Челси-Ливърпул

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Frankie Lampard
Мнения: 10118
Регистриран на: 25 авг 2010 20:13
Местоположение: Палатка пред Stamford Bridge
Контакти:

Челси-Ливърпул

Мнениеот Frankie Lampard » 05 фев 2011 11:44

[center]Изображение[/center]


[center]Barclays Premier League 2010–2011, 26-ти кръг
Неделя, 6 Февруари 2011г., 18:00 ч.
Стадион : "Стамфорд Бридж" , Капацитет : 42,500
Рефер:Андре Маринър
[/center]



[center][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xJ2PwsQym7M[/youtube][/center]

[center]Треньори[/center]

[center]ИзображениеИзображение[/center]


[center]Капитани[/center]

[center]ИзображениеИзображение[/center]


[center]Екипи
ИзображениеИзображение[/center]


Последният двубой от кръга ще е и най-чаканият. Освен, че на "Стамфорд Бридж" ще си дадат среща два от най-големите английски отбора, мачът може би ще е дебют за "сините" на Фернандо Торес, който до миналата седмица беше основен играч на "червените". Интригата и зарядът са подклаждани допълнително и от факта, че Ливърпул може да направи дубъл над лондончани, след като преди няколко месеца сломи съпротивата им на "Анфийлд", побеждавайки ги с 2:0. Челси направи много добър мач срещу Съндърланд, като победи с 4:2, а и изпусна доста положения. Не може да кажем, че срещу "черните котки" беше лесно за момчетата на Анчелоти, но в неделя битката наистина ще е жестока. В нея участие няма да могат да вземат Жирков, Бенаюн (също бивш играч на Ливърпул) и Алекс поради контузии. Ливърпул победи без особени затруднения Сток с 2:0. Раул Мейрелеш отново се разписа и за пореден път доказа, че има огромен потенциал, който е останал скрит под ръководството на Ходжсън за фенове и анализатори. Второто попадение беше дело на новака в тима Суарес, който направи мечтан дебют за новия си клуб. Мотивацията и желанието на уругваеца бяха на много високо ниво и според мен Далглиш би сбъркал, ако го остави на пейката в неделя. Другият новопривлечен в състава Керъл ще остане само зрител на "Стамфорд Бридж", защото все още се възстановява от контузия. Успехът срещу "грънчарите" беше трети поред за ливърпулци в лигата и общо четвърти мач без загуба, което без съмнение е сигурен знак за излизане от кризата. В лондон ще има и една по-маловажна битка, но в същото време доста оспорвана. Рейна ще се опита да запази "суха мрежа", която ще е 10 в актива му и по този начин ще се опита да застигне вратарят на домакините Чех, който има 11, заедно с Джо Харт от Манчестър Сити, в класацията за "златната ръкавица".


[center]Арена на двубоя[/center]


[center]Изображение[/center]


Стамфорд Бридж (на английски Stamford Bridge) е настоящият стадион на английския Ф.К. Челси.

Името на стадиона идва от далечното минало. На географски карти от XVIII век има изобразено поточе, наречено Станфорд, което тече по пътя на сегашната жп линия покрай източната трибуна и се влива в Темза. Там, където поточето пресича Фулъм Роуд, е отбелязано “Малкия мост Челси”, който се е наричал Санфорд (от sand – пясък и ford – брод). Тези две имена във времето се сливат в Станфорд Бридж, което по-късно става Стамфорд Бридж и дава името на стадиона.


`
[center]Aдрес Fulham Road,London SW6 1HS
Построен 1877
Открит 28 април 1877
Покритие трева
Архитект Арчибалд Лейч
Капацитет 42 500[/center]





[center]Новини за отборите
[/center]



ЧелсиИзображение

Изображение

50 милионната покупка Фернандо Торес се очаква да направи дебюта си срещу Ливърпул като се очаква към него да се присъедини още един нов футболист-Давид Луис, който е също на разположение.

Алекс, Йоси Бенаюн и Юри Жирков остават в лазаерета, всички останали играчи освен това, трио са на разположение на мениджъра Карло Анчелоти,който ще има сериозни главоболия да избере нападателите в стартовия си състав.

Групата за мача: Чех, Ферейра, Босингва, Иванович, Брума, Тери, Луиш, Коул, Микел, Рамиреш, Калу, Есиен, Лампард, Анелка, Дрогба, Малуда, Търнбул, Макекрън, Tорес

Контузени: Алекс, Жирков, Бенаюн

Наказани: Няма

Вероятен стартов състав: Чех; Босингва, Иванович, Тери, Коул, Есиен, Микел, Лампард, Анелка, Торес, Дрогба.






ЛивърпулИзображение

Изображение

След като вкара при дебюта си срещу Стоук Сити, Луис Суарес се очаква да направи първия си старт за "червените". Другият нов нападател на Ливърпул,Анди Керъл е далеч от това да направи своя дебют,заради проблеми в бедрото.

Кристиан Поулсен е под въпрос,а контузия в коляното може да попречи на Джо Коул да играе срещу бившите си работодатели.

Джейми Карагър се завръща в отбора след възстановяване от извадено рамо, но Кени Далглиш отказа да потвърди дали той ще бъде в титулярния състав.

Групата за мача: Рейна, Агер, Шкъртел, Кели, Джонсън, Спиъринг, Лукас, Мейрелеш, Каут, Макси, Kaрагър, Поулсен, Кирякос, Коул, Аурелио, Йованович, Пачеко, Н'гог, Уилсън, Хансен, Суарес

Контузени: Керъл

Наказани: Няма

Вероятен стартов състав: Рейна; Кели, Шкъртел, Агер, Джонсън, Каут, Джерард, Лукас, Макси, Мейрелеш; Суарес.




[center]Ключовите фигури[/center]

[center]Изображение[/center]

Всички погледи ще бъдат насочени към Фернандо Торес,след като най-скъпият футболист в историята на Висшата лига прави дебюта си срещу бившия си отбор. Много ще се очаква от него,като човек с огромна цена.

Въпреки липсата на форма той има девет гола на името си и редом с имена като Малуда, Лампард, Анелка и Дрогба ще се надява да пробие отбраната на Ливърпул.


[center]Изображение[/center]

Въпреки че Ливърпул ще очаква голове основно от Луис Суарес срещу Челси, най-голямата опасност може и да е Раул Мейрелеш, който става все по-впечатляваща фигура на "Анфийлд", след като се приспособи към английския стил на игра.

Бившият играч на Порто е от ключово значение за възраждането на "Мърсисайдци" и е намерил своето голово докосване. С три гола в последните си четири мача, няма как да има липса на доверие към него.



[center]Изображение[/center]


[center]Кой е по-добър ?[/center]

[center]Изображение


Двубоят е част от:[/center]

[center]Изображение[/center]


[center]ТВ: Пряко по:
Изображение[/center]



[center]Он-лайн предаване:
Изображение




Статистика по време на мача и резултат на живо:
Изображение




Снимков материал:
Изображение



Статистика на всички мачове между двата отбора:
Изображение[/center]


[center]Последни 10 двубоя между двата отбора[/center]
[center]Изображение[/center]


[center]Кога отбелязват двата отбора[/center]


[center]Изображение[/center]

[center]Сравнение на сезоните[/center]


[center]Изображение[/center]
Последна промяна от Frankie Lampard на 23 фев 2011 18:02, променено общо 6 пъти.

Потребителски аватар
Trueplayer
Мнения: 417
Регистриран на: 03 апр 2009 00:07
Местоположение: София
Контакти:

Re: Челси-Ливърпул

Мнениеот Trueplayer » 05 фев 2011 11:54

Темата за мача е направена меко казано перфектно..За мен този мач е троен,интересно е как ще играят новите попълнения и на двата отбора.

Ballancee
Мнения: 7584
Регистриран на: 03 окт 2010 18:09
Контакти:

Re: Челси-Ливърпул

Мнениеот Ballancee » 05 фев 2011 11:57

3:1 ( Есиен 15', Дрогба 58' , Торес 78' ).

Потребителски аватар
vrajdebec
Мнения: 228
Регистриран на: 09 авг 2009 11:03
Местоположение: Spion Kop - Anfield
Контакти:

Re: Челси-Ливърпул

Мнениеот vrajdebec » 05 фев 2011 12:08

Групата за мача: Рейна, Агер, Шкъртел, Кели, Джонсън, Спиъринг, Лукас, Мейрелеш, Каут, Макси, Kaрагър, Поулсен, Кирякос, Коул, Аурелио, Йованович, Пачеко, Бабел, Уилсън, Хансен, Суарес

.....А колега , не си ли объркал Бабел с Н'гог....?!

Потребителски аватар
Frankie Lampard
Мнения: 10118
Регистриран на: 25 авг 2010 20:13
Местоположение: Палатка пред Stamford Bridge
Контакти:

Re: Челси-Ливърпул

Мнениеот Frankie Lampard » 05 фев 2011 12:09

vrajdebec написа:Групата за мача: Рейна, Агер, Шкъртел, Кели, Джонсън, Спиъринг, Лукас, Мейрелеш, Каут, Макси, Kaрагър, Поулсен, Кирякос, Коул, Аурелио, Йованович, Пачеко, Бабел, Уилсън, Хансен, Суарес

.....А колега , не си ли объркал Бабел с Н'гог....?!


Оф,мерси :lol: Бързах да превеждам...

Потребителски аватар
npeckyy
Мнения: 21
Регистриран на: 05 фев 2011 12:01
Skype: npeckyy
Контакти:

Re: Челси-Ливърпул

Мнениеот npeckyy » 05 фев 2011 12:09

ако си вярваш че ще биете 3:1 :) истината е 1:2 за Ливърпул реализаторите са същите като миналия мач - Мейреилеш и Суарез пък челсачитата може да са надявате на някой включване на Йованович .. то той ви вкарва головете срещу Пул :)

GremieR
Мнения: 14
Регистриран на: 29 дек 2010 11:57
Skype: scofycs
Контакти:

Re: Челси-Ливърпул

Мнениеот GremieR » 05 фев 2011 12:12

Ехеее, ма ти Баланси и точно кога ще се отбележат си напипсал :) А иначе темата е прекрасна. Винаги е радост за окото да видиш една добре направена тема дори и да е на др отбор. ПП: Нещо като 1:0 2:0 за Челси с рутинна игра и добро възползване от малкото, но реализирани положения :?
Изображение

Потребителски аватар
vrajdebec
Мнения: 228
Регистриран на: 09 авг 2009 11:03
Местоположение: Spion Kop - Anfield
Контакти:

Re: Челси-Ливърпул

Мнениеот vrajdebec » 05 фев 2011 12:14

npeckyy написа:ако си вярваш че ще биете 3:1 :) истината е 1:2 за Ливърпул реализаторите са същите като миналия мач - Мейреилеш и Суарез пък челсачитата може да са надявате на някой включване на Йованович .. то той ви вкарва головете срещу Пул :)


Сигорно искаш да кажеш Иванович , щото Йованович ако почне да вкарва за Челси....лошо!!! :)

GremieR
Мнения: 14
Регистриран на: 29 дек 2010 11:57
Skype: scofycs
Контакти:

Re: Челси-Ливърпул

Мнениеот GremieR » 05 фев 2011 12:17

vrajdebec написа:
npeckyy написа:ако си вярваш че ще биете 3:1 :) истината е 1:2 за Ливърпул реализаторите са същите като миналия мач - Мейреилеш и Суарез пък челсачитата може да са надявате на някой включване на Йованович .. то той ви вкарва головете срещу Пул :)


Сигорно искаш да кажеш Иванович , щото Йованович ако почне да вкарва за Челси....лошо!!! :)


Лошо за Ливерпул по точно :lol:
Изображение

Потребителски аватар
npeckyy
Мнения: 21
Регистриран на: 05 фев 2011 12:01
Skype: npeckyy
Контакти:

Re: Челси-Ливърпул

Мнениеот npeckyy » 05 фев 2011 12:20

eм обърках се Иванович ;д


Върни се в “Челси”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта