Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15044
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот miro_rz » 13 яну 2019 19:23

hydetoshi написа:
miro_rz написа:До края на месеца всичко ще си дойде навреме мястото и ще сме след Юнайтед .
ШЛ скоро няма да видим ! :roll:

Ако днес Юнайтед някак си бият Тотнъм с 3 гола разлика,няма да се налага да чакаме до края на месеца. ;)

След мача с Челси ще издадем 5то място . Юнайтед без Моу играят футбол !
Изображение

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16747
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 13 яну 2019 20:25

За мен лично през този сезон топ 4 в никакъв случай не може да е задължителна цел. След като направихме дълга серия без загуби и се доближихме до тези позиции, нормално се вдигнаха и нашите очаквания, но напоследък се вижда, че съставът все още не е достатъчно широк. И все пак игрово за мен разликата с конкурентите вече не е толкова голяма, колкото беше миналия сезон. Просто трябва да продължим да се доближаваме до тях. Разбира се това зависи доста от селекцията ни през лятото, защото през зимата такава на практика няма да има.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 13 яну 2019 21:14

Udoji90 написа:За мен лично през този сезон топ 4 в никакъв случай не може да е задължителна цел. След като направихме дълга серия без загуби и се доближихме до тези позиции, нормално се вдигнаха и нашите очаквания, но напоследък се вижда, че съставът все още не е достатъчно широк. И все пак игрово за мен разликата с конкурентите вече не е толкова голяма, колкото беше миналия сезон. Просто трябва да продължим да се доближаваме до тях. Разбира се това зависи доста от селекцията ни през лятото, защото през зимата такава на практика няма да има.

Ситуацията със зимната селекция е малко "ПАри нема. Действайте!" :lol:
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 14 яну 2019 20:34

Udoji90 написа:За мен лично през този сезон топ 4 в никакъв случай не може да е задължителна цел. След като направихме дълга серия без загуби и се доближихме до тези позиции, нормално се вдигнаха и нашите очаквания, но напоследък се вижда, че съставът все още не е достатъчно широк. И все пак игрово за мен разликата с конкурентите вече не е толкова голяма, колкото беше миналия сезон. Просто трябва да продължим да се доближаваме до тях. Разбира се това зависи доста от селекцията ни през лятото, защото през зимата такава на практика няма да има.

Абсолютно. Когато нижехме победа след победа във ВЛ и особено около мачовете с Фулъм и Лестър, изчетох не малко мнения в официалния форум на Арсенал България как сме били супер силни и можело дори да се борим за титлата. Но аз още тогава споделих тук, че най-реално за мен си остава класиране за топ 4 и е много важно как отборът би реагирал при серия от негативни резултати. Е, засега реакцията ни не е много добра, но дано се подобрят нещата. Играта ни спрямо другите конкуренти не мога да я коментирам, но за мен откъм класа отстъпваме сериозно на останалите отбори в топ 6. Може би отново ще вляза в ролята на негативист, но за мен нямаме играч наистина от световна класа за разлика от всички други преки съперници. На хартия Йозил влиза в това определение, но за съжаление го показва веднъж на 10 мача. Иначе и Обамеянг, и Лаказет са страхотни нападатели, но за мен не влизат в графата топ-класа. Това си е само мое мнение де, не ангажирам никого с него. А за да се доближим до конкурентите, са необходими средства, които както виждаме няма да бъдат отпуснати сега, а лично аз не вярвам това да стане и на лято. Така че е по-вероятно да вземем играчи втора ръка и по-скоро ми се струва, че разликата откъм игра и класиране ще се увеличава спрямо другите водещи отбори.

[offtopic]Май дотук бях с обещанието за позитивни коментари и по-малко критика към отбора/"ръководството". :lol: :lol: :lol:[/offtopic]
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 14 яну 2019 20:39

Днес има доста сериозни спекулации, че Арсенал ще направи всичко възможно да продаде Месут Йозил, за да набави средства за евентуални попълнения през януари и едновременно с това да се отърве от огромната му заплата. Междувременно Караско се оказва, че е трансферна цел и на Юнайтед.
Без битка няма победа!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 15 яну 2019 11:34

Чувствам се тъпо,когато постоянно година след година,лазарета на Арсенал винаги е пълен, и дори да имаме отлични периоди през сезона накрая винаги контузиите оказват влияние и ни провалят. И тази година ще е същото май?
В същото време Udoji90 е прав,че има доста време до края и нищо не се знае. Примерът с Юнайтед,които изоставаха доста и наваксаха е показателен (не съм сигурен доколко това се дължи на"великия" Оле -Гунар или по-скоро футболистите бойкотираха Моуриньо,но това не е важно). Дори след ужасния период,който имаме от около Коледа до днес, в момента изоставаме на 7 точки от 3-то място. Току що излезе информация,че Кейн е с контузия и може да отсъства около месец,Сон отива да играе за Южна Корея и Тотнъм ще трябва да се справи без тях. Челси не блести с нещо особено. Един Азар ги носи на гръб. Излиза,че към днешна дата само Юнайтед се носи на крилете на вдъхновението,но и при тях не се знае до кога( и ние имахме такъв период,ама…).
С две думи - преди мача с Уест Хям беше ясно,че трябва да го вземем с цената на всичко. Нищо подобно не стана. Сега за мача с Челси това важи с двойна сила. Мисля,че домакинството много ще ни помогне и се надявам да спечелим.
Признавам си,че добрата серия и мен ме подведе. В началото на сезона смятах просто да наблюдавам отбора и каквото стане . Но след тези 11 поредни победи апетита отново нарасна и сега пак изпитвам известно разочарование. Абе важното е момчетата всеки мач да играят за победа,пък аз ще ги подкрепям,както винаги. Арсенал преди Венгер и във втората половина на таблицата съм ги виждал да завършват сезона,така,че няма да е голяма трагедия.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16747
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 15 яну 2019 13:42

Чех е обявил в профила си в Туитър, че се пенсионира след края на сезона. Смятам, че е правилно решение, тъй като си личи, че вече не е на същото ниво, а и загуби титулярното си място при нас. Жив и здрав да е. Винаги съм го харесвал - дори по времето, когато играеше за Челси.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 15 яну 2019 16:30

Udoji90 написа:Чех е обявил в профила си в Туитър, че се пенсионира след края на сезона. Смятам, че е правилно решение, тъй като си личи, че вече не е на същото ниво, а и загуби титулярното си място при нас. Жив и здрав да е. Винаги съм го харесвал - дори по времето, когато играеше за Челси.

И аз винаги съм го харесвал. Струва ми се ,че е някакво емоционално решение,което може да бъде преосмислено до края на сезона. Все пак,това,че не пазиш за Арсенал или Челси не значи,че не можеш да дадеш още нещо за играта,макар и на някакво по-ниско ниво. Освен играта с крака,не виждам друг компонент в който Чех да отстъпва на Лено. Но той си знае най-добре. Може би тежката контузия която преживя има влияние,върху кондицията и емоционалното му състояние,което го е накарало да вземе такова решение.
Иначе най-лошия спомен ,който имам от него е участието му в онзи мач през 2001 година,когато младежите на Чехия биха нашите с 8:0.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 15 яну 2019 16:42

Udoji90 написа:Чех е обявил в профила си в Туитър, че се пенсионира след края на сезона. Смятам, че е правилно решение, тъй като си личи, че вече не е на същото ниво, а и загуби титулярното си място при нас. Жив и здрав да е. Винаги съм го харесвал - дори по времето, когато играеше за Челси.

Един от легендарните вратари в историята на футболната игра :!: Жалко, че дойде при нас след като вече беше преминал зенита си и не успя да покаже най-доброто от себе си с екипа на Арсенал. Също както и Udoji90, винаги съм му симпатизирал, въпреки че цяло десетилетие беше част от голям съперник. Пожелавам му да е жив и здрав и всичко най-добро. Ако пък е решил да се занимава с треньорска дейност в бъдеще, мисля че от клуба е редно да му предложат работа в академията. Определено би могъл да научи младите на страшно много неща.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16747
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 15 яну 2019 21:53

В последните часове из пространството циркулират някакви много неприятни новини (не знам колко достоверни), че Мислинтат се готви да напусне клуба, тъй като от ръководството са отхвърлили някои негови предложения за нови попълнения и са се влошили отношенията между германеца и шефовете. Уж от вътрешни източници идвала тази информация, но се надявам да не се потвърди. Ако това се случи, то напускането на един кадърен човек ще бъде проблем, но ще бъде по-малкият проблем, доколкото може да се намери за неговата позиция друг, който също да върши добра работа. По-големият проблем е, че щом иска да напусне, то има нещо генерално наредно в управлението на клуба. Пак подчертавам, това е в случай, че информацията се потвърди.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта