ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот Warped » 12 окт 2018 15:50

Единствения губещ от това е ГГ. Тия 8млн. знаете ли колко захар са? :lol: :lol:
Много по големия въпрос е този за базите, Панчарево, стадион и тн. Тая картинка струваща 8млн. можеше да си я спестите :lol:
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.


Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот vaskonti » 12 окт 2018 15:54

Болен Левскар написа:
k_oleto написа:понеже не ми се работи днес, а и след вчера съм настроение - ще ти обясня.
Първо до преди плащането, у голяма част от феновете имаше спортно правоприемство. Така защото играем на стадион Българска Армия, пеем същите песни и много голяма част от феновете си останаха на стадиона. Ето затова сме ЦСКА, а не сме например: Чавдар София. Ако бяхме Чавдар София - на стадиона нямаше да има никой и никой нямаше да казва, че сме ЦСКА.
След плащането, е налично вече и морално и до някъде юридическо правоприемство. Ако бяхме Чавдар София и бяхме платили за активите на ЦСКА, щяхме да си останем Чавдар София, защото феновете, включително и аз, нямаше да приемем, че Чавдар София може да плати някакви пари и да стане ЦСКА.
По другите ти въпроси - питай прокуратурата

Юридически нямате нищо общо с фалиралия отбор, освен че притежавате останките му.
Морално... как може да говориш за морал, след като създадоха лига за нещото, което припознахте, докато оригиналния отбор умираше в последни гърчове?!
"Спортното приемство" са думи, които ти харесват повече от "припознаване". Факт е, че припознахте нещото, което има най-голям шанс за титли и купи. Нищо спортно няма в това, нито пък морално.

Част от тези "останки" са дългове на ЦСКА, които са платени. Вярно - не в пълен размер, но при фалит процедурата си е точно такава. Ако имаш някакъв проблем с това, пък бил той и морален, оплачи се на законодателя. Но имай предвид, че това се случва по цял свят и целта е кредиторите все пак да получат нещо, вместо нищо.
Освен това, точно левскар да говори за морал....вие колко аванта сте видели и виждате от държава, задкулисия, ако щеш и нарко-среди... белите лястовици ако знаеха, че се асоциирате с тях, щяха да се самоубият.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 12 окт 2018 15:54

k_oleto написа:...При положение, че откупуваме ВСИЧКИ АКТИВИ (а не останки) от фалиралата фирма, как да нямам юридическа приемственост. При нас има по-голяма, сравнено при вас - след 1998г. Обясни ми каква ви е юридеската приемственост след 1998г. и по каква логика празувате 100 години. Чисто юридически сте регистрирани и съществувате от 1998г. и това е факт

1. А защо срамежливо забравяш ВСИЧКИТЕ ПАСИВИ!?... :lol:
2. Факт е, че не правиш разлика между регистрация и пререгистрация. Съгласно Закона за физическото възпитание и спорта от 1996 година: „Чл. 12. (1) Спортните клубове, които развиват и осъществяват професионален спорт, се регистрират като акционерни дружества - професионални спортни клубове“. С последвалите изменения се този член се променя, като се добавя възможността за регистрация като дружества с нестопанска цел.
3. За каква юридическа приемственост при ПФК "ЦСКА-София" (София) говориш, като около 60 % от внесения капитал на АД-то представлява непарична вноска - вземания на "Литекс Комерс" АД от ПФК "Литекс" (Ловеч)!? ... :lol: При придобиването на базите също беше използвана стопанската история на "Литекс", защото едно от изискванията за участие в конкурса (стопански термин, чужд за някои "червени" шефове) беше наличието на определен оборот за 3 (три) години - е как едно дружество на година и половина да покаже такъв оборот!?... :roll: :o
[offtopic]П.П. Използвам случая, за да обясня на незапознатите, че стадион "Георги Аспарухов" отдавна НЕ Е собственост на МВР, а Е общинска собственост. Новопостроеният сектор "А" пък Е собственост на ПФК "Левски" АД. Иначе казано, няма как МВР да плаща сметки за имоти, които НЕ СА негова собственост... 8-)[/offtopic]
Последна промяна от Captain Stottlemeyer на 12 окт 2018 16:03, променено общо 1 път.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
djd
Мнения: 3986
Регистриран на: 10 мар 2014 16:18
Местоположение: София
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот djd » 12 окт 2018 16:01

Друго много важно нещо, на което трябва да наблегне Гришата след придобиване на марката, е маркетинга. Екипи, аксесоари, реклама. Всичко, свързано с ЦСКА, трябва да носи пари, много пари. Знаем, че големите клубове печелят много повече от това, отколкото от билети, наградни фондове и продажба на футболисти.
Ние задължително трябва да помогнем - примерно да си купим сезонни карти, дори и да не ходим на всички мачове.

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13852
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот Red_Neck » 12 окт 2018 16:08

Болен Левскар написа:Юридически нямате нищо общо с фалиралия отбор, освен че притежавате останките му.
Морално... как може да говориш за морал, след като създадоха лига за нещото, което припознахте, докато оригиналния отбор умираше в последни гърчове?!
"Спортното приемство" са думи, които ти харесват повече от "припознаване". Факт е, че припознахте нещото, което има най-голям шанс за титли и купи. Нищо спортно няма в това, нито пък морално.


Първо, ФК или "отбор" (както го наричаш) няма как да фалира! Фалира АД-то, което го управлява търговската му дейност!
Набийте си го в дебелите глави! Четете, образовайте се и после заповядайте за дискусия!

Спортен клуб (в случая футболен клуб) по дефиниция развива и популяризира физическото възпитание и спорта, осъществявайки тренировъчна и спортно-състезателна дейност по отделен спорт или по няколко вида спорт.
Аз лично нямам фетиш по юридическата обвивка на спортен клуб ЦСКА по Закона за ЮЛ с нестопанска цел или ТЗ!
Аз съм се срамувал от редица собственици на АД-то, което управляваше ФК ЦСКА и с години не съм стъпвал на стадиона, но винаги съм обичал Спортен клуб ЦСКА!
ЦСКА нито започва, нито свършва с АД-то на Илия Павлов, Черепа, Лупи, гърнетата или пък с АД-то Джуджето и Инджов!

[offtopic]Колкото до морала, кога СР излезе и каже: "Аз ще компенсирам НАП с еди колко си, за това, че бай Тодар 10-на години е внасял осигуровки на 200 лв., защото чувствам морален дълга да изчистя това петно, лепнато на ФК-то от предишен собственик", тогава ще коментираш морала на ГГ и Инджов, които се бръкнаха много дълбоко за чужди вересии![/offtopic]
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
delqnski47
Мнения: 23917
Регистриран на: 08 сеп 2008 20:08
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот delqnski47 » 12 окт 2018 16:24

Red_Neck написа:
Болен Левскар написа:Юридически нямате нищо общо с фалиралия отбор, освен че притежавате останките му.
Морално... как може да говориш за морал, след като създадоха лига за нещото, което припознахте, докато оригиналния отбор умираше в последни гърчове?!
"Спортното приемство" са думи, които ти харесват повече от "припознаване". Факт е, че припознахте нещото, което има най-голям шанс за титли и купи. Нищо спортно няма в това, нито пък морално.


Първо, ФК или "отбор" (както го наричаш) няма как да фалира! Фалира АД-то, което го управлява търговската му дейност!
Набийте си го в дебелите глави! Четете, образовайте се и после заповядайте за дискусия!

Спортен клуб (в случая футболен клуб) по дефиниция развива и популяризира физическото възпитание и спорта, осъществявайки тренировъчна и спортно-състезателна дейност по отделен спорт или по няколко вида спорт.
Аз лично нямам фетиш по юридическата обвивка на спортен клуб ЦСКА по Закона за ЮЛ с нестопанска цел или ТЗ!
Аз съм се срамувал от редица собственици на АД-то, което управляваше ФК ЦСКА и с години не съм стъпвал на стадиона, но винаги съм обичал Спортен клуб ЦСКА!
ЦСКА нито започва, нито свършва с АД-то на Илия Павлов, Черепа, Лупи, гърнетата или пък с АД-то Джуджето и Инджов!

[offtopic]Колкото до морала, кога СР излезе и каже: "Аз ще компенсирам НАП с еди колко си, за това, че бай Тодар 10-на години е внасял осигуровки на 200 лв., защото чувствам морален дълга да изчистя това петно, лепнато на ФК-то от предишен собственик", тогава ще коментираш морала на ГГ и Инджов, които се бръкнаха много дълбоко за чужди вересии![/offtopic]

Те първо да си набият в тъпите глави,че актив ''история'' в дружествата няма в правните норми,пък после да си набиват каквото си искат. :lol: Проглушиха ни ушите с крайно олигофренски изказвания от сорта на ''Откраднахте историята на ЦСКА'' и ''УЕФА казала....''.Кво е казала УЕФА,ма,аланкоолу.УЕФА много я греят въпросите от ''исторически'' характер,а и от финансов.УЕФА ГРАМ не я интересува какво се случва с дълговете на нашите отбори(а ТРЯБВА.То заради това е финансовия феърплей).Всички помним кво стана 2008-сма година.Добре,че Мустака е трениран ДС агент,че и адвокат...перфектно знае как се пише донос.Ако не беше оня донос нямаше да ни изхвърлят тогава и Левски нямаше да пада от БАТ3.Много я интересуват дълговете на отборите ни,които за тях са некви ''стотинки''.Виж,ако сме ПСЖ,Барса....едни милиарди са там...
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and
documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club,
PFC CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,PFC CSKA
Sofia.

Потребителски аватар
Болен Левскар
Мнения: 195
Регистриран на: 09 май 2013 22:10
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот Болен Левскар » 12 окт 2018 16:24

Стара схема: Трупаме дългове, фалираме, припознаваме друг отбор, плащаме 0% от дълговете.
Нова схема: Трупаме дългове, фалираме, припознаваме друг отбор, купуваме фалиралия на безценица, плащаме 20% - 30% от дълговете.
Много по-морална, спортна, и юридическа е новата схема, няма що :)
Всеки, който иска да си спести всички или голяма част от дълговете, да си избере една от горните 2 схеми. Ако иска да му е по-спортно, морално, и юридическо на душата, втората е на мода ;)

Вълчан
Мнения: 4326
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот Вълчан » 12 окт 2018 16:34

Лично аз не очаквах Ганчев да плати.Явно вече е решил да прави нещата по нов начин.Правилен може би.Едно е сигурно .....червената общност си отдъхна.И един интересен въпрос.Другото ЦСКА сега със каква емблема ще играе.Ще има ли звезди и там.

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот vaskonti » 12 окт 2018 16:35

Болен Левскар написа:Стара схема: Трупаме дългове, фалираме, припознаваме друг отбор, плащаме 0% от дълговете.
Нова схема: Трупаме дългове, фалираме, припознаваме друг отбор, купуваме фалиралия на безценица, плащаме 20% - 30% от дълговете.
Много по-морална, спортна, и юридическа е новата схема, няма що :)
Всеки, който иска да си спести всички или голяма част от дълговете, да си избере една от горните 2 схеми. Ако иска да му е по-спортно, морално, и юридическо на душата, втората е на мода ;)

[offtopic]Има и трета схема - осигуряваш служители и играчи на 200лв, не трупаш дългове и се правиш на по-голям католик от папата.[/offtopic]
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта