ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
soulfly1948
Мнения: 596
Регистриран на: 29 сеп 2016 16:04

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот soulfly1948 » 15 окт 2018 10:28

към нашите модератори-
[offtopic]Хора,защо търпите празнословията на сините тук?
мен ме трият в техният форум,само защото прогнозирах ,че ще загубят от онези от Разград....
цели три пъти.....
а ние ги търпим.....[/offtopic]
"на мястото на Герена,се е намирало ТКЗС"Шопска комуна",известно с това,че там са се отглеждали едни от най-хубавите говеда в България.....

CaptainBertorelli
Мнения: 2060
Регистриран на: 15 авг 2017 13:22
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот CaptainBertorelli » 15 окт 2018 11:20

hydetoshi написа:
CaptainBertorelli написа:Не виждам как, Армията може да стане нещо повече от комфортен стадион за А група. Няма място за паркинг, а Драган Цанков е единствен подход. Може да се направят подобрения, но нов стадион на същото място е илюзия.

Не съм съгласен! Паркингът около Васил Левски,освен,че е платена Синя зона идеално може да се използва и за двата стадиона. Не вярвам някой да се мръщи,че трябва да походи 200-300 метра. :) Ако някой каже,че не може да се ползва за Армията,понеже не е на отбора,има много просто решение: за да паркираш за някой мач - показваш билет за мача + 1лв такса за паркинга ( може и 2 ). А станцията на метрото може да докара хиляди зрители без да се налага да ползват автомобили. Тези неща в нормалните държави се уреждат по съвсем естествен начин.
П.П. Никога не съм ходил на мач с кола,ама наистина никога.Смятам го за излишно затормозяване. Така,че не съм съвсем запознат този паркинг изобщо как се третира по време на мачове. Може и да са измислили нещо по въпроса без да го знам.

Съмнявам се, че можем да разчитаме на паркинга на Васил Левски при лицензирането на стадион за ЕКТ. Докато живеех в София и на мен ми беше по-удобно да си хвана тролея, отколкото да въртя като гламав около Полиграфическия. 10-12000-ен стадион, с достатъчно отворени изходи, тоалетни, изцяло покрит, със заведенията и магазините. Достатъчен за А група и предварителни кръгове в ЕКТ. Това ми изглежда реално. За групова фаза от ЕКТ на Националния, а дай Боже и на нов Национален. Тази картинка за 30 000, първо би била много скъпа, второ, ще писнат зелени, БЕГЕ мама и който се сетиш, че се унищожава Парка.
Хайл Мусолини

Потребителски аватар
delqnski47
Мнения: 23665
Регистриран на: 08 сеп 2008 20:08
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот delqnski47 » 15 окт 2018 12:24

phd написа:
k_oleto написа:Ай стига вече с тия тъпи сравнения. Не вървят вече. На повечето ни се изтриха буквите по клавиатурата да обясняваме, че където сме ние - там е ЦСКА.

Три неща, не заради заяждането, тука повечето само с това се занимават, а за да е ясно кой защо защитава дадени позиции. Мисля, че и на таза база може да има някакво уважение, евентуално...:
1. Вие твърдите, че сте ЦСКА, щото така го чувствате. Ако 1948 вземело емблемата, някакси не сте го били чувствали и нямало било да го подкрепяте. Ами добре, има хора, които не ви чувстват като ЦСКА. Ваши, чужди, други - не ви чувстваме, ОК? Щом това е аргумент ЗА, значи мога да го употребя и като ПРОТИВ, съгласен?
2. Вие твърдите, че сте ЦСКА, щото "където сме ние - там е ЦСКА". Ако това беше вярно, вие щяхте да имате свой клуб, който да издържате. Това е клубът на Ганчев, съжалявам, но е факт. Преди абревиатурата беше на Гърнето, на Лупи, на Добри Джуров. Един лев не сте дали за тай емблема и за тия дългове, а за акциите парите ви потънаха. Хайде да сме честни, съгласен? Няма как да отидеш на театър и да обявиш сградата за своя и трупата за своя. Това е възможно само на стадион Българска Армия.
3. Вие сте ЦСКА? Добре, и аз мога да кажа, че съм Бойко Борисов, така се чувствам, но утре ще ме арестуват пред Министерски съвет. Вас не ви арестуват дават ви да се правите на каквото си искате срещу данък спокойствие от ГГ.

И накрая, много удобно пропускате любимото ми интервю на Петрус Бумал, любимо заради фразата "В България е така". В него се чете ясно как Литекс става ЦСКА. Слагам го в офтопик. Пък вие кажете сега това ли ви е ЦСКА-то, от ваште песни ли зависи или от друго. [offtopic]"И след края на сезона отидох в Тайланд, бях на почивка там. И без да знам, бях уведомен, че съм трансфериран в ЦСКА. Първоначално не повярвах и си мислех, че например се водят само някакви преговори за това. Но в крайна сметка ме увериха, че е иначе. Затова прекратих ваканцията си, отидох в София и се видях с президента. Той ми каза, че в България е така".

"Условията по договора ми бяха същите, като тези в Литекс, затова аз поисках да се предоговорят. Подписах после договор за една година през юни 2016 г., в който имаше опция за автоматичното му удължаване с още един сезон, ако тази клауза бъде активирана до 30 април 2017 г".
"Това обаче не се случи и аз се позовах на тази точка пред федерацията и пред ФИФА. Впоследствие от там ми казаха, че съм свободен да се обвържа с който отбор преценя, защото вече съм свободен агент. Но когато това се случи, започнах да получавам обаждания от шефовете на ЦСКА, писма от тях, заплахи. Те правеха същото и с жена ми. Казах им, че се прибирам във Франция".

"Те дойдоха при мен, заплашиха ме, че ще ми счупят краката, дори изготвиха фалшив договор с фалшив мой подпис, който аз докладвах във футболната федерация чрез нотариус. Казваха ми, че няма как да ме пуснат да си тръгна, защото съм най-добрият играч на отбора и ще е невъзможно за феновете да ме видят, че си тръгвам. Но аз накрая си предадох всички документи чрез един приятел в тази държава и след края на сезона си тръгнах кротко и тихо".[/offtopic]

Отучете се от навика да пишете за собствените си терзания в нашия подфорум.Не мога по цял ден да седя тук и да ви трия... :lol:
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and
documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club,
PFC CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,PFC CSKA
Sofia.

peliforewer
Мнения: 9324
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот peliforewer » 15 окт 2018 12:46

Нека не коментираме нероден Петко/Българска армия/,Ганчев и Инджов направиxа голям жест към нас,да им дадем време да си поемат дъx.Мисля че е време за възраждане на феновете,нека пълним Армията на всеки мач и да спрем да докарваме на клуба безмислени глоби .
vlong:
Някои не могат да приемат факта,че НАП и Левски са едно и също,както паразитът се впива в тяло и смуче кръвта му.
На Левски му трябва финансова кръв,дали ще храниш директно паразита или ще я даваш чрез Левски,каква е разликата?
Кръв трябва,не думи.

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12591
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот BRF » 15 окт 2018 14:38

bobo_13 написа:
Непринуден написа:
Или Вестел телевизорите JVC......и те ли са JVC?



А що се отнася до прословутото идване на играчи от Ловеч явно нямате и килийно училище завършено. Ако утре, без дори никакви юридически способи, а чисто трансферно Левски закупи 15-20 играчи на Литекс и изгони сегашните вие Литекс ли ставате? Би трябвало, нали целия отбор на Ловеч идва на Герена. Не съм чувал за такова ограничително условие да не се трансферират (няма значение бройката, един или десет) играчи отнякъде, за да се запази един клуб иначе не бил той. Някакво ново творение на лудите от покрайнините на София.



По принцип доколкото разбирам от футбол, едно е да купиш 20 играча, другоо е да докараш 20 играча от Ловеч, да ги настаниш в центъра на София, да им смениш оранжевата фланелка с червена и да им кажеш, че от утре отбора вечче не се казва Чавдар-Литекс, а ЦСКА-София.....
Нали ЦСКА фалира? Кой ги е купил тези 20 играча от Ловеч? Чавдар Етрополе ли? дето дори по това време и във В група не беше, а в регионалната на София-област.

[offtopic]По-лесно ще го разбереш със следния пример!Взимаш отбора на Дебелец,местиш го в Търново кръщаваш го Етър.....................................................................................................................................[/offtopic]

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12591
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот BRF » 15 окт 2018 14:41

bobo_13 написа:
Mitata написа:Не е нужно да разбираш от нещо и чак тогава да приемеш, че това нещо съществува. Така е в живота. Дет се вика кучетата си лаят, керванът си върви. Който иска, разбира. Останалите злословят.

Колкото до цената, имаше търг. Ако щеш разбирай, ако ли не философствой си цял живот.


[offtopic]Аз не философствам, само разсъждавам от позицията на фен, на чиито отбор не беше позволено да направи това, което спретнаха Чавдар и Литекс...пояснявам....преди 4-5 години имаше едно недоразумение с турски собственик, което носеше името Етър и играеше в ....Сливен, Тогава във Влико Търново фенове и футболни хора решиха да създадат нов клуб с името Етър.

- първоначално идеята бе да закупим лиценза на Любимец(тогава 2-ра гоина в А група) и да преместим клуба в Търново.....познато ли ти е? Е да, ама не.....БФС отсече, че профи лиценз не може да се прехвърли на друг отбор(странно как Литекс го направи с Чавдар) и отбор не може да се мести в друга административна област, да си сменя името, седалището и цвета на фланелка..............

- след като горното не се осъществи решихме да спестим една година докато влезем в Б група и вместо от Регионалните групи закупихме Ботев Дебелец(градче на 2 км от табелата Велико Търново), за да играем направо във В група; изритахме всички играчи и ръководни кадри от този отбор и на тяхно място останаха само ръководители от Етър, както и бяха пописани договори с множество свободни агенти......но отново БФС пресече и този ентусиазъм като каза, че дори и да завършим 1-ви във В група нямаме право да влезем в Б, а трябва да чакаме още една година(защото пак става дума за смяна на име, седалище, цветове....)[/offtopic]

[offtopic]Значи си нямал никакви морални задръжки,но ни четеш морал на тая тема! :lol:[/offtopic]

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12591
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот BRF » 15 окт 2018 14:43

petko.h.markov написа:
vaskonti написа:След новината, че е платена сумата, определена от съда смятам, че е редно да има второ издание на тази тема. Първият опит за възраждане беше пълен провал и позор. По-лошото е, че този провал очевидно беше умишлено търсен. Загубиха се 3-4 години, а днес ЦСКА можеше да е на съвсем друго ниво. Тези 8 милиона можеха още тогава да се предложат като оздравителен план на старото дружество и до сега всичко да е забравено. На практика сега се случи абсолютно същото, което щеше да се случи при представен адекватен оздравителен план за същата сума. Дори при такъв план имаше опция за разсрочено разплащане, а сега парите се изсипаха накуп. Защо бяха нужни тия сложни гимнастики, след като в крайна сметка както процедурата, така и платената сума са едни и същи? Пак казвам - разликата е, че се загубиха 3-4 години. Аз лично съм още далеч от мисълта, че от тук натам всичко ще тръгне по мед и масло, мога само да се надявам да е така.
Казвал съм много пъти, че ако има плащане, в което наистина не вярвах, аз ще стана "припознавач". Е, в някаква степен съм такъв вече, макар и все още с едно на ум. Нямам навика да вярвам сляпо, мизерията във футбола ни е прекалено голяма за да го правя. Аз вярвам на действия, не на обещания.

Нека в тази тема се обсъжда само решенията на клуба и на всякакви институции, които не са пряко спортни и футболни, а се отнасят именно към това - възраждането на ЦСКА като клуб.


Васко го познавате и реагирахте на мнението му.Моето е без никакво значение,но ще го споделя.
Нещо се скъса,пречупи в мен след обявения фалит и изваждането от всички списъци футболните централи.Моят отбор ЦСКА
вече спря да съществува.Никога не съм поставял условия-плащания на суми,купуване на емблеми,история и други глупости
Аз приключих окончателно с този клуб.

Никой няма право да те упреква в това твое действие,както и не би трябвало ти да упрекваш хора почувствали нещата по различен от теб начин!

11_best
Мнения: 754
Регистриран на: 04 май 2009 14:25
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот 11_best » 15 окт 2018 16:44

https://www.sofia-agk.com/FileBrowser/File?path=esoft.portal%2FBORISOVA%20GRADINA%2001.2017%20SAVET%2F%D0%9E%D0%91%D0%AF%D0%A1%D0%9D%D0%98%D0%A2%D0%95%D0%9B%D0%9D%D0%90%20%D0%97%D0%90%D0%9F%D0%98%D0%A1%D0%9A%D0%90.pdf
A. функционалната и визуалната цялост на парка
Оценка на приносите на всички
епохи за развитието на парка, включително от най-ново време
Обекти като лятната къпалня „Мария Луиза”, Националния стадион „Васил Левски”, комп-
лекс „Българска армия”, Националния колодрум „Сердика”, Телевизионната кула са оце-
нени в ПУП като такива с голяма историческа стойност и обществена значимост. ПУП
предвижда съхраняване на облика им и допуска минимална намеса по отношение на мо-
дернизирането им, което да не нарушава по никакъв характерния облик, дървесната рас-
тителност, озеленените откоси и останалите елементи на съществуващите зелени площи
.

Потребителски аватар
Red Warrior
Мнения: 9211
Регистриран на: 10 авг 2011 15:50
Местоположение: София
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот Red Warrior » 15 окт 2018 17:04

Многоетажен паркинг може да има на самия бул. Драган Цанков, ако се разкара автокъща Капитолия. Да не говорим, че не знам за какво служи този колодрум? Колело да се върти там не съм виждал.
Пиеш ли вода, мисли за извора. - китайска мъдрост

Потребителски аватар
volf
Мнения: 1641
Регистриран на: 24 сеп 2012 21:20
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот volf » 15 окт 2018 20:03

k_oleto написа:
Dust написа:
sin4ec написа:
CaptainBertorelli написа:Не виждам как, Армията може да стане нещо повече от комфортен стадион за А група. Няма място за паркинг, а Драган Цанков е единствен подход. Може да се направят подобрения, но нов стадион на същото място е илюзия.

Именно. Да е удобно и комфортно за тези 2-3-4 000, които ще го посещават средностатистически.
На фона на обезлюдяващата се и обедняваща България, всичко останало е ..................... :shock:

Обезлюдяваща България е по-малкият проблем, по-големият е, че все по-малко хора се вълнуват от играта футбол у нас и едва ли са много балъците, които да извадят сериозни средства за да подобряват условията за средно около 2 000 зрители на мач.


Балъци има много, просто към момента няма условия за тези балъци. Коментара ми е повлиян от нещо, което прочетох във ФБ за Гриша Ганчев.
Не мога да изброя на колко точно спортисти е помогнал този човек - някой от тях, благодарение на него и медали от олимпиади за България взеха. Почти няма спорт (от масовите), в който този човек да не е налял пари. Даже и някакви даваше на Локо Сф, за да може да си спасят лиценза. И.......като се замисля......Насреща има: мутра е, захар, бензин, мафия и т.н Ако чета подобни неща за себе си, а същевременно наливам луди пари в спорта в България - дори на национално ниво, сигурно бих си сменил Родината. Та, това имам предвид под липса на условия. Тука някакъв се регистрира с измислен ник някъде си, без да е изкарал 1 лв. (извън получените от мама, тате и шефа) и почва да обяснява и пише за морал), та........затова нема Балъци

Наистина ли си толкова наивен или финансират това ти мракобесие?!
Не е избягал защото никъде не го искат, някъде има забрана да посещава страната, а другаде направо си е обявен за престъпник, а и куче бяга ли от кокал.
Раздава пари, които не са негови!
Правеха го с Цветан Василев, а сега е сам, но и парите са по-малко.
П.пс. Родината си неможеш да смениш!
Обиколил съм почти целия свят, но когато се връщам е винаги в Родината. Това е мястото където са корените ти , а без корени си материал!


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта