Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

ЦСКА _завинаги
Мнения: 1890
Регистриран на: 26 май 2013 16:27
Местоположение: Ст. "Българска армия"-сектор "Г".
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот ЦСКА _завинаги » 05 мар 2018 22:39

То и аз още съм в играта, че да слагам и аз подпис.
Още нищо не е решено!
:mrgreen:
ЦСКА, Арсенал, Валенсия и Юве са номер 1!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 06 мар 2018 06:44

TheNameOfTheGame написа:
hydetoshi написа:
hydetoshi написа:
TheNameOfTheGame написа:За е по-интересно, аз съм готов да се хвана на следния бас: ако Арсенал завърши сезона на 4-то място (или по-нагоре), за 1 месец ще си сложа за аватар снимка на Арсен Венгер (която ти избереш). НО ако Арсенал завърши на 5-то място (или по-надолу), ти ще си сложиш подпис на профила за 1 месец гласящ ENOUGH IS ENOUGH - WENGER OUT (или пък тази или подобна снимка https://ih1.redbubble.net/image.348239407.9957/flat,800x800,070,f.u1.jpg). Ако така си съгласен съм готов да се хванем на бас.

[offtopic]
hydetoshi написа:Уотфорд - Челси 4:1 . Този сценарий все едно аз съм го писал. Конкурентите са толкова зле, че ако сега почваше първенството ние щяхме да сме основен претендент за титлата.

Ще ме извиниш, но това все едно Венгер го е писал. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: От над 10 години слушаме "Този сезон не беше добър обаче от следващия ги почваме", но така и не го дочакахме това "почване", а и с дядото начело...едва ли ще стане някога.[/offtopic]

ОК! То и без това Венгер си тръгва след края на сезона..... Какво? И това ли никой не го вярва?

Очевидно губя баса за топ 4....Но при тази игра не мисля,че изобщо това има значение. Слагам си подписа сега,защото в края на сезона вече ще е късно.


На теория все още не си загубил баса. :) Но на практика нямаме шанс за попадане в топ 4. Щеше ми се аз да съм от загубилата страна и отбора да върви, но дано поне скоро спре пропадането...с нов мениджър начело.

[offtopic]Иначе от това, което пишеш и от комуникацията в под-форума като цяло, съм останал с впечатлението, че си много сериозен човек и нямах никакво съмнение, че ако загубиш баса ще изпълниш това за подписа ;)[/offtopic]

[offtopic]+1[/offtopic]
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16739
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 07 мар 2018 10:14

https://gong.bg/football-sviat/anglia/m ... uba-475043

Много точно изказване на Парлър, ако наистина това са били думите му разбира се.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 07 мар 2018 10:51

Udoji90 написа:https://gong.bg/football-sviat/anglia/multimedia/video/parlyr-nikoj-niama-da-mahne-venger-dokato-toj-nosi-pari-na-kluba-475043

Много точно изказване на Парлър, ако наистина това са били думите му разбира се.

Точно го прочетох и мислех да га коментирам, но има и по бързи от мен.
Коментарът ми е: Всъщност какви приходи носи Венгер в момента, като отборът само губи? Сега приходи има само от продажба на фланелки и други странични дейности, но не и от представянето на отбора. Това може да е така с всеки мениджър начело на Арсенал. Напоследък, дори продажбата на билети не върви.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16739
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 07 мар 2018 10:56

Участва в Европа, за нови играчи не харчи твърде много пари, не използва дадени играчи и ги продаваме, от което влизат пари. Дори да не осигурява толкова приходи, не генерира и особено много разходи. Да не говорим, че това му е първи сезон извън ШЛ, съответно и може би не се усеща драстично върху финансите, още повече че сега май и в ЛЕ се дават сравнително добри пари. За предишните сезони дори няма смисъл да се говори, тъй като все бяхме в ШЛ, съответно на американците не им пукаше особено къде сме сред местата от 1-во до 4-то. Поредни неучастия в ШЛ може да не се харесат на янките, оставане извън ЛЕ най-вероятно още повече. Засега обаче това не се е случило и явно финансовите резултати ги устройват.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 07 мар 2018 21:48

Рей Парлър не е открил топлата вода. :lol: Наистина изключително точно изказване, но това се знае от много отдавна и многократно сме го коментирали тук. А долния абзац не знам дали някой би могъл да го каже по-точно от това.
„Крьонке не е футболен фен. Той не е възпитан да се наслаждава на футбола. Той харесва повече американския футбол и разполага с франчайзи в Америка. Той е в Арсенал само поради една причина – да прави пари“, коментира Рей Парлър.


Иначе приходите, които носи Венгер на клуба са огромни, и представянето в момента не мисля, че би повлияло по някакъв начин. Парите от ТВ права във ВЛ са огромни. През сезон 2015/16 Арсенал взе ако не се лъжа най-голяма сума от всички клубове, въпреки че завърши на второ място (около 101 милиона паунда). Миналият сезон завършихме пети, но въпреки това взехме към 140 милиона паунда, а този може би пак ще са горе-долу толкова. Според справката от сайта на УЕФА през миналия сезон сме получили около 64 милиона евро от участието в ШЛ, през 2015/16 са били около 53 милиона евро. Това може да изглежда доста, но на фона на парите, които се получават във ВЛ е двойно и тройно по-малко. А дори самият Венгер преди време призна, че преди 5-6 години приходите от ШЛ са били изключително важни за клуба, но вече не са чак толкова значими. Да не забравяме и парите от билети, 2/3 от които може би са сезонни (говоря наизуст, не съм сигурен в това), и без значение колко се дъни отборът, тези приходи вече са в касата. А нашите билети са (или поне преди бяха) най-скъпите в Англия.

Мнозина може би ще кажат, че Арсенал този сезон похарчи много пари за Лаказет и Обамеянг обаче простота сметка показва, че двамата общо са около 110 милиона паунда, а от продажбите на Окс, Уолкът и Жиру бяха получени поне 70 милиона, т.е. 40 милиона са похарчени за трансфери, което е смешно малко.

Ако има някой с по-задълбочени икономически познания, който би могъл да разясни тези цифри, ще ми бъде интересно да сподели какво пише :arrow: https://www.arsenal.com/news/club-announces-latest-financial-results-
Без битка няма победа!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 08 мар 2018 13:00

Ще дават ли мача по някоя TV или ще се задоволим с интернет? Не ги виждам в БГ каналите предаващи мачовете от ЛЕ. Признавам ,че е гениално да предаваш мачовете на Арсенал с Йостерсунд и да подминеш срещите с Милан,при положение ,че цяла Европа е на мнение ,че това е гвоздея на 1/8 финалите.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16739
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 08 мар 2018 13:05

Естествено, че ще го дават. То оставаше и точно този двубой да не дават. Каналът е БНТ HD.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 08 мар 2018 13:12

Udoji90 написа:Естествено, че ще го дават. То оставаше и точно този двубой да не дават. Каналът е БНТ HD.

+1
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15043
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот miro_rz » 08 мар 2018 20:59

Много добре , това не е нашият Арсенал ! :shock:
Изображение


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта