Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16748
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 29 сеп 2018 19:11

Тоя мач си го взехме на магия. Особено както ни бяха притиснали "стършелите" след 70-тата минута, хич не се виждаше как ще спечелим, че даже по-скоро си изглеждаше загуба. Лаказет остана длъжник с пропуските, но вероятно оказа известно влияние при автогола, а после и асистира на Йозил. Жалко за Чех, че тъкмо навлезе във форма, а се контузи. Много силно включване на Лено обаче - 2 чисти гола си извади и помогна за втора поредна суха мрежа в първенството. Неочаквано за мен Холдинг днес се представи на относително добро ниво. И най-странното - Иуоби този сезон си играе съвсем като хората, включително днес. :shock: Само не разбрах защо Мхитарян не влезе изобщо, при положение че уж не може да играе с Карабах (понеже нали в Азербайджан не пускат арменци). Уж някаква контузия имаше, ама щом днес бе на пейката, би следвало да е готов поне като резерва да се появи в игра. :roll:
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 29 сеп 2018 19:42

Имам чувството,че тази победа беше по-измъчена и от онази срещу Кардиф. Обаче бавно и полека,вече можем да кажем,че имаме 7(седем) поредни победи във всички турнири. Нещо,което звучи доста добре. Играта продължава сериозно да скърца,но пък точките се трупат. Какво ли ще стане ,ако нещата вземат ,че се отпушат?
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Sisi 1914 » 29 сеп 2018 20:28

Ценни 3 точки! 8-)
Левски завинаги в моето сърце![

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15049
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот miro_rz » 30 сеп 2018 11:30

Сезонът не започва чак толкова зле . С оглед на това , че загубихме първите 2 мача , малко ме хваща яд за изпуснатата точка срещу Челси , но както и да е . В борбата сме на 4 фронта още , във ВЛ трудно ще преборим Сити , но влизане в четворката е напълно постижимо . Интересното е , че никой не отписва купа на лигата и вееки вижда в него спечелен трофей . Преди беше немислимо някой да се хвърли с основния състав преди 1/2 . След разочарованията за мен от загубите от Галатасарай и Барселона във финалите все ми се иска да видя отбора с трофей от европейската сцена . Реално там ми се виждат най големите шансове , с този треньор и неговият опит там ще продължавам да вярвам !
Изображение

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 01 окт 2018 10:32

Не успях да гледам мача в събота, но от репортажа, който видях срещата е можело да завърши както 2:0, така и 0:2. Много добро включване на Лено от пейката. Такъв мач при Венгер съм почти сигурен, че в 9 от 10 случая нямаше да го спечелим. Две поредни сухи мрежи във ВЛ пък изглеждаха немислимо постижение през сезона с оглед играта в защита. 7 поредни победи са си наистина добро постижение, независимо от противниците и все пак както hydetoshi е отбелязал играта някак си продължава да "скърца", но хубавото е че понатрупахме точки и като че ли отборът се поотърси от лошия старт. Дупките в състава продължават да са едни и същи, но за мое съжаление продължават да са титуляри. Лично аз бих сменил Йозил и Рамзи с Уелбек и Мкхитарян. Така и така защитата ни изглежда като аматьорска на моменти, поне ще сме супер атакуващо настроени и на моменти може да има и хокейни резултати. :mrgreen: Десният бек също остава проблемен, но това което видях от Лихщайнер никак не ми се понрави и поне за момента Бейерин изглежда по-малко слабия от двамата.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 01 окт 2018 10:40

Изтеглен беше и жребият за четвъртия кръг на Купата на Лигата. Ще бъдем домакини на Блекпул (на 9-то място в Лига 1), а мачът най-вероятно ще е на 31 октомври (сряда). С оглед възможните съперници, отново имахме късмет с жребия, при това пак сме домакини. Прави впечатление, че в мачовете на "мандарините" от първенството са паднали само 17 гола в 10 срещи, което е пълна противоположност с тези на Арсенал (23 гола в 7 срещи).
Без битка няма победа!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 01 окт 2018 11:01

TheNameOfTheGame написа:Изтеглен беше и жребият за четвъртия кръг на Купата на Лигата. Ще бъдем домакини на Блекпул (на 9-то място в Лига 1), а мачът най-вероятно ще е на 31 октомври (сряда). С оглед възможните съперници, отново имахме късмет с жребия, при това пак сме домакини. Прави впечатление, че в мачовете на "мандарините" от първенството са паднали само 17 гола в 10 срещи, което е пълна противоположност с тези на Арсенал (23 гола в 7 срещи).

От мача с Брентфорд не можах да разбера,каква е настройката на отбора към този турнир. Като гледам и другите отбори как играят в него ,ми се струва,че така както има първенство на резервите ,така спокойно могат да прекръстят Купата на Лигата в Купата на Резервите. С всяка изминала година все повече се изпразва от съдържание. И промяната в правилото ,че при равенство в редовното време директно се минава към дузпи е поредното доказателство за обезценяването. При този натоварен календар няма да се очудя,ако в някакво бъдеще време (може би не съвсем скоро) ,бъде взето решение направо да отпадне като турнир.
Мисля,че в сравнение с минали години,тази можем да го жертваме този турнир,защото освен,че натоварва календара никакво друго предимство не дава. Най-много да го спечелим и да си гарантираме място в ЛЕ. Пък целта(засега) би трябвало да е спечелване на ЛЕ и максимално предно класиране във ВЛ - неща,които да гарантират връщане в ШЛ,там където без съмнение ни е мястото.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16748
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 01 окт 2018 11:16

Да, доста лек жребий действително. По-лек може би щеше да бъде само домакинство на Бъртън Албиън. Разбира се аз този турнир никога не съм го харесвал особено, така че удовлетворението от жребия не ми е толкова за това, че имаме огромни шансове да продължим, а че ще може пак да играем с резерви. Защото особено побеснявам, когато за тази умряла Купа ни се контузи основен играч. Реално ми е важно не толкова продължаването, колкото да не получи някой травма. Даже на отпадане няма да се ядосам много, щото за тея Купи в Англия редовно стават подобни сакатлъци.
Иначе по последна информация Рамзи не се е разбрал за нов договор и ще напусне. Не знам доколко е сигурна новината, но май доста се доближава до истината. (Още повече, че имаше някакви кадри как в последния мач при смяната си той не поздрави Емери.) Основната версия разбира се е, че не се е разбрал за заплатата. За мен има и втора, макар и по-малко вероятна, а именно, че беше в добри отношения с Венгер, а вече не работи с него, затова не му се стои. Май се очертава да остане до края на сезона, когато му изтича договорът. Моето мнение обаче е, че е най-добре да го продадем още зимата. Хем ще вземем за него някакви пари, хем няма да го държим още половин сезон, при положение че може би няма да е максимално мотивиран. Разбира се ще трябва да му потърсим и заместник още зимата, ако решим да го продаваме.
Нещо повече, аз смятам, че постепенно трябва да изпадне от титулярния състав. Мхитарян в последните седмици си е твърда резерва, а не мисля, че го е заслужил. Влизането му в титулярния състав вместо Рамзи и преместването на Йозил на най-силната му позиция като 10-ка за мен е вярното решение. Ако не арменецът, то поне Иуоби или Уелбек да влезе в състава. Щото колкото и да не съм очаквал да го кажа, тези двамата при Емери си играят съвсем сносно. Даже и срещу Уотфорд с влизането им атаката ни придоби повече ширина и се раздвижи видимо.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 01 окт 2018 17:32

Udoji90 написа:Да, доста лек жребий действително. По-лек може би щеше да бъде само домакинство на Бъртън Албиън. Разбира се аз този турнир никога не съм го харесвал особено, така че удовлетворението от жребия не ми е толкова за това, че имаме огромни шансове да продължим, а че ще може пак да играем с резерви. Защото особено побеснявам, когато за тази умряла Купа ни се контузи основен играч. Реално ми е важно не толкова продължаването, колкото да не получи някой травма. Даже на отпадане няма да се ядосам много, щото за тея Купи в Англия редовно стават подобни сакатлъци.
Иначе по последна информация Рамзи не се е разбрал за нов договор и ще напусне. Не знам доколко е сигурна новината, но май доста се доближава до истината. (Още повече, че имаше някакви кадри как в последния мач при смяната си той не поздрави Емери.) Основната версия разбира се е, че не се е разбрал за заплатата. За мен има и втора, макар и по-малко вероятна, а именно, че беше в добри отношения с Венгер, а вече не работи с него, затова не му се стои. Май се очертава да остане до края на сезона, когато му изтича договорът. Моето мнение обаче е, че е най-добре да го продадем още зимата. Хем ще вземем за него някакви пари, хем няма да го държим още половин сезон, при положение че може би няма да е максимално мотивиран. Разбира се ще трябва да му потърсим и заместник още зимата, ако решим да го продаваме.
Нещо повече, аз смятам, че постепенно трябва да изпадне от титулярния състав. Мхитарян в последните седмици си е твърда резерва, а не мисля, че го е заслужил. Влизането му в титулярния състав вместо Рамзи и преместването на Йозил на най-силната му позиция като 10-ка за мен е вярното решение. Ако не арменецът, то поне Иуоби или Уелбек да влезе в състава. Щото колкото и да не съм очаквал да го кажа, тези двамата при Емери си играят съвсем сносно. Даже и срещу Уотфорд с влизането им атаката ни придоби повече ширина и се раздвижи видимо.


Информацията, на която аз попаднах е, че през лятото Ман. Юнайтед са предложили 50 млн паунда за Рамзи, но нашите са я отказали. В последствие уелсецът е поискал заплата, която да го направи втория най-скъпо платен играч в отбора, но "ръководството" е отказало. И сега ситуацията е напълно патова, тъй като е повече от очевадно, че Рамзи отбива номера на терена, а от друга страна зимата едва ли някой би дал и половината от лятната оферта на Юнайтед за него. Доколкото може да се вярва на източниците, заплата му в момента е 110 хил. паунда, а за да преподпише, халфът е поискал около 220-250 хил. на седмица. Писах го няколко пъти, ще го напиша и сега с риск отново да си навлека критики от страна на артилеристите: това, което направиха зимата дъртият п******т и останалите бастуни от "ръководството" с Йозил си беше абсолютна гавра спрямо клуба. Дадоха абсурдна заплата на доказан мишок и скатавка и сега абсолютно всеки играч е в правото си да поиска по-високо възнаграждение. Рамзи определено не ми е любимец, знаете че много пъти съм го критикувал, но в случая е напълно прав да поиска такава заплата след като вижда себераздаването и приноса на г-н "350 хиляди на седмица" към отбора.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16748
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 01 окт 2018 18:42

Аз пък съм попадал на информации за Ливърпул и Милан. Къде е истината, ще разберем скоро. И все пак Рамзи, въпреки че виждайки ситуацията с Йозил, действително е прав, лекичко така ми пада в очите, защото в моите представи той си беше играч, който наистина обича отбора и си е "артилерист", казано леко клиширано. Дето се вика, бих очаквал да остане, дори да не е чак толкова високо платен. Уилшър примерно повече го разбирам, щото нямаше да е основен играч при Емери, затова напусна, иначе уж беше навит и на намалена заплата. Докато на Рамзи сегашният треньор има голямо доверие, смята да го пуска редовно, само че уелсецът явно взе да става малко алчен. А пък Йозил, ако не друго, от началото на този сезон, много повече се научи да се връща назад, да помага в дефанзивен план, даже и да се сборва така понякога. От това до голяма степен страдаше играта му в атакуващ план в началото, но в последните седмици започна да намира баланса.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта