19 кръг/Лудогорец - ЦСКА / 27.02.2021/ 15:00 ч.

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Kalin123
Мнения: 165
Регистриран на: 03 юни 2018 23:30
Контакти:

Re: 19 кръг/Лудогорец - ЦСКА / 27.02.2021/ 15:00 ч.

Мнениеот Kalin123 » 28 фев 2021 11:37

[offtopic]Модела без бащица може да функционира когато имаш по 20 хиляди на всеки мач, скъпи телевизионни права и печалби от фен артикули, плюс някакви приходи от скъп трансфер и евроучастие. В този ред на мисли в България без бащица не може.
Аз определено съм притеснен за следващите ни мачове, отбора е тотално дебалансиран с огромни дефицити. Аз също се чудя защо Бруно не скочи на ръководството за селекцията много по рано. Аз считам, че за момента е взет реално един стойностен футболист (Кох) другите са на принципа проба/грешка. С danko_sot съм съгласен, само можем да поспорим за Санкаре. За мен неговото напускане е по лоша новина от това на Соу и Антов. Тромав, мързелив но висока класа.
Между другото според сайта Трансфермаркт отбора ни струва 14 мил.евро, най-евтиния ни отбор от 5г. насам, винаги е бил над 20 мил. Тези стойности са сбор от цените на футболистите. Колкото и да са условни тези стойности на играчите, алгоритъма на сайта ги изчислява на база участия в мачове, голове, асистенции, картони, ниво на първенства и отбори в които е играл играча, реализирани трансфери и т.н. В този ред на мисли и там имаме отстъпление и говори за някакви дефицити в отбора. Играчите на Лудогорец струват 32 мил.евро. Можем да ги преборим само с див късмет, освен ако не се инвестират по големи пари в отбора като цяло.[/offtopic]

Mitata
Мнения: 6651
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: 19 кръг/Лудогорец - ЦСКА / 27.02.2021/ 15:00 ч.

Мнениеот Mitata » 28 фев 2021 12:13

Skywalker написа:
Mitata написа:[offtopic]С настоящата политика и модел на управление в ЦСКА толкоз. Скоро шампиони няма да станем, ще останем в подножието на върха. Нужно е отваряне към "червената общност" с цел нейното обединение и търсене на нови източници за финансиране и разумно управление на наличните средства. Моделът "бащица" вече може да вирее единствено в Разград, където един човек осигурява финансите и де факто управлява всичко и всички.[/offtopic]

[offtopic]"Нови източници на финансиране" :mrgreen: Ама колко добре звучи а :) Аз започнах да търся вече. Всеки ден гледам към Луната, дали няма да паднат отнякъде нови източници на финансиране :)[/offtopic]


[offtopic]Видяхме докъде се простират възможностите на Ганчев както и на предишните "бащици" на ЦСКА. След 2008г. твърдо второ място в първенството, никакви шансове за титла. С малки изключения безлично представяне в ЕКТ, ако изобщо се докопаме до турнирите. С изключение на периода на Ганчев - дългове към външни кредитори. Продажба на футболисти в най-неподходящия момент, с обяснението, че няма други начини да се връзва бюджета.
Не казвам, че Ганчев трябва да скъса с ЦСКА, но защо да не се помисли върху възможността да стане спонсор на ЦСКА с по-малка сума от тази, която ни е давал досега? Плюс привличането на други спонсори. Плюс обединение на червената общност, процес съпътстван от по-голяма съпричастност на феновете към делата в клуба. В Подуене привържениците събраха 4 млн. за една година, защо и ние да не го направим?
Мисля си, че процесът на управление в клуба също може да бъде значително подобрен, да стане по-ефективен.[/offtopic]
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3602
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 19 кръг/Лудогорец - ЦСКА / 27.02.2021/ 15:00 ч.

Мнениеот danko_sot » 28 фев 2021 13:17

[offtopic]Калине, Санкарето като дойде при нас не бе играл една година. Пробвахме го на три позиции, но и на трите не се справяш на необходимото ниво. Друг е въпроса обаче, че сега с една здрава подготовка може да е съвсем друг играч, както стана и с Пеня.
Проблемът бе че не се взеха бързо и навреме заместници на Антов и Санкаре.
А Соу бе станал твърде ключов и според мен трябваше да остане и лятото да се продаде. Защо ръководството така форсира тези продажби при положение, че те можеха да станат и лятото и разликата в сумите едва ли щеше да е толкова драстична?!?! Това е въпросът!!!!!![/offtopic]

Няма какво да се направи вече. Остава ни само да се надяваме. Шест точки все още са преодолими, но след тези два мача ще стане ясно дали ще имаме сили.
Ако не стане, според мен Бруно трябва да остане и да продължи своята работа и реформация в тима. А ръководството, което и да е то, да излезе пред феновете и да декларира какво смята да прави, дали ще продължава със същата трансферна политика или ще си вземе поука най-после от грешките си. Един вид да поеме и то отговорност за действията си, а не ГГ да се сърди като малко дете и да напуска отбора всяка година и пак да се връща, а треньорът всеки път да обира пешкира.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Ozzimozzi
Мнения: 7135
Регистриран на: 30 авг 2012 12:20
Контакти:

Re: 19 кръг/Лудогорец - ЦСКА / 27.02.2021/ 15:00 ч.

Мнениеот Ozzimozzi » 28 фев 2021 13:24

[offtopic]Бих искал да чуя от съфорумниците, които така яростно критикуват трансферната политика и по-специално продажбите на Соу, Антов, Снакаре и т.н., какво е тяхното виждане за модела за издръжката на клуба ни без да се продават играчи? По какъв начин би могло да се осигури приличен бюджет за да направиш конкурентен на Лудогорец отбор и същевременно да отговаряш на изискванията за финансов феърплей?[/offtopic]
Защо Левски не е обслужвал дълга си към НАП в последните 2 години, при положение, че това е водещото плащане за придобиване на лиценз?
- Не бих казал, че плащанията към НАП са най-важното нещо за получаване на професионален лиценз.


Красимир Иванов

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3602
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 19 кръг/Лудогорец - ЦСКА / 27.02.2021/ 15:00 ч.

Мнениеот danko_sot » 28 фев 2021 14:58

Ozzimozzi написа:[offtopic]Бих искал да чуя от съфорумниците, които така яростно критикуват трансферната политика и по-специално продажбите на Соу, Антов, Снакаре и т.н., какво е тяхното виждане за модела за издръжката на клуба ни без да се продават играчи? По какъв начин би могло да се осигури приличен бюджет за да направиш конкурентен на Лудогорец отбор и същевременно да отговаряш на изискванията за финансов феърплей?[/offtopic]


[offtopic]Ти май не четеш какво се пише тук. Не е проблемът в продажбата на играчите, а в момента, когато тя бива осъществена. Както и това, че не се взимат никакви заместници или не се взимат навреме. Омръзна ми да повтарям, че и Соу, и Антов можеха да бъдат продадени лятото и да се вземат същите или дори повече пари за тях, а не да бъдат давани под наем в най-неподходящия момент. Понеже съм откровен ще кажа, че за Санкаре може би не стоят по този начин нещата, защото не се знае договорът му кога е изтичал и е имало възможност да си тръгне без пари. Но за Антов и Соу мисля, че е нямало тази опасност.

Както и да е. И да коментираме и да не коментираме. Това е положението вече. Всеки с мнението си.[/offtopic]
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Mitata
Мнения: 6651
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: 19 кръг/Лудогорец - ЦСКА / 27.02.2021/ 15:00 ч.

Мнениеот Mitata » 28 фев 2021 15:03

Ozzimozzi написа:[offtopic]Бих искал да чуя от съфорумниците, които така яростно критикуват трансферната политика и по-специално продажбите на Соу, Антов, Снакаре и т.н., какво е тяхното виждане за модела за издръжката на клуба ни без да се продават играчи? По какъв начин би могло да се осигури приличен бюджет за да направиш конкурентен на Лудогорец отбор и същевременно да отговаряш на изискванията за финансов феърплей?[/offtopic]


[offtopic]Ясно е, че без трансфери не може. В конкретния случай Антов, Санкаре и Соу можеше да бъдат продадени през лятото, след като направим реален, сериозен, не бутафорен опит за атака на титла и купа. При червена титла цената на същите щеше да се вдигне. Ясно е, че след тяхната продажба през зимата шансовете ни са сведени до минимум, особено след вчерашната загуба.

Не съм вътре в кухнята, но ми се струва, че ЦСКА се е затворил в себе си, контактите на ръководството с червената общност са сведени до минимум - епизодично с 20-30 фена и с някои от легендите. Така съпричастността на феновете към червената идея е сведена до минимум, което не спомага с нищо за развитието на клуба. На практика финансите на ЦСКА изцяло зависят от един човек, нека двама да са. Разбира се тази политика нямаше да е проблем, ако ЦСКА печелеше титли и се представяше достойно в Европа. Уви, нито едното, нито другото се случва, за съжаление повече от 12 години (с изключение на 2020г., когато постигнахме няколко престижни победи в ЛЕ).

Разбира се ЦСКА може да продължи да съществува по настоящия начин, но ще трябва да забравим за титли, за успехи в Европа. Ще се наложи да се концентрираме върху трансферната политика, кой свободен футболист ще привличаме, кого ще продаваме, в кой чуждестранен клуб и на каква цена.[/offtopic]
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13760
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: 19 кръг/Лудогорец - ЦСКА / 27.02.2021/ 15:00 ч.

Мнениеот Red_Neck » 28 фев 2021 15:40

[offtopic]:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Трансферът на Бачи даже закъсня с 6 месеца - забравихте ли за секретарката на Дижон? ;)
Санкарето беше по-скоро натирен, а не трансфериран и с право!
... а дойде ли оферта за юноша на клуба от топ първенство го пускаш на мига!

М/у другото пропускате, че половин година се плащат луксозни заплати за двамата от Уотфорд и вече трети треньор се чеше по главата как да ги ползва,.... ама то като се сетя, че 5 човека Бачи две години и кусур го мъчеха сам в атака и за капак феновете го нареждаха, че не може сам да си я центрира, свали и вкара.... ;)

Приказки за издръжка от "червената общност" въобще не мисля да коментирам![/offtopic]
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Mitata
Мнения: 6651
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: 19 кръг/Лудогорец - ЦСКА / 27.02.2021/ 15:00 ч.

Мнениеот Mitata » 28 фев 2021 15:55

Red_Neck написа:[offtopic]:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Трансферът на Бачи даже закъсня с 6 месеца - забравихте ли за секретарката на Дижон? ;)
Санкарето беше по-скоро натирен, а не трансфериран и с право!
... а дойде ли оферта за юноша на клуба от топ първенство го пускаш на мига!

М/у другото пропускате, че половин година се плащат луксозни заплати за двамата от Уотфорд и вече трети треньор се чеше по главата как да ги ползва,.... ама то като се сетя, че 5 човека Бачи две години и кусур го мъчеха сам в атака и за капак феновете го нареждаха, че не може сам да си я центрира, свали и вкара.... ;)

Приказки за издръжка от "червената общност" въобще не мисля да коментирам![/offtopic]


[offtopic]Повече от ясно е, че Червената общност сама не е в състояние да издържа ЦСКА. Но би могла да постигне много по-висок дял, което ще дойде с евентуалните успехи на клуба. Когато ЦСКА тъпче на едно място години наред мотивацията е убита.

Не мисля, че ЦСКА трябва да се ангажира с плащането на луксозни заплати, които утежняват бюджета на ЦСКА без да се постигат видими резултати.[/offtopic]
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!

Kalin123
Мнения: 165
Регистриран на: 03 юни 2018 23:30
Контакти:

Re: 19 кръг/Лудогорец - ЦСКА / 27.02.2021/ 15:00 ч.

Мнениеот Kalin123 » 28 фев 2021 16:54

Каквото и да си говорим в момента сме в много деликатна ситуация. Загубихме един от мачовете на сезона, следва друг такъв този с Черно море. Напът сме да загубим всичко в рамките на седмица, както вече сме го правили при първия престой на Стамен Белчев. Направо незнам кой е фаворит във вторник... Дано да ги отстраним, но ще е много трудно. Ще трябва да разчитаме на Вион като дефанзивен, а според мен той не се справя добре там. Жеферсон не е ясно в каква форма е. Варела и Бисмарк не ги броя за хора, които могат да решат мач поне засега. Йомов е в дупка, Синклер е доста неефективен ако играе бек, Кери тотално загуби доверието на треньора. Кайседо се адаптиеа тепърва. Надявам се Кох, Матей и Занев да се сработят бързо. Нямаме никаква дълбочина в отбора. Днес е последен ден на трансферния период ако не се обявят поне два трансфера просто няма да издържим с наличните футболисти дори за второто място.

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9228
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: 19 кръг/Лудогорец - ЦСКА / 27.02.2021/ 15:00 ч.

Мнениеот bubka » 28 фев 2021 17:48

Не може ли да се премине в малко по-офанзивен вариант на тази схема. Аталанта от няколко сезона играят 3-4-1-2, но го правят в изключително атакуващ стил. Ако ще я караме така по Моуриньовски всеки мач за 1:0, по-добре баче Стамен да си беше стоял.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта