Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 13 дек 2018 23:50

Инфантила Инфантино,дали е щастлив от нещата ,които вижда? Повече от половината мачове от последния кръг( в някои групи и в предпоследния) на Груповата фаза на ШЛ и ЛЕ са само протоколни. Реал - ЦСКА Москва си беше откровено нагласен. Празни трибуни. Отбори играещи с юноши. Липса на интрига.Ненужно претрупване на календара. Всичко в името на все повече и повече пари,пари,пари. Да им приседнат дано! На всички ,които превърнаха футбола в машина за пари,но изпразнен от съдържание и смисъл. За мен истината е,че и ШЛ и ЛЕ реално започват напролет,когато мачовете са с елиминации,играят се истински и няма ,кой на кого да пуска аванти. Груповите фази и на двата турнира са точно толкова изпразнени от съдържание и безсмислени,колкото онази тенекия наречена Купа на Лигата,където другата седмица пак ще гледаме юношите на Арсенал срещу юношите на Тотнъм. Е за какво ни е това? Който иска да гледа юноши да си ги гледа в юношеското първенство. Хората не са глупаци и празните трибуни на Емиратс тази вечер показват това.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 14 дек 2018 10:30

Наистина трибуните бяха доста празни, но в мач без особено значение и в този късен и студен час е нормално. Гледах мача само до почивката и определено не играхме почти нищо, освен гола не знам дали имахме някакво друго сериозно положение. Предполагам, че и през второто полувреме е било така. Хубавото от този мач е завръщането на Лоран Косчелни, предполагам че през второто полувреме е бил сменен, за да му бъдат съхранени силите за мача със "светците" в неделя.

Съвсем очаквано за мен спечелихме групата убедително, с 16 точки и голова разлика 12:2. Всъщност головете, които допуснахме в края на първия мач срещу Ворскла при резултат 4:0 се оказаха единствените, вкарани в нашата мрежа. Положителното също така е, че не малка част от резервните състезатели и юношите на отбора получиха шанс за изява в турнира, особено в последните 2 мача.

След последния кръг на груповата фаза станаха ясни и всички възможни съперници за Арсенал в жребия за 1/16 финалите, който е в понеделник. Това са подгласниците в своите групи ФК Цюрих, Селтик, Славия Прага, Фенербахче, Олимпиакос, Рапид Виена, Лацио, Малмьо, ФК Крансодар, Рен, БАТЕ Борисов и завършилите на трето място в групите на ШЛ тимове с по-слаби показатели Виктория Пилзен, ФК Брюж, Шахтьор Донецк, Галатасарай. За мен като име единствено Лацио изглежда като много сериозен противник и може би Шахтьор, тъй като украинците имат много богат опит в елиминационната фаза на евротурнирите. Иначе Цюрих, Рапид Виена, Славия Прага и БАТЕ са предпочитаните от мен отбори. Какви са вашите предпочитания?
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16755
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 14 дек 2018 11:03

И аз гледах някъде до 35-тата минута или малко след нея. Стига Косчиелни, Сократис, Йозил и Лаказет да са излезли здрави от мача, значи всичко е ОК. За резултата ми е все тая - даже при загуба нямаше да има проблем за мен. Лацио и Шахтьор може би са най-сериозните възможни съперници наистина. С известни уговорки Галатасарай, Фенербахче и Олимпиакос, макар че трите отбора са имали далеч по-силни сезони.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Sisi 1914 » 14 дек 2018 13:39

Кога е жребия?
Бях убедена, че с тези отбори, с които бяхме в групата безпроблемно ще сме на първо място! 8-)
Левски завинаги в моето сърце![

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 14 дек 2018 14:19

Всички отбори за жребия са приемливи. Както миналата година ние сме един от основните фаворити за спечелване на ЛЕ. Миналата година късмета ни обърна гръб - трябваше Атлетико да ги срещнем на финала. В един мач щяхме да ги бием,дори ако трябваше и с дузпи. Но дори на 1/2 финал имахме шанс,ако бяхме домакини в реванша.
От тук се вижда,че ЛЕ този сезон ще бъде спечелен от някой от тези 4 отбора - Арсенал,Челси,Интер,Севиля.Може и Наполи да се включи,но те както миналата година ми се струва,че пак ще се опитат да се борят за мечтаното Скудето,а ЛЕ ще им е на втори план.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16755
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 14 дек 2018 21:40

В отборите, които споменах горе като не особено желани съперници, пропуснах Краснодар. Доста тегав отбор, а и са ми симпатични, така че бих предпочел да ги избегнем. Даже като цяло в момента ми се струват по-трудни от Олимпиакос и двата турски гранда.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 16 дек 2018 14:50

Изображение
Централната двойка защитници определено е притеснителна и предполагам, че оттам ще дойдат най-сериозните проблеми. Рамзи ми се струва, че би бил в пъти по-полезен от Иуоби, който в последния месец рязко дръпна ръчната.
На вратата на Саутхемптън НЕ е Фрейзър Форстър, който не малко пъти е отчайвал нашите нападатели. :)
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16755
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 16 дек 2018 16:26

Липсата на титулярните централни защитници до момента се оказва пагубна. Синхронът между тези, които ги заместват, на практика липсва (все пак не са играли никога заедно отзад - двама от тримата дори не са централни защитници) и от това се получиха и двата гола. Пак ще чакаме някакво избухване след почивката с намесата на Рамзи, Йозил или Лаказет. За съжаление и контузиите не спират. Колашинац изобщо го няма в групата (не знам по каква причина), а сега и Бейерин изгоря. :evil:
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 16 дек 2018 16:31

Домакините ни надиграват чисто физически. Нашите доста леко губят топката, а за съжаление очаквано за мен проблемите в центъра на защитата са много сериозни. Ние имахме 2 положения и от тях вкарахме 1 гол, но за пореден път затвърдихме тенденцията за слаби първи полувремена. Дано след почивката запазим тенденцията да играем по-силно и някак да обърнем резултата.

Колашинац е отпаднал от групата в последния момент заради лека контузия в бедрото.
Без битка няма победа!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 16 дек 2018 17:22

Мачът е гаден,гаден,гаден!
И въпреки всички тъпотии,които се случиха в нашия отбор,бих казал,че просто Саутхемптън имаха огромен късмет. Ако анализират ситуациите и осъзнаят,че вкараха 3 гола след уникални центрирания и голове с глава..... Дали ще могат да повторят същото другата седмица или след 2 седмици ,или когато и да е в скоро време.
Нашите с огромни проблеми около състава.
Arsenal- a new era begins ! Again!...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта