ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2019 |22:00| 3-0 FT

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
wu_dnica
Мнения: 1056
Регистриран на: 30 май 2013 21:30
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00|

Мнениеот wu_dnica » 02 май 2019 11:30

Да и аз сега видях как му се хвърля на гърба и после топката е д още 10м по напред,фалчета туй онуй...спестени картончета...както и да е ...така е трябвало да стане. Дори мисля ,че при прекия свободен има рикошет в рамото на гомез. Втория гол тотален късмет,а ние точно това нямахме снощи. Суарез циркаджийски номера,реване, дразнене с робъртсън...хаха що не скочи на върджил...как се кефя че си тръгна тоя селски циганин.
[offtopic]СД:Напълно унищожихме този топ-отбор от началото до края![/offtopic]

Real
Мнения: 2954
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00|

Мнениеот Real » 02 май 2019 11:31

;) Големи емоции, рев голям, трагедии и крайности чат-пат...
А нещата са прости:
- Валверде надигра Клопо. Не е неочаквано, не е и трагедия. За мен би било по-гадно да гледам от Пуул катеначо (и вероятно загуба само с 0:2), отколкото да играем като мъже и да победи по-добрият.
- Меси е Гений. Около Кампа не е достатъчно представително, нито достатъчно обширно за паметника му. Да изриват оня кич Саграда и да го изтипосват там. Или направо отгоре, то и без това не прилича много на Храм.
- Съдията... не знам що го плюят някои. Допусна някои дребни грешки, но да имаш срещу себе си отбор с трима от най-големите провокатори (Суарес, Видал, Бускетс), допълнени от Пике и Алба, и да не направиш поне няколко чутовни грешки - това е класа. И заслужава признание. Нарушението за третия гол е по-скоро на Меси, ама ръката на Матип, на Кампа... 8 от 10 съдии биха я свирили, дори и да не са подковани предварително. И това е по-голово положение от фаул на 25 метра.
- Шансът... Ми да, не ни влязоха положенията, ама това е част от играта. Пък и няколко техни не влязоха в края. Не можем да говорим за липса на късмет.
- ИМА РЕВАНШ, оплаквачките! Не е като да не сме виждали Пуул да обръща великани от 0:3. За по-малко от 90 мин. Не е като Барса да не е губила 3 гола преднина. Нищо не е свършило, докато не свърши!
Може да не вземем трофей и тази година. Може да вземем и два. Каквото и да стане - за мен сезонът беше повече от добър. От много време насам не се е случвало да вървим в правилната посока, три поредни години. YNWA!!!

nickkal
Мнения: 111
Регистриран на: 07 сеп 2008 10:13
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00|

Мнениеот nickkal » 02 май 2019 11:35

При резултат 3:0 не е до късмет...сори

JorkoByrborko69
Мнения: 387
Регистриран на: 07 яну 2018 18:30
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00|

Мнениеот JorkoByrborko69 » 02 май 2019 11:39

Ponko написа:Е хубаво като толкова много знаеш.. кажи кой да дойде? Казахме ти, че няма кой да го смени и ти продължаваш да мълчиш по този въпрос. Кой? Казвай!


Ponko, тук за едно си прав и аз мисля точно като теб: Който и да дойде и да смени Клоп - с този отбор ТОЛКОВА, сега не може да постигне и грам повече !!! Просто с този материал - такава къща, за луксовете се иска много кинти... Не можеш да кажеш в един дом - на под от обикновенна мозайка, че е от цветен мрамор. Или на чернобелият телевизор - да кажеш, че е плазма, НАЛИ !? Нали така реалисте, съгласен ли си сега с нас ? Проблема на Клоп е може би, че се опитва да мисли прекалено прагматично и икономично,И то най-вече в полза на американския си шеф: С тези футболисти се вижда , че повече не става !!! Трябват ни футболисти с ТЕХНИЧЕСКИ УМЕНИЯ, с пефектен контрол над топката, най-вече с ГОЛОВИ УМЕНИЯ... Клоп е прав , че тази игра се играе на голове и не се гледа кой как и колко играл и кого и защо надиграл .
Но като знае това, ТРЯБВА ДА ОСЪЗНАЕ И ЧЕ крещящо се нуждаем , ако не от два то поне от един истински КЛАСЕН НАПАДАТЕЛ, С истински голови умения, а такива като сега каквито имаме: за да вкарат един гол - да им трябват поне 5-6 чисти положения/такива са сега нашите 3 момчета отпред и никой не може да оспори това, наистина играят сърцато, раздават се, правят положения...НО ДОТАМ/. Съгласен съм , че за да искаме създадени голови положения - трябва и "надиграване" но каква файдата от това да имаш 20голови положения и да вкараш едно-а противника да има 5 и да вкара 3 ??? В това отношение е времеда се замисли по-сериозно Клоп, щото от този момент нататък - стола му започва да изстива със всяка следваща минутка. И само да спомена за последно: още един проблем има Клоп - освен, че му трябват и нови играчи, трябва по някакъв ако щете магически начин да се освободи от поне 10-12 играча в състава, ако е решил да направи наистина шампионски отбор !!! Трябва му тотална чистка, защото с футболисти като Ловрен, Хендерсън, Вайналдум, Груич, дядо Милнър, Дивок Ориги... и с техните "неограничени" възможности в този състав - единственото което ще продължи да постига е място в "четворката" и от време на време някой четвърт/полу-финал в Евротурнирите !!!

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00|

Мнениеот blue avalanche » 02 май 2019 12:09

Когато Салах нижеше гол след гол - бил намбър уан! Върхът на сладоледа... Дайте му Златната топка!
Сега - ама той не бил нападател, ама му трябвали 5-6 положения да вкара гол, ама това, ама онова...
Ми определете се най-накрая. :mrgreen:
Друго:
Всички пишат, че в Барселона имали гениалния Меси и затова спечелили. САМО заради това.
Ами като знаеш, че отсреща имаш гениален играч и да го оставиш НАЙ-СПОКОЙНО да си поеме топката и да влезе с нея във вратата, това за какво говори? Всеки сам да си отговори...
Между другото, около Меси имаше още 3-ма от Барса. А вашите футболисти къде бяха???

PlamenZ
Мнения: 109
Регистриран на: 01 фев 2019 11:30
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00|

Мнениеот PlamenZ » 02 май 2019 12:17

Real написа:;) Големи емоции, рев голям, трагедии и крайности чат-пат...
А нещата са прости:
- Валверде надигра Клопо. Не е неочаквано, не е и трагедия. За мен би било по-гадно да гледам от Пуул катеначо (и вероятно загуба само с 0:2), отколкото да играем като мъже и да победи по-добрият.
- Меси е Гений. Около Кампа не е достатъчно представително, нито достатъчно обширно за паметника му. Да изриват оня кич Саграда и да го изтипосват там. Или направо отгоре, то и без това не прилича много на Храм.
- Съдията... не знам що го плюят някои. Допусна някои дребни грешки, но да имаш срещу себе си отбор с трима от най-големите провокатори (Суарес, Видал, Бускетс), допълнени от Пике и Алба, и да не направиш поне няколко чутовни грешки - това е класа. И заслужава признание. Нарушението за третия гол е по-скоро на Меси, ама ръката на Матип, на Кампа... 8 от 10 съдии биха я свирили, дори и да не са подковани предварително. И това е по-голово положение от фаул на 25 метра.
- Шансът... Ми да, не ни влязоха положенията, ама това е част от играта. Пък и няколко техни не влязоха в края. Не можем да говорим за липса на късмет.
- ИМА РЕВАНШ, оплаквачките! Не е като да не сме виждали Пуул да обръща великани от 0:3. За по-малко от 90 мин. Не е като Барса да не е губила 3 гола преднина. Нищо не е свършило, докато не свърши!
Може да не вземем трофей и тази година. Може да вземем и два. Каквото и да стане - за мен сезонът беше повече от добър. От много време насам не се е случвало да вървим в правилната посока, три поредни години. YNWA!!!

Съгласен на 90%, спести ми доста писане :-) Само това, че Валверде е надиграл Клоп не го мисля. И двата отбора си играха техния футбол. Понеже има мнения, как трябвало да се затворим, сгъстим и да забъркаме бетон, мога да кажа, че има такива отбори - Бърнли, Стоук и т.н. - и няма да върнат нови фенове. Вън от всякакво съмнение е, че Барса е суперотбор. Ако имат някакви дефицити (не бих казал слабости), то те са в защита. С нашата игра Клоп много повече подлага на напрежение защитата на Барса. Ами царя на затворената игра Симеоне отнесе 3 гола в Торино и изпусна 2 гола чист аванс...какво, да го скопят ли по тоя повод??? Доста малки и не толкова малки обстоятелства доведоха до вчерашният резултат (изключвам шанс и късмет, които са неуправляеми).
- нямаше го Фирмино...ами резервната ни 9-ка не е Габриел Жесус. Джини се губеше на новата позиция, Мане и Салах не могат да са същите, както с Боби до тях.
- контузи се Кейта - ми да влиза Давид Силва...ааа, не може, влиза капитанчето...
- Гомез го разминавали - искам да ми посочат защитник в света, който нападателите на Барса да не го разминават... Кой да пуснем, ТАА? Ами не е във форма, него Саутхемптън, Хъдърсфийлд го разминават...но що пък да не го заложим срещу Меси? Да, Гомез никога не е бил супер като десен бек, но при формата на ТАА нямаме друга алтернатива.
Като аналогия на гореизброеното - Тотнъм дали са същия отбор, без Кейн и Сон? Симпатизирам на Аякс, но играха срещу един отслабен Тотнъм.
И за феновете - не искам да се заяждам и да подвеждам всички под един знаменател, но обидни квалификации като Катун донякъде подхождат на привържениците на Барса...Да освиркват Коутиньо!?!?!? Който и да е, техен играч е...Накрая на мача, в моментите когато играехме ние с топката, освиркваха и нас - защо? Някой осакатихме ли? Или са обидени, че не можаха да си вземат фланелки на Ливърпул още по време на мача, предвид колко често висяха по гърба на Мане и Салах???
Има вероятност някой от феновете на Барса да ме репликира - отсега да си кажа, ужасно ще се разстроя и ще се наложи да си го преместя в другия крачол...
Какъв Х, бе? Х... не ставай смешен имаме 17 точни удара от който 11 точни! Те имат 1

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00|

Мнениеот realist » 02 май 2019 12:42

PlamenZ написа:
Real написа:;) Големи емоции, рев голям, трагедии и крайности чат-пат...
А нещата са прости:
- Валверде надигра Клопо. Не е неочаквано, не е и трагедия. За мен би било по-гадно да гледам от Пуул катеначо (и вероятно загуба само с 0:2), отколкото да играем като мъже и да победи по-добрият.
- Меси е Гений. Около Кампа не е достатъчно представително, нито достатъчно обширно за паметника му. Да изриват оня кич Саграда и да го изтипосват там. Или направо отгоре, то и без това не прилича много на Храм.
- Съдията... не знам що го плюят някои. Допусна някои дребни грешки, но да имаш срещу себе си отбор с трима от най-големите провокатори (Суарес, Видал, Бускетс), допълнени от Пике и Алба, и да не направиш поне няколко чутовни грешки - това е класа. И заслужава признание. Нарушението за третия гол е по-скоро на Меси, ама ръката на Матип, на Кампа... 8 от 10 съдии биха я свирили, дори и да не са подковани предварително. И това е по-голово положение от фаул на 25 метра.
- Шансът... Ми да, не ни влязоха положенията, ама това е част от играта. Пък и няколко техни не влязоха в края. Не можем да говорим за липса на късмет.
- ИМА РЕВАНШ, оплаквачките! Не е като да не сме виждали Пуул да обръща великани от 0:3. За по-малко от 90 мин. Не е като Барса да не е губила 3 гола преднина. Нищо не е свършило, докато не свърши!
Може да не вземем трофей и тази година. Може да вземем и два. Каквото и да стане - за мен сезонът беше повече от добър. От много време насам не се е случвало да вървим в правилната посока, три поредни години. YNWA!!!

Съгласен на 90%, спести ми доста писане :-) Само това, че Валверде е надиграл Клоп не го мисля. И двата отбора си играха техния футбол. Понеже има мнения, как трябвало да се затворим, сгъстим и да забъркаме бетон, мога да кажа, че има такива отбори - Бърнли, Стоук и т.н. - и няма да върнат нови фенове. Вън от всякакво съмнение е, че Барса е суперотбор. Ако имат някакви дефицити (не бих казал слабости), то те са в защита. С нашата игра Клоп много повече подлага на напрежение защитата на Барса. Ами царя на затворената игра Симеоне отнесе 3 гола в Торино и изпусна 2 гола чист аванс...какво, да го скопят ли по тоя повод??? Доста малки и не толкова малки обстоятелства доведоха до вчерашният резултат (изключвам шанс и късмет, които са неуправляеми).
- нямаше го Фирмино...ами резервната ни 9-ка не е Габриел Жесус. Джини се губеше на новата позиция, Мане и Салах не могат да са същите, както с Боби до тях.
- контузи се Кейта - ми да влиза Давид Силва...ааа, не може, влиза капитанчето...
- Гомез го разминавали - искам да ми посочат защитник в света, който нападателите на Барса да не го разминават... Кой да пуснем, ТАА? Ами не е във форма, него Саутхемптън, Хъдърсфийлд го разминават...но що пък да не го заложим срещу Меси? Да, Гомез никога не е бил супер като десен бек, но при формата на ТАА нямаме друга алтернатива.
Като аналогия на гореизброеното - Тотнъм дали са същия отбор, без Кейн и Сон? Симпатизирам на Аякс, но играха срещу един отслабен Тотнъм.
И за феновете - не искам да се заяждам и да подвеждам всички под един знаменател, но обидни квалификации като Катун донякъде подхождат на привържениците на Барса...Да освиркват Коутиньо!?!?!? Който и да е, техен играч е...Накрая на мача, в моментите когато играехме ние с топката, освиркваха и нас - защо? Някой осакатихме ли? Или са обидени, че не можаха да си вземат фланелки на Ливърпул още по време на мача, предвид колко често висяха по гърба на Мане и Салах???
Има вероятност някой от феновете на Барса да ме репликира - отсега да си кажа, ужасно ще се разстроя и ще се наложи да си го преместя в другия крачол...


Пламене, нещо четеш през пръсти. Не съм съгласен с нищо от това, което си коментирал.
1.Къде видя някой да е искал да се окопаем и да бъркаме бетон? Или за вас има само бяло и черно? Или нападаме като луди или паркираме автобус. Само че в съвременния футбол има много нюанси и големите, повтарям големите треньори ги владеят до съвършенство. Да играеш по-дефанзивно и на контри не означава да се окопаеш в наказателното и да чистиш на посоки.
2.Това, че Валверде надигра категорично Клоп тактически го казах снощи след мача, а днес го потвърждават всички специалисти. Ако на мене не вярваш, вярвай на тези хора, които с футбол си изкарват прехраната. Барса играха второто полувреме назад не защото сме такива хали и сме ги натикали, а съвсем умишлено. Понеже Валверде знае що за тъпак е Клоп и ще му се върже на номера и той взе, че верно се върза. Издърпаха ни и ни убиха на контри, особено след втория гол. Оставиш ли празни пространства на Меси и Суарез, приготви се да броиш головете в мрежата си.
3.Това, че го нямаше Фирмино не е някаква поличба или съдба, а изумително глупаво треньорско решение. След като лекарския екип казва, че е готов, оставянето му като резерва е чисто треньорски ход, разбира се безумен. С него щяхме да ги поставим под много по-серозен натиск и напрежение при атаките ни. Да пуснеш Вайналдум на мястото на Фирмино - безценно!
4.Контузил се Кейта и това е голям проблем? Кейта пропусна 2/3 от сезона, момче. Твърда резерва. В същото време Хендерсън е във формата на живота си и направи уникални мачове. Ти го изкарваш все едно се е контузил твърд титуляр, а е влязла твърда резерва, което изобщо не е така.
5.Джо Гомез е пародия на десен бек и това го разбраха всички, които малко разбират от футбол. Не напразно там се концентрираха атаките им първото полувреме. Второто вече минаха на контри и фланговете им не бяха толкова активни. Що не го разминаваха така другия бек? Но тук дори това не е най-важното. По-важното е, че в мача на сезона ти пускаш футболист, който цял сезон е контузен и е изиграл едва няколко минути преди това с изпадналия Хъдърсфийлд. Ти наистина ли не разбираш колко малоумно е това треньорско решение?

kadett1
Мнения: 1674
Регистриран на: 25 авг 2010 11:22
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00|

Мнениеот kadett1 » 02 май 2019 12:45

PlamenZ написа:
Real написа:;) Големи емоции, рев голям, трагедии и крайности чат-пат...
А нещата са прости:
- Валверде надигра Клопо. Не е неочаквано, не е и трагедия. За мен би било по-гадно да гледам от Пуул катеначо (и вероятно загуба само с 0:2), отколкото да играем като мъже и да победи по-добрият.
- Меси е Гений. Около Кампа не е достатъчно представително, нито достатъчно обширно за паметника му. Да изриват оня кич Саграда и да го изтипосват там. Или направо отгоре, то и без това не прилича много на Храм.
- Съдията... не знам що го плюят някои. Допусна някои дребни грешки, но да имаш срещу себе си отбор с трима от най-големите провокатори (Суарес, Видал, Бускетс), допълнени от Пике и Алба, и да не направиш поне няколко чутовни грешки - това е класа. И заслужава признание. Нарушението за третия гол е по-скоро на Меси, ама ръката на Матип, на Кампа... 8 от 10 съдии биха я свирили, дори и да не са подковани предварително. И това е по-голово положение от фаул на 25 метра.
- Шансът... Ми да, не ни влязоха положенията, ама това е част от играта. Пък и няколко техни не влязоха в края. Не можем да говорим за липса на късмет.
- ИМА РЕВАНШ, оплаквачките! Не е като да не сме виждали Пуул да обръща великани от 0:3. За по-малко от 90 мин. Не е като Барса да не е губила 3 гола преднина. Нищо не е свършило, докато не свърши!
Може да не вземем трофей и тази година. Може да вземем и два. Каквото и да стане - за мен сезонът беше повече от добър. От много време насам не се е случвало да вървим в правилната посока, три поредни години. YNWA!!!

Съгласен на 90%, спести ми доста писане :-) Само това, че Валверде е надиграл Клоп не го мисля. И двата отбора си играха техния футбол. Понеже има мнения, как трябвало да се затворим, сгъстим и да забъркаме бетон, мога да кажа, че има такива отбори - Бърнли, Стоук и т.н. - и няма да върнат нови фенове. Вън от всякакво съмнение е, че Барса е суперотбор. Ако имат някакви дефицити (не бих казал слабости), то те са в защита. С нашата игра Клоп много повече подлага на напрежение защитата на Барса. Ами царя на затворената игра Симеоне отнесе 3 гола в Торино и изпусна 2 гола чист аванс...какво, да го скопят ли по тоя повод??? Доста малки и не толкова малки обстоятелства доведоха до вчерашният резултат (изключвам шанс и късмет, които са неуправляеми).
- нямаше го Фирмино...ами резервната ни 9-ка не е Габриел Жесус. Джини се губеше на новата позиция, Мане и Салах не могат да са същите, както с Боби до тях.
- контузи се Кейта - ми да влиза Давид Силва...ааа, не може, влиза капитанчето...
- Гомез го разминавали - искам да ми посочат защитник в света, който нападателите на Барса да не го разминават... Кой да пуснем, ТАА? Ами не е във форма, него Саутхемптън, Хъдърсфийлд го разминават...но що пък да не го заложим срещу Меси? Да, Гомез никога не е бил супер като десен бек, но при формата на ТАА нямаме друга алтернатива.
Като аналогия на гореизброеното - Тотнъм дали са същия отбор, без Кейн и Сон? Симпатизирам на Аякс, но играха срещу един отслабен Тотнъм.
И за феновете - не искам да се заяждам и да подвеждам всички под един знаменател, но обидни квалификации като Катун донякъде подхождат на привържениците на Барса...Да освиркват Коутиньо!?!?!? Който и да е, техен играч е...Накрая на мача, в моментите когато играехме ние с топката, освиркваха и нас - защо? Някой осакатихме ли? Или са обидени, че не можаха да си вземат фланелки на Ливърпул още по време на мача, предвид колко често висяха по гърба на Мане и Салах???
Има вероятност някой от феновете на Барса да ме репликира - отсега да си кажа, ужасно ще се разстроя и ще се наложи да си го преместя в другия крачол...

Не съм съгласен с това да се надиграваш с Барселона в този момент, когато имат Меси, Суарес, а на тях им дай малко пространство и гледай какво става. Никой не казва да играем катеначо, но защитата да е на 30- 40 стия метър и то в Барселона е равносилно на самоубиство, което и стана накрая. Закъде да бързаме, реванша ли играем или за красивия футбол. Е, той не беше чак пък красив, по скоро на моменти бяхме безпомощни при изнасянето на топката, макар и Барса да бяха също до средата на второто полувреме. Ние едва биехме изпадащи отбори в Англия, като ни се затворят, а искаме да надиграем затворената Барса.
Този мач щеше да го изиграем по друг начин, ако беше Бенитез, но не, ние ще мачкаме Барса . Е , смачкахме ги и това 3:0 можеше да е и 5:0. нали?

Потребителски аватар
wu_dnica
Мнения: 1056
Регистриран на: 30 май 2013 21:30
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00|

Мнениеот wu_dnica » 02 май 2019 12:59

Сигурен съм ,че нарочно са ни дръпнали назад и са се надявали на Милнър положенията да не влязат...поръчали са го. Сигурен съм ,че сте се пренадъхали от пресата и сте си казали ...само да влезе гол и ги довършваме...Клоп избра тази тактика...изпълнихме я почти добре,но понеже извадиха късмет...да бе късмет ...и при двата следващи гола...сега се отричате от тая игра. Ами ако беше сработило? Кой кого щеше да е надиграл тогава.
[offtopic]СД:Напълно унищожихме този топ-отбор от началото до края![/offtopic]

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ШЛ: Барселона - Ливърпул 01.05.2018 |22:00|

Мнениеот blue avalanche » 02 май 2019 13:16

Историята и статистиката не работят с вариации на тема "Ако...". ;)


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта