Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот matador1 » 06 ное 2019 20:55

Тен Хааг. За мен това е правилният избор.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17417
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот pomiqrat » 20 ное 2019 13:59

Пеп да се връща и да оправя клетниците.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот doktora25 » 20 ное 2019 20:11

Колкото и да му харесва и на него един ден ще му писне да го оправят арабите. Тогава най-добре да излиза в майчинство, по-възможност на хиляди километри от Мюнхен.

Иначе от днес Почетино е свободен. За него може да се мисли.

Близо 2/3 от играчите се класираха за европейско. Някои от тях даже може и да го спечелят. Да им честито класирането и да се стягат до края на сезона и след това. 8-)
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9057
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот bubka » 26 ное 2019 13:39

doktora25 написа:Иначе от днес Почетино е свободен. За него може да се мисли.


Почетино играе 4-1-2-1-2 с ромб в центъра от четирима полузащитници без крила. Крилата ги покриват или бековете, или двамата нападатели, които се изнасят настрани. Понякога и един от двамата централни полузащитници, ако се наложи да търси пространства натам. Дали такава схема е удачна за Байерн, по-скоро не :? .
Офтопик:

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот doktora25 » 27 ное 2019 00:40

bubka написа:Почетино играе 4-1-2-1-2 с ромб в центъра от четирима полузащитници без крила. Крилата ги покриват или бековете, или двамата нападатели, които се изнасят настрани. Понякога и един от двамата централни полузащитници, ако се наложи да търси пространства натам. Дали такава схема е удачна за Байерн, по-скоро не :? .

Всъщност защо не? Тази система предполага доста директен футбол, който би бил приятен за гледане и способстващ за много голове. В ЕКТ би трябвало да носи и ефективност. В момента на практика Байерн разполага с 2-ма нападатели от най-висока световна класа. Единият е не по-малко важен за отбора и за успешността на използваната схема, отколкото Кейн за Тотнъм, с тази разлика че е много по-надарен технически и притежава по-голям набор качества от англичанина. Удачна е също съпоставката между Гнабри и Сон. Нужен е обаче и още един, Сане ли ще бъде вече е друг въпрос. Бековете са ок, няма да имат проблеми да бъдат натоварени с повече функции и да градят играта - Алаба, Павар, Кимих, дори и Дейвис може още да бъде налаган там и да видим до къде ще се развие. Халфовете като цяло леко превъзхождат тези на Тотнъм, с тази разлика че липсва фундаментална фигура в средата на терена, каквато е Ериксен, какъвто беше Швайнщайгер и какъвто можеше да бъде Кроос, ако беше останал, но това така или иначе е проблем пред отбора, който не зависи от системи и треньори.

Единствено не мога да кажа как подобна схема може да се справи в БЛ, особено срещу по-затворени отбори. Едва ли обаче има на света уважаващ себе си треньор, който да не разполага с План Бе.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот doktora25 » 14 дек 2019 17:11

Може ли да е чак такова дърво тоя Боатенг? Да го разкарват веднага и да взимат 2-ма нови ЦЗ на зима. :evil:
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот matador1 » 16 дек 2019 20:44

Как ще коментирате жребия? Аз нещо не съм съвсем обнадежден. Звучат ми на два тройни мача. Ще е много важно кои играчи ще играят и кои ще са контузени май.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот doktora25 » 17 дек 2019 00:53

Средно труден съперник спрямо възможните. И за мен шансовете са 50:50, и двата мача са тройни, но ако има в някой от тях по-изразителен резултат той е по-вероятно да е в наша полза, така че това може би означава 51:49 за нас. 8-) Разбира се, потенциалните контузии за срещите ще са важни, особено ако Левандовски липсва хич няма да е добре. Но в същото време мисля и че останалите в нападение, както и в халфовата линия са взаимозаменяеми (като моментна форма) и достатъчно на брой и че новите таланти на Челси Тами Ейбрахам и Хъдсън-Одой с нищо не ги превъзхождат. Имаше отпускане в определени периоди на някои мачове, както и много пропуски, но в елиминациите на ШЛ очаквам това да е сведено до минимум. За мен проблемите ни в много по-голяма степен са в защита, отколкото в атака, и дори се съмнявам че ако Зюле и Ернандес се върнат и влязат в игрови ритъм всичко рязко ще се подобри. Нужно е минимум едно ново попълнение в отбрана сега през зимата, важно е кое ще е то и е необходима много работа с треньорския щаб, да се спрат експериментите (макар и някои от тях да са успешни като Дейвис) и да се обиграват най-много 2 титулярни защитни двойки.

Аз от Ханзи Флик между другото съм доволен. Смятам че трябва да бъде оставен да работи до края на сезона и да не се водят преговори с други треньори преди отпадането ни от ШЛ. Ако ни вкара в Топ 4, преодолявайки някой от големите фаворити, може би трябва да остане и за повече. Той просто знае за какво става въпрос, има влияние върху съблекалнята, харесва ми начина му на мислене, но тепърва ще го гледаме тактически в завързани двубои. Огромна е засега разликата с Ковач, който беше страхлив треньор, фокусиран върху краткосрочните успехи и да си запази поста, неглижирайки цялостното развитие на отбора и начина по който изглежда в Европа.

Иска ми се Алаба в най-скоро време да преподпише, за да престанат отвратителните спекулации, които се появяват периодично. Навярно агентът му му мъти главата, но това трябва да спре веднъж завинаги! Той е един от малкото в отбора, закърмени с баварската идея, видя се колко е нужен в такъв момент и го виждам като следващ капитан. Надявам се и в най-близко бъдеще да пазаруваме от Аякс, защото ще е жалко да изпуснем още от техните таланти и да бъдат взети от конкурентите. Зиеш и Ван де Беек излизат на преден план.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот doktora25 » 21 дек 2019 22:58

Приключи официално есенният полусезон. Равносметката е че продължаваме на всички фронтове: някъде с лекота, някъде с известни колебания. 3-то място в Бундеслигата, на 4 точки от върха, през февруари ни чакат 1/8-финали в ШЛ срещу Челси и за Купата на Германия срещу Хофенхайм. Имаше треньорска смяна, солидни цифри на сметката на Лева, приятни емоции, подарени ни от Дейвис и Циркзее и много много контузии.

Как оценявате полусезона? Къде сме, накъде отиваме, къде ще стигнем и как? Ръководството трябва ли нещо да направи и колко спешно? Покупки, продажби, треньор, защитници, Сане, халф защо не? Селекцията в последните няколко трансферни прозореца с повече грешки ли е или е по-скоро перспективна? Кое е главното, което ни попречи да се представим по-добре на вътрешните фронтове - селекция, контузии, треньор/и или просто докато сменяме поколенията ще преминем през лек спад? Между другото направи ми впечатление, че немските клубове преминаха през най-ниската си точка на развитие през миналия сезон и сега са в подем. Може би ние не сме повишили значително нивото си в сравнение с миналата кампания, а новите и младите играчи заради контузиите не са успели да се сработят достатъчно, особено в средата на терена и защита. Останалото съм го казал в предишните мнения.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17417
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот pomiqrat » 23 дек 2019 11:11

От напускането на Гуардиола Байерн са отбор без идея и разчитат единствено на индивидуалните проблясъци на някои от футболистите си. Добре, че останалите са горе-долу на едно ниво и се избиват по между си, за да могат Байерн да се промъкват до първото място.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.


Върни се в “Байерн”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта