ШЛ групова фаза: БАЙЕРН МЮНХЕН - Арсенал Лондон

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
niki87
Мнения: 9976
Регистриран на: 31 юли 2009 13:16
Контакти:

Re: ШЛ групова фаза: БАЙЕРН МЮНХЕН - Арсенал Лондон

Мнениеот niki87 » 06 ное 2015 19:35

Гомес и Манджата по-добри от Левандовски :o

pomiqr270
Мнения: 358
Регистриран на: 13 авг 2015 19:04

Re: ШЛ групова фаза: БАЙЕРН МЮНХЕН - Арсенал Лондон

Мнениеот pomiqr270 » 06 ное 2015 19:51

niki87 написа:Гомес и Манджата по-добри от Левандовски :o


Наблегни, че Гомес бил по-ефективен от Левандовски :D

Дребния какви оправдания дава, че е средняк по прогнози -D
"В повечето случаи, когато човек твърди, че любовта не се купува, то той не притежава собствен самолет и яхта, а тя никога не е попадала на човек собственик на самолет и яхта", Николай Николаев известен кът помияра у форуму на гонг.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: ШЛ групова фаза: БАЙЕРН МЮНХЕН - Арсенал Лондон

Мнениеот Furious_Monk » 07 ное 2015 13:30

Der Führer написа:Касорла е невероятен дълбоко-разположен плеймейкър.Мисля че в тази единайсеторка не си сложил такъв тип играч.
Байерн имаше най-добрия такъв - Кроос . Който беше силен и в дефанзивен план . Също и Швайнщайгер , който е по-дефанзивен тип играч . При наличието на Мюлер , Робен и най-вече на Рибери , Байерн не се нуждае от типични плеймейкъри , а от играчи тип box to box халфове . Точно като Мартинес и Роде . Които еднакво добре могат да отнемат топката и да изграждат атаки . Точно както играеше отбора при дедо Юп . При Гуардиола , единия от тези халфове е жертван за по-офанзивен играч , което прави отбора по-уязвим за контраатаки .



Имайки предвид силата на сегашния ви отбор,според мен един такъв играч би ви дал още повече спокойствие и подреденост в действията.Алонсо сигурно вече не се справя толкова добре,колкото преди години.Като цяло обичам тази позиция на терена и вероятно съм силно престрастен към нея.Поне според мен ,продължителното владеене на топката изисква задължително присъствие на такъв тип футболист.Той е човекът ,който решава кога и как ще се изостри играта.Докато при директния стил като че ли се търси бързото отнемане на топката.Там вече може и да играеш и с два типични разбивача.

Кроос е силен в тази роля, не знам какво му е на главата на Бенитес ,че го използва като атакуващ халф.Мога да ти кажа,че в момента е в ужасна форма,и вероятно е една от причините да губим центъра на терена.Според мен е доста преувеличено да се каже че най-добрият такъв избор,но е класен и способен играч.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ШЛ групова фаза: БАЙЕРН МЮНХЕН - Арсенал Лондон

Мнениеот Der Führer » 07 ное 2015 14:34

niki87 написа:Гомес и Манджата по-добри от Левандовски :o

Това пък от къде го измъдри ? С цитати ако обичаш , където съм казал нещо подобно .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ШЛ групова фаза: БАЙЕРН МЮНХЕН - Арсенал Лондон

Мнениеот Der Führer » 07 ное 2015 14:57

Furious_Monk написа:
Der Führer написа:Касорла е невероятен дълбоко-разположен плеймейкър.Мисля че в тази единайсеторка не си сложил такъв тип играч.
Байерн имаше най-добрия такъв - Кроос . Който беше силен и в дефанзивен план . Също и Швайнщайгер , който е по-дефанзивен тип играч . При наличието на Мюлер , Робен и най-вече на Рибери , Байерн не се нуждае от типични плеймейкъри , а от играчи тип box to box халфове . Точно като Мартинес и Роде . Които еднакво добре могат да отнемат топката и да изграждат атаки . Точно както играеше отбора при дедо Юп . При Гуардиола , единия от тези халфове е жертван за по-офанзивен играч , което прави отбора по-уязвим за контраатаки .



Имайки предвид силата на сегашния ви отбор,според мен един такъв играч би ви дал още повече спокойствие и подреденост в действията.Алонсо сигурно вече не се справя толкова добре,колкото преди години.Като цяло обичам тази позиция на терена и вероятно съм силно престрастен към нея.Поне според мен ,продължителното владеене на топката изисква задължително присъствие на такъв тип футболист.Той е човекът ,който решава кога и как ще се изостри играта.Докато при директния стил като че ли се търси бързото отнемане на топката.Там вече може и да играеш и с два типични разбивача.
ена
Кроос е силен в тази роля, не знам какво му е на главата на Бенитес ,че го използва като атакуващ халф.Мога да ти кажа,че в момента е в ужасна форма,и вероятно е една от причините да губим центъра на терена.Според мен е доста преувеличено да се каже че най-добрият такъв избор,но е класен и способен играч.

Присъствието на Алонсо за мен е крайно необяснимо . Иначе ролята на плеймейкър в Байерн е поверена на Алкантара . Друг е въпроса доколко той се справя с нея , предвид навика му да се изключва за дълги периоди от играта . Съвсем отделно , философията на Гурардиола , не дава свобода на нито един играч ( с изключение на Меси ) . Топката трябва да е в постоянно движение между играчите , да не се задържа , което ограничава ролята на плеймейкъра до обикновен подавач . Точно бързото отнемне на топката е фундамента на стила който налага Гуардиола , заедно притежанието на топката . При директния стил акцента върху притежанието е го няма , за сметка на мълниеносните контри .
Кроос е еднакво силен и като атакуващ халф и като изтеглен назад плеймейкър . В Леверкузен при дедо Юп , дори играеше на фланга . Силните му страни са невероятно високия процент на точни подавания и страхотния поглед върху играта . Не съм следил изявите му този сезон е първенството , но срещу ПСЖ беше най-добрия играч на Реал и в двата мача . По-назад съм постнал една статистика за него , макар да очаквам сега при Бенитес да я развали .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ШЛ групова фаза: БАЙЕРН МЮНХЕН - Арсенал Лондон

Мнениеот Der Führer » 07 ное 2015 16:49

pomiqr270 написа:
niki87 написа:Гомес и Манджата по-добри от Левандовски :o


Наблегни, че Гомес бил по-ефективен от Левандовски :D

Дребния какви оправдания дава, че е средняк по прогнози -D

Рядко говоря празни приказки , макар и да се е случвало . Ефективност е да свършиш , максимално много полезни неща , за максимално кратко време . В случая - ефективността на един нападател се изразява в това да отбележи колкото можа повече голове и да направи максимлен брой асистенции , за колкото може по-малко време прекарано на терена .
Гомес за периода му в Байерн прекарал на терена 11228 минути в които е отбелязал 113 гола и е направил 26 асистенции . Или средно е вкарвал гол на всеки 99 минути и е участвал в голово положение на всеки 81 минути .
Левандовски до днешния мач има записани 5335 минути за Байерн , 43 гола и 17 асистенции . Или средно по гол на всеки 124 минути или голово положение на всеки 89 минути .
Този сезон , който едва ли някой може да упрекне в нещо Левандовски , той бележи гол на всеки 74 минути и на всеки 61 минути участва в голово положение .
През последния си сезон в Байерн , Марио Гомес бележеше на всеки 64 минути и на всеки 52 е взимал участие в попадение за Байерн.
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: ШЛ групова фаза: БАЙЕРН МЮНХЕН - Арсенал Лондон

Мнениеот Furious_Monk » 08 ное 2015 00:57

Der Führer написа:Присъствието на Алонсо за мен е крайно необяснимо . Иначе ролята на плеймейкър в Байерн е поверена на Алкантара . Друг е въпроса доколко той се справя с нея , предвид навика му да се изключва за дълги периоди от играта . Съвсем отделно , философията на Гурардиола , не дава свобода на нито един играч ( с изключение на Меси ) . Топката трябва да е в постоянно движение между играчите , да не се задържа , което ограничава ролята на плеймейкъра до обикновен подавач . Точно бързото отнемне на топката е фундамента на стила който налага Гуардиола , заедно притежанието на топката . При директния стил акцента върху притежанието е го няма , за сметка на мълниеносните контри .
Кроос е еднакво силен и като атакуващ халф и като изтеглен назад плеймейкър . В Леверкузен при дедо Юп , дори играеше на фланга . Силните му страни са невероятно високия процент на точни подавания и страхотния поглед върху играта . Не съм следил изявите му този сезон е първенството , но срещу ПСЖ беше най-добрия играч на Реал и в двата мача . По-назад съм постнал една статистика за него , макар да очаквам сега при Бенитес да я развали .


Мисля че се бъркаш,Гуардиола винаги е търсил плеймейкърските качества в опорния полузащитник и твърдо е вярвал, на това че средата на терена трябва да се контролира от дълбочина.Бързото отнемане на топката обикновено става чрез зверска преса и грешка от страна на противника,а не толкова чрез директни намеси от страна на халфовете.
Не ми е правило впечатление някога да е залагал на това полузащитниците му да вършат прекалено много черна работа.При директния стил е много важно централните полузащитници да отнемат топката ,за да може тя да бъде прехвърлена възможно най-бързо в полето на противника,докато той още не се е прегрупирал.Мисля че не е случаен факта ,че той беше първият ,който наложи Кроос на новата му позиция, и смятам че е свързано пряко със стила на игра,който изповядва.

Както и да е,да не се разпростираме много из разни офтопици.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

untraceable
Мнения: 51
Регистриран на: 19 юни 2015 13:04
Контакти:

Re: ШЛ групова фаза: БАЙЕРН МЮНХЕН - Арсенал Лондон

Мнениеот untraceable » 09 ное 2015 08:46

Фюрер, не забравяй, че говориме за Гомес в периода на дядо Юп и Лева в периода на Пепи ... Дядо Юп играеше в пъти по-директно и отбора газеше все живо с по 4+ гола ... Пепи в Барса играеше без ЦН, не съм сигурен, че изобщо знае как да ги ползва

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ШЛ групова фаза: БАЙЕРН МЮНХЕН - Арсенал Лондон

Мнениеот Der Führer » 09 ное 2015 15:37

untraceable написа:Фюрер, не забравяй, че говориме за Гомес в периода на дядо Юп и Лева в периода на Пепи ... Дядо Юп играеше в пъти по-директно и отбора газеше все живо с по 4+ гола ... Пепи в Барса играеше без ЦН, не съм сигурен, че изобщо знае как да ги ползва

Два сезона при дедо Юп и почтои два при Ван Гаал . А най-силната серия му е когато Йонкер довърши сезона на Ван Гаал . И преди това бележеше редовно в Щутгарт . Вярно и много изпускаше , но пък понякога сам си правеше положения .
Байерн и сега си мачка с по 4-5 гола в повечето мачове . Така че откъм създадени положения и Гомес и Лева не могат да се олакват . Поляка е по-комплексния от двамата и като цяло е по-завършения нападател . По-полезен да го кажем . Гомес е по-добър в играта с глава и има по изострен голов нюх . Иначе и двамата имат навика да изпускат доста .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...


Върни се в “Байерн”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта