ШЛ: ПСЖ - БАЙЕРН (1/4-финал реванш)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

ШЛ: ПСЖ - БАЙЕРН (1/4-финал реванш)

Мнениеот doktora25 » 13 апр 2021 12:46

[center]Изображение[/center]
[center]Изображение[/center]
[center]Дата: 13.04.2021 г. (вторник)[/center]
[center]Час: 22:00[/center]
[center]Стадион: Парк де пренс (Париж)[/center]
[center]Изображение[/center]
[center]Пряко по:[/center]
[center]Изображение[/center]
[center]Контузени, наказани и нямащи право да вземат участие играчи:[/center]
[center]ПСЖ: Икарди, Курзава, Маркиньос, Бернат; под въпрос: Верати, Флоренци[/center][center]Байерн: Левандовски, Гнабри, Толисо, Коста, Зюле; под въпрос: Коман, Горецка, Рока, Хофман[/center]
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: ШЛ: ПСЖ - БАЙЕРН (1/4-финал реванш)

Мнениеот doktora25 » 13 апр 2021 13:12

Часът настъпи. Задачата е сложна, но не и неизпълнима. Да направим каквото трябва пък да става каквото ще. От контузените се е възстановил само Ернандес, за Горецка и Коман ще се решава в последния момент. Много ми се иска Мусиала да е титуляр, но се пише че ако Коман е на линия, вероятността за това е малка. Още се чудя Коман или Сане е по-големият длъжник в първия мач. Надявам се Флик да не разсъждава "ще пусна титуляри всички, доведени от Салихамиджич да ги видите какво могат", защото принципно и Сане, и Чупо-Мотинг могат да останат на пейката за сметка на младока. Не е сега моментът обаче за такива разсъждения, да ги оставим за след мача. Ключово ще бъде взаимодействието между Кимих и Мюлер. Добре е и че Павар и Дейвис са на линия и във форма и те трябва да се раздадат на 120% най-малко. Стискаме сега палци, надъхваме се и каквото - такова. Сигурен съм, че ще получи същото зрелище, въпросът е какъв ще е знакът.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
ImmortaL_1000
Мнения: 3818
Регистриран на: 15 авг 2016 17:04
Контакти:

Re: ШЛ: ПСЖ - БАЙЕРН (1/4-финал реванш)

Мнениеот ImmortaL_1000 » 13 апр 2021 19:51

Надавям се поне да прегазят ПСЖ както подобава.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: ШЛ: ПСЖ - БАЙЕРН (1/4-финал реванш)

Мнениеот doktora25 » 13 апр 2021 21:11

Ами положението е Коман титуляр, Горецка извън групата, Алаба - халф, Мусиала - резерва и единствено още Хави Мартинес може да помогне от пейката, останалите там са Нюбел, Куаси, Сар и юношите, които гледахме срещу Унион. Италиански съдия - дано ни е на късмет.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: ШЛ: ПСЖ - БАЙЕРН (1/4-финал реванш)

Мнениеот doktora25 » 14 апр 2021 11:02

Благодаря ви, момчета, за прекрасната година! Година, която бе трудна за всички, за мен в личен план особено трудна, година, в която накарахте целия свят да трепери от марша ви.

Опитахте да се справите с нелеката задача на реванша, не се получи. Може би ПСЖ бяха по-добри и заслужено продължават. Неймар бе играч на мача и с основен принос за резултата, защото той кръстосваше из целия терен, търсеше всяка една топка и унищожи десетки атаки на двата отбора, накъсвайки играта направо по български патент. Падаше и се превиваше от най-лекия полъх на вятъра. Всичко това не му прави чест, но им свърши изключително добра работа. Все пак играта на Мбапе, Ди Мария, защитниците и цялото представяне на парижани в дефанзивен план, елиминирането от тяхна страна на всички наши силни страни и психическата им устойчивост заслужават да се отбележат и може би Почетино има огромен принос за това, явно са си намерили точния човек. Все пак няма да им пожелая успех по-нататък, ще стискам палци на Дортмунд и отборите от другия поток.

И така кое не се получи в нашата игра? Контузиите - да, оказаха влияние. Според мен Левандовски липсваше, но много повече в първата среща, защото тогава от 30+ положения за отбора той щеше да вкара 2-3. Сега до централния нападател стигна само 1 топка и той я вкара. В този ред на мисли от Чупо-Мотинг не мога да бъда недоволен, движеше се и той из целия терен, правеше каквото може, за втори избор за 9-ка сякаш става. Вероятно ако полякът беше на терена съперниците щяха да хвърлят много повече сили да пазят него вместо фланговете, но от подобни разсъждения няма голям смисъл. Снощи много повече липсваха Гнабри и Горецка. Крилата и в този мач се представиха незадоволително, Коман вероятно имаше едно наум за контузията си, а Сане направо разочарова, към момента е много далеч от това, което се иска от него и за което бе взет. До Мюлер достигнаха много малко топки. Централната полузащитна двойка не функционираше добре. Алаба направи 3-4 мача в центъра в последно време, по принцип го може, но я няма тази сработеност с Кимих, която е необходима и която я има Горецка. Но Кимих направи много слаб мач снощи, нищо полезно не свърши в градивен план, това изключително важно взаимодействие с Мюлер, за което писах просто не го видяхме, а то трябваше да бъде в основата на масирания натиск. Все пак за 1 слаб мач не мога да му се сърдя. Бековете бяха предпазливи, в атаките почти не се включваха, като заслугата за това навярно е на съперника. Ключовият проблем в мача бе че опитвахме основно с дълги топки, обречени предварително на неуспех и между халфовете и нападателите имаше огромна пропаст.

Тук е моментът да поднеса извиненията си към Хосеп Гуардиола за това че го обвинявах за големия брой контузии вследствие на методиките му на работа и отстраняването на доктора Мюлер-Волфарт. Сега без него и със колегата положението не е по-розово, така че може би подобна връзка не бива да се търси. За другите ми критики, които съм отправял обаче не се извинявам.

Според мен влияние оказа и друго нещо - конфликтът между Флик и Салихамиджич. Представям си една влошена атмосфера, която само с призиви от ръководството не може да бъде подобрена. Единият трябва да си тръгне в името на общото благо и възходящото развитие на отбора. Твърдо заставам на страната на треньора и желанието му да има повече влияние върху трансферната политика и искам спешната оставка на босненеца. Повечето последни трансфери бяха провал и никой от тях не допринесе за вдигане на класата: Чупо-Мотинг става, но за това за което е привлечен, Сар и Куаси са трагични, Рока може би има бъдеще, но той бе взет за заместник на Тиаго, а халфовете в Байерн рядко получават време за израстване, Сане разочарова за момента, може би трябва да му се даде още малко време, Коста не свърши никаква работа, Перишич бе изпуснат с лека ръка, вероятно заради договорни недомислици, и с договора на Нюбел не всичко бе наред. Напускането на Боатенг бе обявено по никое време. Желаещите да си тръгнат са много, спекулациите за евентуална продажба на Горецка се надявам да са зловеща лъжа, а ако Салихамиджич ще им търси заместници не ми се мисли. Единствено бих го реабилитирал ако успее да убеди Холанд да пристигне след година като свободен агент или ако бъде привлечен сега Мбапе. Васкес е добре дошъл, но не е достатъчен. Ако си тръгнат още Зюле, Коман и Хави Мартинес ни трябват 1 или 2 централни защитника, десен бек, 1 или 2 халфа и 2 крила, поне 4-ма от тях завършени играчи на световно ниво. Понеже се пише че към настоящия момент треньорска смяна е по-вероятна ако тя е с Клоп би се получило доста добре, но така или иначе твърдо подкрепям Флик.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

limon
Мнения: 257
Регистриран на: 16 мар 2012 11:08
Контакти:

Re: ШЛ: ПСЖ - БАЙЕРН (1/4-финал реванш)

Мнениеот limon » 14 апр 2021 13:29

Коман никога не съм го харесвал, търчи като муха без глава, лесно губи топката. Кагато е в безизходица стреля на сляпо в куп от играчи без да опитва компинация.
Боатенг отдавна е за трансфер. Коща, Чупо, Сар, Толисо, португалчето слаботелесното :), Зюле за мен тези играчи не са за отбора.

filcolins
Мнения: 504
Регистриран на: 05 ное 2014 11:06
Контакти:

Re: ШЛ: ПСЖ - БАЙЕРН (1/4-финал реванш)

Мнениеот filcolins » 14 апр 2021 14:54

doktora25 написа:Благодаря ви, момчета, за прекрасната година! Година, която бе трудна за всички, за мен в личен план особено трудна, година, в която накарахте целия свят да трепери от марша ви.

Опитахте да се справите с нелеката задача на реванша, не се получи. Може би ПСЖ бяха по-добри и заслужено продължават. Неймар бе играч на мача и с основен принос за резултата, защото той кръстосваше из целия терен, търсеше всяка една топка и унищожи десетки атаки на двата отбора, накъсвайки играта направо по български патент. Падаше и се превиваше от най-лекия полъх на вятъра. Всичко това не му прави чест, но им свърши изключително добра работа. Все пак играта на Мбапе, Ди Мария, защитниците и цялото представяне на парижани в дефанзивен план, елиминирането от тяхна страна на всички наши силни страни и психическата им устойчивост заслужават да се отбележат и може би Почетино има огромен принос за това, явно са си намерили точния човек. Все пак няма да им пожелая успех по-нататък, ще стискам палци на Дортмунд и отборите от другия поток.

И така кое не се получи в нашата игра? Контузиите - да, оказаха влияние. Според мен Левандовски липсваше, но много повече в първата среща, защото тогава от 30+ положения за отбора той щеше да вкара 2-3. Сега до централния нападател стигна само 1 топка и той я вкара. В този ред на мисли от Чупо-Мотинг не мога да бъда недоволен, движеше се и той из целия терен, правеше каквото може, за втори избор за 9-ка сякаш става. Вероятно ако полякът беше на терена съперниците щяха да хвърлят много повече сили да пазят него вместо фланговете, но от подобни разсъждения няма голям смисъл. Снощи много повече липсваха Гнабри и Горецка. Крилата и в този мач се представиха незадоволително, Коман вероятно имаше едно наум за контузията си, а Сане направо разочарова, към момента е много далеч от това, което се иска от него и за което бе взет. До Мюлер достигнаха много малко топки. Централната полузащитна двойка не функционираше добре. Алаба направи 3-4 мача в центъра в последно време, по принцип го може, но я няма тази сработеност с Кимих, която е необходима и която я има Горецка. Но Кимих направи много слаб мач снощи, нищо полезно не свърши в градивен план, това изключително важно взаимодействие с Мюлер, за което писах просто не го видяхме, а то трябваше да бъде в основата на масирания натиск. Все пак за 1 слаб мач не мога да му се сърдя. Бековете бяха предпазливи, в атаките почти не се включваха, като заслугата за това навярно е на съперника. Ключовият проблем в мача бе че опитвахме основно с дълги топки, обречени предварително на неуспех и между халфовете и нападателите имаше огромна пропаст.

Тук е моментът да поднеса извиненията си към Хосеп Гуардиола за това че го обвинявах за големия брой контузии вследствие на методиките му на работа и отстраняването на доктора Мюлер-Волфарт. Сега без него и със колегата положението не е по-розово, така че може би подобна връзка не бива да се търси. За другите ми критики, които съм отправял обаче не се извинявам.

Според мен влияние оказа и друго нещо - конфликтът между Флик и Салихамиджич. Представям си една влошена атмосфера, която само с призиви от ръководството не може да бъде подобрена. Единият трябва да си тръгне в името на общото благо и възходящото развитие на отбора. Твърдо заставам на страната на треньора и желанието му да има повече влияние върху трансферната политика и искам спешната оставка на босненеца. Повечето последни трансфери бяха провал и никой от тях не допринесе за вдигане на класата: Чупо-Мотинг става, но за това за което е привлечен, Сар и Куаси са трагични, Рока може би има бъдеще, но той бе взет за заместник на Тиаго, а халфовете в Байерн рядко получават време за израстване, Сане разочарова за момента, може би трябва да му се даде още малко време, Коста не свърши никаква работа, Перишич бе изпуснат с лека ръка, вероятно заради договорни недомислици, и с договора на Нюбел не всичко бе наред. Напускането на Боатенг бе обявено по никое време. Желаещите да си тръгнат са много, спекулациите за евентуална продажба на Горецка се надявам да са зловеща лъжа, а ако Салихамиджич ще им търси заместници не ми се мисли. Единствено бих го реабилитирал ако успее да убеди Холанд да пристигне след година като свободен агент или ако бъде привлечен сега Мбапе. Васкес е добре дошъл, но не е достатъчен. Ако си тръгнат още Зюле, Коман и Хави Мартинес ни трябват 1 или 2 централни защитника, десен бек, 1 или 2 халфа и 2 крила, поне 4-ма от тях завършени играчи на световно ниво. Понеже се пише че към настоящия момент треньорска смяна е по-вероятна ако тя е с Клоп би се получило доста добре, но така или иначе твърдо подкрепям Флик.


Няма зимно и лятно време. Има астрономическо , то е достоверното.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: ШЛ: ПСЖ - БАЙЕРН (1/4-финал реванш)

Мнениеот doktora25 » 14 апр 2021 15:42

filcolins написа:Няма зимно и лятно време. Има астрономическо , то е достоверното.

Въпросът не е кое е "по-достоверното", а кое ни е по-удобното, щом сме в позицията да го определяме и решаваме. Отворил съм такава тема и приветствам в нея аргументирани мнения по този въпрос, дори и да са в разрез с моите, за да се получи конструктивна дискусия по актуален и наболял проблем. Заповядай там.
https://forum.gong.bg/viewtopic.php?f=53&t=205850
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

filcolins
Мнения: 504
Регистриран на: 05 ное 2014 11:06
Контакти:

Re: ШЛ: ПСЖ - БАЙЕРН (1/4-финал реванш)

Мнениеот filcolins » 15 апр 2021 10:54

doktora25 написа:
filcolins написа:Няма зимно и лятно време. Има астрономическо , то е достоверното.

Въпросът не е кое е "по-достоверното", а кое ни е по-удобното, щом сме в позицията да го определяме и решаваме. Отворил съм такава тема и приветствам в нея аргументирани мнения по този въпрос, дори и да са в разрез с моите, за да се получи конструктивна дискусия по актуален и наболял проблем. Заповядай там.
https://forum.gong.bg/viewtopic.php?f=53&t=205850


Съмнява ме някой да е в позиция да оспорва астрономическото време. Може да си направим и дискусия че земята е плоска, щото на някой ще му е по-удобно. По тази схема върви и дискусията за 20 -30 пола и родител1, родител2 и т.н.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: ШЛ: ПСЖ - БАЙЕРН (1/4-финал реванш)

Мнениеот doktora25 » 15 апр 2021 13:44

filcolins написа:
doktora25 написа:
filcolins написа:Няма зимно и лятно време. Има астрономическо , то е достоверното.

Въпросът не е кое е "по-достоверното", а кое ни е по-удобното, щом сме в позицията да го определяме и решаваме. Отворил съм такава тема и приветствам в нея аргументирани мнения по този въпрос, дори и да са в разрез с моите, за да се получи конструктивна дискусия по актуален и наболял проблем. Заповядай там.
https://forum.gong.bg/viewtopic.php?f=53&t=205850


Съмнява ме някой да е в позиция да оспорва астрономическото време. Може да си направим и дискусия че земята е плоска, щото на някой ще му е по-удобно. По тази схема върви и дискусията за 20 -30 пола и родител1, родител2 и т.н.

Земята не е плоска, така че дискусии в тази посока са безпредметни. По въпросите с половете обсъждания между другото не са излишни и е добре да завършат с референдум с няколко конкретни въпроса, за да спре ЕС веднъж завинаги да ни притиска да ратифицираме дадени документи и да не могат определени "патриотични" формации да експлоатират този въпрос, да трупат дивиденти покрай него и гражданите да са спокойни че който и да дойде на власт нищо притеснително няма да бъде прието.

Въпросът с часовото време няма нищо общо с другите 2. Какво значи оспорване на астрономическото време? Безсмислен израз е. ЕС взе решение да бъде премахнато местенето на часовниците с 1 час от 2021 г., като всяка страна-членка трябва да избере на зимно или на лятно трябва да остане за постоянно. С оглед на корона кризата може още да бъде отложено. Изборът е между 2 алтернативи и той трябва да бъде направен рационално и информирано, като се оценят всички плюсове и минуси и да, на първо място да излезе удобството. Добре е да има дискусия, в тази дискусия да се включат възможно най-широк кръг, но в края на краищата решението вероятно ще зависи и от политическата воля. Този израз "астрономическо време" не ми харесва особено. Той не е спуснат нито от божествена сила, нито от някаква асоциация на небесните тела или от извънземен разум, а е въведено от конкретни политици преди векове, които може би са се ръководели от бита на хората по онова време. Нищо астрономическо няма в тази работа. Слънцето не го интересува и не ни е заповядало на еди коя си дата колко ще показва часовникът когато изгрява. Нас, хората обаче ни интересува това. "Зимно часово време" си е по-добрата дефиниция и ние, повтарям НИЕ имаме думата и шанса да кажем искаме ли го или искаме лятното, което според мен в много по-голяма степен е съобразено с нашето ежедневие. Лятното е по-добро, по-подходящо, по-удобно и по-правилно да го изберем. Ако смяташ че зимното е по-добър избор ще съм много благодарен в посочената тема да изложиш аргументи и да ги бистрим. Категорично обаче не мога да приема доводи че трябва да го възприемаме като даденост, безалтернативност, с някаква природна обусловеност, правилен избор без допълнителни пояснения или че от нас нищо не зависи. Между другото Турция - страна географски близка и с развито земеделие и туризъм го е "оспорила" и е избрала лятното. По-удачно е с нея да се мерим, както и с държави като Италия и Испания, защото колкото по на север се отива, толкова различията между двете намаляват, поради удължаването на полумрака.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!


Върни се в “Байерн”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта