Бундеслига 2015/2016: VIII кръг, Байерн -Дортмунд

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

fen na Slavia
Мнения: 290
Регистриран на: 04 авг 2011 11:07
Skype: gptodorov.1955
Контакти:

Re: Бундеслига 2015/2016: VIII кръг, Байерн -Дортмунд

Мнениеот fen na Slavia » 05 окт 2015 13:00

Der Führer написа:Дортмунд все още са много далеч от момента , когато могат да са реална конкуренция

"Der Führer", никой отбор в Германия не играе на 100% срещу "Бавария"след като видяха,че реферите ги подпират.Това ще доведе до нов провал на отбора в ШЛ.

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Бундеслига 2015/2016: VIII кръг, Байерн -Дортмунд

Мнениеот Der Führer » 05 окт 2015 16:49

fen na Slavia написа:
Der Führer написа:Дортмунд все още са много далеч от момента , когато могат да са реална конкуренция

"Der Führer", никой отбор в Германия не играе на 100% срещу "Бавария"след като видяха,че реферите ги подпират.Това ще доведе до нов провал на отбора в ШЛ.

Мнението ми за Дортмунд се гради , на база техни мачове , не представянето им срещу Байерн . Отбора допуска голове и играе трудно срещу противници които се затварят . На Тухел ще му трябват поне 2 сезона , за да развие идеите си . И то без да се продават основни играчи . Към момента Байерн е по-качествения отбор ... и като изпълнители на терена , и като сработеност . Това имах предвид .
Относно съдийския комфорт ... Гуардиола винаги се е радвал на такъв . Този факт въобще не ме радва и си личи в постовете ми . Байерн ще се провали в ШЛ , не защото му помагат съдиите у дома , а защото начело на отбора е Гуардиола .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
niki87
Мнения: 9976
Регистриран на: 31 юли 2009 13:16
Контакти:

Re: Бундеслига 2015/2016: VIII кръг, Байерн -Дортмунд

Мнениеот niki87 » 05 окт 2015 18:01

Какво значи- ще се провали в ШЛ? Че няма да я спечели ли? Щото ако е това, би означавало, че Байерн не се е провалял само 5 пъти в тоя турнир.
Много са тъпи подобни прогнози, особено направени на базата на 10 поредни победи и около половин година преди решителните мачове във въпросния турнир.

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Бундеслига 2015/2016: VIII кръг, Байерн -Дортмунд

Мнениеот Der Führer » 05 окт 2015 20:54

niki87 написа:Какво значи- ще се провали в ШЛ? Че няма да я спечели ли? Щото ако е това, би означавало, че Байерн не се е провалял само 5 пъти в тоя турнир.
Много са тъпи подобни прогнози, особено направени на базата на 10 поредни победи и около половин година преди решителните мачове във въпросния турнир.

Този отбор на Байерн има 3 финала в ШЛ за 4 години . Предполагам и сам можеш да се сетиш , че 2 класирания на полуфинал , където противника те е смачкал като непотребен лист хартия , трудно можем да ги сложим в графа " успехи" . Съвсем отделно , когато обявиха Гуардиола за нов треньор , от ръководството съвсем конкретно казаха , че очакванията са много по-високи от просто печелене на Бундеслигата . А именно , че от Гуардиола се очаква да спечели ШЛ в годините на договора му . И понеже този сезон е последния от договора му , то по стандартите зададени от ръководството ( не моите ) , Гуардиола ще се е провалил ако не спечели ШЛ този сезон . Аз съм по-скромен ... ще приема , че Гуардиола не се е издънил , ако Байерн играе на финала през май.
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Бундеслига 2015/2016: VIII кръг, Байерн -Дортмунд

Мнениеот Der Führer » 05 окт 2015 21:31

Колкото до прогнозите ... Тъпи , умни - затова са прогнози , защото се правят предварително . Байерн не е по - силен отбор от миналата година . Нито Алонсо , Робен и Рибери са станаси по- млади . Нито Видал или Алкантара са по- добри от Швайнщайгер . Нито Коста и Коман са играчи за големи мачове . При цялото ми уважение към тях , Мартинес и Алаба не са по- добри централни защитници от Данте и Бенатия . Но най- вече , Гуардиола не е показал , че знае как да печели решителни мачове без Меси . А Меси не е в Байерн .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
niki87
Мнения: 9976
Регистриран на: 31 юли 2009 13:16
Контакти:

Re: Бундеслига 2015/2016: VIII кръг, Байерн -Дортмунд

Мнениеот niki87 » 05 окт 2015 23:09

Не виждам нищо успешно в това да загубиш финал на собствения си стадион. А кой става за големи мачове, ще си проличи пролетта.

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Бундеслига 2015/2016: VIII кръг, Байерн -Дортмунд

Мнениеот Der Führer » 06 окт 2015 13:42

niki87 написа:Не виждам нищо успешно в това да загубиш финал на собствения си стадион. А кой става за големи мачове, ще си проличи пролетта.

За да загубиш финала , все пак трябва да се класираш за него ;) ...
Но да изведеш Байерн до най-голямата му загуба в евротурнирите в Мюнхен , за цялата му история , година след като отбора е спечелил требъл , по никакъв начин не може да се приеме за нещо нормално . Въобще - не смятам че има и най-малката база за сравнение между дедо Юп и каталунеца за годините им в Байерн .
Иначе съм съгласен с теб - напролет ще станат ясни много неща . И за играчите , и за големите мачове ... и за прогнозите ;)
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

fen na Slavia
Мнения: 290
Регистриран на: 04 авг 2011 11:07
Skype: gptodorov.1955
Контакти:

Re: Бундеслига 2015/2016: VIII кръг, Байерн -Дортмунд

Мнениеот fen na Slavia » 07 окт 2015 07:29

Der Führer написа:
MCMXIII написа:
Der Führer написа:Както писах по-рано , Дортмунд са далеч от момента в който ще са реална конкуренция на Байерн ... така че поредния съдийски подарък беше съвсем излишен .


Съгласен! Това с Алаба бе излишно. Или му даваш червен, защото си свирил фал и е последен, или даваш жълт на нападателя, или не свириш...

Именно - щом си свирил фал , червения картон е задължителен . Друг е въпроса дали това щеше да помогне на Дортмунд . Според мен - не . Дори съм на мнение , че резултата нямаше да е много по-различен с оглед на играта на двата отбора в защита . Имаше и засада при втория гол на Лева , но мача вече беше свършил . Байерн имаше достатъчно положения днес . И по една случайност - Видал липсваше и отбора заигра много по - правилно ;)

Матиас Замер: Бием с късмет и съдии !!!!!

Потребителски аватар
Hristo_Stoichkov
Мнения: 116
Регистриран на: 12 яну 2010 14:31
Контакти:

Re: Бундеслига 2015/2016: VIII кръг, Байерн -Дортмунд

Мнениеот Hristo_Stoichkov » 07 окт 2015 16:15

Въпреки че съм фен на Дортмунд, не може при такъв резултат да се оправдаваме със съдийството. Байерн си ни би мъжката и толкова. Мене друго ме дразни и това си е от няколко години в Бундеслигата и Байерн. Този клуб с политиката си с трансферите си унищожава конкуренцията си извън терена. Най добрият вратар в света за мен Нойер си го взеха преди от Шалке (май му изтичаше договара и той не си го подписваше ако не се лъжа) . Двамата основни от Дортмунд : Левандовски и Гйотце. Първият след изтекал договор , вторият пък (Юдата :lol: :) ) му използваха клауза за 30 млн. ако не ме лъже паметта и него си го взеха. То много хубаво убират така Байерн футболисти (не казвам че не е законно) , вина носят разбира се и футболистите които отиват там (най вече имам предвид морала на Марио Гйотце например). Уста си правеха и за Марко Ройс - ама пича си поднови договора за разлика от други.
Когато клубовете освен Байерн успеят да си задържат звездите си тогава спред мен можем да имаме някаква конкуренция и интересно първенство. От сега е ясно за мен кой е шампион - тръпката остава за това кои отбори ще играят ШЛ.
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
niki87
Мнения: 9976
Регистриран на: 31 юли 2009 13:16
Контакти:

Re: Бундеслига 2015/2016: VIII кръг, Байерн -Дортмунд

Мнениеот niki87 » 07 окт 2015 18:00

По тая логика, Дортмунд също унищожава конкуренцията в Бундеслигата, щото платиха клаузата на Ройс и обезкървиха Гладбах. Обезкървиха и Нюрнберг, взимайки Гюндоган, а това лято от Леверкузен взеха ключов играч.
Айде стига глупости.


Върни се в “Байерн”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта