Черняускас и другите вратари в първенството

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
шивача
Мнения: 10152
Регистриран на: 11 авг 2011 13:06
Skype: С нами Бог!
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот шивача » 18 дек 2018 12:13

peliforewer написа:
шивача написа:
MarianDimitrov написа:Човекът ви е извадил статистика, вие пак си знаете своето. Когато фактите говорят и Боговете мълчат, с изключение на дървените философи !

По статистика Подуенци имат повече победи над нас. Разтълкувай ми я, професоре?
По статистика мача ЦСКА-Славия се игра на вратата на Славия, питай Черни как завърши.
По статистика взехме и крачкомера Раул Лое.....по статистика вратар не се оценява. Може да "говори" статистиката, но за статистиците. Навремето на Илия Вълов му забихме отличен шест и статистически погледнато го привлякохме на Армията.
Тази статистика говори повече за защитата като цяло , а и отборната игра, а не за вратаря.
Иначе по статистика Камбура има повече голове от Бербатов и Любо Пенев, но едните са вкарвали Реал и Ливърпул, а Камбура на Левски.

Намекваш че Черни е виновен за гола на Карабельов доколкото разбирам, не съм съгласен.

Честно казано , не го виня, но пък някой вратари биха го спасили положението. Просто за мен този вратар не е за ЦСКА. Несигурен ми е.
НОСТРАДАМУС : 2024г болната мома отива в отвъдното !

BateRiste
Мнения: 10
Регистриран на: 17 дек 2018 18:30
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот BateRiste » 18 дек 2018 13:01

от gihuelo:
Бате Ристе, огромно благодаря от всички потребители за труда който си положил. Браво!
Официално имаш покана да правиш темите за мачовете и контролите защото титуляра май го контузиха :) Всякаква друга статистика ,поне от мен ,ще бъде прочетена с огромен интерес.

Благодаря! Ще опитам да пусна следващата година, но като цяло не съм активен по форумите и ще е добре за всеки случай рехабилитаторите да "отконтузят" титуляра :)

peliforewer
Мнения: 9473
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот peliforewer » 18 дек 2018 13:07

шивача написа:
peliforewer написа:
шивача написа:
MarianDimitrov написа:Човекът ви е извадил статистика, вие пак си знаете своето. Когато фактите говорят и Боговете мълчат, с изключение на дървените философи !

По статистика Подуенци имат повече победи над нас. Разтълкувай ми я, професоре?
По статистика мача ЦСКА-Славия се игра на вратата на Славия, питай Черни как завърши.
По статистика взехме и крачкомера Раул Лое.....по статистика вратар не се оценява. Може да "говори" статистиката, но за статистиците. Навремето на Илия Вълов му забихме отличен шест и статистически погледнато го привлякохме на Армията.
Тази статистика говори повече за защитата като цяло , а и отборната игра, а не за вратаря.
Иначе по статистика Камбура има повече голове от Бербатов и Любо Пенев, но едните са вкарвали Реал и Ливърпул, а Камбура на Левски.

Намекваш че Черни е виновен за гола на Карабельов доколкото разбирам, не съм съгласен.

Честно казано , не го виня, но пък някой вратари биха го спасили положението. Просто за мен този вратар не е за ЦСКА. Несигурен ми е.

На база другите вратари в шампионата Черни е класа, може би Ренан е по-квалитетен,а другите редуват силни и слаби мачове.Тук много се набляга и на това че защитата на ЦСКА била желязна не съм много съгласен,по-добра е от миналия сезон но продължават да се допускат елементарни грешки. Лясков,Николич, Джеферсън Манолев често грешат,не получават и достатъчна подкрепа от фланговите футболисти пред тях,Чорбаджийски и Бодуров допуснаха няколко елементарни гола с глава.Това го пиша с цел не да упреквам дадени футболисти, а да ви вметна че вратарите на ЦСКА са с голям принос за малкото получени голове през есента и не трябва да се неглижират.
Последна промяна от peliforewer на 18 дек 2018 21:59, променено общо 1 път.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

Потребителски аватар
t0bl3ro_bg
Мнения: 5929
Регистриран на: 06 сеп 2010 20:35

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот t0bl3ro_bg » 18 дек 2018 14:05

По незнайни причини - е с мега малко допуснати голове при тоя неможач с името, а по още по-незнайни се карате за вратаря, че бил добър :lol:

Tва е все едно да кажа, че митрев е добър вратар :roll: :roll:

Мега слаб вратар, с мега слаб треньор. Славиша с тия играчи щеше да е с малко, но пред Разград.

Kiril2681
Мнения: 1143
Регистриран на: 04 авг 2015 17:00

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот Kiril2681 » 18 дек 2018 14:33

Черни подобри доста концентрацията си и въобще играта си, след онзи нещастен автогол срещу Морето. Разбира се, това се случи и защото го оставиха и един вид, декларираха, че все още му имат доверие - това наистина е важно за всеки един футболист. Между другото, относно останалите 2 примера за грешки - срещу Лудогорец и Левски, имам малко по-различно мнение - срещу Лудогорец се справи добре срещу излязал очи в очи с него нападател, да, тръгна да го преследва малко емоционално, но тогава грешката беше поделена, защото така и един в червено не се върна на голлинията- мисля че достатъчно го обсъждахме тогава. Срещу Левски беше просто лош късмет - покри си ъгъла, просто топката рекушира в гредата и гърба му - такива голове са допускали сума вратари, много по-добре от него, но пък извади наистина опасен удар, на Костов ли беше, с глава под гредата, извади ни и срещу Рига, тук, нещо което доста се забравя, дори с Ботев онзи ден ни извади няколко пъти. Адашът, който уж е бил вратар, подчертавам УЖ, го вини за гола на Ботев, това е несериозно, адаш, наистина несериозно и в комплект с уникалните ти познания по правилото на засадата, ми навява тъжни мисли относто твоето спортно минало. :) С усмивка, разбира се! Та, според мен Черни си е супер за България, статистиката му, която сте извадили също е добра, само че е малко неточна, от гледна точка на процента спасени удари, защото това срещу Ч.М. не е удар във вратата, това на Обертан е греда, което също не се води точен удар, няма голямо значение де, просто вметвам.
от Kris_men2000 » 31 юли 2019 00:31

Целият проблем на Левски не е в ръководството или в славинизацията а в това , че 90% от феновете са тъпи като магарета и грам не разбират от футбол

BateRiste
Мнения: 10
Регистриран на: 17 дек 2018 18:30
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот BateRiste » 18 дек 2018 14:47

Прочетох всички мнения „за“ и „против“ и ще се опитам да отговоря колкото се може по-изчерпателно. Сигурно ще стане малко дълго, но все пак тва е форум, а не чат, и който иска ще си прочете всичко

Като цяло искам да обобщя, че очевидно статистиката не е еквивалентна на това какво става в реалния живот, но е отправна точка някаква, която в комбинация с други фактори да изгради представа за нещата. Ясно е, че ако двама души изкарват по 1000 лв., а един – 4000, то средната заплата от 2000 лв., никой не я взима :) И с подобна статистика, очевидно опростена, се илюстрира някаква медиана на показателите на играча. В крайна сметка, като теглиш чертата след 20 мача, все някак обективно трябва да се направи оценка. Например, аз чак след като направих сметките установих колко е важен за Берое Душан Перниш и ако не е той, сигурно щяха да са доста по-надолу в класирането. Май на всички ни е ясно, че ако си оправят защитата ще са преди Левски, някъде с нас сигурно. Но на този етап няма логика да си сменят вратаря. Подобна е и ситуацията при нас – имаме най-добрия вратар или хайде, най-добрата комбинация от „защита + вратар“. Падаме обаче от Левски и Лудогорец с по 0:1. Какво значи това, че трябва да заздравим защитата и да сложим по-класен вратаря ли? За хикс ли се борим, да не сме Славия случайно? Не е ли въпросът по-скоро „Защо на тези мачове не вкарваме?“. Ясно е, че в повечето случаи Левски или Лудогорец ще ти вкарат гол или два и ми се струва нормално да завършват такива мачове 3:2, 3:1, 2:1 и т.н.

Започвам с най-смисления коментар „против“:
kiril.a.d написа:
Дай ся статистика, колко удара от тези, са от извън наказателното поле, т.е. поради невъзможност да се пробие защитата и отчаян опит за вкарване на гол?

Съгласен съм, абсолютно. Има значение от къде е ударът, дали е във вратаря, дали е силен, дали се налага плонж, дали само позициониране, дали е с глава, дали е грешка на самия вратар с тъп пас преди това. Ако някой може да изгледа всички тези мачове за всички вратари по отделно и всеки удар във вратата да го оцени обективно от 1 до 10, наистина ще получим категоричен отговор кой е най-добрият вратар за първите 20 мача. Но дотогава разполагаме само с това, което аз съм извадил и ако някой не е съгласен, да отдели 1-2 дни и да пише после какви са резултатите и ще се съглася с тях веднага

kiril.a.d написа:
Казах го и пак ще го кажа (като бивш вратар):
- имаме най-добрата защита, поради което ударите към Витя Черномустачков :lol: са малко. Но пробият ли защитата, Витя пуска много левашки голове!!! По мои, груби сметки, трябваше да е допуснал само 3 гола...Да не говорим, как му треперят "мартинките" в отговорни мачове, където и 1 гол решава срещата!

Съгласен съм, че може би имаме най-добрата защита. Но какво значи „пробият ли защитата“? Значи удар към вратата. Както става ясно, от 5 такива удара влиза 1. Освен Перниш, друг не може да се похвали с това.

kiril.a.d написа:
За мен, не е за ЦСКА, просто защото е средностатистически вратар! - пак благодарение на защитата ни!
Пред него, бих предпочел на вратата ни да е Перниш или Макенджиев...а за Стериакис, който спаси Славия от нашата бомбардировка, направо да не говорим! - че и е младо момчето

Хубаво, средностатистически вратар е, по някаква класация не знам как подредена. Ясно е, че не е и Петър Шмайхел. Но как това променя факта, че е един от двамата най-добри вратари в първенството, наравно с Душан Перниш? И каква ще е ползата да заменим единия с другия, освен някаква субективна? Единственият плюс на Перниш е, че се е доказал в повече ситуации, но е редно тогава да изчакаме същия брой ситуации да има и пред нашия, което може би ще се случаи чак последните мачове от сезона.
На Китанов и Макенджиев са им вкарали общо 30 гола за 20 мача и затова предлагам да не ги коментираме изобщо.

И сега, гвоздеят на програмата! Знаех си, че няма да ми се размине да извадя статистика и за Славия :) Ясно е, че Антонис Стергиакис направи мача на сезона си с нас, но предлагам да погледнем дружно статистиката по-долу и да приключим с коментарите за него поне до края на сезона :)

Изображение

Първото нещо, което прави впечатление е, че се представя по-зле от всички останали вратари, които сме разгледали тук. И то с много! Като изключим мача с ЦСКА, всеки втори удар във вратата е гол :) Е, този ли искаш да ни пази? Ако играеше за нас от началото на сезона, сигурно щеше да има един героичен мач срещу Лудогорец или Левски и от там нататък – всеки втори удар е гол. При отправени 40 удара, тва са 20 гола. Ти представяш ли си къде щяхме да сме в класирането сега? :) Бих се съгласил, че момчето има талант и може да се развива и че може да прави добри мачове, но не може да прави добри сезони, така че не е дори и за резерва в ЦСКА, засега.
Второ – не е твърд титуляр, като не е играл в 1/3 от мачовете. Явно не е добре подготвен или е имал контузия, за която не знам. Повечето мачове със суха мрежа за Славия са с Георги Петков, който изглежда за 8-те си мача има по-добри показатели и става за резерва в ЦСКА в една паралелна вселена :)

Kolec написа:
Тоя некадърник е най-слабия вратар, който помня да сме имали. С тази защита, ако пазеше Джони Велинов на тези години щяхме да сме допуснали 4-5 гола макс.

Изброй 4-5 вратари, които сме имали и са категорично по-добри от него (с изключение на Райс М’Боли)

Kolec написа:
Предпочитам вратарите на подуенци отколкото тоя несретник.

Тва вече е богохулство :) Не, чакай. И аз обичам да гледам атрактивни мачове, в които вратарят плонжира, но всъщност е холограма и топката минава през него. Харесвам много и директните голове от корнер :) Викам обаче да не си го причиняваме на нас поне...

CSKA 78 написа:
Към автора на темата - сам си определил, че Берое играят без защита! А и статистиката не ти казва всичко! Ако към "Черни" имаше отправени 76 удара, дали процентите щяха да са същите?! При нас защитата е силното звено! Иначе не е чак толкова лош вратар, имали сме и по-лоши! Но играта с крака и непредизвиканите грешки, които сам създава от нищото са му най-голямата слабост! ;)

Съгласен съм до някъде и писах малко по-горе по-подробно, надявам се отговаря на коментара ти. Ще ми е интересно да довърша статистиката в края на сезона и да сравним сега с тази от 20 кръг и пак да дискутираме. Обаче дори и да има слабости, по-логично е да се тренира този вратар и да ги преодолява, а не да търсим нов, който пък кой знае с какви глупости ще дойде.


Може би някои не са си извадили извода както ми се искаше, но идеята като цяло на тази тема ми беше, че искаме да станем шампиони в този шампионат. За да го направим, във всяко едно направление ни трябват по-добри показатели от тези на Лудогорец и Левски. На вратата имаме предимство, категорично е. Може би е комбинация от защита + вратар, но е пределно ясно, че там сме по-добри от Лудогорец и Левски. За Европа – сигурно няма да стане баш, и аз искам по-класни и не знам си какви футболисти, но за нашия шампионат и в сравнение с другите отбори не ни трябва чак толкова много. Усилията трябва да се насочат другаде и се опитах да го покажа по обективен начин, доколкото това е възможно.

Kiril2681
Мнения: 1143
Регистриран на: 04 авг 2015 17:00

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот Kiril2681 » 18 дек 2018 15:04

Бате Ристе, чудна тема, но изначално сбъркана. Не можеш да определяш силата на един вратар по статистиката му! Няма как, колкото и да си се постарал / а ти наистина си се постарал- браво!/, защото има огромна, чисто НЕстатистическа разлика между удар и удар, между положение и положение. Помниш ли какъв гол вкара Морето, пак питам - това удар във вратата ли е? Играта на един вратар не е само спасени удари, ако , примерно Верея, стреля 5 пъти от 30 метра, по земя, със средна скорост на удара от 11км/ч , към Митрев и той 5 пъти се наведе и хване топката, това са точни удари, нали, аха, да, обаче, това прави ли го страшен вратар?!? Освен това, вратарския занаят не е само спасени удари, а и пресечени центрирания, игра с крака, подредба на защитата при статични положения, смелост и прочие , и прочие..Не става само с един показател да се определя силата на даден футболист, още по-малко на вратар! Ако си гледал Малинов и Бикел, примерно, как можеш само по статистика да определиш кой е по-добър от двамата?! Обаче единият има сърце за трима и гори в играта, а другия е научен играч с точно заставане и също голям физ. капацитет, само пример давам! Ами Бодуров или Ейлофсон/ ако така му се пише името, мамицата им исландска :) / , кой е по-добър? Разбираш ме вярвам, отново поздравления за труда и темата!
от Kris_men2000 » 31 юли 2019 00:31

Целият проблем на Левски не е в ръководството или в славинизацията а в това , че 90% от феновете са тъпи като магарета и грам не разбират от футбол

BateRiste
Мнения: 10
Регистриран на: 17 дек 2018 18:30
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот BateRiste » 18 дек 2018 15:24

Kiril2681 написа:Бате Ристе, чудна тема, но изначално сбъркана. Не можеш да определяш силата на един вратар по статистиката му! Няма как, колкото и да си се постарал / а ти наистина си се постарал- браво!/, защото има огромна, чисто НЕстатистическа разлика между удар и удар, между положение и положение. Помниш ли какъв гол вкара Морето, пак питам - това удар във вратата ли е? Играта на един вратар не е само спасени удари, ако , примерно Верея, стреля 5 пъти от 30 метра, по земя, със средна скорост на удара от 11км/ч , към Митрев и той 5 пъти се наведе и хване топката, това са точни удари, нали, аха, да, обаче, това прави ли го страшен вратар?!? Освен това, вратарския занаят не е само спасени удари, а и пресечени центрирания, игра с крака, подредба на защитата при статични положения, смелост и прочие , и прочие..Не става само с един показател да се определя силата на даден футболист, още по-малко на вратар! Ако си гледал Малинов и Бикел, примерно, как можеш само по статистика да определиш кой е по-добър от двамата?! Обаче единият има сърце за трима и гори в играта, а другия е научен играч с точно заставане и също голям физ. капацитет, само пример давам! Ами Бодуров или Ейлофсон/ ако така му се пише името, мамицата им исландска :) / , кой е по-добър? Разбираш ме вярвам, отново поздравления за труда и темата!

Да, да, разбирам те. Затова писах по-горе в отговор на един от коментарите, че е редно всеки удар да се категоризира по някакъв начин. Само, че едва ли някой ще отдели толкова време, за да го направи. Също писах и че статистиката е за някакъв ориентир и да се ползва с други фактори, за да се направи заключение. Прав си, има и други показатели, които сигурно трудно се измерват и оценяват, но в крайна сметка са ти вкарали 10 или 30 гола и ударите в очертанията на вратата са най-големия фактор. С колко е по-голям от другите, не мога да ти кажа. За мен основният извод е, че трябва да си остане този вратар и да се търси другаде причината да не сме шампиони.

Kiril2681
Мнения: 1143
Регистриран на: 04 авг 2015 17:00

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот Kiril2681 » 18 дек 2018 16:04

BateRiste написа:
Kiril2681 написа:Бате Ристе, чудна тема, но изначално сбъркана. Не можеш да определяш силата на един вратар по статистиката му! Няма как, колкото и да си се постарал / а ти наистина си се постарал- браво!/, защото има огромна, чисто НЕстатистическа разлика между удар и удар, между положение и положение. Помниш ли какъв гол вкара Морето, пак питам - това удар във вратата ли е? Играта на един вратар не е само спасени удари, ако , примерно Верея, стреля 5 пъти от 30 метра, по земя, със средна скорост на удара от 11км/ч , към Митрев и той 5 пъти се наведе и хване топката, това са точни удари, нали, аха, да, обаче, това прави ли го страшен вратар?!? Освен това, вратарския занаят не е само спасени удари, а и пресечени центрирания, игра с крака, подредба на защитата при статични положения, смелост и прочие , и прочие..Не става само с един показател да се определя силата на даден футболист, още по-малко на вратар! Ако си гледал Малинов и Бикел, примерно, как можеш само по статистика да определиш кой е по-добър от двамата?! Обаче единият има сърце за трима и гори в играта, а другия е научен играч с точно заставане и също голям физ. капацитет, само пример давам! Ами Бодуров или Ейлофсон/ ако така му се пише името, мамицата им исландска :) / , кой е по-добър? Разбираш ме вярвам, отново поздравления за труда и темата!

Да, да, разбирам те. Затова писах по-горе в отговор на един от коментарите, че е редно всеки удар да се категоризира по някакъв начин. Само, че едва ли някой ще отдели толкова време, за да го направи. Също писах и че статистиката е за някакъв ориентир и да се ползва с други фактори, за да се направи заключение. Прав си, има и други показатели, които сигурно трудно се измерват и оценяват, но в крайна сметка са ти вкарали 10 или 30 гола и ударите в очертанията на вратата са най-големия фактор. С колко е по-голям от другите, не мога да ти кажа. За мен основният извод е, че трябва да си остане този вратар и да се търси другаде причината да не сме шампиони.

[offtopic]Хаха, така кажи, бе човек - напълно съм съгласен! Литовчето е най-малкия ни проблем! Лошо е, че имаме една играааа....Чорбаджийски наостря големия пръст, рита с все сила напред, докато топката лети се моли да уцели тиквата на Мауридес, уцелва я, отдъхва си за миг, но само за миг, щото тиквата на Мауридес сваля топката по принцип на играч с друг цвят на фланелката и Чорбата пак трябва да играе в защита! Това вариант 1, вариант 2 е с Бодуров, отново наостря пръста, но понеже е малко по-умен играч, дърпа диагонал, към Десподов или Джеси. Ако е Десподов - ок , той ще я подгони, дори може да я стигне и после да я центрира или шутира - с една дума - да създаде нещо. Лошо е когато шута на Бодуров уцели Джеси, ганаецът си я спира добре, това по правило, но после, отново по правило, я наглася на левия крак, тръгва назад, минава покрай едни, двама, често и трима, но все назад, в най-добрия случай настрани, върти се, сучи се и накрая решава - шъ я бия тая пущина, пък квото и да става / това, разбира се, на ганайски си го мисли / , та...шууууууут...тук ако коментира Грънчаров по радиото, следва задължителна 2-3 секунда пауза / вероятно си забърсва очилата / ....та, шууууут...пауза....и ....аут! После всичко започва отначалооооо, обаче играем директен футбол, ей, кво разбирате вие 8-) Да, малко наподобява на английски стил от 70-те на миналия век, ама само малко , а и не е същото, който твърди това, значи нищо не разбира от футбол и по правило е форумен специалист :) . Но НЕМ е доволен, Нойберт е един такъв - задъхано-горящ в играта, Кирил Динчев тича към загряващите резерви, за да извика 2-3 дефанзивни халфа за смяна, бай Добри е щастлив - топката е оцеляла и ще може да я изложи в музея, абе...идилия! :) Е, има и подварианти, както има и подфоруми, примерно тя, топката, съвсем случайно да стигне до Манолев, който, отново съвсем случайно, да си освободи място за центриране и да уцели глава на играч в червено - случва се, понякога ;) Но и тук има по-лош вариант - топката да отскочи и да попадне в Пинто или Тиаго, следва зверско наостраня на пръста, шут и...виж по-горе пасажа за Грънчаров :) Разбира се имаме страшна защита и не допускаме много положения, освен ако / мамка му, винаги има ако/ противника не реши да атакува от ляво, тогава е лооооошо - Жеферсон, обаче си има тактика - вдига ръцете, прибира корема / за да не би случайно преминаващото покрай него крило да се закачи/ , закъснява безвъзвратно, но , понеже е бразилец, а те са набожни люде, молитвата му е чута и центрирането на крилото е неточно! Оф, то добре, аут, обаче сега всичко трябва да започне отначало, при това не се знае с вариант 1 или 2 ще е , това зависи от Черни - дали ще учели Чорбата, дали Бодура... :) Надявам се да не се впрягате много по Коледа, това е просто в кръга на шегата, мога да напиша същото и за зелени, и за сини, за бели и жълто-черни, въобще вие, ние, сме привилегировани - наблюдаваме футбол, та дрънка! При това често, дори до средата на декември! Евалла! :)[/offtopic]
от Kris_men2000 » 31 юли 2019 00:31

Целият проблем на Левски не е в ръководството или в славинизацията а в това , че 90% от феновете са тъпи като магарета и грам не разбират от футбол

BateRiste
Мнения: 10
Регистриран на: 17 дек 2018 18:30
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот BateRiste » 18 дек 2018 16:11

Ето тва е идеален завършек на темата :)


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: CSKA_FEN4E и 27 госта