Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот matador1 » 30 сеп 2018 14:17

1. Доволни ли сте от новия треньор и демонстрираната от отбора игра в първите кръгове?

Още не мога да преценя, не видях издънките от предната седмица. Нужен ни е човек, който умее да гради селкция. Не ми е ясно доколко Ковач прави това така че не бих говорил срещу него по този показател. Отборът се нуждае на 50% от подмяна. В последните години изгубихме много качествени футболисти, които можеше да направят разликата: Крос и Шакири за мен са най-голмите ни "изпускания" в това отношение. Много пък им спадна формата и просто нямаха ниво за Байерн - Гьотце, де факто същото вече се случи и с Мюлер, колкото и тъжно и необяснимо да ми е... Някои пък остаряха - Алонсо, Лам, Швайни. Без никой да забележи това се случи и с Писаро, който преди дълги за футбола години беше важна част от отбора. Проблемът не е в това, че някои си тръгват, а че никой не ги заменя. По-добре две години да ги отпишем, но най-накрая да изградим нов отбор, защото нещата започват да скърцат все повече с всеки сезон, а подновяването на екипа ще става все по трудно по чисто статистически и финансови причини. Някога привличахме някои от най-добрите футболисти на света.

2. Имаше притеснения, че отборът е пред разпад и че тази година ще бъдем в абсолютен застой и заради треньора, и заради селекцията. Разбира се, хубаво щеше да бъде входящите трансфери да са повече, но като цяло тревогите намалели ли са?

При непостигане на целите през този сезон според мен отборът пак ще е пред разпад и този път все някой от основните играчи ще си тръгне.

3. Доколко притеснителни са контузиите в момента? Трябва ли да направим всичко възможно през зимата да вземем бек и биха ли дали Щутгарт Павар?

Доста притеснителни. Повечето ни резерви са под средното ниво и не могат да заменят по качество титулярите. Липсва възможност за ротация с наистина класни играчи. Отделно, както съм казвал и преди, може би все пак Пеп някога е бил прав и има нещо гнило в медицинския екип. Основания за това дават намаляването на подобни ситуации след смяната на този екип и връщането им след... връщането му, а също последното Евро, когато Германия отпадна практически поради голямото количество контузии. Екипът беше същия. Дали това е така или не, можем да гадаем. В кухнята обаче си знаят.

Щутгарт биха дали Павар за добра сума, но предвид изявите му няма да го вземем. Такива гениални футболисти вече не се привличат в Байерн. Нямаме такава политика. Байерн следва политиката да вземеш нещо малко и да изтискаш нещо голямо от него. В последните години действаме само така.

4. Могат ли да ни свършат някаква работа Гнабри и Санчес или оставянето им бе грешка?

Ковач се опитва да наложи Гнабри и дава шанс на Санчес. И двамата имат добри и свежи включвания, но не съм ги гледал толкова много, че да се изказвам. Може и по-добре със сигурност. Дали могат да постигнат нещо голямо обаче е друг въпрос. Не зная.

5. Националите отърсили ли са се от провала на световното и подобряват ли формата си?

Не мисля. Мачовете с Франция и Перу показаха, че Германия е по-стабилна спрямо показаното на световното, но това е исторически провал, а освен това с политически привкус. Всъщност някои германци са толкова разочаровани, че е отчетен спад в немската икономика, който се отдава на лошото представяне на националния отбор. Психология. Отделно кавгите в DFB и покрай Йозил. Но пък след последния исторически за Германия провал на световно (да, 1994 срещу нас още на 1/4, нечвано събитие за Германия от десетилетия тогава) отборът печели Евро 1996. Тогава обаче България е силна, тук отборите бяха нещастно слабите Швеция и Южна Корея. Германските отбори вървят надолу. Капсулацията на немското първенство води до изолация на немските футболисти:
- няма пари за чужденци, играят немци, което е добре...
- няма обаче конкуренция и тези футболисти не се доразвиват.
- немските отбори съответно задържат немските играчи в Германия и ги предпочитат - други не могат да си позволят и съответно не продават немските си играчи често навън;
- няма развитие за тях.

Резултатът е много немски таланти, но цялостно отслабване на Бундеслигата и колкото и да е странно националния отбор на Германия. В същото време Франция е във възход. Немският футбол тръгва и в странна посока. В някои постове просто няма алтернатива. Чист централен нападател не остана в тая Германия... а винаги е имало поне един колосален голаджия на този пост.

6. Отношението ви към Левандовски - трябваше или не трябваше да си тръгне сега, необходим ли ни е и повече ще ни помогне или навреди през настоящия сезон?

Трябваше да остане. Няма заместител.

7. Размяната Горецка/Руди правилен ход ли бе и може ли Горецка да се превърне в немския стълб в халфовата линия, от който се нуждаехме след напускането на Швайнщайгер? Какъв е неговият лимит?

Същото, каквото написах за Гнабри и Санчес.

8. Какво очаквате като цяло от сезона? ШЛ до къде, в първенството ще имаме ли сериозен конкурент? Дортмунд могат ли да бъдат такъв?

Немското първенство е цялостно отслабнало. Ние включително. Вижда се с посто око, без анализи и т.н. Немските отбори трудно минават групите в европейските клубни турнири. В ШЛ ми се струва, че ще сме за малко. Според жребия. Вътрешното първенство тази година ми е енигма. Всички са слаби. Просто различно слаби.

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот pomiqr272 » 30 сеп 2018 17:38

Не е ли време Гуардиола да бъде уволнен? Бива ли такава наглост? Нищо не върви с него!

miasanmia1900
Мнения: 185
Регистриран на: 21 юли 2013 22:22
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот miasanmia1900 » 03 окт 2018 13:31

След този мач с Аякс ми се върнаха някои спомени от 2009 и времето на Клинсман.От тогава до вчера не бяхме играли по-слабо.Буквално съм потресен от играта на всички играчи и най-вече от очевидната некадърност на Ковач.Този човек колкото повече стои и ги тренира,толкова по-слабо ще играят.Няма никакъв опит и бих казал,че определено вече сме в криза.Криза ,от която той не може да извади отбора.Дано това да е урока с главно"У" за ръководството.Но се съмнявам...Сезона в ШЛ е провален и е много вероятно да не излезем от групата или да сме втори,което означава край още на 1/8 финал.А какво да кажем за трансферите...Всички играчи без Нойер ме дразнят,но може би пред всички е Мюлер.Може би защото от всички ,той най-дълго не е във форма.Вече 2 години ...Трагичен...

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот matador1 » 03 окт 2018 20:57

miasanmia1900 написа:След този мач с Аякс ми се върнаха някои спомени от 2009 и времето на Клинсман.От тогава до вчера не бяхме играли по-слабо.Буквално съм потресен от играта на всички играчи и най-вече от очевидната некадърност на Ковач.Този човек колкото повече стои и ги тренира,толкова по-слабо ще играят.Няма никакъв опит и бих казал,че определено вече сме в криза.Криза ,от която той не може да извади отбора.Дано това да е урока с главно"У" за ръководството.Но се съмнявам...Сезона в ШЛ е провален и е много вероятно да не излезем от групата или да сме втори,което означава край още на 1/8 финал.А какво да кажем за трансферите...Всички играчи без Нойер ме дразнят,но може би пред всички е Мюлер.Може би защото от всички ,той най-дълго не е във форма.Вече 2 години ...Трагичен...


За съжаление Мюлер е не на нивото дори на някой средняшки немски отбор :( Не мога да си обясня какво стана с него по никакъв начин.

Факт е, че поне половината играчи става все по-неадекватни. Снощи мачът беше абсурден. Не съм виждал толкова слаб Байерн от, не знам кога. Не съм сигурен дали можем да виним дотолкова Ковач обаче. Не се е влагало в състава от толкова време, че просто няма как вече нещата да се позакърпят, без голяма подмяна и много средства. Минимум 5- титуляра плачат за подмяна възможно най-скоро... и още няколко в скоро време. Единствено Нойер е на ниво. Без него и Хумелс мачът отиваше на разгром... Както беше казал някой... има нещо по-тъжно от това отборът ти да загуби някой мач или дори няколко мача... то е да го видиш как играе аматьорски... Снощи го видяхме.

И все пак не мога да кажа, че всичко е от Ковач. Последните мачове нямат нищо общо с първите му... какво се случва изобщо...

miasanmia1900
Мнения: 185
Регистриран на: 21 юли 2013 22:22
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот miasanmia1900 » 03 окт 2018 21:17

Отбора е трагичен Матадоре.И проблемите със селекцията са ясни.Давам няколко примера.Мюлер...На всички в клуба е ясно,че той няма да е същия играч отпреди няколко години,но продължава да е титуляр в повечето мачове..Защо???Робен и Рибери...В ттехния случай от уважение,а и от качествата им,ги оставяш,но не им даваш главна роля.Взимаш поне един млад и много класен..световна класа играч и си готов,но пустата пестеливост и глупости те водят надолу...ще е късно когато го разберат.Футболът не е това,което беше.За контузийте в отбора няма да отварям дума,защото...нямам думи.И сега за Ковач..Напротив отбора игра в началото по инерция от класата ,която по принцип притежават.Колкот повече ги тренира,толкова по-зле ще става.Бъди сигурен.Играчите след само 2 месеца и вече загубиха доверие в него.То се вижда..И с тези ротаций тотално не можем да напипаме игровия ритъм.Типичен пример за липса на опит в него.Няма как да овладее положението.Да видим Ули и Кале каво ще направят.

Потребителски аватар
niki87
Мнения: 9976
Регистриран на: 31 юли 2009 13:16
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот niki87 » 07 окт 2018 22:20

Нивото на треньора и директора не отговарят на това на Байерн. Отделно, че и по върховете на клуба се вършат глупост и резултатът не закъснява.

miasanmia1900
Мнения: 185
Регистриран на: 21 юли 2013 22:22
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот miasanmia1900 » 19 окт 2018 11:20

Ако Венгер ни стане треньор,аз спирам да следя отбора докато той е начело.АБСОЛЮТЕН СРАМ!!!Вече съм сигурен,че проблема е в Ули и Кале.Те са тези,които трябва да напуснат.Как ще ангажираш най-големия лузър в Европа.Направо ума ми не го побира.Пробвай се за Зидан,за Конте.Ако те не искат,отпиши сезона с някой без значение и догодина атакувай Клоп.Сигурен съм,че ако не спечели нещо тази година,ще е склонен да си тръгне.Сега пак се замислям...ВЕНГЕР???????????Това е уникално унижение за клуба и историята ни.Та този смешник му сложихме мисля през годините общо 4 по 5 гола или 3 по 5,не ги помня вече ,че беше голям побой.И ще назначин този безгръбначен идиот,който петни професията последните 10 години.Тези са отписали бъдещето като цяло... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот matador1 » 10 ное 2018 13:20

Страшна апатия в този форум. Такива неща се случват пък толкова.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот doktora25 » 17 дек 2018 10:53

Нещата около жребия са ясни - има на книга 3 по-леки (Лион, Рома, Юнайтед) и 3 по-тежки съперника (Тотнъм, Ливърпул, Атлетико). Срещу леките ще сме фаворити, срещу по-тежките ако няма значими промени през зимата при нас можем да се надяваме единствено на достойно отпадане (имам предвид без разгром). Лион ги причислявам към първата групата не защото са слаби, а понеже през последните години ни върви срещу тях, тези неща по-скоро имат значение. Няма да е лошо да стискаме палци, пък ако ще се пада отбор от втората група поне да е Ливърпул, защото Клоп по какъвто и повод да дойде на Алианца винаги е добре дошъл, а и да се получи хубав исторически сблъсък като този с Аякс. Предчувствието ми е за Рома. 8-)

Нещата всъщност не са чак толкова черни. Гнабри и Левата са във форма, ако Коман се опази от нови контузии и понатрупа мачове до февруари и Хамес започне да получава повече игрови минути, единственият ни по-сериозен проблем остава формата на централните защитници. Не съм сигурен обаче доколко ръководството е готово да предприеме решителни промени там още сега. Едва ли някога съм предполагал, че ще напиша, че шансовете ни за успех биха нараснали ако Рибери, Робен и Мюлер не играят, но това е положението. :roll:
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

plmar
Мнения: 3985
Регистриран на: 05 дек 2016 15:13
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот plmar » 17 дек 2018 14:47

[quote="doktora25"]Нещата около жребия са ясни - има на книга 3 по-леки (Лион, Рома, Юнайтед) и 3 по-тежки съперника (Тотнъм, Ливърпул, Атлетико). Срещу леките ще сме фаворити, срещу по-тежките ако няма значими промени през зимата при нас можем да се надяваме единствено на достойно отпадане (имам предвид без разгром). Лион ги причислявам към първата групата не защото са слаби, а понеже през последните години ни върви срещу тях, тези неща по-скоро имат значение. Няма да е лошо да стискаме палци, пък ако ще се пада отбор от втората група поне да е Ливърпул, защото Клоп по какъвто и повод да дойде на Алианца винаги е добре дошъл, а и да се получи хубав исторически сблъсък като този с Аякс. Предчувствието ми е за Рома. 8-)

Предчуствието ти леко те излъга - Ливърпул и Клоп са тук. Би ли написал как виждаш мача в%, ако може пропусни баналното 50/50.
Изображение


Върни се в “Байерн”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта