Ефбет Лига 23 кръг ЦСКА 1948 - ЦСКА София 12.03 от 16:45

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6053
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Ефбет Лига 23 кръг ЦСКА 1948 - ЦСКА София 12.03 от 16:45

Мнениеот MASTER_COOL » 13 мар 2023 16:49

И за мен в сегашният ни отбор има много по-малко потенциал като качество, сравнено с предни сезони...Но сега имаме треньор с главно Т ! Страхотен е Саша и е абсолютно реално да изместим Лц тази година
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

CSKArforever
Мнения: 241
Регистриран на: 03 фев 2020 21:16
Контакти:

Re: Ефбет Лига 23 кръг ЦСКА 1948 - ЦСКА София 12.03 от 16:45

Мнениеот CSKArforever » 13 мар 2023 17:05

Гарсес за мен също не е класен играч. Борбен е, играе добре с глава, но не е достатъчно добър по крилото. Липсва му техника, дрибъл и експлозивност, не прави пробиви, не умее да дриблира особено добре. За мен от години, та до ден днешен един от големите ни проблеми е, че откакто продадохме космонавта нямаме едно наистина качествено крило от висока класа за родните стандарти. Като минем през недоразумения като Отабор, стигнем и до хора като Енрике, Жул Кейта, Синклеър и тези днес (Гарсес, Шагоян...), които не са лоши играчи, но няма/ше постояноство в играта им или им липсваха/липсват технически качества. Може би Георги Йомов най се доближаваше до представите ми за качествено крило, но и той имаше проблеми с постояноството и не е на едно ниво с тези в Разград, пък и пича приключи с футбола. От тези в сегашния състав най ми харесва арменеца, който е доста бърз, техничен,поврътлив и млад, но е и доста дребен и слаб физически, а със сегашната ни схема на игра и липса на скорост у бранителите ни, ще трябва доста да помага в защита, а това не е от силните му качества.
Подкрепям и мнението, че Жеферсон технически е най-големият бездарник на Армията, но пък е от 5,6 години в отбора и е един от лидерите в съблекалнята, а именно добрият колектив в комбинация с добрата работа на треньора и опитните играчи с лидерски качества като Жеферсон, Юга, Матай, Бусато и Вион, които са от доста време в отбора, седят в основата на добрите ни резултати през последните 6,7 месеца. Жеферсон не е за титуляр, но има място в ЦСКА.
Повдигнат бе и въпроса за юношите. Като стане дума за българи, мненията са обикновенно от едната крайност на другата и докато едните твърдят, че "трябва да се разкарат чужденците и да налагаме млади момчета, които знаят какво е ЦСКА", другите пък казват, че "българите са абсолютни бездарници". Истината както обикновенно е някъде посредата. Аз също съм патриот, но е нереалистично при сегашното състояние на школите ни и предвид това колко трудно произвеждаме играчи, които да са силни дори за родното първенство да смятаме, че само с български (или с масово български ) момчета можем да сме отбор по-добър от една Славия примерно и да се борим за нещо. Ако школите ни бяха като тези в Сърбия и Хърватия например, тогава това би било постижимо, но те са на светлинни години пред нас, както е известно на всички ни.
НО не подкрепям и мнението, че "българите не ставали за нищо" и че било оправдано отборите ни да са чак такива бежански лагери. Факт е, че има и родни играчи с талант, които търкат пейки или ги пращат в по-слаби отборчета, за да могат цветни бездарници да разхождат фланелката и да взимат голяма заплата. Мен лично много ме е яд за Смоленски и Митко Митков. Особено Смоленски го следя от много години и няма сила, която да ме убеди, че недоразумения като Отабор и Синклеър са по-добри от него и че е правилно да играят те, вместо да налагаме хора като Марто и Митко, които ако им бяхме гласували доверие, сега щяха да са доста качествени за родните стандарти футболисти.

Snatch
Мнения: 200
Регистриран на: 09 фев 2022 19:24
Контакти:

Re: Ефбет Лига 23 кръг ЦСКА 1948 - ЦСКА София 12.03 от 16:45

Мнениеот Snatch » 13 мар 2023 17:07

mistreated написа:Ох, това с юношите ми е втръснало до не знам каква степен. И при първата издънка "бледият юноша" ще бъде заклеймен, че не става нищо от него. Кога ще разберете, че 90% от българските футболисти не стават за голям футбол?
Иначе до оня ден четох, че Бусато също "за нищо не става". Ама ако не беше той щяхме да видим първо място през крив макарон...

То това е лошото. Юношата след 1-2 слаби мача го отказваме от футбола, обаче бразилеросите които за 5 години нямат един силен мач ги превъзнасяме до небесата. Не го разбирам това. Както и да, различни хора с различни мнения е нормално да има. Дано вземем титлата, пък тогава ще му мислим евентуално за стила на игра и качествата на футболистите за мачовете в европа.
Keep Walking

Потребителски аватар
mistreated
Мнения: 6330
Регистриран на: 11 сеп 2008 12:43
Контакти:

Re: Ефбет Лига 23 кръг ЦСКА 1948 - ЦСКА София 12.03 от 16:45

Мнениеот mistreated » 13 мар 2023 17:47

Вижте, момчета, всички донякъде сте прави. НО, този отбор в момента има най-важното във футбола - характер! Показа го дори и предния мач срещу Локо Пд, показа го и в много други трудни срещи. Гарсес е вкарал 9 гола от началото на сезона. Мисля, че и на Морено не са по-малко. Дори само заради това, трябва да приемем, че имат място в състава, когато треньорът е решил.
Всеки може да спечели един мач с 5-6 на нула (справка Числото срещу Локо Сф или Арда срещу Локо Пд). Това не те прави голям отбор. Поредица от успешни мачове можеш да имаш само с достатъчно класа и характер. И да - Саша Илич е основния "виновник" за това!
Относно българите - Митко Митков не може да се наложи в отбор, като Септември. Смоленски има огромен потенциал, но физиката му е много зле. Неслучайно беше пратен в други отбори, защото се вижда, че има потенциал. Но съвременният футбол изисква страшно много физика.
Християн показа качества и веднага му се даде шанс, който той засега не изпуска. Не е въпросът просто да играем с българи, защото така трябва. Нужно е те да докажат, че имат място в отбор, който винаги ще се бори за титлата!
Hold me in your arms until there's no more of you, that I can take...

CSKArforever
Мнения: 241
Регистриран на: 03 фев 2020 21:16
Контакти:

Re: Ефбет Лига 23 кръг ЦСКА 1948 - ЦСКА София 12.03 от 16:45

Мнениеот CSKArforever » 13 мар 2023 18:25

MASTER_COOL написа:И за мен в сегашният ни отбор има много по-малко потенциал като качество, сравнено с предни сезони...Но сега имаме треньор с главно Т ! Страхотен е Саша и е абсолютно реално да изместим Лц тази година


Сърболята далеч не са ми любимия народ, но в спорта са победители и са хора с характер. Наистина чудесна работа е свършил Илич и екипът му и най-накрая сякаш случихме на треньор.

П.С Интересно ми е кои сезони визираш? Принципно хората масово считат този от 2017/18 на Белчев с Каранга и Десподов като най-силният ни състав в последните години, но поне за мен този отбор е леко надценен. Да, въпросните двама наистина са може би най-класните ни състезатели през последните 6,7 години, но тогава защитата беше доста слаба (по-зле от тази сега), а и се налагаха крайни некадърници като Жеферсон като ляв бек, субекти като Раул Лое, Хян Бланко, Роналд Алберг, подвизаваха се и лица като Густаво Кулма, Кевин Меркадо, Кевин Кубемба... Да не забравяме и подвизите на Чорбаджийски :дд

Mitata
Мнения: 6652
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: Ефбет Лига 23 кръг ЦСКА 1948 - ЦСКА София 12.03 от 16:45

Мнениеот Mitata » 13 мар 2023 19:27

И аз мисля, че в основата на успешното представяне до момента е треньорското ръководство начело с Илич. Взима почти максимума от този отбор. Толкова победи на косъм може да постигне само знаещ и можещ треньор.
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!


Потребителски аватар
шивача
Мнения: 10155
Регистриран на: 11 авг 2011 13:06
Skype: С нами Бог!
Контакти:

Re: Ефбет Лига 23 кръг ЦСКА 1948 - ЦСКА София 12.03 от 16:45

Мнениеот шивача » 13 мар 2023 21:53

Mitata написа:И аз мисля, че в основата на успешното представяне до момента е треньорското ръководство начело с Илич. Взима почти максимума от този отбор. Толкова победи на косъм може да постигне само знаещ и можещ треньор.

Знаещ и можещ треньор за това време трябваше да ги е научил да играят футбол и дда не треперим срещу повечето отбори.
Трупаме точки и толкоз.
НОСТРАДАМУС : 2024г болната мома отива в отвъдното !

Mitata
Мнения: 6652
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: Ефбет Лига 23 кръг ЦСКА 1948 - ЦСКА София 12.03 от 16:45

Мнениеот Mitata » 13 мар 2023 22:30

шивача написа:
Mitata написа:И аз мисля, че в основата на успешното представяне до момента е треньорското ръководство начело с Илич. Взима почти максимума от този отбор. Толкова победи на косъм може да постигне само знаещ и можещ треньор.

Знаещ и можещ треньор за това време трябваше да ги е научил да играят футбол и дда не треперим срещу повечето отбори.
Трупаме точки и толкоз.


Повечето от футболистите ни толкова си могат, късно е тепърва да се учат на неща, които би трябвало да са овладели още в детско-юношеските школи. Работата на треньорите по-скоро опира до това да подготвят футболистите кондиционно, да разучат противниците, да подредят нашите за съответния мач съобразно индивидуалните им качества и тези на съперниците, да поставят конкретните задачи - индивидуални, отборни, по зони, да извършат нужните промени в хода на самия мач - тактически и персонални.
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!

Потребителски аватар
шивача
Мнения: 10155
Регистриран на: 11 авг 2011 13:06
Skype: С нами Бог!
Контакти:

Re: Ефбет Лига 23 кръг ЦСКА 1948 - ЦСКА София 12.03 от 16:45

Мнениеот шивача » 13 мар 2023 22:40

Mitata написа:
шивача написа:
Mitata написа:И аз мисля, че в основата на успешното представяне до момента е треньорското ръководство начело с Илич. Взима почти максимума от този отбор. Толкова победи на косъм може да постигне само знаещ и можещ треньор.

Знаещ и можещ треньор за това време трябваше да ги е научил да играят футбол и дда не треперим срещу повечето отбори.
Трупаме точки и толкоз.


Повечето от футболистите ни толкова си могат, късно е тепърва да се учат на неща, които би трябвало да са овладели още в детско-юношеските школи. Работата на треньорите по-скоро опира до това да подготвят футболистите кондиционно, да разучат противниците, да подредят нашите за съответния мач съобразно индивидуалните им качества и тези на съперниците, да поставят конкретните задачи - индивидуални, отборни, по зони, да извършат нужните промени в хода на самия мач - тактически и персонални.

аха, ясно
НОСТРАДАМУС : 2024г болната мома отива в отвъдното !


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта