Фен тема за Лео Меси

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23681
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Фен тема за Лео Меси

Мнениеот paceto » 29 юли 2019 01:42

SilentKiller написа:Тука някои стават много смешни като започнат да смятат общи резултати пишейки ги все едно е резултат от 1 мач. Байерн никога не е бил Барселона със 7-0, а веднъж с 4-0 и 3-0. Ние няколко пъти сме ги били с 4-0 (и то даже за 1 полувреме като 2009г.


https://www.worldfootball.net/teams/fc- ... enchen/11/

:roll: Всичко на всичко и двата отбора си имате с по едно 4:0 и едно 3:0, така че не знам къде виждаш тези няколко пъти с по 4:0. :roll: Ако броиш някакви контроли то по добре не падай толкова ниско. ;)

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Фен тема за Лео Меси

Мнениеот SilentKiller » 29 юли 2019 01:50

Мисълта ми е да не се събират резултати от няколко мача и да се изкарва все едно е един - жалък и евтин опит да уязвиш някого - по-скоро детински. :lol:
Все едно аз да започна да събирам разгромните ни победи срещу Реал или дори само от 2 такива мача и да обява - бихме ви с 10-2. Малоумно е и това го правят само разни комплексари, които и за тор не стават. :lol:
Рафа Бенитес 2008/2009 победи Ман. Ю с 4-1 и 2-1 в двата директни мача, ама няма да излезе и да заяви - "победих онова дъртаче Съра с 6-2" и да събира резултатите от двата мача. :lol:

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23681
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Фен тема за Лео Меси

Мнениеот paceto » 29 юли 2019 01:53

Не, не ти беше това мисълта изобщо.
Идеята ти беше да принизиш успеха на баварците като кажеш, че сте ги били няколко пъти с подобен резултат т.е. да залъжеш хората, че не е станало кой знае какво.

Ако някой като мен обаче се реши да се порови за такива неща понеже аз обичам да го правя, то картинката става съвсем различна. :twisted:

Много обичаш да си играеш с резултатите и със статистиките като съм те хващал няколко пъти вече как пресилваш нещата и се надяваш просто като затрупаш хората с цифри да не си играят да ровят дали е така.

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Фен тема за Лео Меси

Мнениеот SilentKiller » 04 авг 2019 23:09

Това със затрупването с цифри го знаеш кой го прави - оня менталния фен на манафите и...свинчото Боби Борисов по Диема. За мен както казах по-важно е актуалното състояние на нещата и не ми дреме даже и да нямахме 1 титла или 1 КЕШ преди 2000г. както са някои други отбори в Европа, ние живеем сега, а не в миналото. Щото такива фенове като на Реал, Ливърпул, Милан по нищо не се различават от комунистите дето плачат за времето преди 1989г. и правешкия неграмотник, понеже тогава са били на високи постове като партийни секретари и други. :lol:

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Фен тема за Лео Меси

Мнениеот doktora25 » 07 авг 2019 09:42

SilentKiller написа:Това със затрупването с цифри го знаеш кой го прави - оня менталния фен на манафите и...свинчото Боби Борисов по Диема. За мен както казах по-важно е актуалното състояние на нещата и не ми дреме даже и да нямахме 1 титла или 1 КЕШ преди 2000г. както са някои други отбори в Европа, ние живеем сега, а не в миналото. Щото такива фенове като на Реал, Ливърпул, Милан по нищо не се различават от комунистите дето плачат за времето преди 1989г. и правешкия неграмотник, понеже тогава са били на високи постове като партийни секретари и други. :lol:

Тези, които са били на високи постове преди 1989 г., и сега са на такива. За комунизма плачат нормалните хора. Феновете на Реал и Ливърпул не съм ги забелязал да са особено тъжни и да се оплакват от настоящето. С Милан е малко по-различно, но и те ще се оправят. Дълги години ще им дишате в краката и на 3-те отбора. Ние също ще живнем.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Фен тема за Лео Меси

Мнениеот SilentKiller » 13 сеп 2019 22:01

Никой нормален прогресивен човек, който търси развитие и креативност не плаче за комунизма - обречена от самото си зачеване система, която е в разрез с човешката природа. Тя затова и рухна като недоносче, както се изрази самия ви вожд тодор живков 1989г. Ама да не влизаме в офтопик Меси, комунизъм... :shock: :lol:

П.П. Те Милан ако не живнат скоро и Ливърпул и Барса и Байерн ще ги изпреварят по ШЛ. Берлускони практически се отказа от тях и се върнаха към състоянието си на посредственост отпреди да ги поеме под крилото си 80те години. Те затова и са на трето място по титли в Италия, макар да имат 7 КЕШ.

ivanpetrovv
Мнения: 4
Регистриран на: 03 яну 2020 11:36

Re: Фен тема за Лео Меси

Мнениеот ivanpetrovv » 03 яну 2020 12:10

Не случайно Меси е сред най-добрите спортисти в света! Невероятен играч е!

Потребителски аватар
JimBeam
Мнения: 2970
Регистриран на: 02 сеп 2008 14:04
Контакти:

Re: Фен тема за Лео Меси

Мнениеот JimBeam » 14 яну 2020 17:28

Спадът на Меси демаскира слабостите на Барса

Въпросът е толкова набиващ се на очи, че всъщност направо не мога да повярвам как никой друг не дръзваше да го зададе, докато всички негативи се изсипваха на главата на Ернесто Валверде: какво по дяволите му става на Лионел Меси?

Най-великият играч на нашето съвремие, може би и най-великият на всички времена, и същият този гений, който наскоро бе коронован за Най-добрия в света от ФИФА и после взе шестата си „Златна топка“, преживява драстичен спад на формата. Да, драстичен. Всъщност може да се спори, че по неговите собствени стандарти на изумителна красота и изобретателност на отиграванията Меси играе доста зле от края на ноември насам.

Отдавна, ама наистина отдавна „десетката“ на Барселона не беше попадал в толкова много задънени улици със своя дрибъл и затапен от играчи, които обичайно би оставил да го гледат без дъх от земята. Отдавна той не бе бягал право в защитни капани, сякаш не съзнава, че са там. Отдавна не бе бъркал пас след пас, често карайки самия себе си да полудее от безсилен гняв.

Да, вече чувам надигащото се възмущение сред вас. И да, срещу Атлетико Мадрид вкара изключителен гол, имаше и хеттрик срещу Майорка, също и изумително попадение в стил „нямам никакво пространство за стрелба, но все пак ще разстрелям вратаря“ срещу Алавес. Не забравям нищо от това, нито асистенцията му за Луис Суарес срещу Реал Сосиедад. Трябва обаче да се каже, че след отличното му представяне срещу Борусия (Дортмунд) в края на ноември има спад и при броя му вкарани голове, и при броя му асистенции, и при броя му създадени положения. И все пак не този е спадът, който трябва да тревожи Меси и осланящите се нему.

Точно преди идването на новата година Ла Пулга даде интервю, в което призна, че при излизането на терена за мач мисли много повече за отборната игра, отколкото за това дали ще вкара гол. И именно състоянието на неговата игра и следващият от това бавен, предвидим футбол са в сърцето на тази критика.

Има множество примери в подкрепа на тази теза и те далеч надхвърлят обичайните за Меси блестящи моменти след онази победа над Дортмунд. Всичко започна, когато в деня на своя мач №300 в Ла Лига Коке направи едно от представянията на живота си, като непрестанно преследваше, объркваше и задушаваше аржентинеца в първата вечер на декември. Едва след преместването на позицията на 27-годишния халф на Атлетико, Меси се върна към живота и донесе късната победа с 0:1 след двойно подаване със Суарес. В останалата част от мача беше тикан в лоши зони, изпускаше от контрол топката и изглеждаше сломен.

Напълно съм наясно, че геният на „десетката“ си остава непокътнат и че волята му за победа е с размерите на цял континент, така че може отведнъж да изригне в онази невъзможна за спиране форма и да ми натрие носа. Дори и това обаче не може да изтрие истината от последните няколко седмици.

Особено срещу Реал Сосиедад, Атлети, Алавес и Еспаньол той изглеждаше изцеден от енергия, леко несигурен в поемането на топката и по-лесен за улавяне и разчитане. Най-странното от всичко е, когато всъщност тръгва на един от пословичните си галопи, а накрая се забавя две-три секунди да види пас или да вземе решение, след като преди го правеше за стотни от секундата. Нерешителност? Със сигурност не. Липса на предложени му от съотборниците варианти? Може би. Но обичайно работещият му с лазерна точност ум не оперира на НАСА нива като преди.

Няма да изреждам пълния си списък от доказателства, ала ще кажа, че има около 25 примери за моменти, които са просто невъзможни за случване при Меси в нормалната му форма, камо ли в най-бляскавата му версия. Ще ви предложа само няколко.

Гледахте ли дербито Еспаньол – Барселона 2:2? След половин час игра Серхио Бускетс подаде на Меси, давайки му време да се обърне и да избяга, но Налдо лесно му отне топката. Хави Лопес повтори това пет минути по-късно, ала вероятно най-яркият пример дойде в 51-вата. Суарес удържа двама защитници – Налдо и Бернардо Еспиноса, последният падна на земята, Меси получи възможност да разтвори цялата отбрана, а Марк Рока му взе топката от крака, което повтори и 20 минути преди края.

Не, това не е плод на моето въображение. Ветеранът на 33 години Ману Гарсиа редовно отнемаше топката от обичайно магнетичния ляв крак на аржентинеца в срещата с Алавес. Срещу Реал Сосиедад същото сториха Игор Субелдия, Микел Мерино и Диего Йоренте.

Във всички тези мачове, като изключим редките, но неизбежни при класата му изумителни моменти, Ла Пулга изглеждаше меланхоличен. Разхождането му по терена днес е напълно различно от разхождането му при Джосеп Гуардиола и Луис Енрике навремето. Пеп ни съветваше да виждаме това по напълно различен начин: при него и Луис Енрике „десетката“ ходеше, докато останалите спринтираха и хвърляха пот, защото сканираше позициите на играчите около себе си, пространствата и възможностите, виждайки неща, които само той вижда, и правейки неща, които никой друг не би си и мечтал да прави.

Онова беше майсторство. Настоящото е лентяйство.

В последните няколко седмици таралянкането на Меси по терена постоянно го лишаваше от шансове да притисне съперниците и да вземе втората топка в опасна позиция; изглеждаше с паднал дух и, нека се осмеля да го кажа, незаинтересован. Някои от проблемите му с губенето на топки произтичат от факта, че е на няколко метра от мястото, на което трябва да е, че реагира със секунда по-бавно от нужното или че просто е много по-малко експлозивен, когато тръгва да избягва от влизане на противник (или двама). Да не забравяме, че клубовете на елитно ниво основават много от работата си на терена на видеоанализа.

Същите играчи, които си мислеха, че могат да хванат Меси в крачка, когато беше във форма като Зевс, а после разбираха невъзможността на тази мисия, сега виждат как футболисти на тяхното ниво крадат топката от „десетката“ и го набутват в задънени улици, та си мислят: „Сега е моят ред да задуша най-великия за всички времена!“. Колкото по-уязвим изглежда Меси, толкова повече расте самоувереността на халфовете и защитниците срещу му и толкова по-здрав труд полагат те, за да го обезсърчат, подпомагайки пресирането на съотборниците си.

Да се диагностицира този проблем е въпрос единствено на спекулации. Аз нямам претенции да зная точно какво става. Най-лошото нещо за неговия клуб, разбира се, би било той да е изгубил вяра в този тим на Барса и като следствие представянето му да спада. Меси направи безпрецедентен брой интервюта от края на миналото лято насам. Макар да подчертаваше предпочитанието си да остане в клуба, никъде не пропускаше да спомене и фундаменталното си изискване неговият отбор да е винаги в битката за най-най-най-големите трофеи, както и че абсолютно ключово за него е в оставащите си години в елита да покори отново Европа. Поне веднъж. Формата на аржентинеца към момента подсказва, че Наполи, макар определено да не е фаворитът в сблъсъка, има своите шансове да изхвърли „блаугранас“ на осминафиналите на Шампионската лига.

Вместо да се поучи от нашамарването на „Анфийлд“ в миналогодишния полуфинал срещу Ливърпул, Барселона изглежда ужасно уязвима извън „Камп Ноу“, като постоянно първа допуска гол във визитите си в Ла Лига. Затова и може да се прости недоволството на Меси от вечно повтарящите се проблеми. Да не забравяме, че пропуснатата лятна подготовка заради контузия и новите проблеми след това в първите седмици на сезон 2019/20 лишават аржентинския гений от 1-2 мм от лазерната му прецизност и от наносекунди от бързината на реакциите му, което (почти) го принизява до нивото на обикновените смъртни сред футболистите.

Времето ще покаже, но когато Меси е в такава форма, останалите недостатъци на Барса (а те са много и са демаскирани толкова често от вълшебствата му) сякаш изкрещяват на висок глас на съперниците: „Хей, ние сме уязвими и нямаме нашия Супермен, който да ни спаси!“. Щом дори и в най-добрата си версия за сезона – срещу Атлетико за Суперкупата – отборът нямаше вярата да доведе нещата до победа и накрая се огъна, отправеното предупреждение звучи със страшна сила.

Шампионите са на около месец и половина от срещата с Наполи в Неапол и на шест мача в Ла Лига преди втория сблъсък с Реал Мадрид, след като с огромен късмет избегнаха загубата в първия. Ето защо бързината, с която Меси се освежи и превключи към обичайния си режим на гениалност, ще става все по-важна с всяка изминала седмица.

Вълчан
Мнения: 4275
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Фен тема за Лео Меси

Мнениеот Вълчан » 05 сеп 2020 10:58

Прясна прясна новина......https://www.facebook.com/DobrudzaDobric ... =3&theater

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Фен тема за Лео Меси

Мнениеот dreben23 » 06 авг 2021 01:14

Не знам дали разбрахте, но изпъдих Лео Меси от Барселона! Снощи му писах на него и на Барса да си ходи и че му давам срок до края на седмицата да си избере нов клуб. :mrgreen: Айде, пращайте оферти!

[offtopic]Енергото не пускаше тока да си слушам Кали - Спрях ли ти тока, бях ли жестока и аз се ядосах, превключил на ваучера, почнах да чета новините и видях такава, в която ще пъдиме Гризман и писах на стена на Меси да си върви. И той си тръгна днеска! :mrgreen: Пак ще успея да ви убедя, че съм ви най-големият! :mrgreen:[/offtopic]

Влязох да се извиня, но я ви го изпъдих! Искаме да видиме и Барса след Меси, той ни спъваше развитието. В кръга на шегата ще ви постна целия си текст, бях доста убедителен и ся ми е много смешно.

Толкова съм убедителен понякога!

Бате Лео, върви си да не те пъди баце Таско. Твоето време в Барса приключи, пусни ни! Хванал си се за нас като и
гладен човек за пилешко бутче! Бегом към Арсенал, прателю. Ходи да мачкаш с Мартинели наред!

Барса не може да гони всичките си играчи, които имаме, за да пазим все стола на Лео Меси. Време е да си кажем До-виж-да-не!

Този ще изгоним, онзи ще изгоним, а накрая Лео ще слушаме как се оплаква, че никой от съотборниците му не е ставал! Само той става, има и бели и червени кокошки и черни кокошки в един курник бе. Не може да има само една. Колко ще ти даде яйчица, ако тя се казва Лионел? Златни яйчица щеше да дава тази кокошка, а златото не можеш да го изядеш.

За да е щастливо всичко в един курник, кокошките трябва да са повече и да дават нормални яйца, да се сработят коя по кое време ще сяда да носи. Не може така както си я мисли Вездесъщия. Имаш срок до края на седмицата да си избереш новия отбор. И ти желаем да откриеш нови хоризонти!

Влез в ръководство, бъди ни посланик, ако не ти се играе вече футбол, стига си стопирал развитието на този отбор, защото той трудно ще се окопити през следващите 20 години и трябва да търсим "нови млади таланти". Нямало ли е някой да обясни на момчето, че футболът е до 30 години и после ще си в тежест и на отбора си? Аз ли трябва всичко да му обяснявам?

Лео, моето момче, ти си вече за отбора на ветераните, спъваш ни всеки мач и не можем да си градим хубави атаки. Гризман не е в лоша форма играч и не може да махаме играчите си във форма. А той показа, че е във форма последните месеци. Ти на всеки можеш да се дърпаш, но не и на баце ти Таско. Да ти кажа ли защо, аз също като теб станах най-добрият в света на футбола. Ама не се състезавам само с 19 отбора като теб, а се състезавам с всички мошеници като Лионел Меси. Не може да дринджите в един и същи отбор, това колкото.и да ви се иска, вече не е възможно. Намаляйте му цената на този или да се подели заплатата му между 2-3 отбора, за които ще играе в бъдеще и чао.

Уж само моите момци си четат постовете ми ама май не е така. Ако има в енергото фенове на Меси, кажете им, че те сътвориха тази голяма и тъжна новина. Вчера щях да гледам некой друг филм ако имаше ток! :lol: :lol: :lol:


Барем се отървахме от най-големата заплата и може да спасим и фалита :geek: :mrgreen: . :mrgreen:

И бате Лео ме призна за най-големия. Сега как да не се смееш? Кажи ми как! :mrgreen:

Направете му една фен тема, да изкажат хората почести, да се сбогуват, да му пожелаят бъдещи успехи. Как може толкова милиони лайкове да има той по профилите, а никой от форум гонг не го отрази, че момчето си отива! Вие нямате ли сърца тук, бе? Не му ли лайквате профилите като останалите милиони младежи? Аз май за тия двайсет годинки веднъж му лайкнах! Голем футболист изгубихме. Сега ще го видиме добър футболист ли е или всичко е било една илюзия! Дали ще блести и за новия си отбор?
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)


Върни се в “Барселона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта