Алесандро Дел Пиеро- Повече от футболист !

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
storm
Мнения: 10681
Регистриран на: 16 авг 2008 15:41
Skype: juventinec91
Местоположение: Габрово
Контакти:

Алесандро Дел Пиеро- Повече от футболист !

Мнениеот storm » 12 мар 2011 23:10

Звездите са звезди защото са нависоко са казали хората, но в този случай Дел Пиеро е повече от звезда ,той е цяла вселена. Малко са футболистите които са постигнали това с което може да се похвали Пинтурикио. Печелил е всичко възможно с изключение на Европейската титла, която му се изплъзна замалко. Малко истински футболисти останаха за съжаление в най великата игра. Раул, Тоти, Алекс. Когато бях малък и ритахме на поляната пред блока бе модерно преди започване на игра всеки един от нас да си заплюва по един играч и да се опреличава с него по време на играта. Всички се избиваха да си избират Роналдо, Зидан и Бекъм, само аз клетия хлапак винаги си избирах един единствен и той бе Алекс. Алесандро никога не се е славил като футболист който бяга бързо или има страхотна физика и силен удар, но той има нещо което много футболисти го нямат- сърце . Сърце което топти неуморимо и на терена и извън него. Никога няма да забравя през 2002 г, когато Алекс прати Скуадрата на 1/8 финал на светновното след гол срещу Мексико. Този гол ще ми остане в съзнанието завинаги и никога няма да го забравя !
Реших да пусна тази тема за Алекс защото в момента гледам Чезена- Юве и не ми увира главата как може футболист да има толкова финес и красота в играта си на 36 години .
GRANDE CAPITANO !


Алеса̀ндро Дел Пиѐро (на италиански Alessandro Del Piero) е италиански футболист, роден на 9 ноември 1974 г. в Конеляно. Най-често играе като поддържащ нападател между халфовата линия и нападението, но се случва и да е на върха на атаката. Сред специалитетите му са головете от пряк свободен удар (44 до 11 януари 2009), дузпа и т.нар. гол "а ла Дел Пиеро" - далечен фалцов удар от лявото крило, при който летящата бавно топка прехвърля вратаря и влиза в далечния горен ъгъл (видео). Считан за един от най-добрите футболисти в световен мащаб, той е рекордьор по мачове и голове за Ювентус, където играе от 1993 г. до ден днешен. Той е дългогодишен капитан на отбора. Носител е на две степени на най-високото отличие на Италия - Орден за заслуги към Италианската Република - кавалер (cavaliere, пета степен) и офицер (ufficiàle, четвърта степен). С Италия печели Световното първенство в Германия (2006), сребърен медал от Евро 2000, както и две титли от Европейски първенства за младежи (1994 и 1996). С Ювентус печели Шампионската лига през 1996 г., Междуконтиненталната купа през същата година. Освен това е седемкратен шампион на Италия (петкратен, ако не се броят двете отнети заради Калчополи титли). Сред многобройните му други отличия изпъкват наградата спортист на Италия за 2008 г., за италиански футболист №1 на Серия А за през 1998 и 2008 г. и двете голмайсторски титли - на Серия А (21 гола, 2007/2008) и Серия Б (20 гола, 2006/2007). Седем пъти извежда националния отбор като капитан. През 2000 г. е най-скъпоплатеният футболист в света с приход от 10 милиона евро от заплата, премии и реклами.
Изображение
[wrapimg=]http://www.forzajuve.ru/images/stories/news17/115.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
emarkon
Мнения: 2081
Регистриран на: 02 юни 2008 18:07
Skype: floyd_money_mayweather
Контакти:

Re: Алесандро Дел Пиеро- Повече от футболист !

Мнениеот emarkon » 12 мар 2011 23:17

ИСТИНСКА ЛЕГЕНДА!Никога няма да забравя гола му срещу Реал през 2003!КЛАСА

Потребителски аватар
AndreyBG
Мнения: 1393
Регистриран на: 04 юни 2009 19:47
Контакти:

Re: Алесандро Дел Пиеро- Повече от футболист !

Мнениеот AndreyBG » 12 мар 2011 23:27

Голяма тема за един голям футболист, поздрави на автора ! Няма да забравя и аз като теб като бях малък и ритахме, а после гледах Тоти, Дел Пиеро, Малдини, Гигс и прочие. Въпреки че Тоти си ми е любимец, Алекс също е великан и съм го признал отдавна. Няма да забравя как неделя от 21.45 заставах пред екрана за да се насладя на поредното дерби от Италия, нищо че на другия ден бях на училище първа смяна. Поклон пред Дел Пиеро, никога не съм харесвал Юве, но винаги съм се радвал, когато Алекс вкара, просто защото ценя футболисти, за които футболът е удоволствие, а не тези, които ще продадат и майка си заради парите.
Ние сме зелената агитка!!!! Черно море завинаги!!!!

BLUE CHAMPIONS написа: В играта оставаме аз, Моряка и Борото. Предвид класите на отборите, най-вероятно аз ще продължа :oops: :mrgreen: :lol:

Потребителски аватар
bekono
Мнения: 3386
Регистриран на: 20 юли 2008 10:34
Skype: tatqnko_1
Местоположение: Димитровград, България
Контакти:

Re: Алесандро Дел Пиеро- Повече от футболист !

Мнениеот bekono » 12 мар 2011 23:30

Един от малкото в сегашния отбор, които да ни напомнят, че имаше едно време един велик Ювентус. Дел Пиеро наистина е повече от футболист, той е магьосник и една легенда не само на Юве, но и на футбола като цяло. За мен Дел Пиеро си остава най-великия играч :!:
Изображение
[wrapimg=]http://i45.tinypic.com/2yywn10.gif[/wrapimg] Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
edmon_dantes
Мнения: 1597
Регистриран на: 19 ное 2008 15:23
Skype: edmon_dantes2
Местоположение: София, Ямбол
Контакти:

Re: Алесандро Дел Пиеро- Повече от футболист !

Мнениеот edmon_dantes » 12 мар 2011 23:33

Аз никога няма да забравя финта "ала Дел Пиеро". На ъгловото флагче с гръб към противника се обръща рязко и топката описва полуосморка, сякаш е залепена за крака му. Не знам как по-точно да го опиша този финт, но беше нещо феноменално. На няколко пъти даваха повторения - красота.
Най-любимия ми футболист - Алекс Дел Пиеро.
ЛЕВСКАР ДО ГРОБ
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
DmG
Мнения: 3192
Регистриран на: 07 фев 2010 18:07
Контакти:

Re: Алесандро Дел Пиеро- Повече от футболист !

Мнениеот DmG » 12 мар 2011 23:42

ИСТИНСКА ЛЕГЕНДА!

Потребителски аватар
kokic1986
Мнения: 3591
Регистриран на: 11 дек 2009 16:22
Местоположение: София/Смолян
Контакти:

Re: Алесандро Дел Пиеро- Повече от футболист !

Мнениеот kokic1986 » 12 мар 2011 23:45

Най-добрия футболист в историята на футбола :!: :!: :!:

Потребителски аватар
forzajuve
Мнения: 2296
Регистриран на: 28 май 2008 23:42
Контакти:

Re: Алесандро Дел Пиеро- Повече от футболист !

Мнениеот forzajuve » 13 мар 2011 00:12

Хубава тема в този труден момент.Евала.Каквото и да се каже ще е малко.С една дума:Best!Трудно ще се намери заместник,но той е лицето на Юве и дано грее най-малко още година и тогава заслужен пост като президент.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HuCNZmmBNYM[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qoEhKkXjSCE[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OjArrQI6528[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fqI3hWfXoh4[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hIIKLnGQeac[/youtube]
Изображение

Изображение



Giampiero Boniperti : " Победата не е най - важното , това е единственото , което има значение . "

Потребителски аватар
Mussolini
Мнения: 351
Регистриран на: 13 сеп 2009 11:52
Контакти:

Re: Алесандро Дел Пиеро- Повече от футболист !

Мнениеот Mussolini » 13 мар 2011 00:42

Тъпото е че май повече няма да може да играе в ШЛ, ако другия му е последен сезон.Обаче това отиграване за гола си беше ... Жалко за изпусната победа...

Потребителски аватар
Flash1912
Мнения: 655
Регистриран на: 28 сеп 2009 11:59
Контакти:

Re: Алесандро Дел Пиеро- Повече от футболист !

Мнениеот Flash1912 » 13 мар 2011 01:01

Голям футболист :) Благодарение на Тоти, Батистута, Малдини и Дел Пиеро се запалих по футбола.. За жалост такива вече не се раждат като гледам, сега на мода са гелосаните педерасчета с релеф или отбори дето си цъкат топката по 20 пъти докато заспиш... ГРАНДЕ АЛЕ!

ПП: На финала на Евро 2000 направи 2 пропуска, не го виня, напротив, винаги ще ме е яд, че не успя да ги вкара и заради самия него, защото незаслужено го плюха после, след като игра уникално, а и с негов гол да вземат титлата щеше да му приляга.


Върни се в “Ювентус”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта