Новините за БАРСЕЛОНА !

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
tibidabo
Мнения: 2258
Регистриран на: 14 дек 2009 21:53
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот tibidabo » 09 окт 2018 15:24

SSIW написа:
tibidabo написа: ... Резултатите не ме притесняват, колкото грозната и мъчителна игра, която се е настанила на терена. Мъка за гледане...


По стандартите за съвременен футбол, демонстрираното от нашите хубостници (особено тримата, които коментираме), не бих го квалифицирал дори като "игра", по-скоро може да бъде отнесено в графата "умерено интензивни разходки, с тонизираща и физио-терапевтична цел" :lol:

Не мисля, че подмяната на който ѝ да е играч или играчи ще промени тотално играта. Според мен Валверде няма никакъв контрол над отбора. Личното ми мнение е, че Меси е човекът, който коли и беси в съблекалнята и до голяма степен на терена. Всяка топка е задължително минава през него. Може би стотици пъти играчи като Семедо, Коутиньо, Ракитич, Буси, Суарес и др. имаха възможност да стрелят или да търсят друго продължение, но те постоянно се оглеждат за Месията. Затова и когато на Меси много му се играе отборите го отнясят и обратното играта е мъка, когато на аржентинецът не му се занимава много-много с футбол. Нямат куража да не подадат на Меси. Тук ролята е на треньора, но според мен такава няма.
[center]“Never argue with idiots, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”


― Mark Twain
[/center]

Потребителски аватар
insaneboy1
Мнения: 5461
Регистриран на: 13 юни 2016 12:00
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот insaneboy1 » 09 окт 2018 15:56

Всяка топка минава през него, защото другите чакат на него. Не вярвам заради него да не могат да вкарат един гол и да му се налага да влиза на почивката да обръща мача.

За треньорът е ясно. А това че никой нищо не казвал за ръководството не е вярно. Ясно е, че ръководството е некомпетентно за да направи тези глупави трансфери, но все пак друг треньор и с този състав може да постигне по-красива игра от това, което се прилага при Валверде. Да прави ротации, да остави слаб играч на пейката. Да предприеме риск да промени нещо - не казваме, че непременно ще се получи, но трябва да се опита. Той чичака едно си знае и това е. Стартовата му 11-ка може да я предвиди всеки.

Развитието на даден играч много зависи и от треньора. При Валверде нито един от новите играчи не е развит и имплементиран в отбора по подходящ начин. Не им се намира позиция, на която да покажат пълния си потенциал. Дори перде и хищник в наказателното поле като Суарес загуби увереността си да стреля и дори при чиста позиция избира да подава. Средняшкият манталитет на треньора се предава и на футболистите. Смените му бяха все едно играе с Билбао на Местая и е доволен от равенството в гостуването, затова и ги направи в 86 минута - да бави времето, а не да се опита да спечели мача.
[wrapimg=]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcTgeRES7WfrIeE2Qzeot_8QxtSWJDD-scT3VA&usqp=CAU[/wrapimg]
Anulo mufa

Bernaleo
Мнения: 4569
Регистриран на: 26 апр 2016 21:22
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот Bernaleo » 09 окт 2018 17:05

Поне Артур ми дава надежда в халфовата линия.

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот SilentKiller » 09 окт 2018 19:39

Че Валверде е послушко е ясно. С това съм съгласен, такъв му е характера. Спорих за това че го изкарват някой едва ли не на нивото на Вили Вуцов, което е смешно. За мен е добър мениджър, сега колко е подходящ за Барса и стила му на игра дали е съвместим с традициите на Барса е отделна тема. Ама не беше ли нещо подобно при двата престоя на Ван Гаал в края на 90те и после 2002-2003 ? Тогава медиите и чепатия холандец го бяха емнали заради стила на игра, че май играеше без крайни защитници, а в отбрана струпваше 3ма един до друг, като централния защитник даже не беше в линия с другите ами като последен в отбрана чистач на топката - т.нар. sweeper. :lol:
И ако приемем тезата, че Валверде е със средняшки манталитет и доста често предпазливо прибира отбора в защита да пази резултат, както стана при провала в Рим, то пак казвам че в момента при това ръководство никой топ треньор няма да дойде при нас. Валверде ще си тръгне, но проблемите ще останат - защото Бартомеу ще назначи послушко, на когото ще купува играчи, които не е искал треньора и после те ще търкат скамейката, както става с попълненията ни това лято и лятото на 2017г.! И Гуардиола да се върне нещата няма да се променят, а и той не би се съгласил очилата плюнка Бартомеу да му купува играчи без да се съобразява с него и да му казва - оправяй се с тия дето ти накупих и ги нагаждай към схемата ! Гуардиола разполагаше с Шави и Иниеста в най-силните им години (не с баба Иванка Ракитич), Меси на 23-24г., Дани Алвеш, Пуйол, Абидал, Бускетс също беше 3 нива над сегашния Бускетс. Да не споменавам за голмайстора на Испания за всички времена Давид Вия, Педро също беше на топ ниво тогава - а първите два сезона разполагаше и с легендата Тиери Анри, който все още беше на 31-32, колкото е сега Меси. Със сегашният състав на Барса не си мислете, че някой ще дойде след като се махне омразния Валверде и с вълшебна пръчка ще промени нещата - даже мисля че ще се влошат и причината е некадърното ни ръководство, което не само отслабва отбора всяко лято продавайки най-добрите ни играчи, но и не взима адекватни заместници, да не говорим че и трупат дългове на клуба, което ще ни кара отново да продаваме както стана с Неймар. А дългогодишните ни титуляри остаряват с всяка изминала година и формата им спада, изключението е Меси само, но той е специален случай както знаем. Докато очилатият тумор начело на клуба и кликата около него не бъде сменена, така ще я караме без значение кой ще ни бъде треньор ! Това може да си го запишете - аз много се надявам да се върне Лапорта, при който съм сигурен че нещата ще влязат в релси, а ако Лапорта се върне покрай него може да се завърне и Гуардиола с когото са приятели и така да видим нова златна ера в историята на Барса. ДАНО !

CSKA69
Мнения: 4461
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот CSKA69 » 09 окт 2018 20:06

Гуардиола на няколко пъти категорично заявява пред медиите в Англия, че никога повече няма да се завърне в Барселона в качеството си на старши-треньор ;) Наскоро обаче намекна, че в края на треньорската си кариера иска да се завърне в Ла Масия и да е треньор на децата там :idea:

https://www.sportskeeda.com/football/i- ... -guardiola

https://www.skysports.com/football/news ... lona-again
Изображение

Изображение

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот SilentKiller » 09 окт 2018 22:07

По принцип не е хубаво човек да се зарича и затова е приказката - "Никога не казвай никога !"
И Ето'о навремето каза, някъде 2006г. беше, че по-скоро ще продава фъстъци в родния си Камерун, отколкото някога да заиграе за "малко отборче" като Челси, ама дойде 2013г. и акостира именно в Челси в крайна сметка. :lol:
Гуардиола съм убеден че в даден период ще се завърне в Барса, ако не е като треньор, може би изпълнителен директор или някакъв там генерален мениджър - защо не и президент като навърши почетна възраст, но докато президент е тоя очилат лайнар с лице на плъх Бартомеу, то наистина не би си и помислил за това. Да се връща Лапорта и това е, човекът поне си е истински каталунец в душата какъвто е и Гуардиола и ония гниди в Мадрид пак ще треперят. :lol:

Потребителски аватар
insaneboy1
Мнения: 5461
Регистриран на: 13 юни 2016 12:00
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот insaneboy1 » 09 окт 2018 22:19

Лапорта е нормално всички да го искаме. Човекът направи кардинални промени в клуба и беше обграден от правилните хора като Кройф, Рексач и т.н. и най-важното - ги слушаше. Показа смелост като взимаше рискови решения, но ефективни. Това си беше революция в отбора и оттам нататък марката Барселона е на световната карта, така както не е била преди това. Няма място за сравнение с очилатия в момента. Сега ми става лошо като чуя с какви имена ни свързват. След като ни свързваха с най-небарселонските футболисти на пазара последната глупост, която се пише е, че ще взимаме Алберто Морено от Ливърпул. :lol:
[wrapimg=]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcTgeRES7WfrIeE2Qzeot_8QxtSWJDD-scT3VA&usqp=CAU[/wrapimg]
Anulo mufa

Потребителски аватар
tibidabo
Мнения: 2258
Регистриран на: 14 дек 2009 21:53
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот tibidabo » 10 окт 2018 09:02

insaneboy1 написа:Всяка топка минава през него, защото другите чакат на него. Не вярвам заради него да не могат да вкарат един гол и да му се налага да влиза на почивката да обръща мача. ...

Според мен могат, но са забравили какво е да играят без Меси, вече имат придобити навици когато получат топката да търсят Меси, било то контра или постепенна атака и са в ступор, когато Меси го няма или не му се играе. Просто сянката на Меси е много, много голяма... Това не означава ми май-малко, че критикувам Меси или представянето му...крайно щастие няма :)
[center]“Never argue with idiots, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”


― Mark Twain
[/center]

Bernaleo
Мнения: 4569
Регистриран на: 26 апр 2016 21:22
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот Bernaleo » 10 окт 2018 14:55

Няма лошо всеки да търси Меси.Но всеки знае че Меси е най-ефективен като фалшива 9-ка,а в случая имаме и Суарез който е излишен.Имам чувството че ако излезе с Малкълм/Дембеле на крилата и Меси като централен нападател,ще мачкаме всеки мач ...

Bernaleo
Мнения: 4569
Регистриран на: 26 апр 2016 21:22
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот Bernaleo » 11 окт 2018 23:04

Пако Алкасер продължава да бележи,сега и за националния на Испания ... :lol:


Върни се в “Барселона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта