ШЛ 1/2 финал реванш: БАЙЕРН Мюнхен - Атлетико Мадрид

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13619
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: ШЛ 1/2 финал реванш: БАЙЕРН Мюнхен - Атлетико Мадрид

Мнениеот sapio0o » 04 май 2016 12:54

CSKA69 написа:Лично за мен идеал за играта на мадридчани винаги трябва да бъде футболът от времето на Дел Боске, а не този от времената на Капело или Моуриньо

Категорично съм съгласен за частта с Дел Боске, сравнявайки тогавашната игра с тази при Капело. Но хората често преиграват, когато говорят за Моуриньо. Първо ще те помоля да си припомниш къде се намираше Реал преди португалецът да ни поеме и къде след като си тръгна. ;) Успя макар и временно да спре най-силната Барселона с изцяло свои усилия и трансфери, при това без излишни галактикоси. Постави, ако не се лъжа точков рекорд и такъв за голова разлика през сезон 2011/2012. Игра три последователни 1/2 финала като само късметът го лиши от ушатата, късмет който впоследствие Анчелоти имаше. 8-) За мен Моуриньо остави по-голямо наследство от Анчелоти, макар на теория италианецът да донесе така бленуваната ''Десета''. Ако има нещо, за което да се сърдим на португалеца, то това е шумното изпълнение с Икер. Една идея по-тънко да бе постъпил, сега испанецът можеше да си бъде все така топ и титуляр в отбора. Просто трябваше да му даде шанс или да го остави на пейката тихичко, вместо да го атакува медийно. :lol: Повод за дискусия е и малко махленския подход срещу Барселона в първия сезон. Така де, излишни грубости, неподлежащи на Реал Мадрид. Футболът на отбора през сезон 2011/2012 се нарежда редом до този при Дел Боске по мои виждания. Реал игра атакуващ футбол при португалеца, но малцина го осъзнават.


Пък на red_neck ще му кажа да сравни отборите, които съответно Пеп и Моу водиха през годините. Да се втурне и в детайли като поставяне на основи, завършили накрая с титли. В този Байерн дали и Вили Вуцов нямаше да спечели Бундеслигата? Пък и на Гуардиола, макар и да има все пак заслуга, му се падна най-добрата Барса срещу бих казал доста слаб Реал, който известно време градеше изцяло нов отбор. Можем да спорим до утре. Друг е въпросът, че баварските фенове вдигнаха много очакванията си след требъла с Хайнкес. ШЛ не се печели всеки сезон. Ако можем да говорим за провал на Пеп, то той е с опитът да счупи на малки парченца немска машина, за да си наложи испанските идеи. Докара прекалено много ''не-немски футболисти'', а то си бе ясно че няма да проработи. Това че не успя в ШЛ за мен не е провал, защото игра три пъти 1/2 финал, а там му се падаха кофти отбори. Да не говорим, че вчера Байерн игра много силно и при малко повече късмет можеше да победи с нужния резултат.

И с риск да се повторя ще кажа, че Жозе Моуриньо практикува ''страхлив футбол'' едва след като пое Челси за втори път. Никога преди това негов отбор не бе играл изцяло защитен футбол. А и тук много зависи с какви играчи разполагаш. Дали на Симеоне ще му се налага да изнервя съперника и да го пресира на живот и смърт, ако има Меси, Иниеста, Суарес и Дани Алвеш? 8-)
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
0007
Мнения: 5257
Регистриран на: 18 авг 2008 14:24
Контакти:

Re: ШЛ 1/2 финал реванш: БАЙЕРН Мюнхен - Атлетико Мадрид

Мнениеот 0007 » 04 май 2016 13:05

Каква пък е смелостта да отиде в Байерн???Моуриньо няма СКП и Суперкупа на Европа,само защото след двете си ШЛ смени отбора по собствено желание.
Човекът спечели ШЛ с ПОРТО - нещо,което Гуардиола и 100 години да е треньор,няма да го направи.А да не говорим,че спечели и Купата на Уефа в предния сезон - две поредни титли на Европа с португалски отбор,айде моля ви се! :roll: Титлата на Интер също е малко чудо.В Испания Пеп имаше най-добрият играч в света и 2-та халфа,които 4 години дърпаха испанският национален отбор към успехите.В Байерн пое най-добрият отбор в света по онова време и го изведе до 1 купа извън Будеслигата.Адаптирането към състава е нещо,което всеки голям треньор за мен трябва да може.Моу в това отношение е еталон за разлика от испанеца.
При това съм далеч от най-големия фен на Жозе,но да изкривявате истината зад фактите...няма нужда ;)

ПП Един Клоп сам изгради големия отбор на Дортмунд без големите имена,които горните двама неизменно имат.
Последна промяна от 0007 на 04 май 2016 13:06, променено общо 1 път.
Изображение
Groucho написа:Славиша требе а позиционира един нападател у кабинката на крана, който изгражда сектор А. Поне половината центрирания на колегите си в атака ще може да засече.

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ШЛ 1/2 финал реванш: БАЙЕРН Мюнхен - Атлетико Мадрид

Мнениеот Der Führer » 04 май 2016 13:05

MCMXIII написа:И само ти не видя, че с този състав отборът бе много солиден точно в този мач?

И стига бъзика хората не гледащи Байерн, защо напусна Кроос. Не е е заради този и онзи, а заради €.

Да, престоят на Пеп в Байерн не е успешен, но той не е виновен за лошото време в момента ;)

Байерн щеше да изглежда също толкова солидно в много различни от този варианти на титулярната 11-ка . Тук въпроса е в мотивацията . Всеки един играч искаше победата . Някои прегоряха , други толкова си могат , трети не бяха в оптимално физическо състояние . А някои стояха толкова солидно на терена , че приличаха на сумисти на финал на 100 метра кроул . Но те не са виновни . Работа на треньора е да използва по най-добрия начин качествата на играчите с които разполага . А аз категорично не съм съгласен , че в двата мача с Атлетико бяха избрани правилните играчи .

Относно Кроос ... всички играчи играят за € . Това , че Кроос и ръководството на Байерн са имали различни виждания за това на колко трябва да се оцени труда на играча е най-нормалното нещо . Но да се говори , че Тони е сребрелюбец и е изнудвал клуба за някакви космически суми е несериозно и много далеч от истината . За хората негледащи Байерн ще споделя пак хронологията , пък те да си преценят . Ще си позволя само един коментар :
декември 2013-а - Байерн предлага нов договор на Кроос с увеличение на заплатата от 4,5 млн на 6 млн. годишно . По това време 13 играча на Байерн получават повече пари от Кроос . Агента му отклонява офертата и казва , че Кроос би приел заплата около 8 млн . Ръководството казва че в следващите няколко седмици ще предложи подобрени условия .
края на януари 2014 - според думите на самия Алонсо , тогава за пръв път Гуардиола е говорил с него за трансфер в Байерн .
края на януари 2014 - след смяната си в мача със Щутгарт , Кроос мята ръкавиците си по посока на Гуардиола
началото на февруари 2014 - Гуардиола забива Кроос на пейката за два мача . Бекенбауер в прав текст казва че Кроос не е незаменим и че трябва да приеме предложените му условия . Ръководството замразява преговорите за нов договор .
март 2014 - ръководството информира агента на Кроос , че нови разговори ще има след края на сезона
края на май 2014 - Карл Хопфнер в интервю заявява , че структурата на заплатите в Байерн не позволява да бъде подобрената офертата към Кроос до нивото желано от него ( 8 млн евро годишно ) . Поставя ултимтум на играча и агента му до началото на СП да уведомят ръководството дали приемат първоначалната оферта . Кроос я отхвърля .
в края на юни 2014 Кроос стартира преговори с Реал .
края на август 2014 - "структурата на заплатите в Байерн" явно е много разтегливо понятие , защото ръководството се съгласява да плаща на Алонсо ( станал ненужен в Реал ) , заплата от почти 10 млн евро на година . Тук ще си позволя коментара за който споменах - да обявиш , че не можеш да плащаш заплата от 8 млн на един от най-добрите млади халфове в света , а след 3 месеца да дадеш заплата от 10 млн на играч , загубил мястото в отбора си за сметка на първия ... за мен това лицемерие и цинизъм . Спрямо Кроос и спрямо феновете на Байерн .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

CSKA69
Мнения: 4571
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: ШЛ 1/2 финал реванш: БАЙЕРН Мюнхен - Атлетико Мадрид

Мнениеот CSKA69 » 04 май 2016 13:37

Не съм съгласен, колега сапио - Жозе се промени (смея да го твърдя, защото следя кариерата му още от времето на помощник на Ван Гаал) в периода начело на Интер. В Порто и Челси първият път, португалецът играеше страхотен футбол на контраатака (дефанзивен, когато се наложи - мачовете на Челси с Барса на Рийкард), но никога не изпадаше в глуха защита, в катеначо.. Изразът ''паркиране на автобуса'' всъщност е реплика на самия Моуриньо след един мач с Тотнъм, когато Жак Сантини беше наредил три защитни линии пред вратата си :lol: В Италия, страната на катеначото и тактическия сблъсък, португалецът видя, че само с ''морални подбуди'' и надъхване (това, което вършеше работа в Англия - Джон Тери или Лампард беше казал, че в онзи период играчите на Челси са били готови да умрат на терена за него) няма да стане номера ;) Затова той се адаптира (което не беше слажно за него поради сравнително близкото му разбиране за футбола) към типично италианския стил на игра.. Оттогава не го е променял :!: :!: :!: В Реал Мадрид той просто нямаше избор да играе чисто по италиански заради страхотната атакуваща мощ на футболистите си и ВЪПРЕКИ това, във всички важни, големи мачове Реал излизаше като опълченец! Ти твърдиш, че отпаданията му са заради липса на късмет, което донякъде е вярно - в Шампионската лига без късмет не става, но аз бих добавил и чисто тактическите му грешки.. Няма да забравя и страхливостта му конкретно в мачовете с Байерн Мюнхен през 2012-а година (за да не сме тотално оффтопик), когато в първия мач реши, че хиксът е добър резултат и вместо да търси победата като гост прибра отбора назад и баварците вкараха втори гол.. За ревъншът на Бернабеу не ми се говори.. И това при моментът, в който Реал под негово ръководство играеше най-добрия си футбол, беше победил на Ноу Камп Барса и спечелил титлата в Испания :roll: Когато станаха скандалите в третия сезон не бях изненадан въобще, нито се изненадах как протекоха и трите му години в Челси впоследствие.. За мен той е един вече изчерпан треньор,за който пътят оттук насетне е само надолу, докато Пеп е още в началото (да речем сравнено с кариерата на Моу, Пеп сега в развитието си е някъде след напускането на Моу на Челси през 2007-а)..

До 0007- Смелост е да отидеш в държава с тотално различен манталитет и разбирания за футбола и да се опиташ да доминираш по същия начин, както със своя роден клуб. Дори бих казал си е авантюра. Гуардиола има претенцията да е новатор, следователно филмът с адаптирането му към даден клуб не важи (също като с Ван Гаал). Защото испанецът има за цел да докаже, че това неговото не е било просто стечение на обстоятелствата, а е универсална идея за футбола (тази на Кройф), която може да е успешна навсякъде ;) В това, според мен, той претърпя провал конкретно в Байерн, но ще продължи да го търси и в Англия и където и да отидe :idea:
Последна промяна от CSKA69 на 04 май 2016 13:50, променено общо 1 път.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: ШЛ 1/2 финал реванш: БАЙЕРН Мюнхен - Атлетико Мадрид

Мнениеот matador1 » 04 май 2016 13:49

СВОБОДЕН написа:Аз съм фен на Гуардиола където и да отиде, защото харесвам истинския футбол който носи радост на хората. Така играеше и Барса когато беше там, а и Реал когато Дел Боске беше там. Иначе снощи Байерн нямаха късмет, а и съдията ги закопа. Гол от засада и дузпа извън пеналта. Иначе съм за Атлетико на финала особено, ако играе с Реал. Определено Байерн страда от липсата на вътрешна конкуренция. Последните години печелят титлата без проблем и формата в края на сезона спада драстично. Докато в Испания Барса, Реал и Атлетико и другите играят всеки мач като за финал. Това е и другата причина Байерн да отпадат от испанските отбори на този етап.


Какъв футбол и какви радостни хора, бе. Гледайте си испанските работи в Испания. Оставете германския футбол на мира. Ние гледаме немски футобол, не испански лигавщини от ненормални треньори, които не знаят кои футболисти да пуснат и които правят "златна" селекция.

Мен ми се гледа Байерн, играеш германския футбол, който харесвам, а не полуиспански барселонски бълвоч от едно време. Всеки си има своите естетически предпочитания, разбира се. Татенцето, предполагам, ще се справи по-добре, но нямам особена надежда за нещо голямо. Не и в следващата година.

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13852
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: ШЛ 1/2 финал реванш: БАЙЕРН Мюнхен - Атлетико Мадрид

Мнениеот Red_Neck » 04 май 2016 14:52

Der Führer написа: "структурата на заплатите в Байерн" явно е много разтегливо понятие , защото ръководството се съгласява да плаща на Алонсо ( станал ненужен в Реал ) , заплата от почти 10 млн евро на година . Тук ще си позволя коментара за който споменах - да обявиш , че не можеш да плащаш заплата от 8 млн на един от най-добрите млади халфове в света , а след 3 месеца да дадеш заплата от 10 млн на играч , загубил мястото в отбора си за сметка на първия ... за мен това лицемерие и цинизъм . Спрямо Кроос и спрямо феновете на Байерн .

Абсолютно съгласен с .... една уговорка.
От размяната на Кроос с Алонсо, Байерн излезе горница около 15 милки (надявам се не ме лъже паметта).
Договорът на Алонсо бе/е за 3 години. По този начин казано, пак ли изглежда ..... "лицемерно и цинично"?

Имате уникален мениджмънт! Уважавайте го и му вярвайте.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
MCMXIII
Мнения: 12745
Регистриран на: 15 юли 2010 16:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: ШЛ 1/2 финал реванш: БАЙЕРН Мюнхен - Атлетико Мадрид

Мнениеот MCMXIII » 04 май 2016 14:58

Горницата е 20, но Байерн загуби переспективен играч, който мисли за: по- горе съм го написал. Вече е досадно :)

Добре че с другите вървят по- лесно преговорите.
[center][wrapimg=]http://www.img-share.eu/main/download_image/1913fxPMh3F.jpg[/wrapimg][/center]

daduradam
Мнения: 5941
Регистриран на: 26 юни 2013 18:34
Местоположение: Карамфуля
Контакти:

Re: ШЛ 1/2 финал реванш: БАЙЕРН Мюнхен - Атлетико Мадрид

Мнениеот daduradam » 04 май 2016 15:44

Не мисля, че Кроос напусна за кинтите... според мен си тръгна, защото се скара с Пепо, а в кой е вината - това вече е относително.Даже бих отсъдил в полза на шпаньолеца.Все пак той е един вид като началник на немеца и му дава оказания, които трябва да се изпълняват.
[wrapimg=]http://stream1.gifsoup.com/view6/4262317/friends-dance-o.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ШЛ 1/2 финал реванш: БАЙЕРН Мюнхен - Атлетико Мадрид

Мнениеот Der Führer » 04 май 2016 15:49

Red_Neck написа:
Der Führer написа: "структурата на заплатите в Байерн" явно е много разтегливо понятие , защото ръководството се съгласява да плаща на Алонсо ( станал ненужен в Реал ) , заплата от почти 10 млн евро на година . Тук ще си позволя коментара за който споменах - да обявиш , че не можеш да плащаш заплата от 8 млн на един от най-добрите млади халфове в света , а след 3 месеца да дадеш заплата от 10 млн на играч , загубил мястото в отбора си за сметка на първия ... за мен това лицемерие и цинизъм . Спрямо Кроос и спрямо феновете на Байерн .

Абсолютно съгласен с .... една уговорка.
От размяната на Кроос с Алонсо, Байерн излезе горница около 15 милки (надявам се не ме лъже паметта).
Договорът на Алонсо бе/е за 3 години. По този начин казано, пак ли изглежда ..... "лицемерно и цинично"?

Имате уникален мениджмънт! Уважавайте го и му вярвайте.

И аз бих се съгласил с теб ... с една уговорка . Понеже договора на Алонсо с Реал беше до 2016-а , нека погледнем нещата към този момент .
Реал купи Кроос за 25 млн евро , Байерн Алонсо за 9 млн евро . Разликата е 16 млн .
Разликата в заплатите - Алонсо получаваше в Реал 12,4 млн бруто , Кроос получава 10,9 млн . За две години това прави 3 млн .
Заплатата на Алонсо в Байерн е е между 9,5 млн и 10 млн бруто ... нека да вземем 9,5 . Кроос евентуално щеше да взима по 8 млн . Пак 3 млн .
Капитализираме - Алонсо в момента струва 8 млн евро според "маркета" + 16 млн печалба - 3 млн от заплати = 21 млн .
Кроос е оценен на 42 млн - 16 млн от разликата в цените + 3 млн от разликата в заплатите = 29 млн . Вадим още 5 млн евро които евентуално Реал ще плати на Байерн по различни клаузи за Кроос . Остават 24 млн .
Или иначе казано - Реал към днешна дата е 3 млн на далавера от сделките ... Друг е въпроса дали има отбори които да платят за Кроос и Алонсо съответно 42 млн и 8 млн .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
MCMXIII
Мнения: 12745
Регистриран на: 15 юли 2010 16:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: ШЛ 1/2 финал реванш: БАЙЕРН Мюнхен - Атлетико Мадрид

Мнениеот MCMXIII » 04 май 2016 16:07

daduradam написа:Не мисля, че Кроос напусна за кинтите... според мен си тръгна, защото се скара с Пепо, а в кой е вината - това вече е относително.Даже бих отсъдил в полза на шпаньолеца.Все пак той е един вид като началник на немеца и му дава оказания, които трябва да се изпълняват.

Та той има най- много мачове от всички полеви играчи при Пеп! Едва ли ще го пуща толкоз, ако не го харесва. Или да му се надупи :oops:

Фюрера за едно е прав по казуса с Кроос и Байерн. Не му дигнаха заплатата, колкото той иска.

Склонен съм да обвиня баща му или агентите, но вината е в страната, дето остави мястото за подписа в договора празно.

С тези могат да се разберат,

[center]Изображение[/center]

а с Тонито- не. Ае, прав му път да играе с Пепе в един отбор. Той е щастлив, значи всичко е наред :)
[center][wrapimg=]http://www.img-share.eu/main/download_image/1913fxPMh3F.jpg[/wrapimg][/center]


Върни се в “Байерн”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта