Без Цензура. (Припс 2021 Синя Родопчанка). Fake agent +18

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Dust
Мнения: 7881
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Без Цензура. (Припс 2021 Синя Родопчанка). Fake agent +18

Мнениеот Dust » 31 авг 2021 17:21

realno написа:Проблема е че ваксината срещу ковид ще я направят задължителна като другите, а уж ако 75% се ваксинират или преболедуват ще се изгради стаден ИМУНИТЕТ и с пандемията ще се свърши. Но ще се окаже, че нещата няма да са баш така и причините ми се струва, че няма да са медицински, а други.

Да хвърляме сега боба и да гадем по картинки е преливане от пусто в празно.
75% не е за ваксинирани, а за толкова да са се срещали с вируса по един или друг начин.
За сега у нас със завършена имунизация са малко над милион, което е 15% и официално са се срещнали с вируса около 450 000 човека. Вероятно неофициално са се серщнали още толкова, то ест сме много далече от тези 75%.
Нека стигнем тази стойност и тогава ще може да дискутираме и без да хвърляме боба и картите.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

dido2k
Мнения: 247
Регистриран на: 12 юли 2019 23:33
Контакти:

Re: Без Цензура. (Припс 2021 Синя Родопчанка). Fake agent +18

Мнениеот dido2k » 31 авг 2021 18:21

Ето това е вече гавра:
Отмениха наказанието на Пирин за расизъм

А мача дали ще го преиграват, щото съм сигурен, че със публика, шуменския чернодрешко щеше поне малко да внимава какво свири?

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Без Цензура. (Припс 2021 Синя Родопчанка). Fake agent +18

Мнениеот Непринуден » 31 авг 2021 18:33

ivan56 написа:Моето мнение е, че всеки работещ с хора трябва да се бодне или тестове. Както сметне за добре.
Като иска да е фешън да отива в гората и да живее сам.
После тия същите са първи по болниците при лека хрема и пълнят отделенията щото иначе са безсмъртни.


Моето мнение е същото с добавката (щото те все са онеправдани), че е препоръка, а не задължение. От там нататък (големи хора са и могат да носят отговорност за себе си) не ме интересуват проблемите им. Ако имат проблеми, тия които си ги обрисувал като фешън или да те слушат и да отиват в гората или да не ме занимават със самите проблеми. Лонг тайм агоу аз споменах за ваксината и се наслушах на конспирации, съмнения и че знаели какво правят. В такъв случай (като дойде този ден в бъдещето) нау-ъ-дейз не ме интересува какво става с теб и моля те не ме занимавай с паники, апокалипсиси и проблеми.

Тяхното любимо занимание е да чепкаме темата. Колко са умни сега, че не се подават на манипулациите ни и после че има голям проблем и трябва да решаваме. Нито ми се налива акъл сега, нито ме интересуват после проблеми на глупаци, които сами са си ги докарали.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

dido2k
Мнения: 247
Регистриран на: 12 юли 2019 23:33
Контакти:

Re: Без Цензура. (Припс 2021 Синя Родопчанка). Fake agent +18

Мнениеот dido2k » 31 авг 2021 19:05

Не можах да се сдържа:
Изображение
... си мечтае да играе за Тире :mrgreen:

Потребителски аватар
HardWork
Мнения: 2736
Регистриран на: 29 авг 2010 19:17
Местоположение: ...
Контакти:

Re: Без Цензура. (Припс 2021 Синя Родопчанка). Fake agent +18

Мнениеот HardWork » 31 авг 2021 20:39

Непринуден написа:
ivan56 написа:Моето мнение е, че всеки работещ с хора трябва да се бодне или тестове. Както сметне за добре.
Като иска да е фешън да отива в гората и да живее сам.
После тия същите са първи по болниците при лека хрема и пълнят отделенията щото иначе са безсмъртни.


Моето мнение е същото с добавката (щото те все са онеправдани), че е препоръка, а не задължение. От там нататък (големи хора са и могат да носят отговорност за себе си) не ме интересуват проблемите им. Ако имат проблеми, тия които си ги обрисувал като фешън или да те слушат и да отиват в гората или да не ме занимават със самите проблеми. Лонг тайм агоу аз споменах за ваксината и се наслушах на конспирации, съмнения и че знаели какво правят. В такъв случай (като дойде този ден в бъдещето) нау-ъ-дейз не ме интересува какво става с теб и моля те не ме занимавай с паники, апокалипсиси и проблеми.

Тяхното любимо занимание е да чепкаме темата. Колко са умни сега, че не се подават на манипулациите ни и после че има голям проблем и трябва да решаваме. Нито ми се налива акъл сега, нито ме интересуват после проблеми на глупаци, които сами са си ги докарали.

Боцкайте се с тези препарати и си трайкайте! Ваксините създават имунитет, предпазват от заразяване и предотвратяват разпространението на заболяванията. Тези експериментални препарати могат ЕВЕНТУАЛНО единствено да намалят риска от тежко протичане. Статистиките от Израел и Англия ясно показват, че ваксинираните се разболяват и умират почти в същите проценти като не ваксинираните. Страничните реакции изобщо не са толкова безобидни и редки, а дългосрочните последствия са абсолютно неизвестни.
Бъдете будни самаряни, заровете глави в пясъка и се боцкайте до дупка, без да давате акъл на хората.

Mitata
Мнения: 6647
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: Без Цензура. (Припс 2021 Синя Родопчанка). Fake agent +18

Мнениеот Mitata » 31 авг 2021 20:53

Ваксината намалява в пъти риска от заболяване от Ковид и най-вече предпазва от фатален край или от тежко изкарване на болестта.
Доказано е.
Фактите са безспорни. В една Чехия или Унгария например, а защо не и в почти цяла Европа, хората масово се ваксинираха и четвъртата вълна при тях минава безболезнено.
В България, където хората са тома-неверници по природа, не се ваксинираха и сега виждаме резултатите - всеки ден умират десетки, днес повече от 100 човека. А заразата набира скорост, скоро бройката може да стигне 150-200 както беше през зимата.

Всеки носи глава на раменете и решава за себе си. Дали да се предпази или да поеме голям риск.
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!

dido2k
Мнения: 247
Регистриран на: 12 юли 2019 23:33
Контакти:

Re: Без Цензура. (Припс 2021 Синя Родопчанка). Fake agent +18

Мнениеот dido2k » 31 авг 2021 21:09

HardWork написа:Боцкайте се с тези препарати и си трайкайте! Ваксините създават имунитет, предпазват от заразяване и предотвратяват разпространението на заболяванията. Тези експериментални препарати могат ЕВЕНТУАЛНО единствено да намалят риска от тежко протичане. Статистиките от Израел и Англия ясно показват, че ваксинираните се разболяват и умират почти в същите проценти като не ваксинираните. Страничните реакции изобщо не са толкова безобидни и редки, а дългосрочните последствия са абсолютно неизвестни.
Бъдете будни самаряни, заровете глави в пясъка и се боцкайте до дупка, без да давате акъл на хората.

Не знам какви точно статистики гледаш и къде (моля публикувай), защото всички данни които аз виждам (Johns Hopkins Uni), там числата са много различни. В Англия в момента при еднакви/близки брой открити случаи на ден, броят умрели е повече от 10 пъти по-малък спрямо предишните две вълни, докато в Израел разликата при смъртните случаи е 2 пъти по-нисък (поначало в Израел смърността е много по-ниска в сравнение с други държави с развити здравни системи) спрямо предишните вълни. И за миналата седмица от 162 починали(общо за цялата седмица, а не за 1 ден както е у нас), само единици бяха ваксинираните. Сред останалите беше точно един от най-отявлените анти-вакс и анти-мерки активисти, скоропостижно приключил със протеста си....

drvasko98
Мнения: 6904
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Без Цензура. (Припс 2021 Синя Родопчанка). Fake agent +18

Мнениеот drvasko98 » 31 авг 2021 21:37

HardWork написа:Боцкайте се с тези препарати и си трайкайте! Ваксините създават имунитет, предпазват от заразяване и предотвратяват разпространението на заболяванията. Тези експериментални препарати могат ЕВЕНТУАЛНО единствено да намалят риска от тежко протичане. Статистиките от Израел и Англия ясно показват, че ваксинираните се разболяват и умират почти в същите проценти като не ваксинираните. Страничните реакции изобщо не са толкова безобидни и редки, а дългосрочните последствия са абсолютно .


Ами, точно така стоят нещата.... И положението е "Ни тъй, ни инак", тоест "Ни с ваксина, ни без ваксина" (на този етап, но според много по-учили, ефективна ваксина срещу коронавирус е малко химера...). Така че да се прави нещо задължително без да има пълна яснота от ползите е... престъпно дори. Обаче съм видял в продължение на 7 месеца от упор що за болест е и още толкова последствията, които ги няма в статистиките и само ще кажа, че не прилича на нищо друго, с което сме се сблъсквали в най-новата ни история. Не че няма по-опасни болести, но по-опасни съчетани с такъв епидемичен потенциал на този етап няма. Така че проблемът е огромен и май светът не е близо до решаването му. А защо е така, вече е друг въпрос. Ретроспективно СЗО извърши престъпление срещу човечеството, след като към 01.02.2020 около 2 месеца след първия официален случай в Китай излезе със становище, че няма доказателство за предаване от човек на човек. Мачът в Бергамо и последвалата трагедия там бяха около 2 седмици след това. И като се почна от този факт, лаическите мнения от иначе много сериозни институции следваха постоянно през цялата тази 1,5 година и накратко могат да се обобщят в следните насоки
1. Има стаден имунитет! Ами не, към тази инфекциозна болест няма, нито по естествен път, нито с ваксина (освен ако 7 млрд души не се ваксинират за 2 седмици). Такъв му е латентния период, предаването, мутирането, че нито болестта, нито ваксината гарантират нещо в средносрочен план (който вече се утвърждава да е до 5-6 месеца макс). Както няма към риновируси, Грип с десетките серотипа и много други.
2. Младите са с нисък риск. Тук навлизаме в дълбоките с дебри на статистиката. Щото нали загиналите били примерно със средна възраст 70 г да речем. Само че примерно един 40 г да умре в следващата 1 год има да речем 0,05% риск, а един на 80 г има 5% риск. И изведнъж като се натрупат данните се оказва, че 40 г ако се разболее от Ковид има 1% риск да умре, а 80 г примерно 25%. (цифрите не са точни но приблизително верни). И излиза, че рискът за младия е 20 пъти по-висок от обичайния, а за възрастния 5-6 пъти. Доказано, относителният риск за хората между 40 и 50 години е най-висок, но понеже не доминират в абсолютна стойност се пренебрегва. Факт е че у нас загиналите под 60 г са над 5000 души, трудоспособни в общия случай.
3. Случаите се надценяват и "надписват". Точно обратното - сериозно подценен са, а на някои места - скандално подценен. Всички засегнати по-сериозно имат т.н. ексцесивна смъртност, която у нас в най-тежкия месец ноември 2020 достигна почти 3 пъти над нормата, докато според данните за смърт от Ковид трябваше да е до 2 пъти. С числа, ако нормално умират 250 души на ден у нас и от Ковид се съобщават още 250 на ден би трябвало през тези седмици да имаме по 500 души, само че имаме по 750. От тези 250 допълнителни поне част са следствие неотчетен Ковид. И това е показател (един от малкото), който не подлежи на манипулации, умрелите са си умрели, заличават се в Есграон и т.н.
4. Ваксините пазят. Сигурно! Но никой не знае от какво точно, колко време, коя ваксина от кой вариант и защо. Пфайзер имаха отлични рандомизирани проучвания с над 90% ефективност в Южна Африка. Дойде делтата и практически (риъл лайф) данни показват под 50% ефективност. После стана, че пазят от тежко протичане и смърт. Само че се оказа, че пазят до 5 месеца и не пазят много възрастните. И първите становища и "контрите" ги има в официални научни източници, не са тип "една жена каза"
Затова внимателно, без паника, но и без отпускане и много "бодрост".

goshev
Мнения: 1559
Регистриран на: 04 май 2019 11:34
Контакти:

Re: Без Цензура. (Припс 2021 Синя Родопчанка). Fake agent +18

Мнениеот goshev » 31 авг 2021 23:49

Warped написа:Верно верно. Ама аз за слави не съм гласувал, та на кой му е изпит нз :lol: :lol:
Сега дебна да не затворят казаните, че им да варя още ракия

Те това е най-добрата вакЦина, колкото "игли" на ден можеш да носиш, толкова.На другия ден отново вакЦинация до откат. :mrgreen:

goshev
Мнения: 1559
Регистриран на: 04 май 2019 11:34
Контакти:

Re: Без Цензура. (Припс 2021 Синя Родопчанка). Fake agent +18

Мнениеот goshev » 01 сеп 2021 00:03

ivan56 написа:
шивача написа:
ivan56 написа:Никой насила нищо не ви кара.
Всеки си има глава на раменете.
За с две ръце съм държавни служители, след като не искат да се ваксинират(тяхно право е), два пъти в седмицата за тяхна сметка да си правят тестове.
Не одобрявам също, че тези които са изкарали вируса но не са се ваксинирани ги приравняват към тия Където не искат да се боднат.

Ванка, не съм съгласен. Щом държавните трябва да се боцкат, то и сервитьорите, продавачите в магазините и бензиностанциите, както и всички по големите вериги трябва да ги боднат. Който го е страх-да се ваксинира. Но няма как да ти налагат глупави ограничения, от които смърди на нещо гнило. В крайна сметка не сме безмозъчни говеда, за да ни карат под строй!


Моето мнение е, че всеки работещ с хора трябва да се бодне или тестове. Както сметне за добре.
Като иска да е фешън да отива в гората и да живее сам.
После тия същите са първи по болниците при лека хрема и пълнят отделенията щото иначе са безсмъртни.

Иване, пожелавам ти всеки ден да не се отървеш от "бодване". :lol:


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта