20 Кръг/ЦСКА-Лудогорец/10.12.2023/ 17:45 ч.

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

The_Miz
Мнения: 326
Регистриран на: 15 апр 2021 05:08
Контакти:

Re: 20 Кръг/ЦСКА-Лудогорец/10.12.2023/ 17:45 ч.

Мнениеот The_Miz » 11 дек 2023 00:50

danko_sot написа:Много сте тихи. Аз очаквам да има повече смислени фенски мнения след толкова важен мач, за да може сред множеството да отсеем най-близкото до истината.
Като слушах коментарите след мача се повтарят едни и същи думи- напрежение, публика, треньор и емоции, което пак е близка по значение дума на "напрежение".
Да започнем с "напрежение". За пореден път във важен и решителен мач не можем да се справим с този фактор. Още първото полувреме важни за нас играчи показаха слаб самоконтрол и си изкараха глупави картони. През втората част под влияние на страхотната подкрепа в края на мача тръгнахме малко безразсъдно в атака и Лудогорец ни наказа. За това свидетелстват и жестовете на треньора ни, който в края при техните атаки разпалено махаше с ръка, но не в посока на тяхната врата, а към нашата- да се връщаме навреме при техните контри. Когато няма тактическа дисциплина, когато не можеш да се контролираш и да се справиш с напрежението няма как да спечелиш.
Вторият фактор е "публика". Много е глупаво да се твърди, че едва ли не феновете са виновни за това футболистите да не могат да разкрият потенциала си. Ако е така, това значи, че те не са за ЦСКА и по-добре да ходят да играят в някой селски отбор с 10 фена на кръст. Вярно е, че миналата година бяхме в подем на терена, когато пак феновете прекъснаха мача с Лудогорец (сектор Г току-що бяха прекратили протеста) и след това Лудогорец ни вкара гол, но това само показва, че единият отбор е по-стабилен психологически от другия и се адаптира по-добре към ситуацията на терена.
И накрая третата ключова дума- "треньорът". Няма как да не се засегне и неговата личност след подобна загуба. Още откакто дойде НЕМ съм скептичен към него и макар и отборът да се изправи и да показа известно израстване при него, според мен той трудно ще надскочи сянката си. В студиото само споменаха резултатите му в големите дербита- загуба от Лудогорец с 0:3, загуба от Левски, равен с ЧМ на "Армията" и сега днешната загуба, в мач, който най-малкото бяхме длъжни да не губим. Не може да губиш в последния мач на велик стадион, на който са побеждавани велики европейски грандове, пред очите на Стоичков и то при положение, че те имат супер важен мач през седмицата в Европа. Няма смисъл да се коментира как седял на интервюто, че не говорил български или че казал, че иска да си ходи вкъщи. Това са глупости! Фактите обаче са, че той не спечели важните ключови битки и това се случи и при първия му престой доколкото помня.
И накрая две думи и за отбора, който никой не споменава, което е странно предвид, че все пак футболистите са тези, които играят. Мисля, че повечето играчи се раздадоха и играха на 80-90 процента от възможностите си. Нямам конкретни забележки към почти никой от играчите ни, с изключение на Назон и влезналия като смяна Естрада. Назон имаше две ситуации, когато вместо да подаде на свободен съотборник, той стреля отдалече и то много неточно. За мен той няма нужната класа да бъде основна девятка в клуб като ЦСКА. Може ли да го сравните с Каранга, Соу, Кайседо или Мауридес. Игра с глава- 0. Скорост- почти 0. И понеже някой ще кажат, че не съм прав, искам да ги питам колко гола вкара Дюкенс във важните мачове? Просто един лимитиран нападател, който срещу по-слабите отбори в Ефбет вкара няколко гола и се помисли за велик. А какво да кажем за тоя Естрада. Дойде без самочувствие, но отборът и колективът се постараха да го приемат добре и да го приобщят. Вкара 1-2 гола срещу слаби отбори и до там. Бори ли се за червената фланелка - Не. Вкарва ли голове-Не. С тея двамата в атака няма как да стане. И момчетата зад тях имат трески за дялане, и там трябва свежа кръв, но с такива ялови нападатели шампионската титла е почти химера.

Минаха няколко часа след мача, така че и аз ще пробвам да дам мнение.

Най-неприятното е, че за пореден път малко не ни достига, а те малко или много са покрити от късмета.

Като игра не показахме нищо ново, но и Лудогорец не играха нещо особено. Общо взето се получи класическо дерби за българските стандарти - малко футбол и много битка. Играчите несъмнено се раздадоха и не мога да ги виня за липса на желание. Накрая наистина направи впечатление, че се опитахме да атакуваме на всяка цена, нещо което не е типично за стила на Ел Маестро. Даже заиграхме с трима нападатели в лицето на Асприля, Назон и Естрада по едно време, а обикновено пуска Кох или някой друг защитник.

Много хора няма да са съгласни, но не ми харесаха множественото прекъсвания, които феновете предизвикаха. Освен че така мачът се накъсва изключително много, на няколко пъти изглеждаше, че ще вземем инициативата и изведнъж това се прекъсна. Подобно нещо стана и при миналото ни домакинство с тях.

Относно треньора ми прави впечатление, че Ел Маестро е критикуван изключително много от повечето ни фенове за почти всичко. Ясно е, че е по-особена фигура и в някои случаи е направил грешки, но ако беше някой българин на неговото място, критиките със сигурност щяха да са по-малко. А това кой от къде е и как се казва не би трябвало да има значение. Да не говорим, че в ЦСКА треньорът няма почти никаква спортно-техническа власт и това е първото нещо, което трябва да се промени, ако наистина имаме амбиции за нещо по-голямо.

CSKArforever
Мнения: 241
Регистриран на: 03 фев 2020 21:16
Контакти:

Re: 20 Кръг/ЦСКА-Лудогорец/10.12.2023/ 17:45 ч.

Мнениеот CSKArforever » 11 дек 2023 01:01

Маестрото не става за такива мачове и не е за нас, беше ясно още като го назначиха. Лошото е, че едва ли ще бъде уволнен скоро и ще загубим още време с него, а вече загубихме около 5 месеца. Когато най-накрая го разкараме, няма да се изненадам да сме извън борбата и за купа, и за титла. Знам колко клиширано ще прозвучи, но с Любо Пенев днес нямаше да загубим! (

Мачът днес мина според очакванията - борба, тичане, напрежение и малко футбол. И двата отбора не показаха нищо, теренът също сериозно допринасяше за това. ЦСКА и Л$**** рец правят далеч по-качествени и интересни двубои в Разград.
Лошото е обаче, че за втори път в календарната година, феновете пълнят Армията срещу тези (днешният мач беше и много специален) и нашите ритнитопковци успяха някак да загубят и двата мача и то при положение, че и в двата турчолята бяха трагични! Не че ние играхме нещо де, но поне загубите можеха да бъдат избегнати.
Това показва, че и на терена, и на скамейката има хора, които не са за ЦСКА. Не може за цял мач, пред 20 000 човека, които викат за тебе, да нямаш точен удар и поне едно чисто положение! Не може да загубиш мача по толкова идиотски начин! Не ми е толкова за ш*баната титла. Аз надежди за нея отдавна почти нямам. Просто днес не трябваше да губим. Не трябваше в последният мач на този велик стадион да гледаме как онези (начело с изрусения миджет от малцинствата) скачат и се радват пред Сектор Г. Това не трябваше да бъдат последните мигове на Армията! Лично на мен това е една от най-болезнените ми загуби като фен на ЦСКА.

На линия
Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3608
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 20 Кръг/ЦСКА-Лудогорец/10.12.2023/ 17:45 ч.

Мнениеот danko_sot » 11 дек 2023 08:58

Само ще напомня, че миналата година с по-слаб състав, бяхме на точка пред Лудогорец преди зимната пауза. Разликата между Илич и НЕМ е, че единият ни е водил вече два пъти, ставал е шампион в Словакия, има опит от силни първенства като турското и австрийското. А другият беше водил само някакви си Чукарички. И въпреки това той постигна по-добър резултат през есента. Изводите оставям на вас.

Не казвам, че с Илич щяхме да сме по-добре, но понякога процесът и пътят на един тим са много по-ценни и важни от крайния резултат. При НЕМ какво виждаме? Иска да стане шампион на всяка цена. За целта избра най-добрата възможна схема с тези играчи- ромба и пуска най-добрите (може би) играчи в нея. Целия полусезон го изнесоха 13-14 играчи, като включим Шакич, Шопов, Асприля евентуално и Махмутович. И пак ролята на последните трима бе твърде периферна. Т.е. излиза, че на НЕМ в този цикъл на мачове резерви не му трябват. Независимо от противника, той играеше само в тази схема с едни и същи играчи.
За да илюстрирам какво асоциирам под път и процеси, представете си, че вместо НЕМ на мостика бе застанал Стамен Белчев. Да, аз не твърдя, че той е някакъв топтреньор и щяхме да водим на полусезона, но точките ни щяха да са горе-долу същите като в сегашния момент предполагам, но на терена имаше голям шанс да видим повече българи и наши юноши. От началото на сезона повтарям, че Папазов има място в състава според играта, която демонстрира в Хебър и предсезонната подготовка. Илиян Антонов можеше да получи шанс и можеше и да не напрами нищо, но поне щяхме да го видим в реално-полеви условия, а кой знае можеше и да грабне своя шанс, особено в някой мач за купата срещу по-слаб противник. Същото се отнася за Чорбаджийски, Шопов, дори Дончев. И ето това визирам под път и процеси. Някои от тях щяха да се провалят, а други да заслужат малко доверие и следващия сезон да разкрият в още по-голяма степен потенциала си. Ето това е смисъла!
Вместо това пускаме някакви Назони и Естради, които хем взимат огромни заплати, хем изяждат местата на нашите момчета, хем нищо не правят. И това е не само в ЦСКА, има го и в други български клубове. Няма да се уморя да го повтарям! Мислим само за резултата и пропускаме най-важното!
И затова ви казвам искам български треньор. Искам повече българи в състава и наши юноши. И после като сме втори или трети голям праз. Но ако следваме една политика и не се откланяме от нея при всяка турбуленция, накрая ще бъдем много по-доволни и успехът сам ще дойде при нас.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

d.milanov
Мнения: 1431
Регистриран на: 13 юни 2013 17:46
Контакти:

Re: 20 Кръг/ЦСКА-Лудогорец/10.12.2023/ 17:45 ч.

Мнениеот d.milanov » 11 дек 2023 10:50

Раздадоха се момчетата снощи, нямахме дори мъничко късмет и накрая общото положение - минорно, нямам претенции, толкова си можем. Какво ни липсва - ами физическа подготовка и две бекчета. Снощи ако преди мача 22-мата бяха направили спринт на терена, първите десет места щяха да са в зелено и там някъде към 15-то място и вратаря им. Относно бекчетата, Турицов и Вион не стават, като последния не е точно такъв. Че ние второто полувреме без Турицов се справихме по-добре, а колко Шакич е бек е друга работа. Та ако теглим чертата, загубихме 15-20 мача, в които можехме да видим дали някое наше момче става за тоя пост и на какво ниво е Санянг. Със или без Турицов и Вион, все тая. Дали снощи или срещу Етър, точки можем да губим навсякъде. Но в никакъв случай не сме далеч и от Лудогорец. Истинско геройство е да сме на три точки от първото място. Общо взето Илич и НЕМ се движат в един график, като засега предимството на НЕМ е, че не е водил подготовка.
Ако си намерим през зимата два готови стабилни бека (титуляри от първия мач) и запазим останалите играчи, може и да станем шампиони. Не го ли направим, дано поне налагаме нови лица на тия позиции. С Вион на бека и неможача Турицов само си губим времето. Всичко зависи от ръководството, ако са заложили всичко на строежа, ОК, разбирам ги.

gihuelo
Мнения: 5702
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: 20 Кръг/ЦСКА-Лудогорец/10.12.2023/ 17:45 ч.

Мнениеот gihuelo » 11 дек 2023 11:07

На мен Илич грам не ми липсва. Единственото хубаво нещо при него беше ротацията на футболистите - всички играеха и на всички се даваше шанс.
Това за едната точка на полусезона не е меродавно, защото ние тази година до 5-я кръг имахме 5 точки.
Лошото на НЕМ е че той няма вариант 2 , ако се наложи да се сменя схема на игра или да се обръща мач.
За вчера не знам какво да кажа. Стана здрав мач , но ние нямахме точен удар ! Лудогорец също нямаше никакви положения.
Мача беше нарисуван хикс , но те имаха късмет в края.
Това с паленето на димки и прекъсването на мача лесно може да бъде регулирано. Не са малки Кюстендилеца и НЕМ !
Срещат се и се разбират , като поведем палят или обратното .... не е кой знае каква философия.
Иначе не можем да ги виним че не се раздадоха , но явно това им е капацитета.
Лудогорец може да загуби в България само ако подцени някой или мача е някакво тото.
Срещу нас винаги играят почти на максимум.
Според мен , докато Киро е жив друг шампион ще имаме , само ако това стане по някакъв политически начин а това не се вижда в някакво обозримоо бъдеще.
Така че сега е най-важен стадиона и евентуално купата.

Потребителски аватар
djd
Мнения: 3966
Регистриран на: 10 мар 2014 16:18
Местоположение: София
Контакти:

Re: 20 Кръг/ЦСКА-Лудогорец/10.12.2023/ 17:45 ч.

Мнениеот djd » 11 дек 2023 11:16

Само едно нещо имам към агитката на ЦСКА.
Не е нужно да реагираме на маймунджилъците на делиорманци като снощи след гола.
Те го правят, за да ни дразнят, за да предизвикат евентуално наказание примерно.
Така че ако ние се ядосаме, те ще са доволни и провокацията ще е постигнала целта си.
Към такива правилната реакция е подигравателно отношение.
Ходи му дай един банан, като се прави на маймуна.

gihuelo
Мнения: 5702
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: 20 Кръг/ЦСКА-Лудогорец/10.12.2023/ 17:45 ч.

Мнениеот gihuelo » 11 дек 2023 11:21

djd написа:Само едно нещо имам към агитката на ЦСКА.
Не е нужно да реагираме на маймунджилъците на делиорманци като снощи след гола.
Те го правят, за да ни дразнят, за да предизвикат евентуално наказание примерно.
Така че ако ние се ядосаме, те ще са доволни и провокацията ще е постигнала целта си.
Към такива правилната реакция е подигравателно отношение.
Ходи му дай един банан, като се прави на маймуна.


Оня с греблото ако не го бяха спрели не ми се мисли какъв смях щеше да стане :)

Потребителски аватар
djd
Мнения: 3966
Регистриран на: 10 мар 2014 16:18
Местоположение: София
Контакти:

Re: 20 Кръг/ЦСКА-Лудогорец/10.12.2023/ 17:45 ч.

Мнениеот djd » 11 дек 2023 11:26

gihuelo написа:
djd написа:Само едно нещо имам към агитката на ЦСКА.
Не е нужно да реагираме на маймунджилъците на делиорманци като снощи след гола.
Те го правят, за да ни дразнят, за да предизвикат евентуално наказание примерно.
Така че ако ние се ядосаме, те ще са доволни и провокацията ще е постигнала целта си.
Към такива правилната реакция е подигравателно отношение.
Ходи му дай един банан, като се прави на маймуна.


Оня с греблото ако не го бяха спрели не ми се мисли какъв смях щеше да стане :)

Щеше да е най-красивият момент в мача. :lol:

Потребителски аватар
LoveAndPeace
Мнения: 4232
Регистриран на: 07 фев 2009 09:50
Контакти:

Re: 20 Кръг/ЦСКА-Лудогорец/10.12.2023/ 17:45 ч.

Мнениеот LoveAndPeace » 11 дек 2023 11:32

Единствено можем да съжаляваме , че му взеха лопатата от ръцете на пича :lol: разградските селяндури заслужаваха да се развихри

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17593
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: 20 Кръг/ЦСКА-Лудогорец/10.12.2023/ 17:45 ч.

Мнениеот pomiqrat » 11 дек 2023 11:46

Благодарство на димкаджиите, че прецакаха отбора. Здравков е гати клоуна. Припадна от подхвърлена футболна топка.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: danko_sot и 35 госта