Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 05 апр 2018 22:56

miro_rz написа:Стадиона бил празен , по моя преценка 20 Хил. Баси как се изцепи само коментатора . Аз виждам над 45 Хил. !

Българските спортни коментатори имат открита ненавист към Арсенал. Не знам на какво се дължи ,но е абсолютен факт. Арсенал с играта си затваря устите на всички критици. Дори коментатора не знае каква тъпотия да измисли,че да изкара Арсенал тъпи и нещастни. Това с трибуните определено не му се получи.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 05 апр 2018 23:04

Предполагам, че дори и най-претенциозните любители на играта би трябвало да са доволни от първото полувреме :) Пет гола и сигурно още толкова чисти положения, изключително открит мач. Играта във фаза защита и на двата отбора е меко казано слаба, като Арсенал се възползва в по-добра степен от това. Третият гол на "артилеристите" беше истинско бижу - марково попадение в стил Арсенал 8-) Какво да кажем и за гола на Головин - невероятно изпълнение, изчислено до сантиметри :!: През второто полувреме не очаквам играта да е толкова открита и едва ли ще има много голове - може би максимум 1-2.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16638
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 06 апр 2018 00:11

Силен мач днес и добър резултат. Можеше и да е по-голям, но смятам, че е достатъчен най-малкото за да ни даде спокойствие и увереност преди реванша. По-притеснително е състоянието на Мхитарян. Реваншът и без него може да бъде изигран успешно, но за евентуален полуфинал ще ни е нужен. Жалко за Рамзи - напълно заслужаваше да вкара хеттрик днес.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 06 апр 2018 00:34

Както и очаквах второто полувреме беше значително по-спокойно от първото и въпреки това с лекота можехме да вкараме още 3-4 гола. Гостите също имаха някои ситуации, които не отиграха сполучливо. В крайна сметка най-важна е победата, при това с убедителен резултат, който би трябвало да направи ревашна след седмица протоколен. И все пак нищо не е сигурно - това е Арсенал с Венгер начело...Неприятното от този мач е контузията на Мхитарян, дано не е нещо сериозно.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 14931
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот miro_rz » 08 апр 2018 12:55

Христос воскресе !
Днес за жалост ще отворим вратата на Саутхямптън към чемпиъншип ! 8-)
Изображение

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 08 апр 2018 15:54

Христос Воскресе, артилеристи! Живи и здрави бъдете!

Съставът е очакван за мен, половината титуляри са получили почивка, а Рийс Нелсън започва като титуляр за първи път във Висшата лига. Пожелавам му да го отбележи с попадение. 8-) Мачът е от изключителна важност за гостите, които са в опасната зона и при загуба ще се приближат още повече до изпадане. Така че няма да се учудя ако не спечелим този мач, въпреки че в играта с прогнози дадох минимална победа за Арсенал.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16638
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 09 апр 2018 01:15

Не гледах мача, но предвид състава, логично е, че сме се измъчили така. Все пак резервите явно доста са се раздали, за което засулжават поздравления. Жалко ще е, ако "светците" изпаднат, защото за мен са си отбор за горната половина на Висшата лига, но пък така един доста неудобен за нас съперник няма да ни притеснява в първенството.
За Мхитарян опасенията са, че има увреждане на коленни връзки. Последната информация е, че твърдо е аут за реванша с ЦСКА и за гостуването на Нюкасъл, както и почти сигурно за домакинството на Уест Хем. След това не се знае. Стискаме палци за евентуалните полуфинали в ЛЕ да е на линия, макар че и това хич не е сигурно.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 09 апр 2018 11:57

Аз гледах само първото полувреме и като цяло играта не ми хареса. Получихме изключително нелеп гол - груба индивидуална грешка на Мустафи, а в минутите преди и след това не направихме абсолютно нищо - безкрайни и безсмислени пасове по ширина без каквато и да е идея за нещо опасно. Много ясно си пролича липсата на хората с идеи (Мкхитарян, Йозил, Уилшър, Рамзи). Но все пак положителното е, че показахме много добра ефективност и на практика реализирахме единствените чисти положения, които създадохме. Иначе от репортажа се вижда, че второто полувреме е имало положения и в двете посоки, дори като че ли тези на гостите са повече и определено е бил доста напрегнат мача. Червеният картон за Елнени за мен е леко пресилен, може би по-скоро жълт, но в цялата тази суматоха за съжаление египтянинът изгоря. Така като е директен май наказанието e 3 мача, което е неприятно, тъй като малко или много се губи дълбочината в халфовата линия, но пък от друга страна това е шанс за Мейтланд-Найлс да заеме мястото му в средата на терена.
За Мкхитарян аз лично не съм голям оптимист, че можем да го видим в игра преди евентуален финал в ЛЕ. Зависи и доколко сериозно е увреждането, но съм останал с впечатление, че при такъви контузии обикновено времето за възстановяване е 4-6 седмици. Дано все пак не е толкова лошо положението и арменецът да е на линия поне за евентуалния реванш от полуфиналите.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16638
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 09 апр 2018 12:10

И аз не съм особен оптимист за арменеца, като знам колко се проточват контузиите при нас. Честно казано си мисля, че може да не го видим повече в игра този сезон. Дори с него обаче не смятам, че имаме реални шансове за ЛЕ.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 12 апр 2018 15:24

The Football Association has issued the following statement:

"Mohamed Elneny will be available for Arsenal’s next three games after an Independent Regulatory Commission accepted that he was wrongly dismissed for violent conduct against Southampton on Sunday, April 8, 2018."


Аз още след мача написах, че за мен картона е пресилен и е хубаво, че са го отменили. Така ще имаме още една опция в средата на терена и възможност някой от т.нар. титуляри да получава почивка в мачовете от ВЛ.

Още нещо интересно - сегашната серия от победи на Арсенал (6 поредни във всички турнири) е най-дългата за отбора през сезона. Не знам дали това се дължи на по-преодолимите съперници или пък навлизаме в отлична форма в края на сезона. Може би по равно и от двете. До края на сезона имаме още 6 мача във ВЛ, реванша с ЦСКА Москва довечера и силно се надявам още 3 мача в ЛЕ след това. Така че ще бъде идеално серията да нарастне до 16 победи поред :!: :P 8-)
Без битка няма победа!


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта