Мнениеот D.Georgiev » 28 май 2012 13:20
Ако не друго, то това обединение ще свали напрежението от "Лудогорец". Ако до преди ден от отбора се очакваше да защити отличията си, то сега всичко различно от дубъл за "ЦСКА" би било провал. Това трябва да амбицира другите големи отбори да търсят начин за отговор. Лошото е, че вместо повече конуренти, се създаде силен "хъмпди-дъмпти", а отбор като "Литекс" повече няма да бъде професионален. Това е жалко, но щом собственикът им е решил така, никой нищо не може да каже. Надявам се заради базата и школата да се намери купувач на този отбор.
Радвам се за "ЦСКА" от гледна точка на това, че с ГГ може да се внесе и нова култура в този отбор, свързана с визия и дългосрочни планове. Добре е, че ще се стабилизират стабилно и проблемите им ще намелеят. Жалко е, че всичко това ще стане за сметка на друг силен отбор.
Грозно е това, което направиха двата отбора в предпоследния кръг. Неморално, но законно е захвърлянето на "оранжевите", както и прехвърлянето на всичките им най-добри играчи. Проблем за т.н. "ЛСКА" ще си остане ерозиралата система в клуба. Нещото, поради което от там се махна и Домусчиев.
Дано това да направи българския фубол по-добър, но аз лично се съмнявам. Миналия сезон имахме стахотна форма на конкуренция между равностойни отбори с равностойно възможности, а сега имаме играч, който ще диктува правилата. Това не е добре за никого, дори за "ЦСКА". За мен тоав е новият фаворит за титлата, и с оглед на "селекцията" е задължително отборът да влезе в групите на ЛЕ и да се представи добре.