Стана ясно кога започва подготовка автентичният ЦСКА

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Skywalker
Мнения: 988
Регистриран на: 02 юли 2016 16:13
Контакти:

Re: Стана ясно кога започва подготовка автентичният ЦСКА

Мнениеот Skywalker » 04 юли 2016 00:20

Литекс беше поканен да участва в новия формат на "А" група. ЦСКА София в момента играе с лиценза на Литекс, след като "Чавдар" Етрополе изкупи активите на Литекс а с това и лиценза и се преименува на ЦСКА София. Според мен така стоят нещата. Също така смятам, че в понеделник нищо няма да се случи от това, което се представя по медиите. Целта на Божков е да няма ЦСКА в "А" група и по този начин "Левски" да имат по-малко конкуренция в първенството. Целта на Ганчев е обратната !

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Стана ясно кога започва подготовка автентичният ЦСКА

Мнениеот 1982 » 04 юли 2016 00:45

Skywalker написа: ЦСКА София в момента играе с лиценза на Литекс,


Няма такова нещо, лиценз не се купува и продава, това е невъзможно.

Литекс просто се прекръсти на ЦСКА-София, това е.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Стана ясно кога започва подготовка автентичният ЦСКА

Мнениеот bobo_13 » 04 юли 2016 09:23

То нали оня Попов от БФС го обясни
Първата промяна е в Етрополе. Чавдар (Етрополе) променя името си на ПФК ЦСКА 1948 и седалището си - от Етрополе се мести в София. Това е вписано в съда. Съдебното решение е вписано в Търговския регистър. След това ПФК ЦСКА 1948 придобива собствеността върху Литекс, т.е. изкупува Литекс. Като собственик на Литекс ПФК ЦСКА 1948 преименува Литекс в ЦСКА и го мести от Ловеч в София. Това също е вписано в съда. Вчера постъпи от ЦСКА-София документ за съдебното решение и негов превод на английски и това ще бъде пратено в УЕФА


Професионален лиценз не се купува, продава, подарява и т.н. Само във В група може да вземеш "правото на участие" на даден клуб. Отделно една колежка напред в темата го е описала много точно по закона за юридическите лицА с нестопанска цел.

Аз понеже обичам да цитирам правилниците на БФС http://www.bfunion.bg/uploads/2015-08-06/PSFK_2015.pdf

чл.31, ал.3 Съществени промени в правната форма на клуба , като : а ) промяна на седалище – в населено място извън територията на областта , съгласно административно - териториалното деление на страната б ) промяна на име – без запазване на връзка със съществуващото в ) промяна в основните клубни цветове ; г ) продажба на акции / дялове между отделни клубове , с което може да се получи несъстезателно предимство за тях ; по време на съответния период по ал . 2, се смятат за прекъсване на членството . В тези случаи клубът клубът [b]не се допуска до участие в лицензионната процедура , съответно полученият лиценз се отнема

За да не ме обвините, че говоря само против ЦСКА, то абсолютно същото се отнася и за Пирин Разлог, станал Септември София в Б група.

Отделно аз съм го споменавал май, но пак ще го повторя. Вторият отбор на гр. Велико Тъново, нямащ нищо общо със шампионснкия, след като направи за посмешище града в А група с един турски президент, нямащ 2 лева, ама целещ се в топ 6, изпадна от А група и беше изхвърлен направо във В
група, решихме да възобновяваме шампионския. Оказа се, че шампионския има някакви неуредици както на държавна, така и на местна почва и решихме да създаваме нов клуб. Та тогава на някой му хрумна гениалната идея да преместим Любимец(тогава спечелил промоция за А група), тъй като президента им има завод в града, във Велико Търново и да играе на Ивайло под името Етър. Нещо подобно с преместването на Чавдар-Литекс в София. Обаче....БФС отсече, че това не се разрешава от техните правилници. Това беше преди 3 годин.
Интериорни врати - Врати хармоника

Потребителски аватар
Жълто-черен Пловдив
Мнения: 1437
Регистриран на: 28 дек 2013 10:56
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Стана ясно кога започва подготовка автентичният ЦСКА

Мнениеот Жълто-черен Пловдив » 04 юли 2016 10:31

Вчера срещнах случайно един приятел от казармата. Той си е цесекар до мозъка на костите. Каза ми, че още не може да се ориентира в обстановката. Според мен, така са повечето червени фенове - чакат да видят какво ще стане и тогава ще се определят. Ако всичко с отбора на Г.Г. е Ок, мнозина ще си го припознаят. Но, ако съдът започне да прави спънки, ако старият ЦСКА събере отбор и докаже, че може да съществува, и планът на Божков бъде приет, много хора ще застанат зад стария ЦСКА. Според мен само мозъкът на Боко може да роди такава каша :) :)

angelofdeath
Мнения: 1536
Регистриран на: 03 яну 2013 17:00
Skype: angel0027
Контакти:

Re: ЦСКА-София се разпада

Мнениеот angelofdeath » 04 юли 2016 10:36

Долно уйно написа:Статията в БЛИЦ е много несериозно написана и просто няма, как да бъде реалност.
Колегата не е цитирал цялата.
Голяма част от играчите на ЦСКА-София, които в момента са на лагер в Австрия с треньора Христо Янев, ще напуснат отбора и ще заиграят в автентичния ЦСКА, информира „Канал 3“, позовавайки се на сигурни източници. Освен това повече от половината футболисти на „армейците“, освободени след триумфа в турнира за Купата на България ще бъде част от оригиналния „червен“ клуб“, който се очаква да бъде оздравен от бизнесмена Васил Божков.

Утре ПФК ЦСКА АД започва подготовката си. Очаква се това да стане на стадион „Българска армия“ след 18:00 часа. Съвсем скоро се очаква и решението къде ще се състезава отборът през следващия сезон, ако оздравителния план на Васил Божков бъде приет от съда. Най-вероятно треньор на тима ще бъде Тодор Янчев. Шеф в автентичния ЦСКА пък ще е Димитър Димитров – Каубоя.

Футболистите, които се завръщат на „Армията“ са Николай Цветков, Ангел Грънчов, Стоян Колев, Момчил Цветанов, Николай Дичев, Костадин Хазуров и Кирил Динчев. Капитанът Борис Галчев, който е на лагер в Австрия също ще напусне новия ЦСКА и ще се присъедини към оригиналния клуб. Към него ще се присъединят и съотборниците му Анатоли Господинов, Самир Аясс, Станислав Маламов, Преслав Йорданов, Петър Витанов и Йордан Йорданов. Единствено Божидар Чорбаджийски е избрал да остане в ЦСКА-София.

http://www.blitz.bg/sport/bg-futbol/nov ... 27782.html

Не мисля, че подобни твърдения са възможни. Всички футболисти изброени по-горе имат железни договори с Гриша Ганчев и не виждам, как ще гиразтрогнат. Цветков вече е в Етър, Динчев е в щаба на Янев, а останалите вече не са аматьори, както досега и не могат да мръднат. Просто журналистите няма, какво да пишат и си измислят новини. Нека Божков да излезе и да каже, че отбор ще има, разполагащ с тези и тези футболисти, които ще играят на едикойси стадион с някакви фланелки и емблеми. А най-добре ще е да ти ги покаже, защото понеделник е днес. Отделно стария клуб има забрана за трансфери, което осложнява нещата. Ганчев направи нещата не, както ги искахме, но до момента друг подход нямаше. Аз не искам да боксуваме още една година във В група, а още по-малко някакви отборчета от Б група да ни бият на Армията с по-три, четири гола, защото играем с юноши. Пък и нямам доверие на Божков, заради последните му години в ЦСКА и интервютата, които даде след, като напусна. И затова няма да избирам между клубовете, а ще се откажа и от двата. Всеки човек с достойнство ще избере за себе си, какво да подкрепи, но засега работата е мътна. Значи чакаме. Какво, времето ще покаже.

Потребителски аватар
Altarf
Мнения: 1193
Регистриран на: 31 май 2015 20:22
Контакти:

Re: Стана ясно кога започва подготовка автентичният ЦСКА

Мнениеот Altarf » 04 юли 2016 12:37

Говори се, че ще събират някакви юноши вкл. и от Левски. Естествено, никой няма договор с клуба. Ако някой изобщо дойде, то това ще е с цел провокация. Професионален футболист няма да тренира за без пари.

След цирка, който оздравителите ще устроят тази вечер пред Армията, убеден съм, че много хора ще заобичат Гриша Ганчев. Довечера имало тренировка, ама не се знаело кои ще дойдат. Това е комично. И аз мога да отида с приятели да правя тренировка и да викам, че съм ЦСКА. Ама нямам договор, нямам нищо.

Да питам оздравителите - как така ще приемете някакви хора да се представят за автентично ЦСКА, ако нямат договори с ПФК-то?

Потребителски аватар
soilwork
Мнения: 6779
Регистриран на: 15 авг 2008 08:48
Местоположение: Höhr-Grenzhausen
Контакти:

Re: Стана ясно кога започва подготовка автентичният ЦСКА

Мнениеот soilwork » 04 юли 2016 13:43

[center]Говори се че ще идват някакви отпаднали юноши от школата на Левски, за отбора на баба Дора -та затова миналата седмица бяха совалките на Зафето във Правец.[/center]

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Стана ясно кога започва подготовка автентичният ЦСКА

Мнениеот Warped » 04 юли 2016 14:42

bobo_13 написа:То нали оня Попов от БФС го обясни
Първата промяна е в Етрополе. Чавдар (Етрополе) променя името си на ПФК ЦСКА 1948 и седалището си - от Етрополе се мести в София. Това е вписано в съда. Съдебното решение е вписано в Търговския регистър. След това ПФК ЦСКА 1948 придобива собствеността върху Литекс, т.е. изкупува Литекс. Като собственик на Литекс ПФК ЦСКА 1948 преименува Литекс в ЦСКА и го мести от Ловеч в София. Това също е вписано в съда. Вчера постъпи от ЦСКА-София документ за съдебното решение и негов превод на английски и това ще бъде пратено в УЕФА


Професионален лиценз не се купува, продава, подарява и т.н. Само във В група може да вземеш "правото на участие" на даден клуб. Отделно една колежка напред в темата го е описала много точно по закона за юридическите лицА с нестопанска цел.

Аз понеже обичам да цитирам правилниците на БФС http://www.bfunion.bg/uploads/2015-08-06/PSFK_2015.pdf

чл.31, ал.3 Съществени промени в правната форма на клуба , като : а ) промяна на седалище – в населено място извън територията на областта , съгласно административно - териториалното деление на страната б ) промяна на име – без запазване на връзка със съществуващото в ) промяна в основните клубни цветове ; г ) продажба на акции / дялове между отделни клубове , с което може да се получи несъстезателно предимство за тях ; по време на съответния период по ал . 2, се смятат за прекъсване на членството . В тези случаи клубът клубът [b]не се допуска до участие в лицензионната процедура , съответно полученият лиценз се отнема

За да не ме обвините, че говоря само против ЦСКА, то абсолютно същото се отнася и за Пирин Разлог, станал Септември София в Б група.

Отделно аз съм го споменавал май, но пак ще го повторя. Вторият отбор на гр. Велико Тъново, нямащ нищо общо със шампионснкия, след като направи за посмешище града в А група с един турски президент, нямащ 2 лева, ама целещ се в топ 6, изпадна от А група и беше изхвърлен направо във В
група, решихме да възобновяваме шампионския. Оказа се, че шампионския има някакви неуредици както на държавна, така и на местна почва и решихме да създаваме нов клуб. Та тогава на някой му хрумна гениалната идея да преместим Любимец(тогава спечелил промоция за А група), тъй като президента им има завод в града, във Велико Търново и да играе на Ивайло под името Етър. Нещо подобно с преместването на Чавдар-Литекс в София. Обаче....БФС отсече, че това не се разрешава от техните правилници. Това беше преди 3 годин.

Дали случая на Септември е същия не мисля. БФС погази собствения си правилник за да вкара ФК Чавдар (София) в а група. Неуредиците на шампионския отбор на Етър ще се решат скоро по давност :arrow: 8-)
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

csimoen2
Мнения: 588
Регистриран на: 18 фев 2010 10:33
Контакти:

Re: ЦСКА-София се разпада

Мнениеот csimoen2 » 04 юли 2016 15:38

howmen написа:
Captain Stottlemeyer написа:
gacobacov написа:lock :arrow:

Що, нещо не ти изнася ли?!... :roll: 8-) А конкретно за марката и емблемата е съвсем нормално да се заведе дело... 8-) Unlock! :)

Какво стана с оригиналната емблема на Левски?
За истинския Левски става дума,не този дето сега играе на герена и за да почеша КОЙчо игра на юбилея си с фланелките на Галатасарай :mrgreen:


Симпатяга, размиваш ме... С този екип Левски е играл още преди да си бил в на баща ти таш.ка, хахахахах.

Потребителски аватар
svence
Мнения: 768
Регистриран на: 12 май 2009 19:58
Контакти:

Re: Стана ясно кога започва подготовка автентичният ЦСКА

Мнениеот svence » 04 юли 2016 15:42

Риторичен въпрос!
Ако след 5-6 години пак, тогава кой ще?
Левскар да си, братко, е дума велика. Левскар да си, братко, е чест !


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта