Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот boabbb » 05 дек 2018 13:49

TheNameOfTheGame написа:Беше изтеглен и жребият за третия кръг на FA Cup. Арсенал ще гостува на победителя от двубоя между Солихъл Муърс (тим от конференцията - 5-тото ниво на футбола в страната) и Блекпул (тим от Лига 1 - третото ниво) като двубоят ще се състои след Новогодишния кръг във ВЛ. Любопитното е, че вече срещнахме веднъж Блекпул през сезона за Купата на Лигата (победа с 2:1) и сега има голям шанс отново да играем с "мандарините", но за другата купа и този път на гости.


Голям кеф беше сред представителите на изтеглените срещу нас отбори :lol: Днеска ще клецаме ли Моуринката 8-)
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 07 дек 2018 14:22

Очаквано Холдинг е аут до края на сезона. Изключително жалко, защото беше в най-добрата си форма, откакто е при нас, и напоследък играеше може би по-стабилно от Сократис и Мустафи. Кой знае дали след възстановяването някога пак ще достигне същото ниво. Не знам дали има опция да върнем преждевременно Чеймбърс от наема, но ако има, трябва да се помисли за това през зимата. Преди сезона си удължи договора, значи явно Емери го харесва и ще му разчита в бъдеще. А и през миналия сезон игра доста по-добре от Холдинг.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 08 дек 2018 16:57

Изображение
Лаказет и Обамеянг започват заедно в атака, а Лихщайнер влиза до Сократис и Мустафи в защита. За първи път през сезона Косчелни е в групата, а в нея след 2 месеца отсъствие се завръща и Начо Монреал.
Без битка няма победа!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 08 дек 2018 17:59

Скъсах си нервите с линка за мача. Все пак го гледам криво-ляво. Но това ,което виждам хич не ми се нрави. Фрапантни пропуски на Лаказет и Обамеянг. Страхотни рендета в жълти екипи. Дано се отървем без контузии след този мач.Съдията пак раздава бонбони(картони). Чиста дузпа срещу Мустафи при намесата на жълтото ренде,но вместо това-жълт картон за симулация. Приказките,че някой някога ни бил подпрял вече не вървят. Съдиите си ни режат всеки мач. Дузпа за Арсенал -веднъж на високосна година,с прикрепено медицинско свидетелство за средна телесна повреда,иначе не се свири. :evil:
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 08 дек 2018 18:06

Това срещу Мустафи е дузпа толкова, колкото онова срещу Сон миналата неделя. И в двата случая има нищожен контакт и солидна доза симулация. Както тогава казах, че за мен няма дузпа, така и сега съм на същото мнение.
Играта ни не е лоша, но пропуснахме ситуации. Очаквам все пак да вкараме през втората част.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 08 дек 2018 18:18

Udoji90 написа:Това срещу Мустафи е дузпа толкова, колкото онова срещу Сон миналата неделя. И в двата случая има нищожен контакт и солидна доза симулация.

Както казах - линкът ми е с лошо качество. После ще го гледам пак. :lol: И все пак - за Сон дузпа,за Мустафи- симулация. На кой да вярваме?
Arsenal- a new era begins ! Again!...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 08 дек 2018 18:48

Разпадна ми се картината и след 1 минута Арсенал вкара. :) Много емоционална вечер! Иначе мачът е слабичък.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 08 дек 2018 19:07

hydetoshi написа:
Udoji90 написа:Това срещу Мустафи е дузпа толкова, колкото онова срещу Сон миналата неделя. И в двата случая има нищожен контакт и солидна доза симулация.

Както казах - линкът ми е с лошо качество. После ще го гледам пак. :lol: И все пак - за Сон дузпа,за Мустафи- симулация. На кой да вярваме?

Аз вярвам на днешния рефер. За Сон бях съгласен с теб, че беше грешно отсъждане. ;)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 08 дек 2018 19:25

Футболът си е доста мръсна и жестока игра. Тъкмо се кефим, че се възстановяват някои играчи, а взеха други да окапват. Ей го сега и Мустафи. Някъде четох, че му е 5-ти картон, така че явно ще се надяваме да се оправи, докато търпи наказанието. Лошото е, че май и на Сократис му станаха 5, тоест за обикновено тежкото гостуване на южния бряг срещу "светците" ще бъдем с Монреал, Косчиелни и Лихтщайнер като тройка централни бранители (или с двама от тях, ако са двойка). :| Иуоби както започна добре сезона, сега пак играе ганкиното. Лошото е, че и Мхитарян не е във форма. При това положение много силно се надявам поне един измежду Рамзи и Йозил да се оправи, защото Джака, Торейра и Гендузи няма как да изпълнят техните функции, макар че почти идеално си изпълняват своите. А Емери с Карабах направо да пуска младежите, без да го мисли изобщо. Никой няма да им се разсърди, ако паднат в този мач без значение - само може да спечелят от него. Изобщо не ща да виждам и един от опитните играчи на терена, с риск от травма.
За днешния мач... Сами си го направихме труден с пропуските преди почивката. След нея според мен играхме по-зле, което доста рядко ни се случва този сезон. (Може би единствено гостуването на Челси беше така, ако говорим само за първенството.) Но как да е, важни са 3-те точки, а това, че играта ни не се получи особено срещу един от уж по-скромните отбори, не ме ядосва чак толкова (даже никак). Просто трябва да се вземат такива мачове, ако ще и с половин гол разлика. Особено когато е 3-ти в рамките на 7 календарни дни и предишните 2 са били с Тотнъм и Юнайтед. Един поклон пред характера на играчите и пред чудесното изпълнение на Торейра. И поздравления за изтънчения последен пас на Обамеянг, който се реваншира за пропуска си по този начин.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 08 дек 2018 19:39

Пак имаме контузен,но явно тази година съставът е по-балансиран,защото контузиите не се отразяват особено на представянето. Последните 2 мача бяха изцедили играчите,особено психически и днес взехме срещата на мускули. В четвъртък гарантирано ще играем с отбора U21. Предстои ни тежък период до Нова година и трябва да се изиграят разумно картите. Поради неразбориите с връзката с интернета не разбрах на мястото на Мустафи, Косчелни ли влезе или Монреал? Защото камерата следеше и двамата при контузията.Играта на Айоби е пълна катастрофа последните 3-4 мача. Изненадах се ,че Емери го вкара на мястото на Лаказет,но и той горкия се чуди понякога какво да направи,за да освежи играта. Както спомена Udoji,важни са трите точки.
Arsenal- a new era begins ! Again!...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта