Лига на Конференциите Квалификации (2021 - 2022)/ЦСКА - Виктория Пилзен (Чехия)/26.08.2021/20:00ч

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Лига на Конференциите Квалификации (2021 - 2022)/ЦСКА - Виктория Пилзен (Чехия)/26.08.2021/20:00ч

Мнениеот Непринуден » 29 авг 2021 11:43

[offtopic]Дори съм готов при невзети играчи и наистина липса, до там е пълно с контузии, да вкарам млад по-неопитен или по-отяввлена резерва. Чак толкова няма да сгафи, а и като цяло отбора е същия от 10 други основни футболисти. Желанието за доказване на пуснатия обаче е огромно и при това влиза в готов отбор, а не да има и други като него да влизат в нещо ново.
Кишишев като влезе на евро 96 (няма нищо общо с четвъртите) около 3-4 минути се въртеше и не знаеше къде се намира и после си пасна идеално и беше един от най-добрите в отбора ни.[/offtopic]
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

dido2k
Мнения: 247
Регистриран на: 12 юли 2019 23:33
Контакти:

Re: Лига на Конференциите Квалификации (2021 - 2022)/ЦСКА - Виктория Пилзен (Чехия)/26.08.2021/20:00ч

Мнениеот dido2k » 29 авг 2021 12:18

Непринуден написа:[offtopic]Мисля, че са много пак.
Но съгласявам се за някаква минимална корекция предвид повечето смени. Те са факт и следователно може наистина минимално да се вдигне бройката на основните играчи.

Ти ме подсети обаче и друго като спомена вътрешния шампионат. На нас за него не ни трябва нищо. В момента без Лудогорец за другите двубои не ни трябва кой знае каква вариативност. Излиза, че всичко което вземем от тук нататък ще е най-вече заради 6-те мача. Ти ако си в клуба (собственик, треньор, мениджър, какъвто и да е) колко далновидно ти се вижда да вземаш за 6 мача играчи и колко ще вземеш? Съмнява ме и Реал да се втурне на трансферния пазар заради 6 мача.[/offtopic]

[offtopic]Тук по-важният въпрос е, какви да са целите: дали да се бориш да свалиш сегашния хегемон по спортен път (напълно възможен и реалистичен сценарий при правилен подход) или просто да си "играйкаш" с останалите.
Сегашния състав (освен няколко козметични добавки, поне трима от новите, дето се взеха това лято, Стойчо просто не ги иска дори при юношите) ще бъде напълно достатъчен за второто място в Ефбем ти лигата и при малко повече късмет 2-3 победи в ЛК. И зимъска 2 изходящи трансфера, лятос още два и пак всичко отначало: гарантирано с нов треньор още след втория мач.
Моето виждне е съсвем различно: отбор се гради поне 2-3 години напред, и сега бих жертвал 1-2 сезона за да може да се поставят основите. Също така, по моето скромно мнение е СРАМНО, ЦСКА-София да НЯМА дублиращ отбор във втора лига, където да даваш достатчно игрова практика на младите, нови попълнения в процес на аклиматицация и връщащи се след контузии титуляри. Спирам дотук, въпреки, че може и да утре да изреждам грешките в мениджмънта. Лудогорец си остава единственият отбор, който изглежда е разбрал основните принципи, и само да не бяха толкова нагли в отношенията си спрямо останалите и най-вече в работата си със съдиите...[/offtopic]

Mitata
Мнения: 6648
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: Лига на Конференциите Квалификации (2021 - 2022)/ЦСКА - Виктория Пилзен (Чехия)/26.08.2021/20:00ч

Мнениеот Mitata » 29 авг 2021 12:33

[offtopic]Непринуден, преди много години играехме по 1 мач седмично, по изключение два. Сега са два - четвъртък и неделя. С ядро от само 11 футболисти няма да издържим на дългия маратон. В съвременния футбол са нужни по двама човека на позиция. Нека не са 22, но поне с едно 17-18 равностойни футболисти трябва да разполагаме, ако ще се борим на три фронта.[/offtopic]
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!

Потребителски аватар
redhooligan
Мнения: 1153
Регистриран на: 11 апр 2013 18:37
Skype: Какво е това животно?
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лига на Конференциите Квалификации (2021 - 2022)/ЦСКА - Виктория Пилзен (Чехия)/26.08.2021/20:00ч

Мнениеот redhooligan » 29 авг 2021 15:13

Mitata написа:[offtopic]Непринуден, преди много години играехме по 1 мач седмично, по изключение два. Сега са два - четвъртък и неделя. С ядро от само 11 футболисти няма да издържим на дългия маратон. В съвременния футбол са нужни по двама човека на позиция. Нека не са 22, но поне с едно 17-18 равностойни футболисти трябва да разполагаме, ако ще се борим на три фронта.[/offtopic]

[offtopic]Също така трябва да се прави сметка и за контузените играчи! В момента имаме доволен брой контузени, които ще отсъстват най вероятно до пролетния полусезон. Със 17 футболиста и 5-6 от тях контузени, какво правим, особено при този сгъстен цикъл, където може винаги да се получи и някоя друга контузия![/offtopic]
ОЩЕ ОТ ДЕТЕ ЗАПАЛИ МОЕТО СЪРЦЕ, ВИНАГИ ЩЕ БЪДА ВЕРЕН, АЗ ОБИЧАМ ЦСКА!

drvasko98
Мнения: 6923
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Лига на Конференциите Квалификации (2021 - 2022)/ЦСКА - Виктория Пилзен (Чехия)/26.08.2021/20:00ч

Мнениеот drvasko98 » 29 авг 2021 18:44

Непринуден написа:[offtopic]Не ви разбирам с тази "дълбочина на състава". Припявате ритмите на Стойччо. За мен сбъркана работа.

Голям отбор се прави с около 14-15 да ги наречем основни футболисти, тип титуляри и останалото е допълнение с което не би трябвало да се надхвърля приблизително цифрата 20.

Другото е щуротии на Стойчо. Ако може да има 22-ма тип титуляри (два състава), а защо не и 33 за повече дълбочина, ротации и други евфемизми стойчови. Това дори в най-великите клубове не върви. Да си накупи Реал или Ливърпул такива играчи и те да стоят резерви при положение, че могат да бъдат титуляри в доста големи отбори. На Стойчо му е удобно. Контузи се или накажат един-двама-трима и хайде от трите ни състава идва друг. Нито е рационално за клуба, нито онези със статут 27-ия в отбора ще влезе с желание за само един-два мача, нито това (най-важното) споява основните 11.

Питайте и Чичо Митко как се прави. Горе-долу състава се знаеше наизуст. Вратаря е един (какъвто и да е, щото аз например си мисля че Николов е по-добър), ариергарда четиримата сини и Трифон, халфове са ясни двамата наизуст, напред червеното атомно нападение. И няколко като за титуляри. Сираков, но ако го няма или вадиш Пенев. Ивайло Йорданов, но когато отсъства най-често Костадинов или дефанзивен халф. Толкова. Чичо Митко не мърдаше от това дори и когато не играеха по отборите си редовно. Лечков, Михайлов, Костадинов имаха такива периоди.
Илиян Илиев, блестящ играч, но не се вписва сред червеното нападение не е там за повече "дълбочина и вариативност".

От там нататък 11-те изнасят всичко. Трудностите. Някой го няма. Ами и без отяврен център-нападател Стоичков стана Златна обувка. Гонят Кременлиев. Влиза Киряков. С една идея по-долу, но пак в тази зона играе. Дори невъзможно като е, няма някой и нямаш директно решение, остави на 11-те, те ще се нагодят. И.Йорданов жокер навсякъде. Гола срещу Аржентина първия помните ли го? Не паса на Костадинов към Стоичков, а преди това кой в защитния вал изби топката към Костадинов? Ами Стоичков! Като трябва ще се върнеш и в дефанса (благодарности Мистър Кройф, че го научи и на това).

Вие искате решение от типа на Меси прави голове, но ако се контузи от втория състав вадим Кристияно, а ако и той напусне имаме и МБапе. Въобще дълбочина в състава. И така на всеки пост. Такъв филм няма.

14-15 най-много основни играчи. Горе-долу се връзва и със смените приблизително във всеки мач да играят. Нататък не голямо допълнение. Освен нашите четвърти и Барса в пика си бяха така. Единствено се прави попълване при безвъзвратно заминал. Замина Етоо, дойде Ибра. Не се получи на следващия сезон нападателя беше Вия. И Барса все така си вървеше като машина и взе ШЛ насред Англия срещу Ман на Съра. Без много вариативност и дълбочина. Все така с Шави и Иниеста, Меси там, дошлия Вия правещ голове, и там на финала също.

Васко кажи им бе! Ти разбираш от футбол.[/offtopic]


Аз нищо не разбирам, но с огромна част от написаното от теб в последните 3-4 дни съм напълно съгласен. Само не разбирам играч, който напуска ЕКТ, за да иде в Б група

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22561
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Лига на Конференциите Квалификации (2021 - 2022)/ЦСКА - Виктория Пилзен (Чехия)/26.08.2021/20:00ч

Мнениеот NOMER14 » 29 авг 2021 20:04

Непринуден,
Забравил си Боримиров в оня състав на Пената.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Лига на Конференциите Квалификации (2021 - 2022)/ЦСКА - Виктория Пилзен (Чехия)/26.08.2021/20:00ч

Мнениеот Непринуден » 30 авг 2021 14:20

NOMER14 написа:Непринуден,
Забравил си Боримиров в оня състав на Пената.


Прав си, извинявай.
Въпреки, че Боримиров най се отклоняваше от определението основен от тези 14-15 играчи, но да и той беше там от това основно ядро. Той и Кишишев впоследствие, от европейското, е по за състава отколкото Кременлиев, но това са подробности.

Основното беше идеята от около 14-15 тип титуляри.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Лига на Конференциите Квалификации (2021 - 2022)/ЦСКА - Виктория Пилзен (Чехия)/26.08.2021/20:00ч

Мнениеот Непринуден » 30 авг 2021 15:08

drvasko98 написа:Само не разбирам играч, който напуска ЕКТ, за да иде в Б група


[offtopic]Аз ще ти обясня, нали знаеш че съм блестящ анализатор 8-) , въпреки че долавям иронията ти и няма нужда.

Има опасност от триене на поста ми, защото не е във възхвала на червения Мъри (СМ), но се надявам демокрацията при нас да е по-истинска и да мога да си пиша това което мисля без нервни изблици на модове.

Антов не е португалско говорящ и бидейки в ЦСКА може да е трансфер, но за съжаление само изходящ. Не и входящ. Няма комисионни.
За сметка на това обаче, ако го отпратим, имаме много солиден аргумент да изискваме нов футболист (португалско говорящ или поне от третия свят ;) ). Воплите за ротации, дълбочина и вариативност са добре замислени. Поне общата червена маса кълве на тях и на Стойчо му трябват играчи :lol: , но не е лошо да имаме в арсенала и още по-големи аргументи, а този е солиден. Факт е, че бройката спада с едно и то основен футболист. Трябва да се вземе нов. Тук не говорим за вариативност и разширяване на състава, а за попълване заради намаление.

Като бонус, съвсем да приобщя червената общност, споделям в интервю "аз много пъти съм казвал, че Антов не е за ЦСКА и погубваме талант". Колко съм готин! Мисля му доброто и Калчото.
Да де ама се сещам поне за две неща. Никой треньор, още по-малко пък Стойчо, му харесва да му страда работата и да се разбива отбора с продажба на играч, който е в основата му. По-скоро разумна реплика е "не ми се дава, но трябва да се съобразя с политиката на клуба", а така засмяно да го изритваме по-скоро ми говори "тоя не ми трябва". Нали Стойчо спомена, че до две години ще се изгради солиден отбор. Ако така ще пожелава успешен гурбет на всеки започващ да се налага нещо не се връзва.

И второ. По-горе червен потребител каза, че бил зо трансферите и да няма продажби, за да се изгради отбор, защото се правел за 1-2-3 години. ОК ама вървите в две посоки. Една на думи, втора на действия при Антов. Не мисля, че точно това е целта която се говори.

Последно. На малкия толкова му е и акъла. Сега като видят чужбина, дори някъде из Азия, хукват като че са ударили шестица от тотото. Да не говорим за Италия дори и втора дивизия. Няма акъла на оня който не отиде при 6-те милиона на Вардиноянис, а при 4-те на каталунците. Освен парите погледни и другото. 4-те много повече ще ти донесат впоследтвие бидейки най-добрия, а не просто звезда в някакво треторазредно първенство. Да не говорим, че тогава Барса беше потеглящ влак, термин който знаеш за какво използвам. Добре направена сметка. При Антов не.

Но както и да е. От години си е така в родния футбол и отдавна не ме интересува. Нищо ново под слънцето и сега.[/offtopic]
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: CSKA_FEN4E, emokanar, venko 1984 и 14 госта