Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот kiril.a.d » 23 яну 2019 11:51

Пуууууу, най-трагичната новина днес е, че в Рапид са разкрили Мауридес ;) И този, май ще си остане вечно наш, освен ако не го продадат на някой български отбор, от Втора лига...
А така се надявах в Рапид да са се минали да го вземат...Е, сега да бъде глобен този скаут, който го доведе в ЦСКА!
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

Потребителски аватар
trokadero_
Мнения: 6722
Регистриран на: 21 юли 2014 15:55
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот trokadero_ » 23 яну 2019 12:07

ЦСКА - Шанхай Шенхуа (17:00 часа)

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот kiril.a.d » 23 яну 2019 12:14

trokadero_ написа:
ЦСКА - Шанхай Шенхуа (17:00 часа)

Най-малко бих гледал мач с китайци, ако изобщо някой го предава...След като не можах да гледам мача с Академия Пушкаш, който и ЦСКА ТВ, не предава! А защо имаме собствена телевизия?...Бе напъваме се да станем европейци, ама нещо хич не ни се получава! - на цялата държава и населението и!!!
Е, с Виктория Пилзен, качествен отбор, дано някой излъчва мача...
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот hydetoshi » 23 яну 2019 13:44

demon777 написа:
hydetoshi написа:Беше наивно да се вярва,че Мауридес може да бъде продаден на Рапид Виена. Най-вероятно се е провалил на медицинските тестове. Версията,че се е полакомил за личните си условия ми се струва невероятна,но ако наистина е така,това е най-глупавото нещо,което е можел да направи той или агента му.


Що говориш глупости
До сега Мауридес да не е бил покрит с чувал? Рапид да са го свалили чак на мед преглед,
Нали те са го гледали много преди да го викнат на тестове.
Щом всичко беше амен готово значи може да се продаде.


Ей така най-обичам. Шестото ми чувство никога не ме е лъгало,макар тук да беше очевидно и нямаше нужда чак от шесто чувство.

https://gong.bg/bg-football/parva-liga/ ... iia-524636
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
delqnski47
Мнения: 23761
Регистриран на: 08 сеп 2008 20:08
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот delqnski47 » 23 яну 2019 13:49

hydetoshi написа:
demon777 написа:
hydetoshi написа:Беше наивно да се вярва,че Мауридес може да бъде продаден на Рапид Виена. Най-вероятно се е провалил на медицинските тестове. Версията,че се е полакомил за личните си условия ми се струва невероятна,но ако наистина е така,това е най-глупавото нещо,което е можел да направи той или агента му.


Що говориш глупости
До сега Мауридес да не е бил покрит с чувал? Рапид да са го свалили чак на мед преглед,
Нали те са го гледали много преди да го викнат на тестове.
Щом всичко беше амен готово значи може да се продаде.


Ей така най-обичам. Шестото ми чувство никога не ме е лъгало,макар тук да беше очевидно и нямаше нужда чак от шесто чувство.

https://gong.bg/bg-football/parva-liga/ ... iia-524636

Рапид(Виена) излезе с официална позиция по случая и причината е била меринджеите.Може и тестовете да са изиграли няква роля,но първата причина май най ''тежи'' от всичко. :lol:
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and
documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club,
PFC CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,PFC CSKA
Sofia.

Потребителски аватар
CSKA 78
Мнения: 10161
Регистриран на: 16 юни 2011 12:23

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот CSKA 78 » 23 яну 2019 14:14

На мен не ми се вярва проблемът да е във физическото състояние на Мауридес, та нали сме в процес на подготовка?! Ако състоянието му е лошо, тогава и на другите ни футболисти трябва да е подобно, и затова са виновни кондиционния треньор и старши треньорът! Какво ги тренират не е ясно?! Но аз съм по-скоро склонен да приема, че в провала на трансфера е намесен мениджърът на бразилеца! И ако причината е мениджърът, тогава все още е възможен обрат!
[rimg]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/99/CSKA_Sofia_logo_2018-19.png/611px-CSKA_Sofia_logo_2018-19.png[/rimg]
Вече тече 76-тата година от създаването на ЦСКА! ЦСКА ще пребъде!

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот honda » 23 яну 2019 14:25

Mitata написа:[offtopic]
honda написа:Доста може да се спори дали въобще ВТБ е била спонсор на ФК Левски , да ти напомням ли ,че директора на ВТБ не знаеше че банката е спонсор на ФК Левски. Дали парите ,които идваха в Левски са от ВТБ или от български партньори на банката е доста спорен въпрос май второто е по-близко до истината.
Спонсорите на Левски не са толкова много - за близо 20 години ФК Левски имаше един и същ спонсор - Мобилтел.
Разбира се ,че правя разлика между собственик и спонсор. Реално за Левски няма голяма разлика между собственик и генерален спонсор(това съм го писал преди около месец и половина) . В последните 20 години собственика на ФК и генералния спонсор са били или един и същ или са били свързани. Най-лесния начин за да се заобиколят правилата за финансов феърплей е чрез спонсорството.
Повярвай ми познавам почти всички собственици и на Левски и на ЦСКА в последните 25 години( в интерес на истината най-слабо познавам ВБ и ГГ ) изключвам по разбираеми причини М.Чорни и П.Митал , никой от тях не е станал собственик по убеждение и защото обича съответния клуб. Просто всичко е "Quid pro quo".


https://www.webcafe.bg/sportcafe/oshte- ... +na+Levski

honda написа:ЦСКА реално никога не е плащал наем за базите си - това че е дължал ,не значи че ги е плащал.


Лев наем да не е платен, трупането на дългове заради неплащане на наеми ни стига. Отношението към клуба е важно.

honda написа:Направените от ФК Левски инвестиции и подобрения в стадион "Г.Аспарухов" са над 20 млн долара.

До 1998г., когато ви подариха стадиона ли бяха направени тези 20 милиона долара разходи?

honda написа:Напълно нормално е Т.Батков да иска Левски да играе в квалификациите за ШЛ вместо ЦСКА. Макар че ако искаме да сме напълно честни Левски не се натискаха много да играят в ШЛ , а предпочитаха да играят в ЛЕ.


Общо взето, каквото поискахте, това се случи. Играхте и в ШЛ и в ЛЕ. Бате, Жилина...

honda написа:Но също така е вярно че от същото място "помолиха" и ГГ да поеме ЦСКА


Ганчев искаше да влезе в ЦСКА още през 1998г.. Глупост и нещастно стечение на обстоятелствата отложиха този момент с близо 2 десетилетия.[/offtopic]

[offtopic]Вече ти писах,че доста трудно може да се каже дали парите които идваха в Левски през ВТБ идваха от банката или от български партньори на банката.(наречените от Иво Тонев " хората" - по горе съм написал имената на някои от тях). Не е незаконно.
Не, до 1998г не бяха направени инвестиции за 20 млн долара. Но при всички случаи направените инвестиции бяха много повече от 7млн лв ( или 2500 долара) ( една баня струваше приблизително толкова). . Да ти напомням ли че 7 млн лв през 1998 се равняват на 7000 лв в момента.
Когато се решаваше за лиценза на ЦСКА никой не можеше да знае ,че Левски ще изкара луд късмет на жребия и че БАТЕ ще елиминира Андерлехт. Знаеше се ,че Левски ще бъде непоставен още на втори предварителен кръг и там евентуални съперници бяха отбори като Фенербахче,Динамо(К), Глазгоу(Р), Панатинайкос, Андерлехт,Базел, ако Левски отпаднеше от тях ,което беше много вероятно, приключваше с ЕКТ. Ако продължеше в следващия кръг го чакаха общо взето абсолютно непреодолими съперници като Барселона , Атлетико (М), Ливърпул, Арсенал, Ювентус, Фиорентина или казано с други думи 3-я и 4-я във водещите първенства, шампиона на Турция, Гърция, Белгия,Украйна, 2-я в Португалия, Русия . Според теб дали Левски се натискаха да играят в ШЛ като непоставени? Или предпочитаха да играят в ЛЕ срещу 2 съперника като поставен и да вземе 2млн евро? Т.Батков може да плещи много често глупости, но е всичко друго но не и глупак и човек на който му липсва прагматизъм. Всичко друго са приказки за селската механа след половинка гроздова.Това ,че съдбата първоначално се усмихна на Левски при жребия , а после обърна гръб при мачовете с БАТЕ е стечение на обстоятелствата.
Аз лично не знам дали ГГ е искал да влезе в ЦСКА през 1998. През 1998 собственик на ЦСКА все още беше Ил.Павлов(лека му пръст), а двамата много меко казано не бяха в добри отношения. ГГ може истински да обича спорта да влага много в спорта(това никой не може да му го отрече). Но той въобще не е в една категория с ВБ, Домусчиеви, ТИМ .. да не говорим за М.Чорни или Митал.[/offtopic]

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот honda » 23 яну 2019 14:44

gihuelo написа:Леле колко глупости е написал тоя ! От това ,че нямало кой да окаже натиск на Щрабаг до това че 92 000 лева е наема на магазин на Витошка. Ей богу.

[offtopic]Имаш ли представа що за компания е Щрабаг?
Имаш ли представа че бюджета им и активите им са съизмерими с републиканския бюджет и БВП на България.
В момента един от проектите по които работи Щрабаг е многомилярден проект за разширение и модернизация на пристанището на Хамбург.( в момента 3-то по големина в Европа.) Повярвай ми никъде по света подобни поръчки не се пускат на "свободна продажба" Такива поръчки (не само у нас, навсякъде по света) се печелят от този ,който е най-близко до управляващите. За никой не е кой знае каква тайна близостта на Щрабаг до управляващия Германия ХДС.Общо взето това е бизнеса на Щрабаг - изпълнение на крупни инфраструктурни проекти и обществени поръчки. Според теб дали ББ заради Левски би рискувал да си създаде проблеми с водещи сили в ЕС. за никой не е тайна ,че една не малка част от европарите ,които идват в България се дават на фирми посочени от големия брат. Казано по друг начин" тук ние ви даваме едни пари, но от тези пари еди колко си процента ще дадете на наши хора, а останалото на вас".
Знам колко беше наема за базите на ЦСКА - въобще не 92000 лв. Много по-малко беше. Аз съм съгласен ,ако ги дадат при същите условия на мен веднага да ги взема ;)[/offtopic]

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот honda » 23 яну 2019 15:13

[offtopic]
peliforewer написа:
honda написа:
peliforewer написа:
honda написа:Въобще разбираш ли български? - Вече ти написах ,че Националната Лотария е частна компания и в нея няма нищо държавно. Собствениците са: мажоритарен -В.Божков. Миноритарни -братята Ганеви и няколко с много малки дялове. Те имат правото да си харчат както намерят за добре. За какви държавни пари става дума?
Няма нужда да споменавам ,че същия ВБ беше собственик на ЦСКА за един относително дълъг период от време - 7-8 години.
За твоя информация парите получени от ФК Левски от Мтел (Мобилтел) са много повече от 40 млн лв. Най-малкото става дума за период от почти 20 години. Все пак Мтел е частна компания и има правото да си харчи парите както намери за добре. В момента същата компания е спонсор на любимия ти отбор . Ами пожелавам ви и на вас да даде поне толкова.
От много време съм близко до Левски на мен лично не ми е известно някога ФК Левски и КТБ да са имали някакви взаимоотношения.
Напълно нормално е Виваком да бъде спонсор на Левски- все пак имат( или имаха) един и същ собственик.
Щрабаг е австрийско-немска компания с годишен бюджет съизмерим с републиканския бюджет на България. Приходите им на територията на България са много под 1% от общите приходи.
Съгласен съм за разхищението на средства в Левски, но същото може и да се каже за любимия ти клуб. Загубите ,които реално генерират и Левски и ЦСКА-София са съизмерими ,като тези генерирани от любимия ти клуб не са в никакъв случай по-малки.
Нека да сравним собствениците на двата клуба през последните 25 години.
1994-99 Левски - Т.Лафчис , ЦСКА - Ил.Павлов(лека му пръст)
1999-2004 Левски - М.Чорни , ЦСКА- В.Божков
2004-2006 Левски - Т.Батков, ЦСКА- В.Божков
2007-2008 Левски - Т.Батков, ЦСКА- Пр.Митал/Ал.Томов
2008-2011 Левски - Т.Батков, ЦСКА- Титан
2011-2013 Левски - Т.Батков, А.Петров, А.Щерев; ЦСКА -Титан
2013-2015 Левски-Т.Батков, ЦСКА- Ал.Томов, П.Манджуков, Ю.Инджов
2015-2016 Левски- "тримата тенори" , ЦСКА- аматьорски, фалира през 2016 . Създава се нов клуб ( реално се мести Литекс(Ловеч) в София и се представя за ЦСКА под името ЦСКА-София)
2016-2018 Левски - Сп.Русев, ЦСКА-София - Гр.Ганчев , Ю.Инджов
Виждаш ,че почти през цялото време любимия ти клуб е имал собственици с много по-сериозни финансови възможности в сравнение с тези на Левски. Изключения са само периодите 1999-2002 - т. н. "Чорни " период в Левски и 2012-13 . През останалото време ЦСКА е бил по-мощния финансово клуб.Като в доста дълги периоди собственик на ЦСКА е бил и най-богатия човек в България. Потвърждение за това са и безбройните случаи когато ЦСКА надцака Левски на трансферния пазар.

Постарал си се,заслужаваш уважение за това,но само ще вметна че Митал беше за година-две в ЦСКА и после му взеха Кремиковци,Манджуков и Инджов не са издържали ЦСКА с Томов,а му дадоха заем който Лупи не им върна и те му взеха акциите и фалираха клуба,Титан не знам какви спонсори бяха,но по тяхно време се подписваха всички тези договори с футболисти които доведоха до десетки дела срещу ЦСКА,именно Титан направиха първия опит да фалират клуба.Като прибавим че единствено на ЦСКА се налагаше да си плащат за базите и пъзела се нарежда.Сега няколко думи и за Левски,за стадиона ви е ясно,освен че ви го подариха,даже ви опростиха и наемите за 7 години назад,на Мобилтел бяха осигурени дълги години комфорт да е монопол в телекомуникациите в България и Чорни наливаше много пари в Левски,2008г. излиза Батков пред медиите и ревна че трябва да вземат лиценза на ЦСКА и го взеха за 800 хил.лв.,като спряха заслужилия шампион на България да играе в ШЛ и го лишиха от приходи за сметка на Левски.След време Батков пак изрева че Левски е пред фалит и като от небето взеха да валят едни спонсори,за няма и месец бяха 6-7,тогава Бойко за да излезе от положение обяви че праща Газпром в ЦСКА,всички знаем как се развиха нещата и къде щеше да отиде газовият гигант.Сега когато въпреки че на екипите на Левски няма място за изписване на нови спонсори се оказа че нещата отиват на фалит и за месец се оказа че две големи фирми влизат в Левски за да ги спасяват.Искам да бъда разбран правилно,не ме интересуват спонсорите и собствениците на Левски,но и не мога да мълча когато левскари ми вменяват че видите ли двата отбора са били равнопоставени,нищо че ако Гриша Ганчев не беше си турил таралеж в гащите щяхме да ритаме в долните групи.

Първо никой не е вземал Кремиковци на П.Митал. Просто комбината фалира по обективни и субективни причини . В края на 2007 вече беше ясно ,че започва световна финансова криза и комбината ще стане губещ и много трудно ще избегне фалита. В края на 2007 Митал си би камшика . Януари 2008 беше ясно ,че няма земна сила която да спаси Кремиковци от фалит. От цялата тази история българската държава претърпя загуби близо 2 млрд лв. Ако се спазваха законите и пазарните принципи и Кремиковци и ЦСКА трябваше да фалират още в януари 2008. По неизвестни причини првителството реално спонсорираше Кремиковци(ЦСКА)
Един въпрос кой издържаше ЦСКА в периода 2013-15г? Само не ми казвай А.Томов.
ЦСКА реално никога не е плащал наем за базите си - това че е дължал ,не значи че ги е плащал. Наем никога не е бил плащан и няма да бъде платен. Оставам настрана ,че наема за базите на ЦСКА , общо близо 100дка е по-малък от средно голям магазин на "Витошка".
Да наистина през 1997г са приспаднати 7 млн лв за сметка на направени подобрения и инвестиции в стадиона на Левски , само да спомена ,че тези 7 млн лв са приблизително 2500 щатски долара. Направените от ФК Левски инвестиции и подобрения в стадион "Г.Аспарухов" са над 20 млн долара.
Първо през 2008 никой не е издавал лиценз на ФК ЦСКА за да го отнема. Просто ЦСКА не отговаряше на критериите и това дори е прието от ръководството на ЦСКА. Това ,че ЦСКА става шампион по спортен път не е достатъчно за да играе в ЕКТ. Напълно нормално е Т.Батков да иска Левски да играе в квалификациите за ШЛ вместо ЦСКА. Макар че ако искаме да сме напълно честни Левски не се натискаха много да играят в ШЛ , а предпочитаха да играят в ЛЕ. Просто в ШЛ Левски беше непоставен и от 16 съперници 13 бяха абсолютни невъзможни, а срещу останалите 3 имахме много малки шансове и най-вероятно щеше да играе 2 мача и да отпадне. Реално атаката срещу ЦСКА дойде от друго място, не от Левски.
Аз не виждам в качеството си на какъв ББ може да обяви ,че Газпром ще става спонсор на ЦСКА , предполагам не мислиш ,че може да заповядва на шефа на Газпром. Преди време когато Черномирдин от шеф на Газпром стана министър-председател на Русия, казаха че е бил понижен в длъжност. Газпром ако решат да спонсорират някой , те ще си решат кой да спонсират, само шанса да спонсират клуб с името ЦСКА е много малка. Това е името на клуб ,които е собственост на най-големия конкурент на Газпром.
Апропо кои са тези 6-7 спонсора - аз се сещам за един.
Ясно е че "новите собственици" ако въобще влезнат в Левски са "помолени" да поемат Левски- съгласен съм.
Но също така е вярно че от същото място "помолиха" и ГГ да поеме ЦСКА , с благословията на същото място беше създадена схемата с ЦСКА-Литекс- Чавдар. В резултат на тази схема държавата беше ощетена с повече от 10 млн лв. , а същевременно ФК Левски трябва ( и ще) да плати всичките си задължения към държавата.. Само един въпрос поемането на ЦСКА от ГГ беше ли свързано с изхода на делото за собствеността на "Петрол"? Както СР пое "Левски" като добавка на "Виваком".

Нямам намерение да споря с теб, има един доклад до Народното събрание от Сметната палата от месец май 2015г. касаещо Левски и Герена, там е казано всичко. Относно спонсорите в Левски , всичко е по модела Кой,под строй иначе няма държавни поръчки,направо ви се чудя че не сте го забелязали.Последните ви два спонсора свързани с хазарта въобще не са в Левски заради обсъждания от година нов закон за хазарта предложен от В.Симеонов,а защото обичат клуба и са му фенове.Сещам се и как шефа на Тотото Иво Тонев за една вечер от локомотивец стана върл левскар,без намесата на ББ ;). За сега толкова че съм на работа, друг път повече и с документи.

Първо ако искаш да водим дискусия отговори на въпросите ,които съм задал :
Кой издържаше ЦСКА в периода 2013-2015?
Кой издържаше ЦСКА през 2008 до влизането на Титан?
Имало ли е държавната нерегламентирана помощ към Кремиковци и ЦСКА?

Ако е този доклад ,който съм чел там въобще не става дума за ФК Левски,а за СК Левски надявам се правиш разлика.
Пределно ясно е че никой не дава пари за "черни очи" и "спонсорите" на Левски са били "помолени" да "помогнат и те на свой ред ще останат "доволни" от цялата работа. Ако ме питаш мен дали на мен ми харесва и одобрявам този модел- не. не ми харесва и не го одобрявам. Но това не е само с Левски според теб как ГГ реши да поеме ЦСКА? Дали няма връзка е "Петрол"?
Как би коментирал създаването на ППЛ ? Защо нито един отбор не се възпротиви? Защо нито един отбор не поиска служебна победа срещу отбора на ЦСКА-София, след като този отбор си имаше наложено дисциплинарно наказание да играе в по-долна група?
Какво ще се случи ,ако Левски фалира- ОК ние левскарите ще си създадем наш клуб и ще започнем от нулата и докъдето стигнем. Но дали някой няма да зададе на ББ въпроса:" заради кефа на цесекарите, ти на практика им опрости десетки милиони лв задължения към държавата, за нас не го направи . Защо?" Дали левскарите няма да поискат разследване около цялата трансформация на Литекс в ЦСКА-София? . За това в момента за ББ е много важно и едните и другите да са доволни, като най-вероятно и на едните и на другите ще бъдат построени стадиони от държавата. Ако ме питаш дали съм съгласен - не, не съм . Но един компромис никога не е последен. И компромисите правени за ЦСКА и ЦСКА-София в никакъв случай не са по-малко от тези правени за Левски.
Аз не знам И.Тонев да е станал "левскар" , работеше в Левски , но какво от това . И Л.Петрович работеше в Левски , сега работи за любимия ти клуб.[/offtopic]

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13754
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот Red_Neck » 23 яну 2019 15:16

[offtopic]Начи, ... ЗАЗ-ката хубаво се беше покрил след едни събития, ... що ви трябваше да го реанимирате :?:[/offtopic]
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта