Нестор Ел Маестро (Йевтич) - фен тема

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

MarianDimitrov
Мнения: 342
Регистриран на: 28 апр 2018 17:14
Контакти:

Re: !

Мнениеот MarianDimitrov » 19 дек 2018 21:58

Drunken_Master написа:Какво му харесвате на този клоун ? Вместо да си гледа отбора,тръгнал да се подиграва на г*ведата и т*рците,а в същото време още преди краят на есенния дял почти е изпуснал титлата... Да вземе да накара Мауридес да вкарва по-често,че уж го взехте на мястото на Вкаранга...Със Стамен Белчев бившият ми любим отбор изглеждаше в пъти по-добре от този псевдотреньор !!!

Той за подуянци не е казал нищо по-различно от това, което те самите казват за себе си ! С какво ги е подиграл ? А ние все още сме в играта и на двата фронта. Защо Мауридес да вкарва по-често, като Десподов вкарва достатъчно често, както и Соу напоследък. За нас е по-важно ЦСКА да вкарва и да печели точки а не Мауридес да вкарва на всяка цена.
Велик ЦСКА !

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13753
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Нестор Ел Маестро (Йевтич) - фен тема

Мнениеот Red_Neck » 20 дек 2018 10:09

Много интересно интервю с НЕМ. Не е лошо колегите армейци да го прочетат внимателно.
https://topsport.bg/cska/el-maestro-mnogo-po-dobri-sme-ot-levski-ne-znam-dali-kiro-despodov-ostava-v-tsska.html
Вече сте начело на отбора близо 200 дни. Каква е равносметката ви за този период?

- Беше много интересен период. Генерално не съм възторжено щастлив, но се радвам да бъда част от ЦСКА. Напрежението, което идва от факта, че клубът е голям, е по-сериозно от това, което си представях. Трудното е това, че хората не само мечтаят за чудо, но и го очакват. Това е най-трудният аспект и едно от основните препятствия пред ЦСКА. Да задълбая по темата - разбира се, че е възможно да спечелиш първенството, когато не разполагаш с най-големия бюджет. Примери колкото искаш - Атлетико Мадрид, Монако, Виктория Пилзен, Спартак Търнава миналия сезон в Словакия, Лестър... Но ако се вгледаш внимателно - тези чудеса или изненади се случват веднъж на 10 години. Просто бюджетните разлики са много сериозни. Такава титла винаги е фантастична история. Разликата е, че в другите страни хората са по-реалистично настроени. А тук го очакват. Най-трудният аспект е да се боря с тези нереалистични очаквания.

До каква степен ЦСКА играе в предпочитания от вас стил?

- Да бъда честен - все още се боря за това. Има конфликт и се опитвам да намеря баланс между това, което искам да играем и което знам най-добре, и между това как ЦСКА трябва да играе. Същевременно е нужно и да се съобразя с футболистите, които имам. Това е предизвикателство. Казвам едно и също нещо на играчите в почти всеки един от 200-те дни, в които съм тук. Тренираме едно и също. Начинът, по който играят петимата защитници - четиримата отзад и халфът пред тях, отговаря почти изцяло на моето виждане. Много стабилно, концентрирано, сигурно, организирано. Начинът, по който останалите петима играят, е в процес на разработка, имаме нужда от още работа. Това е борба. Искам да ни видя по-настроени към физически сблъсъци и по-динамични. Има мачове, в които си мисля, че сме на правилния път, а от други си мисля, че не сме научили нищо.

Наясно ли сте, че феновете на ЦСКА обичат офанзивния футбол и защо не им го предлагате?

- Феновете навсякъде обичат офанзивния футбол. Да бъда честен - не мисля, че привържениците или медиите са достатъчно образовани по темата, за да кажат кое е офанзивен и кое дефанзивен футбол. Тази критика е нечестна. Единственият параметър по отношение на офанзивния и дефанзивния футбол е броят голове. Всичко останало е субективно. Ако ние не играем офанзивно, тогава ще ви питам кой в тази лига го прави? Кой играе по-офанзивно от нас? Кой е вкарал значително повече попадения? Не две-три, а двойно повече? Другото е въпрос на вкус - със сигурност много хора се наслаждават на футбол, базиран на притежанието на топката. Долу-горе както Байерн и Барселона играеха при Гуардиола. Манчестър Сити сега играе по съвсем различен начин. ЦСКА също през миналия сезон е изповядвал стил, повече базиран на притежанието на топката, и може би феновете го харесват. От друга страна, за мен двата най-атрактивни за гледане отбори в света са Ливърпул и Борусия Дортмунд. Всеки техен мач е страхотен спектакъл. Техният стил ми допада повече. Оттам нататък е въпрос на лична интерпретация как ще го приложиш на практика. Моят начин е с по-малко притежание и по-директно. Това мисля, че е ясно от началото на престоя ми.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

paci_paci
Мнения: 132
Регистриран на: 05 ное 2009 22:18
Контакти:

Re: Нестор Ел Маестро (Йевтич) - фен тема

Мнениеот paci_paci » 20 дек 2018 18:53

По точно описание на действителността в БГ футбола за трансферните процеси не бях чел.
Без недомлъвки,особенно в часта с приходите.
От колко нови футболисти се нуждаете?
– От нито един. Няма да ви дам имена, нито позиции, нито кой гледа към изхода, нито кой може да дойде. Просто не искам да ви дам тези заглавия (смее се). Не очаквайте много промени. Никога не поставям клуба под напрежение в това отношение. Разбира се, че искам да подобря състава и стартовите 11, ако това е възможно. Но знам, че това не са моите парите, нито моят клуб. Играя важна роля и винаги си давам мнението, понякога дори излизам с предложения. Но това са решения на клуба. И, особено в България, всеки треньор трябва да приеме това. Продажбите на футболисти са това, на което клубовете разчитат, за да оцеляват. Това е реалността в България. Обичайните приходи от футбол в Западна Европа тук просто не съществуват – много малко приходи от спонсори, от тв права, от продажба на билети и от продажба на артикули. Тук тези неща почти не съществуват. Окей, но клубът все пак трябва да плаща заплати, нали? Така че се опитваш да продаваш футболисти, за да покриеш оперативния бюджет. Аз съм наясно с това. Знам, че последната зима клубът е продал Недялков и привлича негов заместник за десет процента от получената сума.Дали заместникът е на същото ниво? Смятам, че заместникът е много добър, но дали е на същото ниво – не знам. През лятото продадохме нападател за много милиони евро, но привлякохме друг за 10% от тези пари. Дали този заместник е добър? Да. Дали е на същото ниво като този, продаден за 4 милиона? Трудно е да се каже, може би с времето ще стане такъв. А какво предстои в бъдеще? Ще продадем най-добрия си футболист, нали така? После ще инвестираме малка част от тези пари в негов заместник. И ще се надяваме да запазим същото ниво. Дали това е устойчиво?

Много е трудно. Дали нашият отбор е на същото ниво като миналата есен с Недялков и Каранга? На хартия – със сигурност не. Но всичко това не е критика, това е реалността. Ние имаме някои много интелигентни хора в клуба, които имат дълги години опит и винаги успяват да намерят перли, необработени диаманти, които обикновено се нуждаят от време. Много пъти в миналото тези хора са успявали да намерят специални играчи за малко пари. И съм сигурен, че ще го направим отново.


Потребителски аватар
k_oleto
Мнения: 4245
Регистриран на: 06 юни 2008 14:38
Контакти:

Re: Нестор Ел Маестро (Йевтич) - фен тема

Мнениеот k_oleto » 20 дек 2018 21:17

Red_Neck написа:Много интересно интервю с НЕМ. Не е лошо колегите армейци да го прочетат внимателно.
https://topsport.bg/cska/el-maestro-mnogo-po-dobri-sme-ot-levski-ne-znam-dali-kiro-despodov-ostava-v-tsska.html
Вече сте начело на отбора близо 200 дни. Каква е равносметката ви за този период?

- Беше много интересен период. Генерално не съм възторжено щастлив, но се радвам да бъда част от ЦСКА. Напрежението, което идва от факта, че клубът е голям, е по-сериозно от това, което си представях. Трудното е това, че хората не само мечтаят за чудо, но и го очакват. Това е най-трудният аспект и едно от основните препятствия пред ЦСКА. Да задълбая по темата - разбира се, че е възможно да спечелиш първенството, когато не разполагаш с най-големия бюджет. Примери колкото искаш - Атлетико Мадрид, Монако, Виктория Пилзен, Спартак Търнава миналия сезон в Словакия, Лестър... Но ако се вгледаш внимателно - тези чудеса или изненади се случват веднъж на 10 години. Просто бюджетните разлики са много сериозни. Такава титла винаги е фантастична история. Разликата е, че в другите страни хората са по-реалистично настроени. А тук го очакват. Най-трудният аспект е да се боря с тези нереалистични очаквания.

До каква степен ЦСКА играе в предпочитания от вас стил?

- Да бъда честен - все още се боря за това. Има конфликт и се опитвам да намеря баланс между това, което искам да играем и което знам най-добре, и между това как ЦСКА трябва да играе. Същевременно е нужно и да се съобразя с футболистите, които имам. Това е предизвикателство. Казвам едно и също нещо на играчите в почти всеки един от 200-те дни, в които съм тук. Тренираме едно и също. Начинът, по който играят петимата защитници - четиримата отзад и халфът пред тях, отговаря почти изцяло на моето виждане. Много стабилно, концентрирано, сигурно, организирано. Начинът, по който останалите петима играят, е в процес на разработка, имаме нужда от още работа. Това е борба. Искам да ни видя по-настроени към физически сблъсъци и по-динамични. Има мачове, в които си мисля, че сме на правилния път, а от други си мисля, че не сме научили нищо.


Наясно ли сте, че феновете на ЦСКА обичат офанзивния футбол и защо не им го предлагате?

- Феновете навсякъде обичат офанзивния футбол. Да бъда честен - не мисля, че привържениците или медиите са достатъчно образовани по темата, за да кажат кое е офанзивен и кое дефанзивен футбол. Тази критика е нечестна. Единственият параметър по отношение на офанзивния и дефанзивния футбол е броят голове. Всичко останало е субективно. Ако ние не играем офанзивно, тогава ще ви питам кой в тази лига го прави? Кой играе по-офанзивно от нас? Кой е вкарал значително повече попадения? Не две-три, а двойно повече? Другото е въпрос на вкус - със сигурност много хора се наслаждават на футбол, базиран на притежанието на топката. Долу-горе както Байерн и Барселона играеха при Гуардиола. Манчестър Сити сега играе по съвсем различен начин. ЦСКА също през миналия сезон е изповядвал стил, повече базиран на притежанието на топката, и може би феновете го харесват. От друга страна, за мен двата най-атрактивни за гледане отбори в света са Ливърпул и Борусия Дортмунд. Всеки техен мач е страхотен спектакъл. Техният стил ми допада повече. Оттам нататък е въпрос на лична интерпретация как ще го приложиш на практика. Моят начин е с по-малко притежание и по-директно. Това мисля, че е ясно от началото на престоя ми.


Понеже вече нееднократно написах, че стила на НЕМ е скучен и че тоя тренер не е за ЦСКА, ще отговоря (след като го прочетох внимателно)

Ако дори и един човек ми напише, че стила на НЕМ не е скучен, апатичен и свързан с безкрайни центрирания, ще се извиня. Този стил става още по трагичен с Мауридес на върха. Последния отклонява топката и след това е борба за втора, ако упеем - следва центриране, ако ли не..... картон на Малинов/Пинто/Антов/Бикел или контраатака. В тоя ред на мисли: Кой подяволите играе с трима дефанзивни накуп, а единственият ни (посредствен плеймейкър - като крило ? ). Адски безидейна игра предлагаме, която игра е познаваема вече и от Витоша и Верея. Разнообразние:0, креативност: 0; въображение: 0, центрирания: + 1. Това е по десетобалната система. До тук печелим точки заради името. Ако срещу Верея беше друг отбор, а не ЦСКА, но със същия стил на игра, бил оставил 100лева за твърд Х : 0:0

Пък НЕМ...........каквото иска да говори

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Нестор Ел Маестро (Йевтич) - фен тема

Мнениеот sin4ec » 20 дек 2018 23:12

Този става за медиен клоун, и дотук...ако призванието на Белчев е работата с подрастващите( смея да твърдя, че и начело на отбора ви се справи никак нелошо), то призванието на този смешник са палячовщините и плямпането на глупости. Утре може да реши да се кръсти Ел Генийо и да пожелае да свири на цигулката на Паганини, но ще си остане все същият тъпанар...
Как изобщо го търпите, не ми е ясно...
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3749
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Нестор Ел Маестро (Йевтич) - фен тема

Мнениеот ivo55 » 20 дек 2018 23:31

[offtopic]Е, че на теб, ако футболът ти бе ЯСЕН, щеше да си от ЦСКА.[/offtopic]
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,CSKA Sofia.

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Нестор Ел Маестро (Йевтич) - фен тема

Мнениеот sin4ec » 21 дек 2018 00:23

ivo55 написа:[offtopic]Е, че на теб, ако футболът ти бе ЯСЕН, щеше да си от ЦСКА.[/offtopic]

[offtopic]ЦСКА, да...
Дядо ми, лека му пръст, е бил от този отбор още от основаването му. Армеец си беше, че и буквално. Докрай не приемаше понятието ЦСКА, за него си беше ЦДНА. С него отидох на първите си дербита. Аз бях дете и той ме държеше за ръчица. За жалост, накрая не можеше да ходи много и аз го водех на мачове. Но такъв е животът. Няма да забравя еднаж на Армията отивам и го карам. Вика-влизай вътре! Седя с трабанта пред входа, там некъв ми вика да се махам. Дедо излезе от колата, онзи му вика-ама ти ли си , бе?
Та влязохме и паркирахме.
Ген, кво да праиш? :)
Години преди това, бяха го пратили на санаториум нейде по Балкана.
И една вечер цъфти у дома. Баба ми почва: какво правиш тука, какво е станало?
Нищо не е станало. Просто си хванал влака за София да гледа мача. Ама изпуснал обратния влак и се прибрал вкъщи.
Това е ЦСКА![/offtopic]
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
cskarcheto92
Мнения: 1137
Регистриран на: 22 дек 2009 22:52
Контакти:

Re: Нестор Ел Маестро (Йевтич) - фен тема

Мнениеот cskarcheto92 » 21 дек 2018 00:28

Според мен в добър треньор и трябва да му се даде шанс до края на сезона. Вижда се,че гори в играта и определено я разбира. Наистина е малко скучен и еднотипен стила му, но срещу Верея и Витоша толоз. Видя се,че във важния тест срещу Копенхаген надигра датчаните. Въпреки слабите резултати срещу отборите от първата шестица, никой не ни надигра. В Разград ни биха с грешка, а тука си бяхме равностойни на зелените, като имаше спорни ситуации,които бяха подминати. Срещу сините бе случаен автогол мача си отиваше към равен. Ясно е,че искаме моментални резултати, но с този т.н скучен футбол, при други обстоятелства, които изключват подкрепата на отборачето на Киро, сега НЕМ и ЦСКА щяха да са пред тях.
[wrapimg=]https://media.giphy.com/media/TgL7lPFfyAFITuszOA/giphy.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19811
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Нестор Ел Маестро (Йевтич) - фен тема

Мнениеот Drunken_Master » 21 дек 2018 08:39

sin4ec написа:[offtopic]Дядо ми, лека му пръст, е бил от този отбор още от основаването му. Армеец си беше, че и буквално. Докрай не приемаше понятието ЦСКА, за него си беше ЦДНА. С него отидох на първите си дербита. Аз бях дете и той ме държеше за ръчица. За жалост, накрая не можеше да ходи много и аз го водех на мачове. Но такъв е животът. Няма да забравя еднаж на Армията отивам и го карам. Вика-влизай вътре! Седя с трабанта пред входа, там некъв ми вика да се махам. Дедо излезе от колата, онзи му вика-ама ти ли си , бе?
Та влязохме и паркирахме.
Ген, кво да праиш? :)
Години преди това, бяха го пратили на санаториум нейде по Балкана.
И една вечер цъфти у дома. Баба ми почва: какво правиш тука, какво е станало?
Нищо не е станало. Просто си хванал влака за София да гледа мача. Ама изпуснал обратния влак и се прибрал вкъщи.
Това е ЦСКА![/offtopic]

Синчец,страхотна история ! Господ да го прости ! Нека модераторите да не трият този пост,за да се види,какво е да си истински фен на един футболен отбор ! А иначе и аз съм на мнение,че Йефтич е клоун !
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13753
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Нестор Ел Маестро (Йевтич) - фен тема

Мнениеот Red_Neck » 21 дек 2018 11:27

k_oleto написа:Понеже вече нееднократно написах, че стила на НЕМ е скучен и че тоя тренер не е за ЦСКА, ще отговоря (след като го прочетох внимателно)

Ако дори и един човек ми напише, че стила на НЕМ не е скучен, апатичен и свързан с безкрайни центрирания, ще се извиня. Този стил става още по трагичен с Мауридес на върха. Последния отклонява топката и след това е борба за втора, ако упеем - следва центриране, ако ли не..... картон на Малинов/Пинто/Антов/Бикел или контраатака. В тоя ред на мисли: Кой подяволите играе с трима дефанзивни накуп, а единственият ни (посредствен плеймейкър - като крило ? ). Адски безидейна игра предлагаме, която игра е познаваема вече и от Витоша и Верея. Разнообразние:0, креативност: 0; въображение: 0, центрирания: + 1. Това е по десетобалната система. До тук печелим точки заради името. Ако срещу Верея беше друг отбор, а не ЦСКА, но със същия стил на игра, бил оставил 100лева за твърд Х : 0:0
Пък НЕМ...........каквото иска да говори

Коле, всеки има своите представи за играта, но има няколко съществени пункта, които трябва да се вземат под внимание, когато даваме своето мнение (оценки може да дава само ръководството на клуба!) за работата на СТ:
- какви цели му е поставило ръководството на клуба;
- какъв ресурс му е предоставен за изпълнението на тези цели;
- в каква среда работи и се конкурира;

Ние (феновете) искаме успехи с добра игра, без да се интересуваме от цената. Тези, които плащат цената, също се предполага да искат успехи, но за тях цената е от голямо значение. Т.е., всички искаме титла (минаха доста години от последната), а тя се печели с точки! НЕМ изповядва рационален подход за печелене на точки и явно ръководството е било наясно с това преди назначаването му. Титулярното ядро на отбора от миналия сезон се запази на 90%. НЕМ, като практичен треньор, започна промяната "отзад напред" - представянето на "първите 5", както се изрази той, напълно покриват неговите изисквания. Никой не може да отрече положителната промяна в играта на вратар, защита и дефанзивни полузащитници за няколко месеца работа и то при положение, че двата ни титулярни бека бяха контузени през голяма част от времето! Наложи се Ангел Лясков да играе титуляр в 10 :!: последователни мача, от които загубихме 4 - 2 от Копенхаген, Лц и Подуяне + Х с Ботев и Берое (там по спомен игра само едно полувреме а другото бе за Секулич). Наложи се Секулич (принципно ЦЗ) да започне титуляр в 15 :!: мача на десния бек и още мач-два на левия, от които загубихме 5 (същите 4 + Рига) и 2 Х!
Ресурса, с който разполага НЕМ в тази фаза на играта е определено по-добър и по-равностоен (с изключение на лявата зона)

Всички виждаме, че проблемите са в атака. Дай да видим първо с какъв ресурс разполагаше НЕМ през сезона:
- Започнахме сезона БЕЗ ЦН! Мауридес и Евандро дойдоха към края на юли, Соу в началото на септември!
- Енрике (принципно титулярното ЛК) - трайно контузен от реванша с Рига (средата на юли), започна пълноценни тренировки чак ноември;
- Жоржиньо - замести прилично Енрике на левия фланг, докато не беше рендосан от Славчо Шоколаров на мача със Славия, пропусна няколко мача и определено загуби форма;
- Джеси - контузи се на мача с Копенхаген, не пропусна много мачове, но това се отрази на формата му;
- Десподов - също пострада 2 пъти от контузии, пропусна 4-5 мача;
- Тиаго - определено не е във формата си от миналата година, НО .... започна сезона като CF :) , щото нямаше кой! Наложи се да пълни дупки по фланговете, ... щото пак нямаше кой!
- За капак имаме 5 играчи извън EU за 3 места (Джеферсон, Мауридес, Енрике, Евндро и Соу). Нещо прави ли ти впечатление? Джеферсон е абонат за едното(иначе Лясков) и остават 4 офанзивни играчи за 2 места.

Е, я кажи, .... как точно се предполага за 4 месеца работа и предвид обстоятелствата, хем да заздравим защитата и да печелим точки, хем да играем като Ливърпул ....... и с кои футболисти!

НЕМ заслужава доверие, най-малкото защото при всичките ни кадрови проблеми в началото, изиграхме 6 мача в ЕКТ и при едно малко по-нормално съдийство, межеше да се опънем повече на Копенхаген.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта