Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44149
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот rhaegar » 07 апр 2022 09:59

Абе, глупости. Които и да са новите собственици, няма да похарчат 2 милиарда паунда за да гледат как цъкаме с юноши в Чемпиъншип.

Нормално е неприятната ситуация в клуба да влияе на играчите и мениджъра. Но снощната загуба е по-скоро следствие на това, че такова реално си ни е нивото.
Спечелената ШЛ заблуди доста хора, включително може би Тухел и Абрамович и лятото не се направиха достатъчно подобрения по състава. Максимумът на тия играчи е топ 4 и избухване в купите, излишно е да си мислим друго.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
E_pluribus_unum
Мнения: 480
Регистриран на: 11 дек 2016 23:46
Местоположение: Сандански
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот E_pluribus_unum » 07 апр 2022 10:08

Доста сме "прегорели" в последните седмици и отбора,треньора и феновете. Можехме да бием Реал със сигурност,но това е положението!
Силният пълководец няма слаби войници.-Китайска мъдрост

Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен.
АЙНЩАЙН

Потребителски аватар
Santiago Munezz
Мнения: 7990
Регистриран на: 25 окт 2010 22:02
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот Santiago Munezz » 07 апр 2022 10:38

И аз не мисля че снощната загуба е в следствие от проблемите със собствеността.Че ние още от края на ноември сме посредствени ,снощи просто се случи логичното когато един посредствено играещ отбор се срещне с един от фаворитите.Избухването в ШЛ миналата година наистина заблуди всички, но реално нямаме достатъчно класни играчи да държим нивото на Пул и Сити.В защита има нужда от подсилване определено ,в средата на терена абсолютно наложително също поне още един класен халф, за атакуващи футболисти просто да не говорим, там единствено Хаверц и Маунт трябва да запазим,всички други под ножа.Трансферната политика на клуба в последните години беше доста посредствена,изсипаха се куп пари за средняшки футболисти. Огромен късмет извадихме поне с Тухел който ни спечели ШЛ ,но и това заблуди фенове и ръководители че с този състав може да се борим за титлата и т.н.
Така че битката за топ 4 и това ужасяващо представяне снощи ще върнат евентуалните нови собственици в реалността ,че трябват сериозни покупки лятото .
[center][wrapimg=]http://media3.acmilan.com/uploads/dwh/multimedia/654-6.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcScaR27gCBKUGF931MqeFZLUIPsQ2DeXwEYHZQTrYrlfS4FIrTI6IXvl7ZGeQ[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13852
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот Red_Neck » 07 апр 2022 11:13

Santiago Munezz написа:Така че битката за топ 4 и това ужасяващо представяне снощи ще върнат евентуалните нови собственици в реалността ,че трябват сериозни покупки лятото .

Не съм много съгласен. Даваш за пример нивото на Ливърпул и Сити последните 3-4 години, а напираш за "сериозни покупки".
Там нещата се случват по съвсем различен начин (и съвсем не безплатно, разбира се).
Истината е, че пари, мениджърски интереси и откровена алчност изродиха играта.
За мен основата на устойчиво развитие е визия + стабилно мениджърско ръководство. Всичко останало е ала-бала.
Последните години "сериозните покупки" ги направиха ПСЖ и Ман Ю + Барселона преди това и е видно докъде се докараха.

В интерес на истината, най-позитивното нещо, което ви се случи последните години беше бягството на Азар и трансферния бан.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44149
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот rhaegar » 07 апр 2022 11:27

Въпросът не е толкова във финансовото измерение на инвестициите, колкото в добрия скаутинг и намирането на точните играчи. Само че при нас липсва стабилността, която Сити и Пул имат и която позволява на един мениджър да изгради състав, който отговаря на неговите разбирания за играта. Ние в момента имаме футболисти, които са купувани при поне 5 различни мениджъри, всеки със своя различен стил. Няма как в този мишмаш да се създаде нещо постоянно. И цялата тая каша води до купуване на играчи само заради името им и репутацията на звезди, или до неуцелването на таланти, за които се плаща твърде много.

Много неща трябва да се променят с новите собственици, за да тръгне клубът по един съвсем различен път. Най-вероятно ще отнеме години и трофеите ще са по-скоро инцидент, а не норма.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Santiago Munezz
Мнения: 7990
Регистриран на: 25 окт 2010 22:02
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот Santiago Munezz » 07 апр 2022 11:40

Да ,не се изразих правилно -стабилно и устойчиво мениджърско ръководството ,ясна визия за трансферната политика, достатъчно време за Тухел и точни попълнения ( част от футболистите ни под наем примерно).
В последните години ръководството действаше точно обратното- хаотично с честа смяна на мениджъри, трансферна бъркотия с пръснати много милиони на вятъра и някои моментни проблясъци заради топ треньорите които вземахме.
Иначе да то ние си правихме сериозни покупки последните лета с по 80-100 милиона паунда за футболист и пак много изостанахме от Ливърпул и Сити.
[center][wrapimg=]http://media3.acmilan.com/uploads/dwh/multimedia/654-6.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcScaR27gCBKUGF931MqeFZLUIPsQ2DeXwEYHZQTrYrlfS4FIrTI6IXvl7ZGeQ[/wrapimg][/center]

Fantomas
Мнения: 77
Регистриран на: 05 дек 2020 23:09
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот Fantomas » 07 апр 2022 12:19

rhaegar написа:
Много неща трябва да се променят с новите собственици, за да тръгне клубът по един съвсем различен път. Най-вероятно ще отнеме години и трофеите ще са по-скоро инцидент, а не норма.


Айде да не се променят много много викам. Че с досегашния ни модел на работа, който никой не харесва и само критикувате, сме най-успешния английски клуб през 21 век! Дори последните 10 години имаме 5 Евротрофея - 2 ШЛ, 2ЛЕ, 1СЕ....Ливърпул за справка са само с 2, а Сити с 0. Явно модела ни е супер, понеже за същия период имаме само 2 нулеви години, в които не сме спечелили трофей.

А и още нещо. Ливърпул и Сити са така не заради толкова модела, колкото заради треньорите. Клоп и Гуардиола в момента са в топ 3 на най-добрите в света. Това е единствената причина за успеха на отборите им. Реал М са като нас - сменят играчи и треньори нон стоп, но успехите си ги имат, явно не е проблем в модела. Байерн също често сменят треньори. Друг пример - Юнайтед - много инвестии, 4 години държаха един треньор, но пак са в блатото. Супер си е модела.

Ние също винаги сме имали успех със смяната на треньори и сглобяването на играчи от различни мениджъри. Това никога не е било проблем и винаги сме държали ниво. Дори и сега - печелим големи трофеи, имаме успехи постоянно. Ливърпул на Клоп имат само 3 трофея за 6 години!!! За справка само.. Така че..

JustChelsea
Мнения: 1377
Регистриран на: 04 мар 2018 21:58
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот JustChelsea » 07 апр 2022 18:17

Виж сега , тази мантра Клоп бил спечелил 3 трофея само, не важи. И вече са 4. Първо Клоп ги изкара от блатото, в което се намираха и изобщо не можеха да си помислят за топ 4, пък за купи да не говорим. Същото направи и в Дортмунд, и в Майнц. И навсякъде го прави с абсолютни анонимници, които струват малко пари. Второ, Клоп има ясна представа какво да направи и как да го направи. Гуардиола е същият, но с разликата, че на него му трябват по 200-300 млн, на сезон, иначе няма да се случи. Наскоро пак замрънка, че нямал достатъчно играчи. И в двата клуба има модел-единият на стиснатост, където Клоп се вписва повече от перфектно, в другият модел на прахосничество, където Гуардиола е факир, иначе без пари да го видим колко ще може.
Наскоро бях пуснал статия, където се описват проблемите ни, моделът и сме отбор за турнирите. Пак имаше изблици на подигравки от някои тук. Е, снощи се видя ясно , че сме точно това. Квотите за чужденци и за играчи под наем намаляват. Така че моделът ще се промени. Печелим някоя купа и после сме трагични . Някакво подобрение има ли? Стабилни ли сме? Не, пак си продължаваме с големите амплитуди. Какъв е смисълът да спечелим нещо като следващият сезон сме зле и не сме направили нищо за подобрение?
Аз не съм видял Реал, Байерн, колкото и да са зле да са треперили за мястото си в ШЛ
JustChelsea написа:А един пенсионер от къде да изкара бе, циничен миризливец?
Егати смотаният малоумник.

Ами да гледа теб и да прави обратното.
Имал е 45 години за да материализира уменията си във финансов актив.[/quote]

emerson1leao
Мнения: 1367
Регистриран на: 26 дек 2021 17:48

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот emerson1leao » 07 апр 2022 19:13

Айде, айде... Есента бяха съвсем други приказките и всички говореха за титла и затвърждаване на постигнатото миналия сезон. Даже един беше заложил хилядарки за ваша титла (знаете кой). :)
После като изостанахте в класирането изведнъж обърнахте плочата. Целта на Тухел тоя сезон беше титлата след като ШЛ беше спечелена, и това беше ясно за всички. Това защо изостанахте в класирането след нова година би трябвало да носи отговорност треньор в най-голяма степен и после играчите. Изоставането се получи преди войната в Украйна и преди да се знае, че Абрамович ще бъде принуден да продаде клуба и да се откаже от Челси. Това са фактите. Така че за мен основната вина си е на Тухел.
Барса, Лудогорец и Бойко Борисов ! :mrgreen:

JustChelsea
Мнения: 1377
Регистриран на: 04 мар 2018 21:58
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот JustChelsea » 07 апр 2022 19:47

То е написано кой какво е говорил. Аз знам кой говореше за титла, просто защото с тези хора имахме караници и кой бил хейтър и кой глорихънтър.
А за титлата не се борим от декември, както е всяка година. Не знам защо още се мисли, че може да се вземе титла с 5 загуби и 10 равенства при наличието на Клоп и Гуардиола. И като минали сезони никой от топ 4 не сме били. Един слаб Юнайтед не можем да бием.
JustChelsea написа:А един пенсионер от къде да изкара бе, циничен миризливец?
Егати смотаният малоумник.

Ами да гледа теб и да прави обратното.
Имал е 45 години за да материализира уменията си във финансов актив.[/quote]


Върни се в “Челси”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта