ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
volf
Мнения: 1641
Регистриран на: 24 сеп 2012 21:20
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот volf » 12 окт 2018 15:00

k_oleto написа:
volf написа:
soulfly1948 написа:браво за темата...само за протокола-"честните" и "моралните"-предложиха "морален" начин...
тръгват отдолу(е верно са каре за белот) и плащат 2 милиона...
тук поне имаме 6 милиона отгоре...
а иначе ,ние ще сме си на това ниво(а и не само ние) и преди 3 и след още 3 години....докогато го има Домусчиев и неговият приятелско-шпалирен кръг...

Що? - Какво Ви пречи Домусчиев да приведете отбора и стадиона си в приличен вид?
Да върнем Цола Драгойчева, че да не Ви притеснява и от "народните пари" на ЦСКА да дава!
Ганчев в момента е управител на далаверите на власта и това Ви дава огромно предимство пред останалите.
Съществува риск дали ще бъде "прегърнат" и от следващите власти, но на база дасегашната практика, този риск е нищожен.
Припомням, че бизнесът на Г.Ганчев се роди с парите на партията-майка, откърмен беше с приватизацията от "демокрацията" , а понастоящем, след тоталното му съсипване , се грижи за "придобитото" от настоящите управляващи гангстер-малоумници.


Колега, не мисля че е важно как Ганчев си изкарва парите, важно е, че ги харчи за ЦСКА.
Далавери навсякъде има. Как Спас Русев купи виваком ? Но за разлика от Ганчев, то не желае да инвестира в Левски

Не оспорвам, че за футболните фенове е важно собственикът да харчи парите за отбора! - Оспорвам, че Домусчиев е причина да не го прави ефективно!
Аз далеч не съм фен на Домусчиев, но немога да не призная, че управлява отбора си по неподражаемо успешен начин поне досега.
Последна промяна от volf на 12 окт 2018 15:09, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Layne Staley
Мнения: 651
Регистриран на: 19 юли 2010 15:29
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот Layne Staley » 12 окт 2018 15:05

Радостно е да се види, че вече и vaskonti "припозна" :lol: :lol: :lol: Глей кво нещо, едни 8 милиона са способни да изтрият от паметта на доста хора всички събития случили се от 2016 насам. Донякъде ви разбирам, и аз искам бой по говедата, да крещя на стадиона, ама... Без да се правя на пророк - тия 8 милиона тепърва ще ви излезнат през гъза ;)
ЦСКА не е литекс!!!

Потребителски аватар
Болен Левскар
Мнения: 195
Регистриран на: 09 май 2013 22:10
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот Болен Левскар » 12 окт 2018 15:08

k_oleto написа:понеже не ми се работи днес, а и след вчера съм настроение - ще ти обясня.
Първо до преди плащането, у голяма част от феновете имаше спортно правоприемство. Така защото играем на стадион Българска Армия, пеем същите песни и много голяма част от феновете си останаха на стадиона. Ето затова сме ЦСКА, а не сме например: Чавдар София. Ако бяхме Чавдар София - на стадиона нямаше да има никой и никой нямаше да казва, че сме ЦСКА.
След плащането, е налично вече и морално и до някъде юридическо правоприемство. Ако бяхме Чавдар София и бяхме платили за активите на ЦСКА, щяхме да си останем Чавдар София, защото феновете, включително и аз, нямаше да приемем, че Чавдар София може да плати някакви пари и да стане ЦСКА.
По другите ти въпроси - питай прокуратурата

Юридически нямате нищо общо с фалиралия отбор, освен че притежавате останките му.
Морално... как може да говориш за морал, след като създадоха лига за нещото, което припознахте, докато оригиналния отбор умираше в последни гърчове?!
"Спортното приемство" са думи, които ти харесват повече от "припознаване". Факт е, че припознахте нещото, което има най-голям шанс за титли и купи. Нищо спортно няма в това, нито пък морално.

Потребителски аватар
k_oleto
Мнения: 4245
Регистриран на: 06 юни 2008 14:38
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот k_oleto » 12 окт 2018 15:13

volf написа:
k_oleto написа:
volf написа:
soulfly1948 написа:браво за темата...само за протокола-"честните" и "моралните"-предложиха "морален" начин...
тръгват отдолу(е верно са каре за белот) и плащат 2 милиона...
тук поне имаме 6 милиона отгоре...
а иначе ,ние ще сме си на това ниво(а и не само ние) и преди 3 и след още 3 години....докогато го има Домусчиев и неговият приятелско-шпалирен кръг...

Що? - Какво Ви пречи Домусчиев да приведете отбора и стадиона си в приличен вид?
Да върнем Цола Драгойчева, че да не Ви притеснява и от "народните пари" на ЦСКА да дава!
Ганчев в момента е управител на далаверите на власта и това Ви дава огромно предимство пред останалите.
Съществува риск дали ще бъде "прегърнат" и от следващите власти, но на база дасегашната практика, този риск е нищожен.
Припомням, че бизнесът на Г.Ганчев се роди с парите на партията-майка, откърмен беше с приватизацията от "демокрацията" , а понастоящем, след тоталното му съсипване , се грижи за "придобитото" от настоящите управляващи гангстер-малоумници.


Колега, не мисля че е важно как Ганчев си изкарва парите, важно е, че ги харчи за ЦСКА.
Далавери навсякъде има. Как Спас Русев купи виваком ? Но за разлика от Ганчев, то не желае да инвестира в Левски

Не оспорвам, че за футболните фенове е важно собственикът да харчи парите за отбора! - Оспорвам, че Домусчиев е причина да не го прави ефективно!
Аз далеч не съм фен на Домусчиев, но немога да не призная, че управлява отбора си по неподражаемо успешен начин поне досега.


[offtopic]как се управлява отбор в Разград и гранд в България ?
Там е тихо и не се пречи. Ако някой пречи има проблем Кмета на Разград нали клекна за годишен наем от 14 000лева за базата. Айде в София за 14 000 годишно да ни дадат стадиона и тогава да имаме претенции, че не се прави отбор. Другото, което е - виж в всички сайтове. Една - до две новини за Лудогорец, другото за Левски и ЦСКА - отзвука, шума и т.н са други. Тука отбора играе зле в мача с Левски и Лудогорец - празни трибуни и грозно мълчание. В Разград си е попринцип празно и няма такъв ефект[/offtopic]

Потребителски аватар
djd
Мнения: 3966
Регистриран на: 10 мар 2014 16:18
Местоположение: София
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот djd » 12 окт 2018 15:17

Ама що се върнахме назад, не знам? За мен шансът за оздравителен план приключи с решението на Кралев да изгони ПФКто от Армията, т.е. вината е на държавата.
Доста сол изядохме, но сега вече сме преминали на друг етап.
Оттук нататък след оправяне на документацията с БФС, КАС и т.н. вероятно идва ред на стадиона.
Иначе предлагам на модераторите разни шизофренични коментари от сорта "вие пак не сте ЦСКА" да ги трият без обяснение. Възраждането на клуба е достатъчно важна тема, за да си губим времето със субекти на психиатрията.
Последна промяна от djd на 12 окт 2018 15:17, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
k_oleto
Мнения: 4245
Регистриран на: 06 юни 2008 14:38
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот k_oleto » 12 окт 2018 15:17

Болен Левскар написа:
k_oleto написа:понеже не ми се работи днес, а и след вчера съм настроение - ще ти обясня.
Първо до преди плащането, у голяма част от феновете имаше спортно правоприемство. Така защото играем на стадион Българска Армия, пеем същите песни и много голяма част от феновете си останаха на стадиона. Ето затова сме ЦСКА, а не сме например: Чавдар София. Ако бяхме Чавдар София - на стадиона нямаше да има никой и никой нямаше да казва, че сме ЦСКА.
След плащането, е налично вече и морално и до някъде юридическо правоприемство. Ако бяхме Чавдар София и бяхме платили за активите на ЦСКА, щяхме да си останем Чавдар София, защото феновете, включително и аз, нямаше да приемем, че Чавдар София може да плати някакви пари и да стане ЦСКА.
По другите ти въпроси - питай прокуратурата

Юридически нямате нищо общо с фалиралия отбор, освен че притежавате останките му.
Морално... как може да говориш за морал, след като създадоха лига за нещото, което припознахте, докато оригиналния отбор умираше в последни гърчове?!
"Спортното приемство" са думи, които ти харесват повече от "припознаване". Факт е, че припознахте нещото, което има най-голям шанс за титли и купи. Нищо спортно няма в това, нито пък морално.


При положение, че откупуваме ВСИЧКИ АКТИВИ (а не останки) от фалиралата фирма, как да нямам юридическа приемственост. При нас има по-голяма, сравнено при вас - след 1998г. Обясни ми каква ви е юридеската приемственост след 1998г. и по каква логика празувате 100 години. Чисто юридически сте регистрирани и съществувате от 1998г. и това е факт

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот vaskonti » 12 окт 2018 15:18

k_oleto написа:
KellyB написа:
k_oleto написа:Защо не бяха предложени 8 мил за оздравителен план ?
1. По това време, отборът беше във В група със следните забрани:
- забрана за картотекиране на професионални футболисти
- отнет лиценз (т.е можеше да си играе само във В група - неясно до кога)
- забрана за участие в ЕКТ
2. След извършен ОДИТ на клуба никой не се нае да каже колко са реалните задължения, изчислени до стотина. Знаеха се само заведените дела срещу клуба, които буквално бяха хиляди. Радослав Василев не веднъж каза, че не е ясно и колко бъдещи дела ще се изсипят срещу клуба. Малко преди този период буквално се подписваха фиктивни договори за задължения.

Оздравителният план - не представлява конкретна сума, с която всичко приключва. С думи по-прости съществуваше неяснота за това кога и на кого какви пари трябва да се дадат.

Напълно разбираемо: след като не можеш да правиш трансфери, не можеш да играеш в Европа и имаш право да играеш единствено във В група и надолу и след като не е ясно какво и на кого дължиш никой да не пожелае да влезе в това дружество. Да не говорим, че губиш спонсори, не можеш и 20 лева да изкараш от трансфери и т.н

При тази ситуация - ти ако имаш да дадеш 8 милиона (макар и разсрочено), отговори ми честно, би ли ги дал ?
Благодаря!


Тогава щяхте да имате уважението на милиони българи (не само привърженици на ЦСКА), нямаше да докарвате Литекс в София и да го обличате в свещения червен екип, да правите врътки как да прескачате В и Б група... Нямаше да бъдете пребоядисани, припознавачи, Тирето.... Да продължавам ли?


Какво уважение ? Ние щяхме да бъдем забравени и фалирани. Мислиш ли, че докато събираме пари със СМС. До тук сме платили на 141 кредитора. Нали се сещаш, че всеки един от тези 141 кредитора може да иска спешно плащане или подаване на молба за прекратяване на фирмата. С думи по-прости - щяхме да фалираме отново, но по-бавно и мъчително. Та........за да можеш ти да ни имаш уважението :)
Тенкю

Да, тия кредитори щяха да предпочетат фалит и нула лева, вместо да вземат все пак нещо... :roll:
Няма защо да се учудвам на подобна "логика", след като смяташ, че е за предпочитане да се изгубят 3-4 години, вместо да се отнесе една еднократна санкция с отнемане на точки. Какво точно щеше да навреди тая санкция? Нали пак се прави нов формат на първенството и пак се прескача нивото до А група? Ясно ми е, че ще измисляте какви ли не щуротии, само и само да оправдаете това загубено време.
Аз съм до тук по въпроса с миналото.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9219
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот bubka » 12 окт 2018 15:32

Болен Левскар написа:Морално... как може да говориш за морал, след като създадоха лига за нещото, което припознахте, докато оригиналния отбор умираше в последни гърчове?!

[offtopic]Морално,..ей сега ще ти обясня моралното - в момента Левски дължи в пъти повече, измерено в милиони, а ние сме чисти :) .[/offtopic]
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

thresh
Мнения: 105
Регистриран на: 22 яну 2009 11:20
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот thresh » 12 окт 2018 15:35

k_oleto написа:
Болен Левскар написа:Добре, а защо си мислите, че сега имате нещо общо с автентичния ЦСКА? Чавдар купи Литекс през 2016-та. Сега Чавдар под името ЦСКА-София купува останките от фалиралия ЦСКА. ОК, имате емблема, марка, и т.н. Но нямате ли и емблеми и марки на Чавдар и на Литекс? Ако ги имате, защо да сте точно ЦСКА, а не Чавдар или Литекс, или ГМО от всички изброени? Също, какво бяхте преди вчера? Само Чавдар и Литекс? Също, ако някой друг спечелеше търга и купеше останките от фалиралия отбор, той ли щеше да е ЦСКА? Още, защо всичко стана през Ред Енимълс? Смърди на схема.
От морална гледна точка, на НАП е платена 1/3 от сумата, така че останалите 2/3 все още са си откраднати от ликвидаторите на ЦСКА Ганчев и Инджов и от тези преди тях, които не са плащали.
Ако се върнем по-назад, защо беше позволено да се трупат дългове? БФС, НАП, и прокуратурата не трябваше ли да спрат това докато беше обратимо. В такъв случай, ББ и Перуката не са ли главните виновници за целия цирк? Защо не насочихте енергията си към тях когато беше време, още повече че имахте опита с Лупи от 2008-ма?
Ясно е, че няма как пак да станете ЦСКА, но в БГ всичко се претупва и забравя. Както и да е. Не сте само вие виновни. Народа като цяло е неактивен и неук, не само вие. С Левски можеше да стане същото. Просто така се стекоха обстоятелствата. Просто и неуко племе без капка морал сме. Това е проблема, а не дали ЦСКА-София е ЦСКА.


понеже не ми се работи днес, а и след вчера съм настроение - ще ти обясня.
Първо до преди плащането, у голяма част от феновете имаше спортно правоприемство. Така защото играем на стадион Българска Армия, пеем същите песни и много голяма част от феновете си останаха на стадиона. Ето затова сме ЦСКА, а не сме например: Чавдар София. Ако бяхме Чавдар София - на стадиона нямаше да има никой и никой нямаше да казва, че сме ЦСКА.
След плащането, е налично вече и морално и до някъде юридическо правоприемство. Ако бяхме Чавдар София и бяхме платили за активите на ЦСКА, щяхме да си останем Чавдар София, защото феновете, включително и аз, нямаше да приемем, че Чавдар София може да плати някакви пари и да стане ЦСКА.
По другите ти въпроси - питай прокуратурата


Айде недей с такива сравнения, че не се знае ако Гришата ви беше кръстил Чавдар София дали нямаше да го подкрепяте само и само да ви даде някоя тенекия. Някога скандирахте Средец, така че тези неща не са ви чужди.

Потребителски аватар
volf
Мнения: 1641
Регистриран на: 24 сеп 2012 21:20
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот volf » 12 окт 2018 15:37

Болен Левскар написа:
k_oleto написа:понеже не ми се работи днес, а и след вчера съм настроение - ще ти обясня.
Първо до преди плащането, у голяма част от феновете имаше спортно правоприемство. Така защото играем на стадион Българска Армия, пеем същите песни и много голяма част от феновете си останаха на стадиона. Ето затова сме ЦСКА, а не сме например: Чавдар София. Ако бяхме Чавдар София - на стадиона нямаше да има никой и никой нямаше да казва, че сме ЦСКА.
След плащането, е налично вече и морално и до някъде юридическо правоприемство. Ако бяхме Чавдар София и бяхме платили за активите на ЦСКА, щяхме да си останем Чавдар София, защото феновете, включително и аз, нямаше да приемем, че Чавдар София може да плати някакви пари и да стане ЦСКА.
По другите ти въпроси - питай прокуратурата

Юридически нямате нищо общо с фалиралия отбор, освен че притежавате останките му.
Морално... как може да говориш за морал, след като създадоха лига за нещото, което припознахте, докато оригиналния отбор умираше в последни гърчове?!
"Спортното приемство" са думи, които ти харесват повече от "припознаване". Факт е, че припознахте нещото, което има най-голям шанс за титли и купи. Нищо спортно няма в това, нито пък морално.

Не! - Ганчев плати и следва да бъдат признати!
До този момент бяха просто негов електорат, но след като го принудиха да плати тази сума за да го приемат, значи има ЦСКА.
Как изглежда юридически е комплициран въпрос, но " народният съд" сключи споразумение, че ако бъде платено ще има, не бъде ли - няма признание.
Има ЦСКА!
Браво на фенове, като ТЕО, Васконти,......... , които знаят цената си, но се надявам да си търсят "рентата" системно, защото това е само "първа вноска". Следва за стадион, за класа......
Малко спорен е по-скоро въпросът ЦСКА-ри ли са ония фенове, за които беше "Все тая?!"
Не харесвам ЦСКА, особено заради всичко онова което сътвори през последното десетилетие и сигурно никога няма да го харесвам, но съдбата реши да го има и аз се радвам че е така, макар да не вярвах че ще се случи с ТЕЗИ хора.
От друга страна беше и доста забавно и понеже в управлението има още доста артисти, се надявам да продържи да бъде.


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта