Селекцията в Ливърпул

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

jelew73
Мнения: 1058
Регистриран на: 01 авг 2011 14:31
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот jelew73 » 07 юни 2022 16:52

Red_Neck написа:Чито спекулативно правя една прогноза ;)))
Мането ще преговаря един месец с Байерн за парлама и накрая рязко ще подпише с .... Париж.
Мисля, че този мач е свирен още преди началото на сезона.
Ще поживеем, ще видим ;)

Red_Neck безуспешно се опитвам да вкарам малко разум в главата на професора и 2-3 негови бек-вокали, но не би. Те си знаят тяхната и това е. Първо беше Коутиньо, после Джини, сега Мане. Въпреки всичко кервана върви, кучетата си лаят

kircho_baretata
Мнения: 637
Регистриран на: 10 окт 2018 09:37
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот kircho_baretata » 07 юни 2022 22:58

Red_Neck написа:Смешен плач ;)))
Лани по това време някои хора оплакваха Джини, .... кълняха колко щял да липсва и т.н., ..... после цяла година никой не се сети за него :)) Той пък се депресира в Париж от неравната борба за титулярно място с някакви анонимници в трета футболна възраст ;))
Сега седнали да оплакват Мането, да храчат по бостънските, да им редят трансферната политика .... и да им смятат печалбата (което си е чиста проба дива, балканска селяния, ... ама нейсе - такъв е мат'риала) ;))

Най-важният договор беше удължен до 2026, ... и не беше удължен от форумните кибици, а от същите "охлюви" ;)))
Викам да оставим на този с договор до 2026 да прецени от кои футболисти и на каква цена има нужда, .... а?!

Още януари след трансфера на Диаз писах тук, че таймингът на трансфера е перфектен и че това беше сигнал за агентите на Мане и Мо да бъдат по-разумни. Някои подскочиха, други настръхнаха, .... но човек не може да има големи очаквания към хора, които не са управлявали финанси по-големи от месечен аванс ;))

Напомням, че към момента (все още) разполагаме с 4 топ крила, но нямаме адекватна алтернатива на Боби, който втори сезон не прилича на себе си.
... и ако за любимият си футболист (Боби) в този Ливърпул съм готов да кажа, че неговото време в клуба изтича, то едва ли при наличието на Жота и Диаз ще седна да оплаквам Мането! Има кой в клуба да преценява кога един футболист е преминал зенита си и колко още силни години може да даде за отбора.


Аз лично уважавам позицията ти макар никога да не съм я смоделял.
В конкретната ситуация си мисля, че е рано за крайни изказвания, но ти си ги позволяваш. Балканска селяния, кибици и тн.
Вярно е, че Клоп преподписа, но аз лично не лежа на тая кълка, защото като влезе Кейта срещу Реал и се видя, че германеца и магьосник да е от дъбова цепеница футболист не може да направи, еле пък такъв който да обърне мач. Количество и качество са различни понятия, с уточнението, че качеството струва повече.
Мане е изключителен футболист, който трудно ще бъде заменен. В това съм убеден. Ти също ще стигнеш до този извод в хода на настоящия сезон. Дали ще го признаеш не съм сигурен. Ще видим.
В следващия сезон отново ще сме близо, но не достатъчно до големите трофеи. Мога да се обзаложа за това.
Горчивата истина е, че не се прави достатъчно за да бъдем това, което феновете заслужават.
Това е личното ми мнение.

Потребителски аватар
sinqkrepost1914
Мнения: 2466
Регистриран на: 29 апр 2015 21:07
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот sinqkrepost1914 » 07 юни 2022 23:38

kircho_baretata написа:
Red_Neck написа:Смешен плач ;)))
Лани по това време някои хора оплакваха Джини, .... кълняха колко щял да липсва и т.н., ..... после цяла година никой не се сети за него :)) Той пък се депресира в Париж от неравната борба за титулярно място с някакви анонимници в трета футболна възраст ;))
Сега седнали да оплакват Мането, да храчат по бостънските, да им редят трансферната политика .... и да им смятат печалбата (което си е чиста проба дива, балканска селяния, ... ама нейсе - такъв е мат'риала) ;))

Най-важният договор беше удължен до 2026, ... и не беше удължен от форумните кибици, а от същите "охлюви" ;)))
Викам да оставим на този с договор до 2026 да прецени от кои футболисти и на каква цена има нужда, .... а?!

Още януари след трансфера на Диаз писах тук, че таймингът на трансфера е перфектен и че това беше сигнал за агентите на Мане и Мо да бъдат по-разумни. Някои подскочиха, други настръхнаха, .... но човек не може да има големи очаквания към хора, които не са управлявали финанси по-големи от месечен аванс ;))

Напомням, че към момента (все още) разполагаме с 4 топ крила, но нямаме адекватна алтернатива на Боби, който втори сезон не прилича на себе си.
... и ако за любимият си футболист (Боби) в този Ливърпул съм готов да кажа, че неговото време в клуба изтича, то едва ли при наличието на Жота и Диаз ще седна да оплаквам Мането! Има кой в клуба да преценява кога един футболист е преминал зенита си и колко още силни години може да даде за отбора.


Аз лично уважавам позицията ти макар никога да не съм я смоделял.
В конкретната ситуация си мисля, че е рано за крайни изказвания, но ти си ги позволяваш. Балканска селяния, кибици и тн.
Вярно е, че Клоп преподписа, но аз лично не лежа на тая кълка, защото като влезе Кейта срещу Реал и се видя, че германеца и магьосник да е от дъбова цепеница футболист не може да направи, еле пък такъв който да обърне мач. Количество и качество са различни понятия, с уточнението, че качеството струва повече.
Мане е изключителен футболист, който трудно ще бъде заменен. В това съм убеден. Ти също ще стигнеш до този извод в хода на настоящия сезон. Дали ще го признаеш не съм сигурен. Ще видим.
В следващия сезон отново ще сме близо, но не достатъчно до големите трофеи. Мога да се обзаложа за това.
Горчивата истина е, че не се прави достатъчно за да бъдем това, което феновете заслужават.
Това е личното ми мнение.

Страхотно мнение, Кирчо !
He never won the Ballon d'or, but he definitely won our hearts !
-Steven Gerrard

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3826
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Liverpool_EC » 08 юни 2022 03:13

Red_Neck написа:Смешен плач ;)))
Лани по това време някои хора оплакваха Джини, .... кълняха колко щял да липсва и т.н., ..... после цяла година никой не се сети за него :)) Той пък се депресира в Париж от неравната борба за титулярно място с някакви анонимници в трета футболна възраст ;))
Сега седнали да оплакват Мането, да храчат по бостънските, да им редят трансферната политика .... и да им смятат печалбата (което си е чиста проба дива, балканска селяния, ... ама нейсе - такъв е мат'риала) ;))

Най-важният договор беше удължен до 2026, ... и не беше удължен от форумните кибици, а от същите "охлюви" ;)))
Викам да оставим на този с договор до 2026 да прецени от кои футболисти и на каква цена има нужда, .... а?!

Още януари след трансфера на Диаз писах тук, че таймингът на трансфера е перфектен и че това беше сигнал за агентите на Мане и Мо да бъдат по-разумни. Някои подскочиха, други настръхнаха, .... но човек не може да има големи очаквания към хора, които не са управлявали финанси по-големи от месечен аванс ;))

Напомням, че към момента (все още) разполагаме с 4 топ крила, но нямаме адекватна алтернатива на Боби, който втори сезон не прилича на себе си.
... и ако за любимият си футболист (Боби) в този Ливърпул съм готов да кажа, че неговото време в клуба изтича, то едва ли при наличието на Жота и Диаз ще седна да оплаквам Мането! Има кой в клуба да преценява кога един футболист е преминал зенита си и колко още силни години може да даде за отбора.

Реднек, ти беше направил една огромна услуга на себе си последните месеци, като сведе коментарите си до "успех момчета" :)))) Сега защо пак си вкарваш автогол с тоз афиш на невежеството?
Значи според теб Луиз Диаз не е привлечен за да се подсили отбора, а за да си опичат акъла агентите на Салах и Мане. Обясни моля те как иначе да разбираме твърдението за сигнала :))) И като се привлече Диаз, а напусне Мане, това успешна трансферна политика ли е? Какво точно печели отбора от това, освен намалените заплати? Ти като не им смяташ печалбата на бостънските, а спестяванията, за тих скандинавски гражданини ли се мислиш??????
Тоя с договора ВЕЧЕ прецени на какви цени играчи предпочита. Или ти пак спа цяла пролет. 50 милионното крило захапа титуляр веднага и 8 милионното крилце не помириса повече терен. 30 милионният ЦЗ беше 3ти избор, а младежите и звездата от Чемпиъншип ги пратиха да се обиграват, където им е мястото. Той много бързо си прецени човека, само че, първо някой трябва да му отпусне пари за играчи над 30 млн!!! Схващаш ли или ще чакаш следващият сезон, че сега още ти е трудно?
Джини и Мане (и други напуснали) е хубаво да ги оценяваш по това как играеха в Ливърпул, а не после. Не знам какво ви топли, че еди къде си, еди какво си. В Ливърпул бяха ли пушки? Заслужаваха ли повече пари, преди да "преминат зенита си"?
Заслужаваха, ама никой не им ги даде...и изведнъж, ти да видиш, като поискаха повече пари и остаряха (според теб и фенуей:) Такива дребнави и злобни фенчета, като теб, не заслужаваха това, което тези играчи дадоха на отбора!
И последно, понеже ти си велик финансист и управляваш два аванса, но така и не можа да отговориш на въпроса за заплатите, като процент от оборота преди и след Клоп, веднага ти задам въпрос със понижена трудност:
Коя заплата е по-голяма?
а) Марио Балотели на 90к преди Клоп.
б) Садио Мане на 100к при Клоп.
в) Милан Йованович на 80к бая преди Клоп.
Коя заплата е по-висока, Ваше Финансово Величество :)))))))))))))))

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3826
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Liverpool_EC » 08 юни 2022 03:43

jelew73 написа:
Red_Neck написа:Чито спекулативно правя една прогноза ;)))
Мането ще преговаря един месец с Байерн за парлама и накрая рязко ще подпише с .... Париж.
Мисля, че този мач е свирен още преди началото на сезона.
Ще поживеем, ще видим ;)

Red_Neck безуспешно се опитвам да вкарам малко разум в главата на професора и 2-3 негови бек-вокали, но не би. Те си знаят тяхната и това е. Първо беше Коутиньо, после Джини, сега Мане. Въпреки всичко кервана върви, кучетата си лаят

Мане вече се е разбрал с Байерн за личните си условия. В момента преговорите са на ниво клуб-клуб. Правите ли разлика между двете неща в счетоводния отдел на форума?
Желев ти хубаво стоиш на тая кълка, че първо тоя, после оня, ама на Мане не му ли се вземе сериозен заместник и в атака останем с резерви Фирмино, Карвальо, Елиът и Гордън догодина пак ще се утешавате със спестени пари и ще се радвате (евентуално) на лошата форма на напусналия.

Потребителски аватар
hatemu
Мнения: 368
Регистриран на: 23 май 2012 19:31
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот hatemu » 08 юни 2022 09:50

Никой не е над клуба, прав им път.

Те правят това за пари(Мане и Мо) те, ако си държаха ан клуба както и двата твърдят парите нямаше да е проблем за тях.Ще стане същата работа с Коу отиде за пари, накрая търка пейката и съжеляваше че се подлъга за парите.Такива хора са алчни за пари.

Ponko
Мнения: 4156
Регистриран на: 22 окт 2008 18:30
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Ponko » 08 юни 2022 10:43

Така си е. Едва ли някой от нас ще види до края на живота си 5 милиона на година. Ние си мизерстваме тук и се караме, а те си взимат в крайна сметка паричките. Искат пичовете да сключат още един голям договор до края на кариерите си и това е. Станаха играчи в Ливърпул, но искат да надуят банковите сметки преди да се откажат от футбола. Не че ще станат легенди на Байерн, Барса и т.н. Като не им изнася да си ходят, пък Клоп ще намери заместници.

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13852
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Red_Neck » 08 юни 2022 11:15

kircho_baretata написа:
Red_Neck написа:[offtopic]Смешен плач ;)))
Лани по това време някои хора оплакваха Джини, .... кълняха колко щял да липсва и т.н., ..... после цяла година никой не се сети за него :)) Той пък се депресира в Париж от неравната борба за титулярно място с някакви анонимници в трета футболна възраст ;))
Сега седнали да оплакват Мането, да храчат по бостънските, да им редят трансферната политика .... и да им смятат печалбата (което си е чиста проба дива, балканска селяния, ... ама нейсе - такъв е мат'риала) ;))

Най-важният договор беше удължен до 2026, ... и не беше удължен от форумните кибици, а от същите "охлюви" ;)))
Викам да оставим на този с договор до 2026 да прецени от кои футболисти и на каква цена има нужда, .... а?!

Още януари след трансфера на Диаз писах тук, че таймингът на трансфера е перфектен и че това беше сигнал за агентите на Мане и Мо да бъдат по-разумни. Някои подскочиха, други настръхнаха, .... но човек не може да има големи очаквания към хора, които не са управлявали финанси по-големи от месечен аванс ;))

Напомням, че към момента (все още) разполагаме с 4 топ крила, но нямаме адекватна алтернатива на Боби, който втори сезон не прилича на себе си.
... и ако за любимият си футболист (Боби) в този Ливърпул съм готов да кажа, че неговото време в клуба изтича, то едва ли при наличието на Жота и Диаз ще седна да оплаквам Мането! Има кой в клуба да преценява кога един футболист е преминал зенита си и колко още силни години може да даде за отбора.[/offtopic]


Аз лично уважавам позицията ти макар никога да не съм я смоделял.
В конкретната ситуация си мисля, че е рано за крайни изказвания, но ти си ги позволяваш. Балканска селяния, кибици и тн.
Вярно е, че Клоп преподписа, но аз лично не лежа на тая кълка, защото като влезе Кейта срещу Реал и се видя, че германеца и магьосник да е от дъбова цепеница футболист не може да направи, еле пък такъв който да обърне мач. Количество и качество са различни понятия, с уточнението, че качеството струва повече.
Мане е изключителен футболист, който трудно ще бъде заменен. В това съм убеден. Ти също ще стигнеш до този извод в хода на настоящия сезон. Дали ще го признаеш не съм сигурен. Ще видим.
В следващия сезон отново ще сме близо, но не достатъчно до големите трофеи. Мога да се обзаложа за това.
Горчивата истина е, че не се прави достатъчно за да бъдем това, което феновете заслужават.
Това е личното ми мнение.

Барета, кое му е крайното?
Абсолютен балкански патент е да се харчат и смятат чужди пари! И да, селско е, защото във всяко едно западно общество тези действия се смятат най-малкото за крайно невъзпитани. Само по нашите ширини хората се интересуват повече колко изкарват/харчат колеги, комшии, роднини и т.н., отколкото колко изкарват/харчат те самите.
Колкото до "форумни кибици", .... не виждам нищо лошо, нито крайно ;))) Аз не изключвам и себе си, .... стоим си отстрани, наблюдаваме процесите в клуба (без да можем да участваме в тях по обективни причини), от време на време се тюхкаме доволно, .... но задължително даваме яко акъл, .... защото знаем, можем и разбираме повече от хората в клуба, ... нищо лошо няма в това да си кибик ;))

Колкото до Наби, .... нито беше докаран през главата на Юрген (а напротив), нито беше евтин (да не кажа, че "бостънските" надплатиха за него), а самият Юрген, като истински мазохист, за втори път удължава договорните си отношения с "охлювите" и вече започвам да се съмнявам, че бай Хенри го държи с някакъв компромат ;)))

Последните 5 сезона (с малки забележки за сезон 20/21) Мането беше изключителен футболист и даде много за клуба, факт.
Дали следващите 3-4 сезона Мане ще бъде на същото ниво и дали би била оправдана цената за услугите му е въпрос от компетенцията на ръководството на клуба (в това число и Юрген).
... А дали самият Мане не е взел отдавна своето решение за бъдещето си и какво е неговото виждане за последния голям договор в кариерата му е съвсем отделен въпрос, който никой не коментира. Удължаване/подписване на договор е двустранен процес!

Горчивата истина е, че надпреварата във футбола се премести по-скоро в мерене на бюджети и банкови сметки.
Да не забравяме, че не се състезаваме сами със себе си и само във ВЛ има поне още 4-5 клуба, които разполагат със сходен или по-голям ресурс. Не е лошо да уважаваме съперниците и техните фенове. Убеден съм, че привърженици на мноооого европейски грандове (също като теб) мислят, че собствениците им не покриват стандартите на съответната фенска маса.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13852
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Red_Neck » 08 юни 2022 12:16

Liverpool_EC написа:........

Личното ми мнение е, че Диаз беше привлечен януари за да се адаптира към отбора и за половин сезон да се прецени как да се процедира с договорите на Мо и Мане. Още миналото лято съм споделял, че предоговарянето на договорите на Мо и Садио ще е много труден и деликатен процес. На 99% бях сигурен, че само единият от двамата ще получи нов договор. Нещата с Мане вече са почти ясни, но след последните изявления на Мо (че със сигурност ще остане за още една година) вече съм умерен песимист и за неговия договор. Смятам, че с това си изявление Мо се опитва да извива ръцете на клуба - или приемате исканата от мен цена, или си тръгвам без пари и моето ще си го взема от следващия клуб. Все тая, .... има кой в клуба да решава, но аз лично смятам, че нито един футболист в отбора не трябва да получава повече от Юрген! Той носи цялата отговорност за представянето на отбора и нито ще ходи за месец в Африка, нито има възможност да се цупи на тоя и оня!

Успешна трансферна политика е тази, която прави отбора по-силен и клуба по-стабилен в дългосрочен план! В много отношения мисля, че е по-удачно да харчиш ларж за скаути и анализатори, отколкото да надплащаш яко за прекалено повярвали си "звезди" и агенти.

Всеки футболист получава това, което е договорил с клуба! За вече свършена работа се заплаща по договор + премия/бонус!
При нов договор работодателят не се ангажира да плаща за стари заслуги, а на база какво очаква да получи от футболиста за новия, бъдещ срок! Това съм ти го обяснявал 100 пъти! Когато много се кефиш на Алекси Санчес, Йозил или Ди Мария за това, което са "дали" и им клекнеш на 400-500 палки седмично, после си сърбаш попарата! Когато виждаш как се развива Сашко, колко е важен за стила ти и какво може да очакваш от него за дълъг период от време, тогава може да му предоговаряш заплатата всяка година!
Ако само за юли-август са предоговорени безпроблемно условията на 6-7 играчи от ядрото, а с Мането цяла година не става, .... аз не бих търсил проблема в клуба!!!
Останалите щуротии ще ги подмина ;))
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

kadett1
Мнения: 1673
Регистриран на: 25 авг 2010 11:22
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот kadett1 » 08 юни 2022 13:14

hatemu написа:Никой не е над клуба, прав им път.

Те правят това за пари(Мане и Мо) те, ако си държаха ан клуба както и двата твърдят парите нямаше да е проблем за тях.Ще стане същата работа с Коу отиде за пари, накрая търка пейката и съжеляваше че се подлъга за парите.Такива хора са алчни за пари.

Ама разбира се , че става въпрос за пари. Това, че имаше футболисти в един клуб за цялата си кариера е минало бешело. Какво повече трябваше да направи Мане за да взима по 300 000. Той не почва кариерата си сега, че да има време пред него. Като му дава Байерн тази сума защо да не отиде там. Ти , ако взимаш 2000 лева в любимата ти фирма, а другаде ти дават 5000, ще останеш , защото ти е любима или...Айде стига с това никой не е над клуба - изтъркана с времето фраза, която винаги влиза в употреба, когато някой от любимците ни си тръгва, защото не е оценен , например. Защото с тази структура на заплатите , налагана от американците, трудно ще задържим нивото, просто добрите футболисти изискват подобаващо заплащане и не им дреме от налаганата структура на заплатите. Вайналдум мислиш ли ,че му дреме дали играе редовно като си получава по едни 200 хилки и нагоре.


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта