Черняускас и другите вратари в първенството

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

CaptainBertorelli
Мнения: 2060
Регистриран на: 15 авг 2017 13:22
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот CaptainBertorelli » 22 дек 2018 21:32

Ozzimozzi написа:
krumeto написа:
защо написа:
Ozzimozzi написа:
kiril.a.d написа::) пак ще го напиша, колкото и...не знам си кой си да го трие:
- Георги Велинов беше много добър вратар, но легенди са Георги Найденов, Стоян Йорданов и Йордан Филипов!
Ето ти и примерно сравнение: Паро, не е легенда като футболист, но е легенда като треньор ;)
А в изказването на Велинов, личи лична оценка за собствената му работа като...И аз, колегата на Велинов, не съм съгласен с нея! - още притрепервам, когато върнат топката към Витя ;)...Слава Богу, трета грешка още не е направил...А може би, чисто по Балкански, всичко е до три пъти?...Ама ако е така, как ще се отървем от Балканския си манталитет и ще пробием в Европа?


Това дали един футболист е легенда или не, си е доста субективно, но явно на теб са ти много високи критериите.
За мен Джони си е легенда!
257 мача в А ПФГ с екипа на ЦСКА
Шампион на България (1980, 1981, 1982, 1983, 1987, 1992)
Носител на Купата на България (1981, 1983, 1985, 1987).
Футболист № 1 на България за 1981 г.
Полуфиналист за КЕШ през 1982 г.

Е, статистиката може да покаже нещо, ама чак легенди не прави. Джони имаше страхотен рефлекс, когато беше във форма, беше от световна класа, даже над нея. Проблемът е, че беше непостоянен, не можеше винаги да си сигурен, че ще покаже най-доброто. А и силата му беше главно в рамката, макар че те вратарите тогава не излизаха толкова и по принцип, а и той имаше Джеки отпред. На моменти пък толкова се увличаше да вика на защитниците, че пропускаше да забележи, че топката е влязла. Найденов, Йорданов и Филипов не ги помня, ама от тия, които помня (Велинов е първият), по-добър вратар не сме имали. А ако се абстрахираме от слабите моменти и гледаме само мачовете, в които е бил на 100%, и в света трудно ще кажа, че се сещам за по-добър.

Всеки си има една легенда-вратар.
А легенда на ЦСКА за всички ви е бил Найденов, ако сте го гледали.

Бих казал, че всяко поколение си има легенди и е много неправилно да се правят сравнения между футболисти от различни поколения и времена. Пак казвам, че определението "легенда" е доста субективно.

Според мен легендата може да е само една. При нас е Ицо, при подуенци Гунди. Има и други изключително класни футболисти, какъвто беше Велинов. Като вратар след него и аз не се сещам да сме имали истинска класа. Черни няма класата на Джони, но е стабилен вратар. Не е малко в сегашната реалност.
Хайл Мусолини

Потребителски аватар
шивача
Мнения: 10155
Регистриран на: 11 авг 2011 13:06
Skype: С нами Бог!
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот шивача » 22 дек 2018 22:08

CaptainBertorelli написа:
Ozzimozzi написа:
krumeto написа:
защо написа:
Ozzimozzi написа:
kiril.a.d написа::) пак ще го напиша, колкото и...не знам си кой си да го трие:
- Георги Велинов беше много добър вратар, но легенди са Георги Найденов, Стоян Йорданов и Йордан Филипов!
Ето ти и примерно сравнение: Паро, не е легенда като футболист, но е легенда като треньор ;)
А в изказването на Велинов, личи лична оценка за собствената му работа като...И аз, колегата на Велинов, не съм съгласен с нея! - още притрепервам, когато върнат топката към Витя ;)...Слава Богу, трета грешка още не е направил...А може би, чисто по Балкански, всичко е до три пъти?...Ама ако е така, как ще се отървем от Балканския си манталитет и ще пробием в Европа?


Това дали един футболист е легенда или не, си е доста субективно, но явно на теб са ти много високи критериите.
За мен Джони си е легенда!
257 мача в А ПФГ с екипа на ЦСКА
Шампион на България (1980, 1981, 1982, 1983, 1987, 1992)
Носител на Купата на България (1981, 1983, 1985, 1987).
Футболист № 1 на България за 1981 г.
Полуфиналист за КЕШ през 1982 г.

Е, статистиката може да покаже нещо, ама чак легенди не прави. Джони имаше страхотен рефлекс, когато беше във форма, беше от световна класа, даже над нея. Проблемът е, че беше непостоянен, не можеше винаги да си сигурен, че ще покаже най-доброто. А и силата му беше главно в рамката, макар че те вратарите тогава не излизаха толкова и по принцип, а и той имаше Джеки отпред. На моменти пък толкова се увличаше да вика на защитниците, че пропускаше да забележи, че топката е влязла. Найденов, Йорданов и Филипов не ги помня, ама от тия, които помня (Велинов е първият), по-добър вратар не сме имали. А ако се абстрахираме от слабите моменти и гледаме само мачовете, в които е бил на 100%, и в света трудно ще кажа, че се сещам за по-добър.

Всеки си има една легенда-вратар.
А легенда на ЦСКА за всички ви е бил Найденов, ако сте го гледали.

Бих казал, че всяко поколение си има легенди и е много неправилно да се правят сравнения между футболисти от различни поколения и времена. Пак казвам, че определението "легенда" е доста субективно.

Според мен легендата може да е само една. При нас е Ицо, при подуенци Гунди. Има и други изключително класни футболисти, какъвто беше Велинов. Като вратар след него и аз не се сещам да сме имали истинска класа. Черни няма класата на Джони, но е стабилен вратар. Не е малко в сегашната реалност.

Илия Вълов беше следващия отличен вратар след Велинов. В Керкраде сигурно още го помнят :mrgreen: Иначе след 90-те не сме случвали на Бг вратар, макар през рамката да минаха Димитър Попов, Илиян Василев , Петко Петков, Радо Станев, все талантливи, млади вратари. От чужденците впечатление ми направиха Ненад Лукич и Мболи.
НОСТРАДАМУС : 2024г болната мома отива в отвъдното !

Потребителски аватар
Red Warrior
Мнения: 9211
Регистриран на: 10 авг 2011 15:50
Местоположение: София
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот Red Warrior » 22 дек 2018 22:38

[offtopic]Петко Петков беше гадже на учителката ми по физическо в основното училище. Беше готина мацка сигурно 25-26 годишна. Бяхме пети, или шести клас когато Петков дойде да ни тренира в един час по физическо за едно училищно първенство. Беше голямо натягане да се представим добре. Но аз бях единствения, който играеше и с двата крака, особено с левачката(и много добре с глава между другото) и бях несменяем титуляр по лявото крило. Играл съм и ляв бек, но бях на нивото на Жеферсон. :mrgreen:[/offtopic]
Пиеш ли вода, мисли за извора. - китайска мъдрост

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот защо » 22 дек 2018 22:44

шивача написа:Илия Вълов беше следващия отличен вратар след Велинов. В Керкраде сигурно още го помнят :mrgreen: Иначе след 90-те не сме случвали на Бг вратар, макар през рамката да минаха Димитър Попов, Илиян Василев , Петко Петков, Радо Станев, все талантливи, млади вратари. От чужденците впечатление ми направиха Ненад Лукич и Мболи.

Да, Вълов не беше толкова атрактивен, ама почти не правеше грешки, винаги добре позициониран, много добре се ориентираше при центриранията, беше и доста пъргав, особено когато не му бяха повече килограмите, само беше малко нисък за вратар иии... актуалната тема за играта с крака. :lol: Аутовете му ги биеше Трифон, ама когато вкарваше топката от ръка и нямаше как Трифон да го замести, се е случвало и да я изкара в тъч. :lol: А от младите си пропуснал Румен Ненов, който си беше наистина качествен вратар, ама играеше в едни времена, когато отборът като цяло беше слаб и недокомплектован, та не можа да постигне нищо.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
todorov
Мнения: 409
Регистриран на: 07 апр 2009 09:36
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот todorov » 23 дек 2018 19:37

Черни в последно време си подобри доста играта. Заради него загубихме точки, но и много пъти той измъкна отбора от много конфузни ситуации. Пооправи си играта с крака, но все още има много нисък процент на пресечени пасове. Забелязал съм, че почти винаги стои забит на голлинията и се надява на защитата.

Потребителски аватар
Red Warrior
Мнения: 9211
Регистриран на: 10 авг 2011 15:50
Местоположение: София
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот Red Warrior » 23 дек 2018 19:59

Подкрепям, че Черни е стабилен вратар. Да, направи няколко грешки, но не е той виновника за изгубените точки. Мисля, че като цяло дава стабилност на защитата. Нещо друго - четох, че ще разтрогваме с Китанов, което според мен е прибързано. Мисля, че не трябваше да го отписваме заради две грешки, които и Черни направи.
Пиеш ли вода, мисли за извора. - китайска мъдрост

Потребителски аватар
шивача
Мнения: 10155
Регистриран на: 11 авг 2011 13:06
Skype: С нами Бог!
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот шивача » 23 дек 2018 23:00

защо написа:
шивача написа:Илия Вълов беше следващия отличен вратар след Велинов. В Керкраде сигурно още го помнят :mrgreen: Иначе след 90-те не сме случвали на Бг вратар, макар през рамката да минаха Димитър Попов, Илиян Василев , Петко Петков, Радо Станев, все талантливи, млади вратари. От чужденците впечатление ми направиха Ненад Лукич и Мболи.

Да, Вълов не беше толкова атрактивен, ама почти не правеше грешки, винаги добре позициониран, много добре се ориентираше при центриранията, беше и доста пъргав, особено когато не му бяха повече килограмите, само беше малко нисък за вратар иии... актуалната тема за играта с крака. :lol: Аутовете му ги биеше Трифон, ама когато вкарваше топката от ръка и нямаше как Трифон да го замести, се е случвало и да я изкара в тъч. :lol: А от младите си пропуснал Румен Ненов, който си беше наистина качествен вратар, ама играеше в едни времена, когато отборът като цяло беше слаб и недокомплектован, та не можа да постигне нищо.

На Вълов нямам спомен да му помня някаква грешка, докато на Джонито си спомням няколко и в двата му периода при нас. За Румбата се сетих, но горкичкия кво преживя.....затова не го написах, най-вече заради един негов мач с много голове :cry:
НОСТРАДАМУС : 2024г болната мома отива в отвъдното !

CaptainBertorelli
Мнения: 2060
Регистриран на: 15 авг 2017 13:22
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот CaptainBertorelli » 24 дек 2018 11:13

шивача написа:
защо написа:
шивача написа:Илия Вълов беше следващия отличен вратар след Велинов. В Керкраде сигурно още го помнят :mrgreen: Иначе след 90-те не сме случвали на Бг вратар, макар през рамката да минаха Димитър Попов, Илиян Василев , Петко Петков, Радо Станев, все талантливи, млади вратари. От чужденците впечатление ми направиха Ненад Лукич и Мболи.

Да, Вълов не беше толкова атрактивен, ама почти не правеше грешки, винаги добре позициониран, много добре се ориентираше при центриранията, беше и доста пъргав, особено когато не му бяха повече килограмите, само беше малко нисък за вратар иии... актуалната тема за играта с крака. :lol: Аутовете му ги биеше Трифон, ама когато вкарваше топката от ръка и нямаше как Трифон да го замести, се е случвало и да я изкара в тъч. :lol: А от младите си пропуснал Румен Ненов, който си беше наистина качествен вратар, ама играеше в едни времена, когато отборът като цяло беше слаб и недокомплектован, та не можа да постигне нищо.

На Вълов нямам спомен да му помня някаква грешка, докато на Джонито си спомням няколко и в двата му периода при нас. За Румбата се сетих, но горкичкия кво преживя.....затова не го написах, най-вече заради един негов мач с много голове :cry:

Аз си спомням само една катастрофална грешка - Аустрия във Виена. Вълов действително нямаше елементарни грешки, но не помня и извънземни спасявания след тупалки от близо, които му бяха специалитет на Велинов.
Хайл Мусолини

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот защо » 25 дек 2018 23:14

шивача написа:За Румбата се сетих, но горкичкия кво преживя.....затова не го написах, най-вече заради един негов мач с много голове :cry:

Е, другият, дето е пускал толкова, е Стоян Йорданов, та, случва се. За Йорданов има смекчаващо вината обстоятелство, все пак, че Гунди го е нокаутирал в началото на мача, Филипов тогава е бил със счупена ръка и резерва е бил Станчо Бончев, който по принцип се е бил примирил с ролята на трети вратар (а и той е бил голям вратар, от Локо Пд е стигнал до национала, ама то и това е било грешка, да събереш тримата най-добри вратари в един отбор) и вечерта е изкарал с някакви комшиийки, баскетболистки, на мача е дошъл недоспал, махурлия, даже не си е носел екип и когато се наложило да влиза, казал, че не може да пази, не е готов и Йорданов си довършил мача леко неадекватен, даже не много леко, щото после не го помнел. Както Вълов не помнеше мача с Ейре.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот kiril.a.d » 03 яну 2019 12:19

защо написа:
шивача написа:За Румбата се сетих, но горкичкия кво преживя.....затова не го написах, най-вече заради един негов мач с много голове :cry:

Е, другият, дето е пускал толкова, е Стоян Йорданов, та, случва се. За Йорданов има смекчаващо вината обстоятелство, все пак, че Гунди го е нокаутирал в началото на мача, Филипов тогава е бил със счупена ръка и резерва е бил Станчо Бончев, който по принцип се е бил примирил с ролята на трети вратар (а и той е бил голям вратар, от Локо Пд е стигнал до национала, ама то и това е било грешка, да събереш тримата най-добри вратари в един отбор) и вечерта е изкарал с някакви комшиийки, баскетболистки, на мача е дошъл недоспал, махурлия, даже не си е носел екип и когато се наложило да влиза, казал, че не може да пази, не е готов и Йорданов си довършил мача леко неадекватен, даже не много леко, щото после не го помнел. Както Вълов не помнеше мача с Ейре.

Първо, ЧНГ колеги! - живи и здрави и дай Боже тази година поне Купата да вземем...
За Вълов, подкрепям. Но се сещам и за Пифа ;) - и той беше добър вратар. Честно, не мога да разбера, защо търсят и вратари от чужбина?!...Не е трудно, всеки български вратар да се доизгради, само да му се има доверие!!! А не...да се търсят такива като Витя, който с нищо не блести в повече, да кажем ат Макенджиев!
А сега за Йорданов и злополучния мач:
[offtopic]- хора, това беше нагласен мач, от шефа на "Левски" - Васил Цанов, лявата ръка на Тошо, в момент, когато Милко Балев беше в отпуска и нямаше кой да защити ЦСКА! И беше отмъщението на Цанов, заради европейския триумф на ЦСКА, предишния сезон! Такава гадина беше Васил Цанов...
Та в този мач (7:2) още ми е пред очите, как съдията свири гол, а топката не е преминала голлинията и Йорданов, който вече я беше хванал, се ядоса и я запокити във вратата! - поне да е минала голлинията...И получи за това, жълт картон...
Не помня, кой по ред гол беше, но след този епизод, вече се смеех и не се ядосвах! - въпреки че бях само на 9 годинки ;)...
Така се смях и на онзи мач, Литекс - ЦСКА 8:0, още след третия гол, като обявих и крайния резултат, още на полувремето! Помня, Пената горкия, чак до полувремето не можеше да разбере, какво става :)...
Та така с нашето първенство и точно по такива начини съсипваме футболистите си, карайки ги не да играят, а да не играят!!! - и после чакаме резултати от тях, че и от Националния...Ей такива професионалисти изграждаме, които излизат на терена, не да играят футбол, а да си заработят заплатите! И после търсим чужденци...Е, българска ни работа...[/offtopic]
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Mitata, slash1912 и 20 госта