Мнениеот Mitata » 02 мар 2018 07:05
Акцентите от интервюто с Първан Първанов:
... след като парите по изкупуването на активите на старото дружество станат дължими, ЦСКА ще финансира покупната цена от 8 милиона лева.ЦСКА финансира най-високата степен на удовлетворение в историята на футболните фалити в Европа за кредитори на клуб, който не е бил собственик на стадиона и базите си.
Целта е да се изнуди ЦСКА да понесе финансовата тежест на фалиралото дружество, създавайки фалшива морална преграда, която привържениците на ЦСКА да смятат, че може да се преодолее само с плащане на кредиторите на старото дружество. Така или иначе кредиторите ще получат безпрецедентно високо удовлетворение, но това няма общо с факта, че ЦСКА-София е настоящият олицетворител на спортната традиция, започнала със създаването на „Септември при ЦДВ“ през 1948 година.
Нито българското право, нито международното спортно право създават изискване за наличието на юридическо правоприемство (пълно или частично) между две дружества, за да може последващото да се счита за продължител на спортната идентичност, на която предшественикът е бил носител. Правото не приема никакви уговорки или условности в това отношение. Всякакви разграничения, свързани с това, каква интелектуална собственост (архивната емблема), дългове и прочие фактори има или е имала предишна организация или дружество, които са оперирали спортната идентичност на ЦСКА, са от правна гледна точка без значение.
След като БФС изрично разреши на ЦСКА-София да носи абревиатурата „ЦСКА“ в името си, в производство, в което, забележете, бе привлечено и участва и старото дружество чрез синдика си, последвано от факта, че ЦСКА-София стана безапелационно най-посещаваният футболен клуб в България, опорната точка със „спортното наследяване“ беше прехвърлена към спора на ЦСКА с УЕФА.
Делата на ЦСКА с УЕФА нямат за предмет спортна история или наследственост. Тези въпроси не съставляват вещни или други права и не могат да бъдат предмет на правен спор. Тези въпроси не подлежат на решаване от УЕФА, ФИФА или БФС. Това е
въпрос, който се решава
в колективното съзнание
на привържениците на ЦСКА
Знаете, че привържениците разрешиха този въпрос по категоричен начин. ЦСКА-София е най-посещаваният футболен клуб в България. В настоящите производства УЕФА изцяло поддържа тезата, че ЦСКА-София е носител на спортната идентичност, позната като „ЦСКА”, започнала своето съществуване през 1948 година със създаването на „Септември при ЦДВ“. Практически цялото дело изхожда от конструкцията, че спортната идентичност, позната като „ЦСКА“, е приета от привържениците и се олицетворява от ЦСКА-София. Изходът от спора с участието в Европейските клубни турнири по никакъв начин не може да промени този факт.
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!