Черняускас и другите вратари в първенството

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

BateRiste
Мнения: 10
Регистриран на: 17 дек 2018 18:30
Контакти:

Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот BateRiste » 17 дек 2018 19:23

Здравейте!

От известно време чета, че много хора пишат как Черняускас не бил много добър, че трябвало друг вратар, че не знам си кво още. Гледам обаче, че и след 20 мача имаме само 8 допуснати гола, което честно казано не си спомням от кога не се е случвало. Едва ли той е толкова зле, а защитата да е толкова перфектна? Едва ли всеки удар във вратата е гол? На пръв поглед това ми изглеждат пълни глупости, но отделих двата часа, за да събера статистика за вратарите от топ 5 в класирането, за да може да се обсъжда нещо конкретно, а не само „много е добър!“, после „не, не, мега зле е, не виде ли баце?!“ и прочие.

И така, Черняускас е най-добрият вратар в „А“ група, според статистиката. Точка.

Извадил съм за всички 20 мача статистика за броя точни удари във вратата и съответно допуснатите голове. Източниците са ми следните:
https://www.livescore.com/soccer/bulgaria/a-pfg/#/20180720
https://bulgarian-football.com/parva-liga.html

Информацията изглежда ето така:

Изображение

Става видно, че един на всеки 5 удара е гол. Също, и че Берое играе без защита :) За Левски трябваше да се разделят там нещата, че е сложна работата, но не и розова.

В заключение - вратарската позиция не ни е проблем, другаде трябва да се търси подобрене и да се инвестират нерви, средства и очаквания. Ако някой не е особено съгласен или има коментар, да пише. Не ми остана време да направя статистика за Георги Петков или Стерякис, както и не съм взел мачовете от купата на България. Ако някой има време и му се занимава - да го добави в темата :)

Прикачвам всички останали статистически разбивки за всеки от вратарите.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

gihuelo
Мнения: 5671
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот gihuelo » 17 дек 2018 20:06

BateRiste написа:Здравейте!

От известно време чета, че много хора пишат как Черняускас не бил много добър, че трябвало друг вратар, че не знам си кво още. Гледам обаче, че и след 20 мача имаме само 8 допуснати гола, което честно казано не си спомням от кога не се е случвало. Едва ли той е толкова зле, а защитата да е толкова перфектна? Едва ли всеки удар във вратата е гол? На пръв поглед това ми изглеждат пълни глупости, но отделих двата часа, за да събера статистика за вратарите от топ 5 в класирането, за да може да се обсъжда нещо конкретно, а не само „много е добър!“, после „не, не, мега зле е, не виде ли баце?!“ и прочие.

И така, Черняускас е най-добрият вратар в „А“ група, според статистиката. Точка.

Извадил съм за всички 20 мача статистика за броя точни удари във вратата и съответно допуснатите голове. Източниците са ми следните:
https://www.livescore.com/soccer/bulgaria/a-pfg/#/20180720
https://bulgarian-football.com/parva-liga.html

Информацията изглежда ето така:

Изображение

Става видно, че един на всеки 5 удара е гол. Също, и че Берое играе без защита :) За Левски трябваше да се разделят там нещата, че е сложна работата, но не и розова.

В заключение - вратарската позиция не ни е проблем, другаде трябва да се търси подобрене и да се инвестират нерви, средства и очаквания. Ако някой не е особено съгласен или има коментар, да пише. Не ми остана време да направя статистика за Георги Петков или Стерякис, както и не съм взел мачовете от купата на България. Ако някой има време и му се занимава - да го добави в темата :)

Прикачвам всички останали статистически разбивки за всеки от вратарите.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Бате Ристе, огромно благодаря от всички потребители за труда който си положил. Браво!
Официално имаш покана да правиш темите за мачовете и контролите защото титуляра май го контузиха :) Всякаква друга статистика ,поне от мен ,ще бъде прочетена с огромен интерес.

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот kiril.a.d » 17 дек 2018 20:36

Казах го и пак ще го кажа (като бивш вратар):
- имаме най-добрата защита, поради което ударите към Витя Черномустачков :lol: са малко. Но пробият ли защитата, Витя пуска много левашки голове!!! По мои, груби сметки, трябваше да е допуснал само 3 гола...Да не говорим, как му треперят "мартинките" в отговорни мачове, където и 1 гол решава срещата!
За мен, не е за ЦСКА, просто защото е средностатистически вратар! - пак благодарение на защитата ни!
Пред него, бих предпочел на вратата ни да е Перниш или Макенджиев...а за Стериакис, който спаси Славия от нашата бомбардировка, направо да не говорим! - че и е младо момчето ;)
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

Mirosvel
Мнения: 520
Регистриран на: 22 юни 2015 17:07
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот Mirosvel » 17 дек 2018 23:35

kiril.a.d написа:Казах го и пак ще го кажа (като бивш вратар):
- имаме най-добрата защита, поради което ударите към Витя Черномустачков :lol: са малко. Но пробият ли защитата, Витя пуска много левашки голове!!! По мои, груби сметки, трябваше да е допуснал само 3 гола...Да не говорим, как му треперят "мартинките" в отговорни мачове, където и 1 гол решава срещата!
За мен, не е за ЦСКА, просто защото е средностатистически вратар! - пак благодарение на защитата ни!
Пред него, бих предпочел на вратата ни да е Перниш или Макенджиев...а за Стериакис, който спаси Славия от нашата бомбардировка, направо да не говорим! - че и е младо момчето ;)


Прав си за Перниш. Този без да блести е най опитния и класен вратар в цялата ни умряла А група!

Потребителски аватар
шивача
Мнения: 10144
Регистриран на: 11 авг 2011 13:06
Skype: С нами Бог!
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот шивача » 17 дек 2018 23:39

Аз съм за Китанов. Навремето и Джони Велинов грешеше, но пък стана голям вратар. Просто иска да се работи с него и да му се доверят. Иначе Кайзер от Ботев също ми харесва, но Черни не е за нас.
НОСТРАДАМУС : 2024г болната мома отива в отвъдното !

MarianDimitrov
Мнения: 342
Регистриран на: 28 апр 2018 17:14
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот MarianDimitrov » 18 дек 2018 00:28

Човекът ви е извадил статистика, вие пак си знаете своето. Когато фактите говорят и Боговете мълчат, с изключение на дървените философи !
Велик ЦСКА !

peliforewer
Мнения: 9456
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот peliforewer » 18 дек 2018 07:31

Mirosvel написа:
kiril.a.d написа:Казах го и пак ще го кажа (като бивш вратар):
- имаме най-добрата защита, поради което ударите към Витя Черномустачков :lol: са малко. Но пробият ли защитата, Витя пуска много левашки голове!!! По мои, груби сметки, трябваше да е допуснал само 3 гола...Да не говорим, как му треперят "мартинките" в отговорни мачове, където и 1 гол решава срещата!
За мен, не е за ЦСКА, просто защото е средностатистически вратар! - пак благодарение на защитата ни!
Пред него, бих предпочел на вратата ни да е Перниш или Макенджиев...а за Стериакис, който спаси Славия от нашата бомбардировка, направо да не говорим! - че и е младо момчето ;)


Прав си за Перниш. Този без да блести е най опитния и класен вратар в цялата ни умряла А група!

Ако на Черни му бяха вкарали гол като този какъвто вкара Обертан на Перниш във форума щяха да се търкаля вратарски глави, а Кирчо адето щеше да размахва кървав ятаган.Така ли не разбрахте че ЦСКА разполага с двама класни вратари и най-малкия ни проблем са вратарите,авторът на темата си е направил труда да ви го докаже,но все още има Тома неверници.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

Ozzimozzi
Мнения: 7132
Регистриран на: 30 авг 2012 12:20
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот Ozzimozzi » 18 дек 2018 08:31

шивача написа:Аз съм за Китанов. Навремето и Джони Велинов грешеше, но пък стана голям вратар. Просто иска да се работи с него и да му се доверят. Иначе Кайзер от Ботев също ми харесва, но Черни не е за нас.

Китанов има качества, но явно няма психика да играе под напрежение. Дано излезе от дупката в която изпадна и да започне да играе пак редовно в някой отбор, където няма да е подложен на такъв натиск, а след време кой знае може пак да дойде при нас.
Чета, че ръководството ни е отправило предложение за нов договор към Черниаускас, което според мен е много правилен ход. Абсолютно класен за нашето първенство вратар и статистиката, която колегата си е направил труда да извади го потвърждава!
Защо Левски не е обслужвал дълга си към НАП в последните 2 години, при положение, че това е водещото плащане за придобиване на лиценз?
- Не бих казал, че плащанията към НАП са най-важното нещо за получаване на професионален лиценз.


Красимир Иванов

Потребителски аватар
шивача
Мнения: 10144
Регистриран на: 11 авг 2011 13:06
Skype: С нами Бог!
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот шивача » 18 дек 2018 09:55

MarianDimitrov написа:Човекът ви е извадил статистика, вие пак си знаете своето. Когато фактите говорят и Боговете мълчат, с изключение на дървените философи !

По статистика Подуенци имат повече победи над нас. Разтълкувай ми я, професоре?
По статистика мача ЦСКА-Славия се игра на вратата на Славия, питай Черни как завърши.
По статистика взехме и крачкомера Раул Лое.....по статистика вратар не се оценява. Може да "говори" статистиката, но за статистиците. Навремето на Илия Вълов му забихме отличен шест и статистически погледнато го привлякохме на Армията.
Тази статистика говори повече за защитата като цяло , а и отборната игра, а не за вратаря.
Иначе по статистика Камбура има повече голове от Бербатов и Любо Пенев, но едните са вкарвали Реал и Ливърпул, а Камбура на Левски.
НОСТРАДАМУС : 2024г болната мома отива в отвъдното !

Потребителски аватар
шивача
Мнения: 10144
Регистриран на: 11 авг 2011 13:06
Skype: С нами Бог!
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот шивача » 18 дек 2018 09:57

Ozzimozzi написа:
шивача написа:Аз съм за Китанов. Навремето и Джони Велинов грешеше, но пък стана голям вратар. Просто иска да се работи с него и да му се доверят. Иначе Кайзер от Ботев също ми харесва, но Черни не е за нас.

Китанов има качества, но явно няма психика да играе под напрежение. Дано излезе от дупката в която изпадна и да започне да играе пак редовно в някой отбор, където няма да е подложен на такъв натиск, а след време кой знае може пак да дойде при нас.
Чета, че ръководството ни е отправило предложение за нов договор към Черниаускас, което според мен е много правилен ход. Абсолютно класен за нашето първенство вратар и статистиката, която колегата си е направил труда да извади го потвърждава!


Ми всеки си има мнение. Аз моето си го казах. А за лявото ни бекче съм изхабил клавиатура и половина.
Трябва ни нов вратар, ляв бек, Тошко Неделев и вентуално заместник на Десподов.
НОСТРАДАМУС : 2024г болната мома отива в отвъдното !


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта