Отбор на Байерн за десетилетието

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Отбор на Байерн за десетилетието

Мнениеот doktora25 » 02 яну 2020 20:22

Нека коментираме идеалната единайсеторка за изминалото десетилетие. Играчите, оставили най-ярка следа, по възможност и с по-дълъг престой. Всеки футболист, посочен като титуляр ще получи точка, като резерва - 0,25. Накрая ще обобщя резултатите.

Моите предложения са:
Нойер - Лам, Ван Буйтен, Боатенг, Алаба - Швайнщайгер, Хави Мартинес - Робен, Мюлер, Рибери - Левандовски
Резерви: Бут, Данте, Кимих, Ван Бомел, Тиаго, Манджукич, Гомес
Капитан: Филип Лам
Треньор: Юп Хайнкес

Коментар: Най-общо през десетилетието Байерн имаше 2 топ отбора - на Ван Гаал и на Хайнкес. От там нататък отборът регресираше. Общото между двата бе перфектното взаимодействие по вертикала между бековете и крилата, посочени в идеалната 11-рка и по хоризонтала между Швайнщайгер и Ван Бомел в първия и между Швайнщайгер и Хави Мартинез във втория отбор. След напускането на Басти всичко отиде на кино и подобно взаимодействие така и не бе постигнато, което мисля че е най-големият проблем в близкото минало и настояще.
Централната защитна двойка почти през цялото време бе проблемна, имаше голямо текучество, много разочарования, много контузии, повечето от играчите от шампионския сезон в тази зона не оставиха дълга следа. Боатенг имаше 2-3 добри години, влезе в престижни класации по това време и въпреки ужасяващата му форма в момента нямаше как да го пренебрегна. Хумелс от друга страна е фундаментална фигура за немския футбол, но за съжаление най-силните си игри не ги направи на Алианц арена, или поне не с червената фланелка. Затова не съм го включил.
Другото лошо е, че пълноценни заместници на Рибери и Робен още не се виждат на хоризонта и по тази причина не съм посочил крила сред резервите. Престоите на Коста и Шакири бяха кратки, от Коман изисквам повече, а на Гнабри още му е рано, но в същата класация след 10 години силно се надявам да намери място.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

papagala_92
Мнения: 323
Регистриран на: 28 юли 2011 14:17
Контакти:

Re: Отбор на Байерн за десетилетието

Мнениеот papagala_92 » 02 яну 2020 23:12

Моите предложения са:
Нойер - Лам, Данте, Боатенг, Алаба - Швайнщайгер, Рибери - Робен, Мюлер, Манджукич - Левандовски
Резерви: Бут, Ван Буйтен, Рафиня, Ван Бомел, Тиаго, Писаро, Гомес
Капитан: Филип Лам
Треньор: Юп Хайнкес

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Отбор на Байерн за десетилетието

Мнениеот galin56 » 03 яну 2020 09:37

Само да ви кажа, че десетилетието свършва догодина. Летоброенето не започва от нулева година, а от първа. И вървят 1-10г. 11-20г, 21-30г, 2001-2010г, 2011-2020г, 2021-2030г.
Та от това десетилетие има още една година. Все едно както някои празнуваха новото хилядолетие с идването на 2000г, а то дойде с началото на 2001г.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Отбор на Байерн за десетилетието

Мнениеот doktora25 » 03 яну 2020 19:53

galin56 написа:Само да ви кажа, че десетилетието свършва догодина. Летоброенето не започва от нулева година, а от първа. И вървят 1-10г. 11-20г, 21-30г, 2001-2010г, 2011-2020г, 2021-2030г.
Та от това десетилетие има още една година. Все едно както някои празнуваха новото хилядолетие с идването на 2000г, а то дойде с началото на 2001г.

По принцип си прав. Съгласен съм с теб кога започва десетилетието, но доста такива класации започнаха да се правят и футболната общественост сякаш приема нещата по-различно. Коментатори, медии, публикации във фен страници и т.н.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Отбор на Байерн за десетилетието

Мнениеот galin56 » 03 яну 2020 20:58

doktora25 написа:
galin56 написа:Само да ви кажа, че десетилетието свършва догодина. Летоброенето не започва от нулева година, а от първа. И вървят 1-10г. 11-20г, 21-30г, 2001-2010г, 2011-2020г, 2021-2030г.
Та от това десетилетие има още една година. Все едно както някои празнуваха новото хилядолетие с идването на 2000г, а то дойде с началото на 2001г.

По принцип си прав. Съгласен съм с теб кога започва десетилетието, но доста такива класации започнаха да се правят и футболната общественост сякаш приема нещата по-различно. Коментатори, медии, публикации във фен страници и т.н.

Защото са прости. Като видят ново число отпред, в случая 2, 2 с нула, 20, и си мислят че почва новото, а то не е така. Една лъжа повторена няколко пъти не я прави истина.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Отбор на Байерн за десетилетието

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 04 яну 2020 19:08

Нека да не бързаме с класацията, според някои журналя Тошко Неделев се бил засилил към Бундеслигата, колко му е да кацне на "Алианц Арена" и да обърка всички сметки. Пък и точно в Бавария този ерудит няма да шашне никого със стряскащите си познания по немски език... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Отбор на Байерн за десетилетието

Мнениеот matador1 » 08 яну 2020 13:28

Captain Stottlemeyer написа:Нека да не бързаме с класацията, според някои журналя Тошко Неделев се бил засилил към Бундеслигата, колко му е да кацне на "Алианц Арена" и да обърка всички сметки. Пък и точно в Бавария този ерудит няма да шашне никого със стряскащите си познания по немски език... 8-)


Плюс, че ще излезе евтино ;) Иначе, да, изтекоха "десетте години", не и десетилетието. Мен ми звучи добре предложението на papagala_92. Само дето Кимих бих прибавил в резервите (няма как да играе на позицията на Лам, ако си е тук... тоя човек ми липсва колкото Басти :( )


Върни се в “Байерн”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта