ВЛ: Тотнъм - ЧЕЛСИ, 04.01.2017, 22:00 ч.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: ВЛ: Тотнъм - ЧЕЛСИ, 04.01.2017, 22:00 ч.

Мнениеот Sardukar » 05 яну 2017 14:31

Наистина неприятен двубой се получи за нас. Добре, че днес почивам, та можах да се отдам на хобито си да готвя, че да се разсея малко от неприятните емоции :|
Ще се опитам да се абстрахирам от тях и да направя анализ на по-важните неща от вчера.
На първо място е подхода на Тотнъм за двубоя. На практика те играха с трима в отбрана и в схема подобна на нашата (макар, че в повечето случаи Кейн и Али оставаха като двойка нападатели и наподобяваха 3-5-2/5-3-2). Тримата в отбрана и двата бека е важното в случая. Чисто игрово ни победиха, както ние си взимахме двубоите. Бяха на висота, когато им се отдаваше момент. Вкараха ни след две центрирания и ни пробиха от там, от където най-вероятно и всички отбори за напред ще се опитат - с центрирания в зоната на Азпи и Моузес. Тук е огромният проблем. Според мен, трябва малко да променим изпълнителите и Моузес да си почине малко; Азпи да иде като бек, а десен централен да застъпи Зума/Тери (акое капитана, Кейхил ще мине в ляво, а защо не и Зума и Тери да влязат...) или Иванович. Като за мен, водещото трябва да е физическата форма при тримата.
Излизането с огледална схема е добре за нас. Чисто игрово, ЧЕЛСИ имаше известно предимство, защото вече посвикна със схемата. Ако се замислим, то в първия двубой между двата отбора, Тотнъм игра много по-добре от нас (най-вече през първото); имаше много повече шансове за гол; пресата ни не работеше през първото полувреме; нямахме много голови положения (общо три, от които вкарахме две, а самите те бяха плод на индивидуалната класа на Педро и Коста (за асиста). Вчера само през първото имахме 4 шанса, от които е редно да последва гол, а ние не успяхме да отправим точен удар. Просто не бяхме на висотата, на която изисква подобен мач във фаза атака. В началото на второто полувреме пак натиснахме, но не можахме да вкараме ситуации, които обичайно материализираме през този сезон.
През първото полувреме работеше и пресата, която упражнявахме. Тотнъм често бъркаше. Е, за жалост и ние. Канте не направи един от най-добрите си мачове. Педро беше много пренавит и неефективен. Коста, като изключим удара в началото на второто полувреме беше далеч от стандартите си през този сезон. Играта на Азар не вървеше, особено в завършващата фаза. В други ден, още в 4 минута щяхме да водим и двубоя да придобие друг характер.
Следващите два кръга са определящи за амбициите на отборите от топ 6! Много от "преследвачите" ни играят един срещу друг или имат тежки мачове. От нас се иска да отговорим и да вземем 6 точки от Лестър и Хъл, което ще е огромна, огромна крачка към това, да заявим ясно шампионските си амбиции. Програмата е добра за нас и след 04.02, ще имаме само 2 мача с отбори от топ 6 (двата Манчестъра).
Много важно е Азар и Коста да нямат много такива мачове до края на сезона и мисля, че всичко ще завърши благополучно за нас :mrgreen:
Последна промяна от Sardukar на 05 яну 2017 14:33, променено общо 1 път.
[rimg]https://media.giphy.com/media/9vIL25IitVIoU/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media.giphy.com/media/UuWYtmkzvT68w/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media4.giphy.com/media/GCp2YAIRzqV9K/200.gif#19[/rimg]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14715
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ: Тотнъм - ЧЕЛСИ, 04.01.2017, 22:00 ч.

Мнениеот smoothc » 05 яну 2017 14:33

insaneboy1 написа:Какво сте се притеснили за мача с Лестър, точно пък тях всеки ги бие този сезон, дори Хъл Сити ги би...

Не знам, но след подобна загуба(прекъсваща голяма серия) да гостуваш на текущия шампион определено си е кофти тръпка. :)

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6136
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: ВЛ: Тотнъм - ЧЕЛСИ, 04.01.2017, 22:00 ч.

Мнениеот KOPScousers » 05 яну 2017 22:18

Rofles написа:
KOPScousers написа:
rhaegar написа:Реват, щото лорд Джермейн ги попари, ако бяха били 0:3 примерно, думичка нямаше да се чуе.

Нищо, на мен ми харесва. Всички чакат да загубим и ще го отпразнуват с оргазмено задоволство, все едно Анджелина ги чака вкъщи по разкрач. Все някога ще стане, може и да е утре.....ама пък ще е забавно да се погърчат още малко.

Пичове, помислихте се за безсмъртни май, а? 100% сте си помислили, че ще биете всеки мач до края на първенството, нали? Имате мач на Анфийлд, в който както можете да биете, така можете и да бъдете размазани, така че по-спокойно. Факт е, 13 поредни победи са си изключително постижение, особено пък за първенство като ВЛ, но дотам. Чакам с нетърпение 31-ви и ще ми е много интересно, ако случайно след мача Ливърпул ви изпревари в класирането, какви ще са ви коментарите. 8-)


На мен пък ми е интересно ако Юнайтед ви напукат каската на Вас клоповците и останете с пръст в устата, както винаги. Сметки без кръчмар, май ни забравихте нас, а ? Пък то, вземем да ви бием и направо ще ви задминем, не сте далеч.

До феновете на Челси - пичаги.. не се косете. 13 Поредни победи във ВЛ са по-силите на много малко отбори, всеки един губи, няма как - футбол е. Не бъдете и неблагодарни, просто тая загуба трябваше да се случи, такъв е футбола.

На теб, понеже си един от обичайните дразнители във форума, ще ти отговоря напълно учтиво. Не съм оптимист за мача на 15-ти, най-вече поради огромния брой липсващи в състава ни поради различни причини. За мен точката ще е като успех, тъй като освен всичко друго по традиция играем много, много слабо на Вашия стадион. Не изключвам възможността точно Вие да ни направите окончателна спънка за каквито и да било помисли за титла, вярвам, че ще си умрете от кеф [offtopic]и дори може да свършите в гащите[/offtopic]. НО, Ливърпул е с най-лека на пръв поглед финална права от сезона, нещо, с което другите отбори от 6-цата не могат да се похвалят особено. Ако ни биете другата седмица, а ние въпреки всичко вдигнем титлата, ще те заведа където кажеш, ще те черпя каквото искаш и ще ти се подигравам до живот. :)

Айде стига сме мърсили темата на хората, Ливърпул и Манчестър Юнайтед нямат нищо общо с нея. Скоро ще има къде да пишем, да се заканваме и да се мерим кой-кого. 8-)
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:
[center][wrapimg=]https://64.media.tumblr.com/a41d2b9b2ef5da9269e970939b73eb12/fba1847d5f32aa89-b3/s400x600/b801d85a34567902da1b9c5a80dc6f6c37c40ad8.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
E_pluribus_unum
Мнения: 480
Регистриран на: 11 дек 2016 23:46
Местоположение: Сандански
Контакти:

Re: ВЛ: Тотнъм - ЧЕЛСИ, 04.01.2017, 22:00 ч.

Мнениеот E_pluribus_unum » 06 яну 2017 21:56

Като оставим всичко на страна(слабия ни мач с Тотнъм и т.н.),чета разни коментари,от разни хора,разни сайтове и телевизии и ми прави впечатление,колко са доволни всички от загубата ни!То не са заглавия,то не е чудо!Едва ли не отборът изпада от В.Л.!Докато побеждавахме,същите бяха доста умерени в изказванията си!Сега,когато загубихме,са толкова самодоволни,че чак ми се повръща!
Явно сме доста мразен Клуб!За това и ще вдигнем титлата през Май,сега вече съм сигурен!
Силният пълководец няма слаби войници.-Китайска мъдрост

Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен.
АЙНЩАЙН

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: ВЛ: Тотнъм - ЧЕЛСИ, 04.01.2017, 22:00 ч.

Мнениеот THE G.A.M.E » 08 яну 2017 14:59

За щастие ( в този случай :lol: ) нямах възможност да гледам мача.
Но очаквах, че няма да го спечелим.
Беше ясно, че ще е трудно, много трудно... Особено след това, което представиха "Шпорите" когато им домакинствахме.

От репортажа който изгледах оставам с впечатление, че наистина не са ни надиграли убедително, просто те се възползваха от част от шансовете си.
Докато ние пропуснахме доста сносни положения при 0:0.
А домакин като Тотнъм умее да се възползват от колебанията на съперника.
В крайна сметка - логична загуба.
За мен лично е по-добре че се случи срещу този противник, от колкото да бяхме сгафили в някой от двубоите от изминалият месец.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]


Върни се в “Челси”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта