Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
delqnski47
Мнения: 23740
Регистриран на: 08 сеп 2008 20:08
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот delqnski47 » 13 яну 2022 16:44

Първа официална среща с новия министър на спорта Радостин Василев
Фалстарт….
Атаката на новия министър на спорта се прехвърли от Наско към мен.
Днес имаше официална среща на федерациите с новия министър на спорта Радостин Василев. Внимателно слушах пресконференцията му с медиите, на които представи новата програма за финансиране на спорта за високи постижения. Разбира се, впечатли ме факта, че първо това се прави с медиите, а не с федерациите, но това не е фатално, само уточнява някои детайли и характеристики.
Дойде ред и на федерациите. Даде се думата на присъстващите президенти. Генералните секретари, които са най-добре запознати, не бяха допуснати заради мерките за Ковид. Колеги се изказваха, даваха някои препоръки и задаваха въпроси. Вдигнах ръка и аз. Препоръчах за следващата програма да се използват и хора от федерациите, които реално правят спорт и са адекватни на еволюцията и непрекъснатите промени в спорта, които изискват промени и в методика, и във финансиране, и във всичко свързано с развитието на спорта. Впрочем, това предложи преди мен и колегата от батута Стоян Димитров. След това разкрих страховете си, че няма отговор и информация за финансирането на нашите проекти за Световна купа, която е в началото на април и Световното първенство, което е през септември, както и последната такса към ФИГ за организирането му, на която при забавяне текат лихви. Разкрих и опасенията си за наемите на тренировъчната зала “Арена Армеец”, която ползваме за тренировки, защото нямаме зала, в която да се побере целия национален отбор. Тук е мястото да добавя, че българският национален отбор не разполага с тренировъчна база, която да поеме изцяло националните ни отбори.
Останах шокирана от отговора на новия министър, който започна с изречението, че е много изненадан и знаел, че Художествената гимнастика е съществувала в зоната на комфорта. Беше казано, че аз съм била единствената, която си е позволила да му звъни по телефона, но тези недомислени изречения бяха нищо сравнение с това, което ме очакваше, а именно, как моят съпруг Наско Сираков вчера бил написал писмо до него…
Тук вече не издържах абсурдното му изказване, станах и го репликирах, че се надявам никога повече да не намесва съпруга ми, не на място и на официални срещи на федерациите. Освен това казах да не внушава, че едва ли не БФХГ е била с някакви привилегии и, че явно не е запознат с резултатите и работата на Художествената гимнастика през последните години.
Обидното отношение към БФХГ и семейството ми, което е посветило живота си на спорта и е постигнало успехи на световно ниво не само като спортисти, но и като ръководители на спорта, беше потресаващо. Казах, че намесвайки името на съпруга ми, в тази официална среща с федерациите я превръща в махленска седянка. Поисках да разясня нападките му: “ … че само аз съм си позволила да му звънна по телефона…” ( и всичко това казано в отговор на моите въпроси за предстоящата година) като казах, че не съм звъннала на него, а на секретарката, на която разказах казуса с документите за разширяването на тренировъчната ни зала, които документи след три години най-накрая са готови и министърът на спорта е този, който трябва да ги внесе в министерски съвет. Най-учтиво помолих секретарката да му каже това, както и ако реши да ми звънне, за да го запозная с казуса. Не съм му звъняла по телефона, а звъннах на секретарката му! След разговора ми със секретарката, в по-късните часове той ми звънна и аз го запознах лично с документите.
Седях и не вярвах на очите и ушите си, какво виждам и какво чувам… Кому са нужни това отношение и тази агресия?! И защо е така?? Така ли ще работим от първия ден?!
Г-н Министър, БФХГ никога не се е ползвала с комфорт, за да работи! Нашата федерация е получавала онова, което и се е полагало за постигнатите резултати и за цялостната дейност и труд, които влага за развитието на този спорт. БФХГ не е създавала никакви проблеми на който и да било министър, по какъвто и да е повод и за това сме получавали уважително отношение от всички министри на спорта досега. Не знаех, че дори на секретарката Ви при огромна нужда е проблем да се звъни! Напълно нормално и в реда на нещата е да търсиш връзка с ресорния си министър при проблем.
Най-малко съм си представяла, че ще размахвате името на съпруга ми Наско на такава официална среща на федерациите, в присъствието на всички президенти.
Това е възмутително! Спортът има нужда от министър, който да уважава усилията и постиженията на българските спортисти и спортни федерации.
Като адвокат, който жонглира перфектно с думите и подредбата на изречението, би трябвало да бъдете по-умерен и да знаете, че българският спортист, особено онзи, който е донесъл много победи и поводи за гордост и слава е СМЕЛ и не се страхува от войни, та бил той и на прага на 60- тата си годишнина.
Апелирам за повече респект към БФХГ, която тази година ще чества 70- годишнина на своето велико съществуване.
Вярвам в бъдещо ползотворно сътрудничество!
Все още с уважение към институцията спортен министър
Илиана Раева


На дъртата Руди й е ''намекнал'' , че топла безплатна баничка вече няма да има и ще получава толкова колкото й се полага и она е скочила от стола :D :D :D :D
''Ама как можело, ама нам си кое...'' Кат се цункаше с Бойко пред камерите проблеми немаше . Дейба нейната м*кя д*йба д@рта д*йба . ->
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and
documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club,
PFC CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,PFC CSKA
Sofia.

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3748
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот ivo55 » 13 яну 2022 18:36

Тая дърта шаврантия да не знае много, че когато си е разтваряла краката, за да плаща на Насо борчовете, не е ревала толкова.

Да не си мисли, че вечно ще и минават номерата със скандалите по телевизиите и Интернет. Да не бърка държавното управление с махленските ѝ скандали с Нешка Робева и преврата, който ѝ направи, за да стане шеф на държавна заплата и хранилка.
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,CSKA Sofia.

peliforewer
Мнения: 9450
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот peliforewer » 13 яну 2022 19:32

ivo55 написа:Тая дърта шаврантия да не знае много, че когато си е разтваряла краката, за да плаща на Насо борчовете, не е ревала толкова.

Да не си мисли, че вечно ще и минават номерата със скандалите по телевизиите и Интернет. Да не бърка държавното управление с махленските ѝ скандали с Нешка Робева и преврата, който ѝ направи, за да стане шеф на държавна заплата и хранилка.

Раева се опита да яхне вълната на недоволство на сините фенове от спортния министър,но стана за смях след брифинга.Интересно кой натискаше служебния министър да реве за наема на Армията и оплакваше фирмата Сердика спортни имоти че е пред фалит,а в същото време Раева е запозната ,че при Пламен /шеф на фирмата/ имало 1,5млн.лв. и трябвало да ги дадат за довършване на зала за федерацията на Раева.Излиза ,че Ганчев беше прав да каже ,че няма да плати на служебния министър защото парите ще потънат,а ще иска да се ползват за Армията.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

Dust
Мнения: 8025
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот Dust » 13 яну 2022 20:37

НСБ, няма нищо общо със ССИ.
За другото, както вече споделих министърът е прав и му поставям огромна положителна точка
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

gihuelo
Мнения: 5668
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот gihuelo » 13 яну 2022 22:41

Мисля ,че само Серж Йофу и Предраг Пажин могат да оправят работата :)

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3748
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот ivo55 » 14 яну 2022 00:12

Изображение
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,CSKA Sofia.

sly
Мнения: 386
Регистриран на: 19 фев 2012 19:32
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот sly » 14 яну 2022 00:20

Всички федераций и отбори,които са свикнали на държавни хранилки, бащици и доброзорно доведени спонсори сега ще реват против министъра, но тая свърши. Същото се отнася и за кадрите на спортния тотализатор, разни други комисий на държавни заплатки.:) Няма да е лесно ,но ще бъде интересно.

Mitata
Мнения: 6648
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот Mitata » 17 яну 2022 20:07

Този сезон сме шампиони!
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!


gihuelo
Мнения: 5668
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот gihuelo » 25 яну 2022 11:06

Да е жив и здрав още 77 години!

Изображение


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: CSKA_FEN4E и 14 госта