :lol:
1.Кога Барса са играли с изтеглена линия и тотална преса каквато прилага Клоп, бе разбирачо. Никой друг треньор не комбинира двете неща заедно. Виаш-Боаш прилагаше изтеглена линия но без преса, ама той нещо бързо даде фира. Хайнкес, като направи требъла, Клоп вече два пъти беше шампион на Германия и го беше пердашил с 5:2 на финал на купата. А твърдението ти, че нищо революционно не може да се измисли, само показва колко си закостенял при положение, че еволюцията/революцията е навсякъде около нас, ежедневно всичко не само във футбола и спорта се развива. Просто на такива, като тебе им отнема години за да го видят.
2. Писах ти, че бяха заедно и в група на ШЛ и Клоп пак беше пред Мауриньо. Клоп с 200 хилядния Кагава, Кевин Гроскройц и Марсел Шмелцер с/у Мауриньо с 60 мил Кака, 90мил Роналдо, Игуаин, Бензема... последния да затвори вратата...И защо да не броим непълното първенство, мен какво ме интересува, че Моу не можа да го завърши, защото докторката му прецака гениалната тактиката :lol: Значи не си е свършил работата, а Клоп преби ли шампионския му отбор с дърветата на Роджърс? Това помогна ли за уволнението?
3.Човека пише тук редовно от години, ти кога го видя за първи път-онзи ден ли? Поредното доказателство, че не вникваш в детайлите и повърхностните ти съждения не могат да имат тежест, по нито една тема. Друг пример- Барса пресирали, Хайнкес пресирал, ама на Клоп му измислили понятието гегенпресинг. Еми то има причина да е за него, не за тях бе разбирачо и това пак са детайлите, които на теб ти убягват.
На твоя въпрос за бъдещето може да ти отговори някой от трупата "Звездите ми ги говорят". Вие сте спецовете по закриването на сезони след 3тия кръг, отпадането преди първия съдийски сигнал и т.н Клоп за мен ще спечели титлата, когато шефовете му докарат играчите които той иска...ама да са тук всички-не вече да са продали двама за да му купят 3ма. С тия американски алъш вериши се става само шампион по бейзбол!
4. Джеймс хич не го и знам какъв е, но е някакъв фен на МанЮнт, който мин година смята, че Моуриньо е надхитрен от Клоп. Тази година пък един фен на Ливърпул смята, че Клоп е надхитрен от Моуриньо. И какво твоето мнение е мнг по-тежко от на Джеймс ли?
А истината е, че всеки неземен тактически гений е бил надиграван/надхитрян много пъти и няма никой който да е безгрешен и вечно биещ и няма никаква нужда от поредната ти сапунка "Клоп Вън"
5. На 16 януари 2017 казваш, че безрезервно вярваш на Клоп, а след 2 седмици вече искаше оставката му!!! Ти или не знаеш какво значи безрезервно или просто ползваш тежки думи с лека ръка и поредното доказателство за това е, че Шенкли се обръщал в гроба от срам. Шенкли? Човека казал култовото "Ако не можете да ни подкрепяте след загуба, не ни подкрепяйте и след победа" Ти и само ти знаеш ли колко пъти си го преобърнал този човек, че пак се изхвърляш тука така. Даваш ли си сметка, че го е казал докато е бил мениджър по време на преходен период и защото и тогава е имало такива разбирачи като теб след всяка загуба и той не ги е искал в семейството на Ливърпул :idea:
П.П Айде ходи във форума на Юнайтед, там хем ще си на глорихънтърското си място, хем някой ще ти обърне внимание на вечните ти оставки!!! А и нали твърдеше, че много го искали феновете им... и какви криле дава победа над Ливърпул...ей не мога да ти насмогна на глупостите само от последните 2,3 дена, честно :lol:

Потребителски аватар
venomcho
Мнения: 1814
Регистриран на: 21 яну 2011 16:36
Местоположение: Марково Тепе
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот venomcho » 14 мар 2018 09:41

Liverpool_EC написа:1.Кога Барса са играли с изтеглена линия и тотална преса каквато прилага Клоп, бе разбирачо.


пфффхахах уеуе майко :mrgreen:
Знаех, че си далече от тоя спорт, ама вече наистина е препоръчително да се ограничиш изключително и само до Герена Арена 8-)

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот realist » 14 мар 2018 10:59

Liverpool_EC, този път плявата е толкова много, че ми е трудно да отсея нещо. Явно се чувстваш длъжен да коментираш всеки мой пост, без значение дали имаш да кажеш нещо. Накратко :
1.По първия въпрос нямам какво да добавя. Почнаха да ти се смеят вече, не знам дали се усещаш :roll:
2.Оставям без коментар мнението ти, че групите на ШЛ са еднозначни на първенство. :o
3.Тук 2 кратки отговора получаваш :
-Нямам твоето време да следя кой на кого е фен от пишещите във форума. А и честно казано, не ме интересува.
-Тук идва и единственото същестевно нещо в коментара ти. Най-сетне призна, че титла от Клоп не можем да очакваме никога. Щом ще я спечели само ако му осигурят които футболисти иска...Сигурен съм, че всеки произволен фен от форума може да направи отбор от играчи "които иска" и този отбор ще се бори за титлата, независимо кой е треньор. Или се подсигуряваш : ако Клоп вземе, че стане шампион някой ден, то ще е въпреки обстоятелствата и защото е гений. Ако не стане, то е защото не му дават играчите, които иска. Милият :(
4.Фактът, че ми цитираш мнения на никому неизвестни потребители (включително на теб), като контрапункт на мои изказвания, показва в каква безтегловност си изпаднал.
5.Безрезервно доверие не означава вечно доверие. Ако вярвам безрезервно на някой, пък той вземе, че ме окраде или излъже, да продължавам ли да му вярвам? Доверие се печели, доверие се губи. Клоп загуби моето доверие. Не че му дреме, но на мен ми дреме.

Общо взето това успях да отсея. Вероятно се мислиш за майстор на спора, но скоро май ще е окажеш кралят на монолога. Обичам да споря с хора, които разбират от футбол и имат различно от моето мнение. Ти определено не покриваш първото изискване и не ми е много интересно.

Потребителски аватар
PSvilenov
Мнения: 2338
Регистриран на: 26 юни 2015 18:41
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот PSvilenov » 14 мар 2018 17:25

Поздрави за " по-добрият треньор " Моуриньо от Шампионска Лига :lol: :lol: Радвам се , че стана така че цяла Европа ги видя колко жалък гнусен съдийски отбор са реално ..... а да гледаш как Трафорда освирква всичките им играчи още след 70тата минута .. безценно ! :) :)

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17306
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: ВЛ: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 10.03.2018 |14:30|2-1 FT

Мнениеот slash1912 » 14 мар 2018 18:29

Тоя наистина е завършен олигофрен :lol: След отпадането от Севиля коментира.....Ливърпул!
https://www.facebook.com/empireofthekop ... highlights
Liverpool have the Champions League, but we have the FA Cup
Image


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта