10 Кръг/ Ботев (Пловдив)-ЦСКА /22.09.2023/ 20:00 ч.

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

The_Miz
Мнения: 350
Регистриран на: 15 апр 2021 05:08
Контакти:

Re: 10 Кръг/ Ботев (Пловдив)-ЦСКА /22.09.2023/ 20:00 ч.

Мнениеот The_Miz » 22 сеп 2023 23:58

danko_sot написа:Много сте тихи нещо. Аз току-що се прибрах. Най-много ми хареса новият стадион на Колежа. Наистина много добро съоръжение. Вътре имаше ред и организация, перфектен терен. Около мен беше пълно с деца, макар и с фланелки на Ботев :) , което е много хубаво. Не видях един човек да чопли семки, дори нямаше такива дето да псуват. Абе европейска работа. Колкото повече стадиони има в България, толкова по-силно ще бъде и първенството.
Сега за мача. Нямах най-добрата видимост от мястото, на което бях седнал. Честно казано дузпата не можах да разбера защо ни я дадоха, както и хората около мен. След малко ще гледам репортаж, за да разбера.
Тактиката беше без изненади. Футболистите в схемата също. Просто копи-пейст. Не мога да кажа, че това е проблем, но в бъдеще ще бъде. Очаквам да има тактически изненади и леки промени, защото противниците същи не спят и се адаптират към играта ни.
Миналият мач похвалих НЕМ. Сега няма как да го направя. Мисля, че нашите направиха един приличен мач на средно ниво без да блестят. Проблемът през втората част дойде от нашата скамейка според мен, не толкова от играта на канарчетата. Още при 1:0 НЕМ вади Кареасо и пуска Шакич, който е чист дефанзивен халф. Не знам каква е причината. Схемата беше променена. Линдсет се върна като опорен халф до Юга. Ботев натиснаха и вкараха. След това последва нови смени, Назон и Фаетон за Естрада и Махмутович. Това беше върха. Заиграхме с трима цз, двама халф-бека, а напред бе само бавния Естрада. Нещо като 3-6-1. Това срещу Ботев на Колежа. По едно време само чистихме напред без адресат. Оцеляхме, но за мен Майсторът този мач беше понапълнил гащите. Не приляга на ЦСКА и с подобни панически ходове нищо добро не би чака в други подобни мачове.
Иначе момчетата играха сравнителни добре, стараха се. Не мога да не отлича на Хайнц, още по ясно се вижда на живо, че е мозъкът на отбора. Хареса ми скоростта, пробивността и остротата на Фаетон. Има качества тосюва момче, просто трябва да се отпуши. Хареса ми Вион, въпреки че направи някои грешки. Хареса ми и Кареасо с играта си в защита в първата част.

Съгласен съм с анализа, но само искам да добавя, че Кареасо беше сменен принудително и самият Ел Маестро каза, че това доста ни е нарушило ритъма. Като добавим и принудителната смяна на Кордоба с Кох, напълно разбирам защо играхме накрая “грабвайте телата”.

gihuelo
Мнения: 5911
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: 10 Кръг/ Ботев (Пловдив)-ЦСКА /22.09.2023/ 20:00 ч.

Мнениеот gihuelo » 23 сеп 2023 00:05

Бяхме по-добрия отбор .
Контузиите на Кареасо и Кордоба малко объркаха плана ни за мача.
Дано Кордоба не е зле ,защото се вижда че е страхотен защитник и ни трябва много срещу Локо Пд и Левски.
Последните смени не ги разбрах много много но важното е че бихме.
Винаги играем много трудно в Пловдив така че това е важен успех.

Gotzev.88
Мнения: 669
Регистриран на: 12 яну 2019 22:58
Контакти:

Re: 10 Кръг/ Ботев (Пловдив)-ЦСКА /22.09.2023/ 20:00 ч.

Мнениеот Gotzev.88 » 23 сеп 2023 00:25

Влизането на Махмутович беше вокализация на възклицанието "oh, crap'' в главата на НЕМ, когато осъзна, че смяната на Кордоба с Кох беше грешка и че той ще ни закопае всеки момент. Още повече, че и Ботев се върнаха в мача със случайния гол и бяха в подем благодарение и на публиката (на Армията мачът щеше да е приключил след дузпата и да се доиграва). Колкото и да не ми допада, че започва едно разделение на титуляри и резерви както по Стойчово време, трябва да призная, че резервите не са равностойни на титулярите... Може би затова и НЕМ не ротира изобщо. Що се отнася до еднаквата схема- дълги години Барселона играха по един и същ начин, всеки противник знаеше как играят, дори в село в Африка с един телевизор знаеха как играе Барселона! И въпреки, че бяха "разкрити" не губиха често :lol: Ако тази ни система е най-добрата възможна и я изпълняват играчите перфектно и оптимално- няма опасност от "разкриването''... Примерът е сравним, защото Хайнц не е Меси, но и ЦСКА не играе в Ла Лига и ШЛ (поне не този сезон :? )

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3721
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 10 Кръг/ Ботев (Пловдив)-ЦСКА /22.09.2023/ 20:00 ч.

Мнениеот danko_sot » 23 сеп 2023 00:35

Аз принципно не харесвам страхливи треньори, които при всяка възможност гледат само да се застраховат и да пазят резултата. Да понякога помага, но като цяло не е на добре.
Ще видим как ще е занапред, но съмненията ми за НЕМ започват да се завръщат. Ако иска да играе за титлата трябва кураж и много по смел подход при воденето на мачовете. Лично мнение ;)

П.п. Между другото аз при първия гол бях на далечния сектор и ми се стори, че Хайнц подаде за гола на Линдсет, а сега видях, че е Фаетон. Превъзходен пас на гваделупецът. Радвам се за него, защото бях почнал да ставам малко скептичен към него напоследък. Но от това, което видях + този пас сега, това беше най-добрият му мач за нас досега.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3721
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 10 Кръг/ Ботев (Пловдив)-ЦСКА /22.09.2023/ 20:00 ч.

Мнениеот danko_sot » 23 сеп 2023 01:00

Gotzev.88 написа:Влизането на Махмутович беше вокализация на възклицанието "oh, crap'' в главата на НЕМ, когато осъзна, че смяната на Кордоба с Кох беше грешка и че той ще ни закопае всеки момент. Още повече, че и Ботев се върнаха в мача със случайния гол и бяха в подем благодарение и на публиката (на Армията мачът щеше да е приключил след дузпата и да се доиграва). Колкото и да не ми допада, че започва едно разделение на титуляри и резерви както по Стойчово време, трябва да призная, че резервите не са равностойни на титулярите... Може би затова и НЕМ не ротира изобщо. Що се отнася до еднаквата схема- дълги години Барселона играха по един и същ начин, всеки противник знаеше как играят, дори в село в Африка с един телевизор знаеха как играе Барселона! И въпреки, че бяха "разкрити" не губиха често :lol: Ако тази ни система е най-добрата възможна и я изпълняват играчите перфектно и оптимално- няма опасност от "разкриването''... Примерът е сравним, защото Хайнц не е Меси, но и ЦСКА не играе в Ла Лига и ШЛ (поне не този сезон :? )


Схемата е добра, но трябва да има и вариации в нея и тактически капани. Примерно да се сменят местата на Хайнц с Кареасо или с Линдсет. Хайнц или Кареасо да навлиза повече навътре към терена и по този начин да освобождава място и на Бека. Защо не в някой мач да се използва Асприля от едната страна на ромба, който да действа като типично крило ако искаме да натиснем някой по-слаб и бавен бек.
Иначе Кордоба докато беше на терена верно почти без грешка. Много я мисли и следи играта. Просто играе с главата. А Кох като влезе ми направи впечатление, че самият му начин на бягане е малко странен.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

gihuelo
Мнения: 5911
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: 10 Кръг/ Ботев (Пловдив)-ЦСКА /22.09.2023/ 20:00 ч.

Мнениеот gihuelo » 23 сеп 2023 01:05

Gotzev.88 написа:Влизането на Махмутович беше вокализация на възклицанието "oh, crap'' в главата на НЕМ, когато осъзна, че смяната на Кордоба с Кох беше грешка и че той ще ни закопае всеки момент. Още повече, че и Ботев се върнаха в мача със случайния гол и бяха в подем благодарение и на публиката (на Армията мачът щеше да е приключил след дузпата и да се доиграва). Колкото и да не ми допада, че започва едно разделение на титуляри и резерви както по Стойчово време, трябва да призная, че резервите не са равностойни на титулярите... Може би затова и НЕМ не ротира изобщо. Що се отнася до еднаквата схема- дълги години Барселона играха по един и същ начин, всеки противник знаеше как играят, дори в село в Африка с един телевизор знаеха как играе Барселона! И въпреки, че бяха "разкрити" не губиха често :lol: Ако тази ни система е най-добрата възможна и я изпълняват играчите перфектно и оптимално- няма опасност от "разкриването''... Примерът е сравним, защото Хайнц не е Меси, но и ЦСКА не играе в Ла Лига и ШЛ (поне не този сезон :? )


Абсолютно съм съгласен за титулярите и резервите .
Тези които са титуляри са доста по-добри от резервите.
Примерно Шагоян и Санянг не знам как ще хванат ръка . Туфегджич и Дончев също .
Чакаме да се възстановят Матей , Брадли и Морено за да имаме по-добри резерви.
Иска ми се Шопов и Папазов някъде да ги сложи ама при тази схема и изпълнители просто не виждам къде.
Асприля също е добра резерва .
Между другото не разбрах Шекич какъв заигра ? По едно време беше зад Назон и гонеше в тяхното поле .

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3721
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 10 Кръг/ Ботев (Пловдив)-ЦСКА /22.09.2023/ 20:00 ч.

Мнениеот danko_sot » 23 сеп 2023 01:20

gihuelo написа:
Gotzev.88 написа:Влизането на Махмутович беше вокализация на възклицанието "oh, crap'' в главата на НЕМ, когато осъзна, че смяната на Кордоба с Кох беше грешка и че той ще ни закопае всеки момент. Още повече, че и Ботев се върнаха в мача със случайния гол и бяха в подем благодарение и на публиката (на Армията мачът щеше да е приключил след дузпата и да се доиграва). Колкото и да не ми допада, че започва едно разделение на титуляри и резерви както по Стойчово време, трябва да призная, че резервите не са равностойни на титулярите... Може би затова и НЕМ не ротира изобщо. Що се отнася до еднаквата схема- дълги години Барселона играха по един и същ начин, всеки противник знаеше как играят, дори в село в Африка с един телевизор знаеха как играе Барселона! И въпреки, че бяха "разкрити" не губиха често :lol: Ако тази ни система е най-добрата възможна и я изпълняват играчите перфектно и оптимално- няма опасност от "разкриването''... Примерът е сравним, защото Хайнц не е Меси, но и ЦСКА не играе в Ла Лига и ШЛ (поне не този сезон :? )


Абсолютно съм съгласен за титулярите и резервите .
Тези които са титуляри са доста по-добри от резервите.
Примерно Шагоян и Санянг не знам как ще хванат ръка . Туфегджич и Дончев също .
Чакаме да се възстановят Матей , Брадли и Морено за да имаме по-добри резерви.
Иска ми се Шопов и Папазов някъде да ги сложи ама при тази схема и изпълнители просто не виждам къде.
Асприля също е добра резерва .
Между другото не разбрах Шекич какъв заигра ? По едно време беше зад Назон и гонеше в тяхното поле .


Точно това умение Саша Илич го притежаваше и това по мое мнение беше едно от най-ценните му качества. Слаби неслаби при него всички играеха и поддържаха необходимия ритъм, а по този начин се поддържаше добра атмосфера и в съблекалнята.
Тибо Вион примерно много го плюят, но той е много добър и много научен играч.
Шаката заигра на мястото на Кареасо, т.е. от дясната страна на ромба. Буквално 6 човека заиграха в средата и в нашата половина накрая почти в една линия- Турицов и Вион, Линдсет, Юга, Шаката и Хайнц. Напред самотен Естрада. Страх лозе пази ;)
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
mistreated
Мнения: 6347
Регистриран на: 11 сеп 2008 12:43
Контакти:

Re: 10 Кръг/ Ботев (Пловдив)-ЦСКА /22.09.2023/ 20:00 ч.

Мнениеот mistreated » 23 сеп 2023 01:35

Последните минути Назон и Фаетон бяха тотално свършили въздуха и не се прибираха в защита. Не разбирам какъв е проблемът, че 10 минути сме играли с един нападател, като водим! И какво страхливо видяхте в играта ни? Колко положения имаха Ботев за целия мач? Фаетон и Хайнц играха много силно отляво и Ето'О не знаеше къде се намира цял мач. Юга отново почти перфектен, силен мач и за Линдсет. Неприятни са много контузиите, защото особено Кареасо лично за мен е незаменим в средата на терена.
Hold me in your arms until there's no more of you, that I can take...

Gotzev.88
Мнения: 669
Регистриран на: 12 яну 2019 22:58
Контакти:

Re: 10 Кръг/ Ботев (Пловдив)-ЦСКА /22.09.2023/ 20:00 ч.

Мнениеот Gotzev.88 » 23 сеп 2023 01:45

danko_sot написа:
Точно това умение Саша Илич го притежаваше и това по мое мнение беше едно от най-ценните му качества. Слаби неслаби при него всички играеха и поддържаха необходимия ритъм, а по този начин се поддържаше добра атмосфера и в съблекалнята.
Тибо Вион примерно много го плюят, но той е много добър и много научен играч.
Шаката заигра на мястото на Кареасо, т.е. от дясната страна на ромба. Буквално 6 човека заиграха в средата и в нашата половина накрая почти в една линия- Турицов и Вион, Линдсет, Юга, Шаката и Хайнц. Напред самотен Естрада. Страх лозе пази ;)


И аз му го признавам това умение и това, че така създаде добър колектив. Но все пак да не забравяме, че може би И заради това най-честата критика миналата година беше, че играчите ни не могат да вържат три точни паса един след друг. Създаваше се впечатление, че печелим само на късмет някак без игра и че играчите са ментета. Ето, почти същите играчи сега могат да вържат три паса (поне това). Най-малкото двойката централни защитници не трябва да се пипа, освен ако няма контузен. Или да има две титулярни двойки (Кордоба-Петров и Кох-Махмутович) и ако се ротира, за да не излизат от форма и да се обиграят заедно, да се ротира изцяло в комплект. Шакич нещо не се представи добре, може би няма място в ромба. Но пък и десен бек е Турицов, който излиза от кризата и се справя колкото може... Радвам се, че Шакич засега не взима мястото на Турицов, а ще трябва да се доказва първо. В Щурм Нестор измести крилото и капитанът-австриец назад като бек, за да може на негово място да играе неговият човек (Десподов), което беше една от грешките, които му изядоха главата там. Учи се от грешките си определено...

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3721
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 10 Кръг/ Ботев (Пловдив)-ЦСКА /22.09.2023/ 20:00 ч.

Мнениеот danko_sot » 23 сеп 2023 10:24

mistreated написа:Последните минути Назон и Фаетон бяха тотално свършили въздуха и не се прибираха в защита. Не разбирам какъв е проблемът, че 10 минути сме играли с един нападател, като водим! И какво страхливо видяхте в играта ни? Колко положения имаха Ботев за целия мач? Фаетон и Хайнц играха много силно отляво и Ето'О не знаеше къде се намира цял мач. Юга отново почти перфектен, силен мач и за Линдсет. Неприятни са много контузиите, защото особено Кареасо лично за мен е незаменим в средата на терена.


Още при 1:0 за нас дръпна по назад Линдсет. Дузпата беше късмет. А ако я нямаше?
Не може да играеш 3-6-1 с един изнесен нападател. Сложи зад него поне един Хайнц. Топката трябва да се задържа,така най-лесно минава времето. А не само да се чисти напред и веднага отива при техните. При такава стратегия все някога ще се пропукаш.

Ще видим следващите мачове как ще ги води. Имаме добър състав, с който можем да се борим за титлата. Но трябва и треньорът да е с шампионски манталитет и да предава това на момчетата.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта