Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24525
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот boabbb » 02 дек 2018 16:59

Майк Дийн е стар ********, тоя като ни свири винаги ни реже главата :x
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 02 дек 2018 17:03

Започнахме мача отлично, отбелязахме гол, можехме да вкараме и втори, дори и трети, но вместо това типично в наш стил се наср*хме. Много груба грешка на Лено за първия гол на гостите и също ужасно слабо представяне на Мхитарян, бих казал и на Иуоби. Второто полувреме при всички положения е необходимо да влезе някой халф, който да връзва играта, вместо един от централните защитници, защото с изсипани топки от защитата към Обамеянг и Иуоби не мисля, че ще стане.
Резултатът не е в наша полза, но ако не друго, то поне за мен се получава дерби с остри влизания, спречвания и подобни изпълнения.
[offtopic]За мен дузпата си гостите си беше редовна. Имаше контакт между Холдинг и Сон, макар и минимален.[/offtopic]
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16750
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 02 дек 2018 17:05

Впрочем, миналия сезон пак Дийн свири този мач и бихме с 2 гола от засада, така че понякога не ни реже. :lol: Въпреки че засадите все пак са грижа повече на страничния. Просто си е един некадърник и това е... Началото го изпуснах с нашия гол, а се прибрах точно за обрата. Голям късмет, няма що. :| Сега пак стискаме палци за по-силна игра след почивката.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Sisi 1914 » 02 дек 2018 18:20

Уникален мач и най-вече през втората част и заслужено победихме! 8-)
Левски завинаги в моето сърце![

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16750
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 02 дек 2018 18:24

Ами, не знам какво да кажа, освен че се гордея с този отбор и отново изпитвам тръпка от мачовете ни, каквато се беше загубила в последните сезони. След почивката започнахме с няколко слаби минути, но след това тотално надиграхме "шпорите" и можеше да вкараме и повече. Ерик Дайър много мръсно ходи да провокира публиката при гола си (впрочем, първа груба грешка на Лено, за щастие без непоправими последици върху крайния резултат) и също така мръсно му се върна с рикошет в неговия крак при гола ни за 3-2. :twisted: А Торейра е БоК и заслужаваше да вкара още срещу Ливърпул, но и така е много сладко. Жалко само, че Джака изгоря с 5 картона за Юнайтед, а Мустафи получи някаква травма, макар че може би не е сериозна, а Емери и без това си планираше да вкара Гендузи за някой защитник. Дано поне Йозил да се върне, макар че ако Рамзи играе като днес, първият няма да липсва.
Впрочем, Емери пак мачка със смените. Почти няма грешен ход като timing на смяната и избор на влизащ и излизащ играч. И най-после взе мач срещу тим от Топ 6, което досега му липсваше и беше основен аргумент на скептиците срещу него.
А пък Майк Дийн си е доказан некадърник. То може и да е имало някакъв минимален контакт при дузпата, ама определено не може да става и дума за подсичане. Едно е да има контакт, друго е той да е причината за падането. За мен един добър съдия нямаше да го свири това. Отделно нарушението на Фертонген в края беше за директен ЧК, а не за втори жълт. Ама както и да е, напоследък повече ни подпират, така че е нормално понякога тенденцията да се обърне.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 02 дек 2018 21:16

Честита победа, АРТИЛЕРИСТИ :!: Чудесен мач и страхотен обрат за нашия отбор :!: Браво на футболистите и треньорите :!: Второто полувреме за мен категорично надиграхме Тотнъм и напълно заслужено ликувахме като крайни победители, дори накрая можехме да ги разгромим при по-голяма концентрация и желание.

Какво да кажем за Унай Емери - просто брилянтен. Смените му на почивката се оказаха меко казано сполучливи - 1 гол + 2 асистенции. При един друг мениджър без значение от резултат или игра през първото полувреме, щяхме да чакаме първата смяна до околo 70-75 минута. Изключително много се радвам за Лукас Торейра - страхотно представяне за него, при това ознаменувано с хубав гол. Може би тук е моментът да се извиня, тъй като преди началото на сезона обявих уругваеца за издънка, а с играта си дотук той НАПЪЛНО ме опровергава. Надявам се да продължава в този дух, дори и още по-добре ако може. 8-)

Udoji90 написа:Ерик Дайър много мръсно ходи да провокира публиката при гола си (впрочем, първа груба грешка на Лено, за щастие без непоправими последици върху крайния резултат) и също така мръсно му се върна с рикошет в неговия крак при гола ни за 3-2. :twisted:

Освен в крака му, топката рикошира и в гредата, за да бъде още "по-мазен" гола на Лаказет :twisted: И на мен ми направи безкрайно неприятно впечатление бурната му радост пред нашата публика, но в крайна сметка това си е част от играта. Само ще направя лек паралел с мача ни от втория кръг с Челси, когато при един от головете на домакините преди почивката (мисля, че беше вторият), играчите на домакините започнаха да се радват близо до сектора с нашата публика, но Давид Луиз (капитан в този мач), отиде и направи знак на съотборниците си да не провокират нашата публика. Съперничеството е едно, но за мен винаги трябва да има респект и уважение и аз никога не съм бил привърженик на такъв тип провокации.

Иначе за мен това на Вертонген накрая си беше за жълт картон, тъй като първо изби топката и след това удари Лаказет, да влизането беше грубо, но мисля, че жълтия картон беше справедлив. Иначе, както и ти си отбелязал, в последните сезони грешките на съдиите в наша полза са доста повече от тези в наш ущърб, така че лично аз не бих винил рефера за отсъдената дузпа за гостите, дори и да бяхме загубили мача.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16750
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 02 дек 2018 21:31

Интересното е, че и аз по едно време по-рано през деня си припомних, че ти преди сезона беше написал някакъв скептичен коментар за Торейра. Не знам тогава дали аз не отговорих, че може всъщност да се окаже най-доброто ни попълнение. Е, това трудно може да се прецени, защото смятам, че и другите нови са на добро ниво, но за уругваеца още по време на Световното си личаха качествата му и много се надявах да ги покаже и за Арсенал. Днес според мен беше перфектен и далеч не само днес, а в поредица от мачове. А колко много заслужаваше да вкара, въпреки че не това му е основната функция, и колко много се зарадва след гола си... Изключително приятно ми стана за него. Много симпатичен и интелигентен играч. Покрай него и Гендузи също и Джака драстично подобри представянето си. Впрочем, като го казвам това, вече съм по-спокоен, че липсата на швейцареца срещу Юнайтед може да не се окаже фатална, защото другите двама са способни да се справят, а и Мейтланд-Найлс е обещаващ играч, който чака шанса си.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 03 дек 2018 22:01

Както Udoji90 спомена още вчера, жълтия картон на Джака срещу Тотнъм е негов пети за сезона и той ще пропусне мача срещу Юнайтед в сряда. Йозил продължава да има проблеми с гърба и днес е тренирал отделно от основната група, което по всяка вероятност означава, че ще пропусне гостуването на "Олд Трафърд". Останалите с контузии в тима са Уелбек, Косчелни, Монреал и Мавропанос, като последните трима са все пе-близо до завръщане в първия отбор.

Аз може би отново ще бъда "лошото ченге", но за мен ако бъдем обективни, то най-логично е да загубим мача в сряда. Макар Юнайтед да не са в добро състояние, нашите играят много трудно в "Театъра на мечтите" (спомнете си мача от есента на 2013), а последната ни победа за първенство на този стадион е преди цели 12 години. Принципно равенството за мен би било отличен резултат, но не бива да се правят трагедии и от евентуална загуба (и съответно прекъсване на серията от мачове без поражение). Малко или много играчите са изцедени и психически, и физически след супер обрата от вчера и според мен това най-вероятно ще окаже своето влияние.

Нещо, което ми направи впечатление от прес-конференцията на Унай Емери от днес.
on if Arsenal are title contenders…

At the moment, one thing is clear: some teams have an advantage [over] us. One is very clear, it’s Manchester City. The difference between their points and our points. But also for the goals and conceding goals, there’s a big difference to us. Another difference [is] between Liverpool and our moments [which are] not very big, but I think it’s an important difference also. With the performances, with the points, with the goals scored and conceded, we are the same as Chelsea and Tottenham - that’s the reality.

Човекът гледа абсолютно реално на нещата и не приказва празни приказки, а освен това винаги казва как стремежът му е към постоянно подобряване и усъвършенстване на играта. Само за сравнение миналата година след загубата от Сити като гост с 3:1, когато вече бяхме на 10+ точки разлика от "гражданите", слушахме как още нищо не е решено и първенството едва сега започвало и сме щели да се борим за титлата понеже нищо не било решено...накрая не знам на колко точки от първото място завършихме, но май бяха повече от 30...
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 03 дек 2018 22:06

След изиграването на 14 кръга във ВЛ, Пиер-Емерик Обамеянг е лидер в класацията за голмайсторите с 10 попадения (при това реализирани само с 13 точни удара), а Аарън Рамзи дели първата позиция в графата асистенции с 6 завършващи подавания заедно Райън Фрейзър (Борнемут) и Рахийм Стърлинг (Ман Сити). В същата класиция Ектор Бейерин дели второто място сред защитниците (4 асистеции) заедно с Хосе Олебас (Уотфорд) и на една зад Бенжамен Менди (Ман Сити).
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 03 дек 2018 23:31

Беше изтеглен и жребият за третия кръг на FA Cup. Арсенал ще гостува на победителя от двубоя между Солихъл Муърс (тим от конференцията - 5-тото ниво на футбола в страната) и Блекпул (тим от Лига 1 - третото ниво) като двубоят ще се състои след Новогодишния кръг във ВЛ. Любопитното е, че вече срещнахме веднъж Блекпул през сезона за Купата на Лигата (победа с 2:1) и сега има голям шанс отново да играем с "мандарините", но за другата купа и този път на гости.
Без битка няма победа!


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта