14 Кръг/ЦСКА-Хебър/15.10.2022/19.45ч

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Вълчан
Мнения: 4276
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: 14 Кръг/ЦСКА-Хебър/15.10.2022/19.45ч

Мнениеот Вълчан » 16 окт 2022 15:01

От тези 90 мин. домакините играха сносно около 30. Останалото бе много брак и колкото да мине времето. Дребното Арменче е много добро попадение. Има живец във играта му. Много раздвижен футболист.Лески преди време бяха взели един Сейдахмет които имаше качества но никои не го подкрепи и наложи.

Потребителски аватар
HardWork
Мнения: 2736
Регистриран на: 29 авг 2010 19:17
Местоположение: ...
Контакти:

Re: 14 Кръг/ЦСКА-Хебър/15.10.2022/19.45ч

Мнениеот HardWork » 16 окт 2022 16:15

ivo55 написа:От този мач аз си правя само един извод - че новия колумбиец е офанзивен халф, а не крило. Срещу много слаб противник, който беше наситил собствената си половина, той игра доста смислено и тактически издържано. Не връщаше непрестанно назад като другите ни халфове, нито пък я риташе напосоки напред балонно. Влизаше в комбинации с очевидната цел да извади защитници напред, след което я пускаше на някой напред на крак в освободеното преди това пространство. В 3-5-2 ни трябват даже двама такива играчи. Също така се видя, че Морено е по-добър като резерва, когато скоростта му и не толкова масивната физика стават предимство на фона на вече поуморени защитници. Има отсечен удар, какъвто трябва да е на всеки офанзивен играч.

Кареасо е дясно крило по - принцип, но може да играе и като офанзивен халф зад нападателя. И на мен ми направи впечатление колко изчистена му е играта. Мисли бързо и от отиграванията му лъха една лекота, не изглежда припрян както повечето играчи в отбора.
На мен най - силно впечатление ми правят Кристиан Петров и Шагоян. Петров в момента е на нивото на Матай а е само на 20. Арменчето има супер дрибъл, не лоша скорост и отсечен удар. Жалко, че му отмениха гола.
Най - хубавото е, че имаме 5,6 ммлади момчета които имат добро бъдеще и при правилна работа може да изведат отбора да групи и евентуално титла в следващите няколко години. Морено, Петров, Шопов, Шагоян, Алескандров, Канцлера, Кареасо са все играчи под 22 години с потенциал. Към тях може да прибавим Митков, Смоленски, Дончев и Марк Емилио Папазов, те също загатнаха сериозен потенциал. Много се надявам да оставят Илич за 2,3 години и да му дадът пълен картбланш да развива младите играчи. Не трябва да продаваме играчи под 26 години, освен ако сумата не е нещо от сорта на 10 млн евро.

Skywalker
Мнения: 988
Регистриран на: 02 юли 2016 16:13
Контакти:

Re: 14 Кръг/ЦСКА-Хебър/15.10.2022/19.45ч

Мнениеот Skywalker » 16 окт 2022 16:44

Dust написа:Всички скачаме, когато е в наш ущърб, но съм абсолютно сигурен, че никой от нас не знае, след дадена ситуация, която се разглежда от ВАР, колко подавания назад се гледат в случая след гол или колко игрово време.
Отменения гол снощи беше след второто подаване, а като време 10 сек.
Ако някои от винаги недоволните знае тази подробност нека сподели.

Това в случая не е толкова важно, колкото факта, че при една ситуация, главния съдия смята, че няма нарушение, а като се вкара гол смята, че е имало нарушение ! Е, като е имало, защо не е свирил преди гола ?

Dust
Мнения: 8059
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: 14 Кръг/ЦСКА-Хебър/15.10.2022/19.45ч

Мнениеот Dust » 16 окт 2022 17:06

Лично аз си го обяснявам с факта и вероятно някакви техни разпоредби от типа "Ако не си сигурен неотсъждай нищо пък ако настъпи дадено събитие (гол или нарушение за червен картон) с помощта на ВАР ще се преразгледа ситуацията.

Лично отново според скромното ми мнение, ВАР ще направи съдийте много по-слаби.

Като гледам разположението на съдията спрямо игровата ситуация и че пред него има играч, с който са си направо в една линия изобщо неизключвам факта, че в реално време рефера може и да не е видял добре ситуацията

Изображение
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Dust
Мнения: 8059
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: 14 Кръг/ЦСКА-Хебър/15.10.2022/19.45ч

Мнениеот Dust » 16 окт 2022 19:45

Надявам се си гледал мача Ливърпул - Сити днес и отменения гол за Сити.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Потребителски аватар
mistreated
Мнения: 6330
Регистриран на: 11 сеп 2008 12:43
Контакти:

Re: 14 Кръг/ЦСКА-Хебър/15.10.2022/19.45ч

Мнениеот mistreated » 17 окт 2022 09:22

Dust написа:Надявам се си гледал мача Ливърпул - Сити днес и отменения гол за Сити.


Само дето на Холанд имаше явно задържане за фланелката на играча на Ливърпул. Не мисля, че са еднозначни нещата.
Hold me in your arms until there's no more of you, that I can take...

Dust
Мнения: 8059
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: 14 Кръг/ЦСКА-Хебър/15.10.2022/19.45ч

Мнениеот Dust » 17 окт 2022 11:30

Явно изобщо не си разбрал, какво дискутирам с колегата.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Потребителски аватар
mistreated
Мнения: 6330
Регистриран на: 11 сеп 2008 12:43
Контакти:

Re: 14 Кръг/ЦСКА-Хебър/15.10.2022/19.45ч

Мнениеот mistreated » 17 окт 2022 13:57

Разбрах те много добре, ама ти не си мен. Колегата ти каза, че се чуди защо едно нещо веднъж не е отсъдено за нарушение, а втория път - да. Разликата с примера, който ти си дал, е че на мача Ливърпул - Ман Сити действително и явно имаше такова. Разбираемо е в този случай ВАР да се намеси. Грешката е "очевидна", както се казва. Те само тогава имат право да се намесват. Аз не виждам нищо "очевидно" в единоборството между Линдсет и играча на Хебър!
Hold me in your arms until there's no more of you, that I can take...

gihuelo
Мнения: 5702
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: 14 Кръг/ЦСКА-Хебър/15.10.2022/19.45ч

Мнениеот gihuelo » 17 окт 2022 14:05

Dust написа:Лично аз си го обяснявам с факта и вероятно някакви техни разпоредби от типа "Ако не си сигурен неотсъждай нищо пък ако настъпи дадено събитие (гол или нарушение за червен картон) с помощта на ВАР ще се преразгледа ситуацията.

Лично отново според скромното ми мнение, ВАР ще направи съдийте много по-слаби.

Като гледам разположението на съдията спрямо игровата ситуация и че пред него има играч, с който са си направо в една линия изобщо неизключвам факта, че в реално време рефера може и да не е видял добре ситуацията

Изображение


Съдията нищо не вижда в тази ситуация защото Юга е пред него.
Друг е въпроса какво прави съдията чак там .

Dust
Мнения: 8059
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: 14 Кръг/ЦСКА-Хебър/15.10.2022/19.45ч

Мнениеот Dust » 17 окт 2022 16:52

mistreated написа:Разбрах те много добре, ама ти не си мен. Колегата ти каза, че се чуди защо едно нещо веднъж не е отсъдено за нарушение, а втория път - да. Разликата с примера, който ти си дал, е че на мача Ливърпул - Ман Сити действително и явно имаше такова. Разбираемо е в този случай ВАР да се намеси. Грешката е "очевидна", както се казва. Те само тогава имат право да се намесват. Аз не виждам нищо "очевидно" в единоборството между Линдсет и играча на Хебър!

След двете ситуации паднаха голове, за това се намеси и ВАР, какво неясно има?
Ако нямаше паднали попадения и двете ситуации нямаше да бъдат разглеждани.
В мача на Пуул и Сити съдията в реално време също не е видял нарушение.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта