Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот doktora25 » 13 апр 2022 11:35

Сезонът е провален. Отборът не върви на добре - властва непостоянството, ключови играчи са извън форма, защитата е трагична, рекордно много за стандартите на Байерн стават мачовете, в които не може да бъде оказан масиран натиск при негативен развой, в най-важната част от сезона отборът изглежда най-разклатен. Титлата няма да стопли никого, макар че ако се продължава със същата игра тия 9 т. за 5 мача нищо чудно и да бъдат стопени или поне значително намалени. Няма да спра да повтарям че във всеки мач баварците играят срещу себе си, формалният противник няма значение и напоследък убедително губят тази битка. Нормално е в подобна ситуация да бъде обвинен треньорът, той носи голяма част от вината, но да бъде посочен за основен грешник и да си измият ръцете с него без други съществени промени не мисля че е най-доброто, което може да се направи. Комуникацията между него и футболистите не изглежда лоша, не е страхлив треньор като Ковач, може би минусът му е че е прекалено смел на моменти. Тактиката с 3-ма в защита, която приложи в някои срещи мисля че по-скоро обогати, отколкото обърка отбора, макар че бе безразсъдно да се използват крила без дефанзивни навици за халф-бекове и реално тя бе прилагана, когато може би най-подходящият човек за нея - Алфонсо Дейвис не бе на линия, но чисто статистически резултатите от тези мачове не бяха по-лоши от тези, в които играхме с 4-ма по време на по-слабия пролетен полусезон, така че не бих обвинил за всичко схемата на игра. За останалите изброени неща обаче Нагелсман носи своята отговорност.

Разбира се другият голям грешник е Салихамиджич и трансферната политика. Ръководството сбърка, заемайки неговата страна при конфликта с Флик. Един качествен трансфер не помня през последните години и съвсем логично е това рано или късно да окаже влияние в негативен аспект. Упамекано е трагедия. Аз нямах очаквания към него, но ръководството имаше. Имах такива обаче към Забицер, но адаптацията му продължава твърде дълго и не знам и дали някога ще свърши. Сане имаше един силен период през есента, той е енергичен, техничен, работлив играч, обичащ да отправя удари към вратата, но непостоянството в изявите му, губенето по терена на моменти, ниската ефективност при тези отправени удари и това че не можеш да разчиташ на него при най-важните си двубои са по-скоро характерни за него или поне към този момент. Никой не може да каже обаче защо бяха привлечени Буна Сар, Омар Ричардс, Марк Рока, Мишел Кюзанс. Изобщо нито един трансфер не вдигна класата на отбора. Може би само Чупо-Мотинг допринесе за дълбочината. За Танги Нианзу съм пас. В срещите, в които той стартира като титуляр Байерн не допусна почти никакви голове, но те са твърде малко на брой и са непредставителна извадка. Аз друго се чудя. Толкова радост донесе на цяла Европа датският национален отбор по време на европейското, как може в трансферните планове да не попада нито един датчанин, на фона и че не са особено скъпи?

Добри думи за сезона като цяло заслужават Коман, Дейвис, Горецка, Нойер, Мусиала, Мюлер, Левандовски, бих добавил и Зюле, като на Мюлер и Левандовски формата падна за последните няколко мача. Кимих никак не ми харесва в последно време, отдавам спада във формата му на всичко през което премина в края на есента, докрай бих го оправдавал заради случилото се и не искам раздяла с него, защото той е доказан играч, може би с времето ще се оправи. Не знам дали ако Нагелсман остане не би било добра идея Кимих да бъде налаган като десен бек/халф-бек, по време на паметния август 2020 той точно там се изявяваше. Така или иначе непрекъснато бива търсен такъв в трансферните планове, може би би било добра идея да бъде закупен халф от световна класа вместо десен бек. Симпатизирам на Толисо, но никой не може да каже дали ако сега той беше на линия нещо щеше да е по-различно откъм резултати, а той е един от спряганите за напускане.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот doktora25 » 25 юли 2023 18:45

Летният трансферен прозорец е в разгара си, отборът презарежда за новия сезон и се взимат малко по малко важни за развитието му решения. Новото ръководство и новият треньор (да, нов е, защото попадна малко преди края в заварено положение и тепърва ще налага идеите си и визията си с кои играчи приоритетно ще работи) заслужават кредит на доверие и аз ще им го дам. Входящите трансфери до тук са нелоши, аз съм за привличането на Хари Кейн, но въпреки това има някои неща, които не ми харесват.

Първото е че сякаш за пръв път се пускат слухове за голям брой играчи, които не са мотивирани да играят за Байерн и имат желание да напуснат (Ернандес, Павар, Дейвис). Даже някои го направиха и то от най-добрите и в същото време част от привлечените дойдоха, за да ги заменят, а не поради друга причина. Има други пък, които желаят да останат, но не са толкова ценени от треньора и ръководството (Горецка, Гравенберг, може би и Мане).

Второ: за неубедителния край на сезона всички хвърлиха вината върху Кан и Салихамиджич и то с основание, но те в същото време се оказаха бушон, който изгоря и не се потърсиха други по-сериозни причини за неволите, а те трябва да се търсят в играчите. Да, централен нападател е необходим и ще бъде взет най-вероятно, но не е той единственото, което трябва да се направи и да подейства като магическа пръчка. Нужно е освежаване в нападение и защита. Мюлер си е Мюлер и е мозък и диригент, но едва ли полезността му и приносът му ще е същият, както до преди 2-3 години. Всъщност той ще е полезен за минутите, в които е на терена, но те може би няма да са много. Мусиала достойно ще го замести и той ще е светлият лъч за бъдещето.

Големият проблем, който виждам аз обаче е в крилата, а точно там нищо за съжаление не се случва, освен че Мане най-вероятно ще си тръгне. Гнабри, Сане и Коман - най-малко единият от тях трябваше да го последва. Гнабри бе голяма мъка и наказание да се наблюдава през целия минал сезон, а парадоксалното е че той стана голмайсторът на отбора. Когато играта върви той вкарва по 1, а по-често и по 2. Когато не обаче той я доубива и е напълно безполезен, никога не би я раздвижил, когато влезе от пейката и е най-слабият на терена. Много малко качества има в арсенала си и е алчен и тромав. Сане пък играе на приливи и отливи. Когато е на прилив той изглежда най-полезният и борбен играч на терена, на който му пука за случващото се, доста е техничен и обича да обстрелва вратата отдалеч. Всичко това е чудесно, но статистиката му и в двата случая е потресаващо зле и голове и асистенции почти няма. Коман е най-добрият от тримата, във важните мачове е най-желателно на него да се разчита, техничен е, но е чуплив. От тримата той сякаш е най-важно да остане, но ако той е най-доброто крило това не говори добре за останалите и за отбора като цяло. За мен би било престъпление ако през този трансферен прозорец не се вземе крило от световна класа и именно за такова следва да се даде сериозна сума, вече дали ще се характеризира със скорост, или с техника е отделен въпрос, може би първото е по-важно.

Защитата. Ами тя е ахилесовата пета на отбора вече не знам от колко време. С Нойер или без него Байерн допуска по над гол на мач от повече от 2 години. Как може да не се търси персонална отговорност на централните защитници и да няма подмяна не по тяхно желание, а по такова на треньора? Как може Упамекано още да не е изритан с шутове? Как може да не се спрягат имена на поне още двама за входящи трансфери? С Пау Торес какво стана? Вместо с това с бековете се занимават, при положение че имаме една камара и то качествени.

Занимават се и с халфовете, но защо? Кимих, Горецка и Мюлер/Мусиала пред тях е най-добрата халфова линия в света. Какво повече някой може да иска? Залагат всичко на Лаймер, нищо лично към него, дано бъде успешен трансфер, но с какво се е доказал повече от тях? Ок, нека бъде взет и още един. Ще се радвам от спряганите това да бъде Амрабат, защото е качествен и нахъсан играч, който няма да излезе скъпо.

С вратарите е една каша, не съм достатъчно близо до тях, за да знам кой в каква форма и състояние е и за да мога да определя правилното решение, но от 4-ма да не могат да бъдат избрани 2-ма за титуляр и резерва и да се приоретизира търсенето на нов по-скоро не съм съгласен.

Значи те и с националния отбор са абсолютно същите проблемите, то защото става дума и за същите футболисти, но там централен нападател не може лесно да бъде намерен или взет, съвсем не е във Флик причината за слабите резултати. Искаше ми се входящ трансфер на качествени германски национали, но такива извън Байерн виждам само двама и те са леви бекове/халф-бекове - Раум и Госенс, от които както казах нямаме в момента нужда. Добре поне че не взехме Кай Хаверц.

Вие какво мислите по тези въпроси? Оптимисти ли сте и можете ли нещо да добавите? Или пък одобрявате обявените от ръководството приоритети в селекционната политика?
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6047
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот MASTER_COOL » 10 авг 2023 14:13

Байерн М и Тотнъм се разбраха за Хари Кейн !

Остава самият Кейн да предпочете Байерн, но това е почти сигурно.

Уникален футболист, който ще помогне изключително много на Байерн Мюнхен. За мен Кейн е дори по-добър играч от Роберт Левандовски, при всичкото ми уважение към поляка, който също е велик футболист.
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17592
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот pomiqrat » 18 фев 2024 20:28

Гуардиола е виновен.

Моуринката ли ще викат?
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.


Върни се в “Байерн”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта