Ливърпул - Хъл Сити (Събота, 17:00ч)

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: Ливърпул - Хъл Сити (Събота, 17:00ч)

Мнениеот realist » 27 сеп 2016 17:05

То ако само с мечти ставаше... Наистина, от 25 години мечтаем за титла и все хващаме дедовия. За тези 25 години едва няколко пъти сме били наистина близо до титлата, по-малко отколкото сме завършвали извън топ 6. Да , за отбор, който е завършил на 8-мо място в класирането в предходния сезон, топ 4 е реална цел. Подчертавам, за мен това е цел, а не мечта. Аз за какво си мечтая няма никакво значение. Предпочитам да съм с тази нагласа и да ме изненадат приятно като надскочат себе си, отколкото да си поставям нереални очаквания и после да ми е кофти.
По отношение на класата, или не четете внимателно или сте тенденциозни. Някой прочете ли изречението в поста ми: "Естествено Клоп ще работи с тях и това може да се промени, но за момента нямаме такъв играч". Да те могат да станат класни футболисти, самият отбор да придобие страхотна класа, но е нужно време. Тази година е рано. И като казвам класа нямам предвид непременно наличието на супер звезди. Помните ли как сезон след сезон Юнайтед на Съра печелеше титли, като в 1/3 от мачовете печелеха с минимум усилия? Ето това е класа. На съра му бяха нужни много години, за да я постигне, вие от първия сезон очаквате Клоп да ни направи хегемон. Няма как за стане. Да, в момента играем страхотен футбол, но с цената на много агресия, свръхраздаване и нечовешка динамика. Ако някой мисли, че така можем да играем в 38 мача, нещо е объркал първенството. Истината е, че в момента дори когато играем по-добре от противника, не винаги печелим, а играем ли по-зле, винаги губим. Причината е липса на класа.
Това са моите аргументи, това е моето виждане за футбола. Ако то дразни повечето фенове тук, няма проблем да не влизам. За мен този форум не е нещо важно, а място, в което понякога изразявам мнение. Уважавам всеки фен на Ливърпул и всеки чувствам близък, защото имаме една кауза. Уважавам и чуждите мнения, дори когато са различни от моето. Пак казвам, ако толкова ви дразня, не ми е драма да не пиша. Само че се замислете, няма ли да е прекалено скучно и безлично, ако останете само мечтатели и оптимисти, без нито една критика, без спор, без противоложни становища? Нещо като секта май, а?

Onq
Мнения: 1410
Регистриран на: 22 авг 2011 11:43

Re: Ливърпул - Хъл Сити (Събота, 17:00ч)

Мнениеот Onq » 27 сеп 2016 17:43

Да бе никва класа нямат.Нито един.На пълен късмет вкарват по 4 гола на Барса,Лестър и Арсенал.Кво разбираш то под класа не знам,но знам че: Лалана,Фирмино,Кутиньо,Стъридж,Джан,Матип,Вайналдум са между 23 и 26 годишни и няма отбор в Англия,който да ги върне

Milkoy
Мнения: 1053
Регистриран на: 06 авг 2010 11:30
Контакти:

Re: Ливърпул - Хъл Сити (Събота, 17:00ч)

Мнениеот Milkoy » 28 сеп 2016 20:05

realist написа:То ако само с мечти ставаше... Наистина, от 25 години мечтаем за титла и все хващаме дедовия. За тези 25 години едва няколко пъти сме били наистина близо до титлата, по-малко отколкото сме завършвали извън топ 6. Да , за отбор, който е завършил на 8-мо място в класирането в предходния сезон, топ 4 е реална цел. Подчертавам, за мен това е цел, а не мечта. Аз за какво си мечтая няма никакво значение. Предпочитам да съм с тази нагласа и да ме изненадат приятно като надскочат себе си, отколкото да си поставям нереални очаквания и после да ми е кофти.
По отношение на класата, или не четете внимателно или сте тенденциозни. Някой прочете ли изречението в поста ми: "Естествено Клоп ще работи с тях и това може да се промени, но за момента нямаме такъв играч". Да те могат да станат класни футболисти, самият отбор да придобие страхотна класа, но е нужно време. Тази година е рано. И като казвам класа нямам предвид непременно наличието на супер звезди. Помните ли как сезон след сезон Юнайтед на Съра печелеше титли, като в 1/3 от мачовете печелеха с минимум усилия? Ето това е класа. На съра му бяха нужни много години, за да я постигне, вие от първия сезон очаквате Клоп да ни направи хегемон. Няма как за стане. Да, в момента играем страхотен футбол, но с цената на много агресия, свръхраздаване и нечовешка динамика. Ако някой мисли, че така можем да играем в 38 мача, нещо е объркал първенството. Истината е, че в момента дори когато играем по-добре от противника, не винаги печелим, а играем ли по-зле, винаги губим. Причината е липса на класа.
Това са моите аргументи, това е моето виждане за футбола. Ако то дразни повечето фенове тук, няма проблем да не влизам. За мен този форум не е нещо важно, а място, в което понякога изразявам мнение. Уважавам всеки фен на Ливърпул и всеки чувствам близък, защото имаме една кауза. Уважавам и чуждите мнения, дори когато са различни от моето. Пак казвам, ако толкова ви дразня, не ми е драма да не пиша. Само че се замислете, няма ли да е прекалено скучно и безлично, ако останете само мечтатели и оптимисти, без нито една критика, без спор, без противоложни становища? Нещо като секта май, а?


Пиши, има нужда от мислещи хора. Още веднъж няма да се съглася с мнението ти. С изключение на Арсенал и и ако не броим Тотнъм, всички други топ отбори са с нови треньори. За разлика от Клоп, Конте, Пеп и дори Моу трябва да свикват с нови отбори, играчи и т.н. Това няма как да не се отрази в някакъв момент. За разлика от тях, Клоп имаше почти цял сезон да се нагоди към Висшата лига и към отбора, към динамиката в първенството. Не знам доколко си следил подготовката на отбора, но Юрген доведе двама специалисти от Байерн, кондиционен треньор и нутриционист. Не знам дали помниш, но Байерн на Хайнкес за мен беше най-физически доминиращия отбор, който аз съм виждал. Освен това, всички футболисти казаха, че тази подготовка е била най-тежката, която някога са имали. И резултатите веднага си личат. Та не съм уверен в твърдението ти, че не можем да играем цял сезон. Но това са само догадки, ще разберем с времето кой е бил прав и кой крив. Да разгледаме потенциалните ни противници за една още по-потенциална титла. Съгласен съм с Клоп, че е рано да се мисли за нея, но това твърдение е съвсем очаквано.
Нека започнем с Арсенал. Силните им страни са, че от няколко години имат стабилен отбор, който само надграждат, страхотни играчи. Слабости - Венгер като че ли е вече изчерпан за този отбор, всеки сезон все нещо не му достига. Така и не купиха сериозен нападател.
Челси - Много добър, според мен треньор, но има нужда от време и това си пролича. Застаряваща и доста нестабилна защита. Плюс е, че не играят Евротурнири.
Юнайтед - Моуриньо, който за мен може да е и плюс, и минус. Скъпи трансфери, които тежат на психиката на футболистите. Нестабилна защита, но пък феноменален вратар.
Сити - най-големия фаворит. Страхотно начало за Пеп. Сега обаче травмата на Де Бройне ще покаже до колко незаменим е той като играч, около който се върти цялата игра. Очаквам загуба на точки от Сити още срещу Тотнъм.
Тотнъм - скрити лимонки. Добър треньор и много стабилни играчи на всички постове, а и никой не ги слага сред фаворитите.

И накрая, гледайки нас. Не виждам категорично да отстъпваме на който и да е от изброените. Не казвам, че сме по-добри, но не виждам и с какво сме по-зле. Не играем евротурнири, което може да се окаже изключително важно в по-късната фаза от сезона. Не разчитаме на един или двама играчи. И още нещо - бихме или надиграхме и то като гости 3 от изброените 5 отбора. На повечето от тях им предстоят всички мачове помежду им, където ще губят точки. Ние също ще губим, може би от слабаци, но но при сегашната ситуация не разбирам защо да не вярваме в едно евентуално влизане в борбата за титлата. И то съвсем не оптимистично, а реалистично.

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: Ливърпул - Хъл Сити (Събота, 17:00ч)

Мнениеот realist » 29 сеп 2016 14:07

Ето това е истински диалог и смисълът на съществуването на форуми изобщо. Различни позиции, аргументирани, в добър тон. А не някой да напише нещо различно и да му се нахвърлят с обиди и заяждания. В интерес на истината, нищо не мога да кажа срещу твоя анализ, защото е напълно убедителен. Единственото с което не съм съгласен е, че можем да поддържаме това темпо през целия сезон, но дано да греша. При всички положения, както и да завърши този сезон, важното е, че сме на прав път най-сетне. Трофеите ще дойдат неминуемо, рано или късно.


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kadett1 и 35 госта